לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2005, 12:12
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
אני אענה במקום עידו כי נזכרתי באשכול שהיה לא מזמן בפורום צו"ב
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי R.I.P שמתחילה ב "עידו אבל זו הבעיה עם תותחנים."

מתוך התגובה של עידו403:
"אני רק אוסיף למה שנכתב על ההבדלים בין טיווח לרישום.
טיווח נעשה בדרך כלל סמוך לזמן המשוער של הירי עצמו, רישום נעשה פשוט כדי לבדוק את התנהגות הפגזים ביחס לעמדה שבה נמצאת הסוללה.

טיווח נעשה בדרך כלל ע"י פלגה אחת או ע"י קנה אחד כאשר קנה סמוך אליו מגבה אותו וזה משום שטיווח צריך להיות ממש מדוייק אם לא רוצים "אאוט" של מאות מטרים.
ברישום הדיוק פחות קריטי.

אני אתן דוגמה מנסיוני האישי:
כשהגענו למוצב בצפון רמת הגולן החולש על גזרת הר דוב ביצענו ירי לרישום של השטח, ירינו מספר פגזים לשטח פתוח בתחומי ישראל. הרישום היה תקף לכל אותו יום.
כשהיה חשש לפעילות ארטילרית באותו יום קיבלנו נ"צ מדוייק באותו שטח אש וביצענו טיווח בעזרת הגורמים באזור (שילם/תא"ט) והם תיקנו אותנו לפי הצורך.

רק להדגיש דבר קטן- נפילה של פגז ברדיוס של עד 50 מ' מהמטרה נחשבת לפגיעה במטרה.
"אאוט" זה נפילה במרחק של מאות מטרים מהמטרה (לצורך העניין עד 200 מ' לא נחשב אאוט).
עד כמה שאני זוכר הפגיעה בכפר כנא לא היתה כתוצאה מאאוט, פשוט לא לקחו בחשבון שיש מחנה של האו"ם בסביבת הירי ולא הכניסו אותו למשפך הבטיחות. מה גם שמדובר היה בארוע של אש לחילוץ- כוח (של מגלן?) נחשף ונפתחה עליו אש. התותחנים פשוט ירו לאן שאמרו להם."
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%FA%E7%F0%E9%ED

עכשיו קצת יותר ברור כל הרעיון של "לכו תדעו איפה הפגז נפל"?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2005, 13:42
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תגובה לכוווווווווווווולם
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אני אענה במקום עידו כי נזכרתי באשכול שהיה לא מזמן בפורום צו"ב"

דו"צ- דו צדדי. כאשר כוח אחד יורה על כוח אחר שלא בכוונה בשל טעות בזיהוי (שניהם מאותו צד). לצערנו זה קרה לא מעט, ואיבדנו לא מעט לוחמים בשל תקריות מסוג זה.

אמרתי שהנטיה היא לשבץ חיילים עם פרופיל 97 בתפקידים קרביים.
כמובן שאם אתה ממויין למשהו אחר אז זה כבר סיפור אחר. אתה לא סתרת את מה שכתבתי...

לנימרוד- אני יודע שבכל גדוד יודעים בערך או בדיוק במי הם פגעו ובכמה הם פגעו, אבל זה לא מידע שמתפרסם בדרך כלל מחוץ ליחידה עצמה כי זה יעמיד את צה"ל באור שלילי מאוד.
תחשבו אתם איך יראה צה"ל אם כל יחידה תפרסם בכמה מחבלים היא פגעה, זה יראה כמו תחרות זולה ויראה את לוחמי צה"ל ככאלה עם אצבע קלה על ההדק ויתן להם דימוי של רוצחים צמאי דם ותאבי הרג.

תותחנים באמת לא רואים את הפגיעות שלהם, וכאן נכנסים גורמי האיכון- שילם, נורית, תצפיות אורוכת טווח, ויחמ"ם. הכוחות האלה יודעים לראות/לחשב את נפילות הפגזים ולהעביר תיקון לסוללות במידת הצורך. חוץ מזה שיש גם מזל"טים.

ישן 05-10-2005, 15:14
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני מכיר לפחות שלושה מקרים שבהם חיסלו לוחמי תותחנים מחבלים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קריו שמתחילה ב "על משהו אחד לא ענית"

אני לא זוכר זמנים במדויק אבל את כל הנפשות הפועלות אני מכיר באופן אישי.

1. סמלת רחלי שהיתה סמלת קשר בסוללה ב' של הגדוד שלי חיסלה מחבל במחסום ליד טול כרם. המחבל יצא ממונית, שלף אקדח והחל לירות לעבר המחסום. רחלי ושני החיילים שהיו איתה (היא היתה מפקדת המחסום) השיבו אש והרגו את המחבל. אני חושב שמדובר במחסום 105.

2. יום שישי בערב, שני מחבלים מנסים לחדור ליישוב נגוהות שבדרום הר חברון. הם מתגלים ע"י טירון תותחנים באבט"ש, כיתת הכוננות מסוללה ב' של גדוד רשף מוקפצת למקום ובקרב שמתפתח הורגים מפקד הסוללה סרן גולן וסמל הקשר סמ"ר עמיחי את שני המחבלים אשר נשאו על עצמם תחמושת רבה כגון רימוני רסס, רובים, ואקדחים.

3. מחבל חודר ליישוב חרמש והורג שתי ילדות ואישה, סג"מ בועז, קצין בסוללה מגדוד קרן יוצר מגע עם המחבל ובקרב קצר מחסל אותו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר