לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2005, 03:25
  גברי 22 גברי 22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.05
מותו של הסלולר

שלום לאחר עיון מעמיק בכל הכתבות של מחשבים ואינטרנט בכל אתרי החדשות בישראל הגעתי למסקנה שסופו של הסלולר קרוב...
הכל אודות לטכנולוגיית הWiMax שתהיה זמינה בשנם הקרובות.
הסבר קצר על הטכנולוגייה החדשה:בעיקרון מדובר על אינטרנט אלחוטי ככה שתוכלו לגלוש מכל מקום שבו אתם נמצאים אוטובוס רכבת אוטו וכו" בזכות תחנת בסיס וכרטיס רשת שיחובר למחשב הנייד שלכם או למחשב הכף יד...
החידוש בטכנולוגייה הזאת שהיא מכסה טווחים של 30 -50 ק"מ ככה שהיא יכולה לרשת את כל הארץ האינטרנט זמין ומהיר כל הזמן וללא קשר לזמן אויר.
ועכשיו מדוע אני חושב שזה מבשר את סופו של הסלולר:במילה אחת viop שזה העברת קול על גבי האינטרנט במחירים אפסיים...
ועכשיו קצת הסבר תחשבו על זה ככה אתם נמצאים בנסיעה בבית קפה במסעדה או בכל מקום שבו מתחשק לכם להיות למעשה בכל מקום הארץ אתם יכולים להתחבר לאינטרנט לבחור לכם את התוכנה שבא בא לכם לדבר סקייפי מסנג'ר וכו"
ומדברים עם מי שבא לכם שגם לא יש מחשב נייד או מכשיר כף יד ומדברים בעלות אפסית ואולי אף בחינם ושלא לדבר על זה שאתם יכולים להתכתב ללא כסף בתוכנות המסרים המיידים ולא לשלם כסף עלsms ולגלוש באינטרנט חופשי מכל מקום עם כתובת האי פי שלכם דרך הספק לדוגמא נטויזן{ראיתי שהיא ניצחה בסקר} באותו מחיר שאתם משלמים לה היום רק שהאינטרנט לא יהיה מקובע לשולחן העבודה שלכם אלה הוא ילך איתכם לכל מקום{אם תרצו בכך}ותוכלו לעשות בו את השימוש שאתם היום עושים בסלולר ואף יותר מזה...
בעיקרון כל יישומי האינטרנט המוכרים לכם...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2005, 07:22
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני לא מכיר את הטכנולוגיה הספציפית הזאת, אולם יש לי מספר תהיות לדבריך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גברי 22 שמתחילה ב "מותו של הסלולר"

כתבת שהטכנולוגיה מכסה טווחים של 30-50 ק"מ. האם מדובר במשדר יחיד המכסה טווח כזה או במספר משדרים קטנים (כלומר, טכנולוגיה הדומה לאתרים סלולרים)?
אם מדובר במשדר אחד, עוצמת הקרינה צריכה להיות גדולה במיוחד (הן מהצד השולח והן מהצד המקבל) וכן, רוחב הפס יהיה משותף לכל המשתמשים באותו משדר.
אם מדובר במספר משדרים קטנים המחוברים יחדיו, מדוע ההגבלה היא ל-30-50 ק"מ, ומה ההבדל המהותי בין הטכנולוגיה הנ"ל ובין הסלולרי?

וברמה הלוגית, גישה לאינטרנט תתבצע ע"י שילוב בין 2 ספקים, ספק אינטרנט וספק תשתית אלחוטית. מה גורם לך לחשוב שהשירותים הנ"ל ינתנו בחינם? במיוחד כאשר כל עם ישראל (ושאר אומות העולם) יתחילו להשתמש בשירותים אלו כדי לקיים שיחות?

כרגע טכנולוגיה אלחוטית קיימת בחזקת חינם במספר אתרים (חלקם בחינם באמת, וחלקם חינם רק אם אתה רוכש מוצרים באותו מקום, כמו בבתי קפה), אולם זה פועל יוצא של מיעוט האנשים שמשתמשים היום באינטרנט אלחוטי. במידה ורוב רובם של דרי אותו בית קפה היו מנסים להשתמש בו זמנית באינטרנט האלחוטי שלהם, הם היו נאלצים להרחיב את רוחב הפס ואולי הדבר כבר לא היה משתלם להם כלכלית.
ישן 30-09-2005, 09:48
  גברי 22 גברי 22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.05
שאלות חשובות אשתדל להביא לך את התשובות עד כמה שאני
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני לא מכיר את הטכנולוגיה הספציפית הזאת, אולם יש לי מספר תהיות לדבריך"

יודע...
בקשר לטכנולוגייה מדובר עד כמה שאני יודע בתחנת בסיס ועוד משדרים קטנים תחשוב במונחים של נתב ביתי לרשת אלחוטית wifiרק בטווחים גדולים יותר...
אני ממליץ לך, על מנת להבין בזה יותר היכנס לויקפידיה והקש באנגלית{זה יביא לך הסבר בעברית} את שמה של הטכנולוגייה... ובגוגל בכלל ,אם אתה דובר אנגלית תמצא מאות אלפי דפי הסבר, ואם אתה דובר עברית אז כמה אלפים{יש לזכור שזו טכנולוגייה חדשה}הפונטציאל שלה אדיר לא סתם אינטל כרגע בכל המחשבים מהדור החדש תשים תמיכה בטכנולוגייה הזאת והשקיעה בה מיליארדי דולרים...
עכשיו ההבדל המהותי בין הטכנולוגייה הנ"ל לסלולרי זה שהאינטרנט הוא לא סלולרי אלה רגיל אותו אאינטרנט שיש לך בבית יהיה במכשיר כף היד שישמש אותך לטלפונים אינטרנט מייל וכל שאר ישומי האינטרנט שאתה משתמש בהם היום כולל פורומים של פרש ועד האתר הכי נידח ברשת... ועוד הבדל משמעותי ביותר והכי חשוב זה שהעלות היא במאות אחוזים פחות מהעלות הסלולרית...
עכשיו לשאלה ברמה הלוגית נניח שאתה כרגע מחובר לאינטרנט מביתך עם ספק כלשהי נניח נטויזן והתשתית מסופקת לך ע"י בזק אז אותו הדבר גם בזה אבל לא יהיה תשלום כפול כי אותו שם משתמש וסיסמה ילוו אותך גם במכשיר הכף יד או המחשב הנייד יש לזכור שמדובר בטכנולוגייה אלחוטית זה כמו שתגיד לי למה בטלפון האלחוטי בבית אני לא משלם בנפרד פשוט מאד כי זה עובד על אותו קו...
והשרותים הנ"ל לא יינתנו בחינם יהיו שירותים נלווים שיהיה עליהם תשלום אבל מזערי ביחס לחשבון הסלולר שאתה משלם כיום...
ובנוגע לבתי הקפה וכ" זה הדור הקודם של הטכנולוגייה שאני מדבר עליה אתה מדבר על wifiשדרך אגב יש לי בבית הדור הבא זהWiMaxשזה יותר מתקדם ובעל פס ללא הגבלה כמעט עד כמה שאני יודע...
דרך אגב בזק והכבלים כבר עושים ניסויים כאלה ובאיזורי האסון בארצות הברית גם
ישן 17-10-2005, 09:31
  האחר האחר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
למה אתה טועה בתחזית שלך, או - הלואי וזה היה ככה

האינטרנט נראה כמו שהוא היום (ברובו חינמי, פתוח וגלוי) בגלל ההיסטוריה שלו, כרשת לא מסחרית.

הרבה חברות מסחריות הבינו את הפוטנציאל מאחורי רשת מחשבים חובקת עולם עוד לפני שהאינטרנט נהיית פופולרית (כדוגמת AOL ו-COMPUSERVE) אבל לאף אחת מהם זה לא הצליח.

ולמה ?
לדעתי, בגלל הגישה השמרנית של החברות העיסקיות, פלטפורמה שנבנתה לצרכים מסחריים תמיד תהיה "חסומה" יותר. למה לחסום ? פחד.
החברות האלה מונעות בעיקר על ידי פחד והמנעות מפתיחת אפשרויות שאולי עתידות לגזול מהם רווחים פוטנציאלים.
אם החברות הסלולריות היו נותנות אינטרנט אמיתי בפלאפון, לא הייתי צריך לשלם בשביל רינגטונים, משחקים וכו' לדוגמה.
אז הם חוסמים. הם מגישים לך את אתר הבית שלהם ומנסים להאכיל אותך בכפית. שהכל יהיה בשליטה.
זאת הסיבה שתחום הסלולר כל כך מפגר בהשוואה לאינטרנט.
יש לך 8000 פולי וצבעים במסך, אבל אין לך סטנדרט פשוט להעברת רשימות אנשי קשר ממכשיר למכשיר. ככה זה שהאינטרס היחידי הוא כלכלי.

התחזית שלך יכולה להתממש רק אם תקום חברה שתהיה מספיק אמיצה להחליט: אני ספק תשתית ולא ספק תוכן.
אני מתאר לעצמי איזה לחוץ עצום יופעל על חברה שתעיז אפילו לחשוב על זה.
משום מה, קשה לי להאמין שזה יכול לקרות. אבל הלואי.
ישן 17-10-2005, 10:52
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05

שלום,
הטכנולוגיה WiMAX(שאמורה לבוא כתקן שיפורי לWiFi) כרגע נחשבת לטכנולוגיה פשוטה מאוד, שלא מהווה שיפור ניכּר לתקן הWiFi.
אם מסתכלים על הטכנולוגיה עצמה בתוך הLocal Area Network(למשל, בבית - בבית קפה וכו') כמות הקרינה היא כל-כך זעומה, שכפי הנראה שווה מאוד להחליף את הסלולרי בעדה.
אבל, ופה האבל הוא גדול - הטכנולוגיה עובדת על שתי משדרים(transmitter) גדולים מאוד - שהם בהחלט משדרות קרינה עצומה.
באופן תאורטי, לפחות כך החברה אומרת, שצריך שתי משדרים על כל 48,280.32 ק"מ(30 מיל).
מהבדיקה העדכנית ביותר שנעשתה(באוגוסט) הצליחו לשדר למרחק של 6 קילומטר בתנאי רחוב(הבדיקה נעשתה למסעדה בוושינגטון).
כלומר צריך שתי משדרים לכל 6 קילומטר לערך(3.7 מיל).
מה שאומר שבעיר כמו ת"א צריך 8 משדרים - כמות עצומה וענקית של משדרים ושל קרינה.
זה פשוט לא יעיל אם ניישם את הרעיון על עיר גדולה כמו ניו-יורק.
מפאת הזמן, בקיצור, כל עוד איכות השידור לא תעלה(כרגע רוחב הפס שניתן להעביר על השידור הוא רק 100 Mbit על כל שתי משדרים) - מרחק השידור(מינמום ל50-70 ק"מ - כלומר 40-50 מיל) והקרינה לא תרד, אני בספק אם מישהו יגע בטכנולוגיה הזו עם מקל.
החברה טוענת שהם משפרים. אני ממתין לשיפורים הרחבים שהחברה עושה.
המשך יום נעים,
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר