לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2005, 13:55
  willow willow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל willow שלח הודעה דרך MSN אל willow
שלום אנשים!!!!

אהלן אנשים!ממזמן לא הייתי פה...לא כתבתי ואפילו מתי שביקרתי לא ממש הגבתי על כלום...בכל זאת החלטתי לחזור ובגדול!!!!!!!!!!!!!!!!
אז מה שלומכם ספרו לי מה קורה ומה חדש?!
בכל מקרה החלטתי לשפוך את שעל ליבי...

אז נכון שרובנו חזרנו ללימודים..מי התחיל בבית ספר חדש ומי שהמשיך בבית ספרו הישן...
אז ככה השנה אני בכיתה י"א וכולם הזהירו ואמרו "תהיה שנה קשה " "צריך ללמוד ולהשקיע" וכל החופש חשבתי "יאללה תביאו את זה נראה אתכם" אלוהים יודע עד כמה טעיתי לגביי כל זה...בחרתי ללמוד שתי מגמות ערבית ותקשורת ערבית במערכת שלי זה שבע שעות ותקשורת זה שמונה שעות (נורא ,אה..)
ואמרתי "לא נורא אני אצליח" עכשיו עברו ארבעה ימים במערכת הזו ואני מרגישה כאילו אני סובלת ובעצם אני לא אמורה לסבול כי אני בחרתי את זה לעצמי...נכון?
אתמול ישבתי בשיעור מתמטיקה שלוש יחידות ירדתי מארבע יחידות כי לא ידעתי כלום....ואני ישבתי וניסיתי להבין ויום לפני זה אחותי הסבירה לי את החומר הזה והבנתי ושוב המוח שלי נדפק והרגשתי "אלוהים איזו טיפשה אני אפילו בשלוש יחידות אני ממש טיפשה" וכך כל היום זילזלתי בי ובכיתי באחד השיעורים על זה שאני כל כך טיפשה...!!!ואני עדיין מאמינה בזה...
היום נשארתי בבית כי ממש לא הרגשתי טוב,כל הלילה חשבתי על הלימודים והכל והייתה לי בחילה קשה!!!!והבוקר חברות שלי התקשרו אליי ומשום מה לא יכולתי להביא על עצמי ולענות להן...הרגשתי שאני כל כך פחדנית מכל עניין הלימודים שיצחקו עליי על זה...חשבתי אולי לוותר על אחת המגמות אבל אני לא רוצה !זה הכל מעניין אותי...אבל מבפנים אני סובלת נורא!!!אחותי אמרה שאני ככה כי זה בא לי בשוק...אבל אני לא יודעת איך להיפטר מזה!!כל פעם שאני חושבת על מה שיהיה אני מתחילה להרגיש שוב בחילה...
תראו,אני לא וותרנית אני לא אוהבת לוותר...אני אוהבת להשקיע אבל הכל מפחיד אותי ומלחיץ אותי ואני לא יודעת איך להתמודד עם זה!!!!תעזרו לי!!
מה אני יכולה לעשות בשביל להיפטר מההרגשה הזו?

תודה לכולם בבקשה נסו לעזור

Willow

SMS בקרוב חוזרת....!!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2005, 17:05
  O.r O.r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל O.r
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי willow שמתחילה ב "שלום אנשים!!!!"

מירוש, זו תחילת השנה...כמו שאמר זה שלפני, את נבהלת קצת, זה הכול..לפני זה לא למדת כל כך הרבה שעות ולא היו לך בחינות בגרות בסוף השנה. כולנו נעבור את זה ואת לא שונה מאתנו ותעברי את זה גם את ואפילו בלי בעיות.

בקשר למגמות שלך זו החלטה שלך...הכי חשוב שתגיעי להשגים טובים, ואם תיהי במגמה אחת עם ציון מעולה זה עדיף על שתי מגמות עם ציונים נכשלים, נכון? את יכולה לפרוש ברגע שתרצי..חכי תני לזה זמן... ואל תעריכי את עצמך כל כך לא טוב...את לא פחות טובה מכל השאר! את לא יכולה לומר שאת טיפשה וזהו...

מתמטיקה לא הולכת לאפחד מאתנו בקלות, ואלה שכן יש להם מזל... את היית רק ב-3 שיעורים ב-3 יחידות, עם מורה חדשה שאת צריכה להתרגל לדרך הלימוד שלה...את לא יכולה להאשים את עצמך שאת לא מבינה כבר מעכשיו ולהגיע למסקנות...אם תסתכלי מסביב כולנו שקועים עד מעל הראש "בכאב" של 'לא להבין מתמטיקה' ואפחד לא מחשיב את עצמו טיפש! תני זמן...

ובקשר לזה שיצחקו עלייך, צאי מזה! זה ממש לא נושא לצחוק עליו וגם אם כן זה בא מכוונות טובות ובהומור רב... אלה החברות שלך, את לא צריכה לפחד לספר להן כלום, הן תמיד יבינו אותך וינסו לעזור כמה שיותר, או שלא?

והעצה היחידה שלי אלייך, אל תחפזי לקבל החלטות כבר אחרי שבוע..חכי קצת..ורק מאוחר יותר תראי מה אפשר לעשות... ואל תחשבי על עצמך כלא מוצלחת, כי בסופו של דבר זה ישפיע על המעשים שלך ועל מלא דברים!

אוהבת מאד מאד רינה.

ישן 07-09-2005, 19:39
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היי מירוש :)

ברוכה השבה לפורום !
תראי, אני קוראת את דבריך וזה מזכיר לי עד מאוד את התחושות שהיו לי בתיכון .
3 יחידות מתמטיקה זה אולי קל יותר, אבל לדעתי את צריכה להתמודד עם היכולות שלך ולתת מעצמך את כל מאת האחוזים, קבלי את זה מאחת שויתרה על המאמץ ועשתה רק 3 יח"ל ועכשיו מצטערת על זה.
אז אולי עכשיו את מעדיפה לבלות עם החברים ולהתפנן, אבל כשתהיי בצבא (ולקראת שחרור), פתאום מחשבות על האזרחות יקפצו לך לראש . ואז- כשתרצי ללמוד באוניברסיטה ותגלי שהבגרויות שלך לא מספיק טובות, תאמיני לי שאת תצטערי שויתרת כ"כ בקלות .
ומה זו קלות ? -זה אומר להרים ידיים במקום לשבת על התחת וללמוד (ותאמיני לי ששנתיים זה כלום לעומת חיים שלמים) .

אז אני מבינה את הלחצים ואת החששות אבל אני חושבת שאת צריכה יותר להאמין בעצמך ולהחליף את התחושות המרגיזות במוטיבציה ובשוונג (תדעי לך שדווקא מהנקודה הזו - את יכולה לזנק למעלה, או לצנוח ארצה; אני אישית מעדיפה את האופציה הראשונה ) .
ואם את צריכה שיחזקו אותך אז בשביל זה אני פה- בשביל להגיד לך שאת מסוגלת ומאמינים בך וביכולותיך .
אז תוכיחי לכולם (והכי חשוב- לעצמך), בדיוק למה את מסוגלת, ואל תוותרי לעצמך לעולם - רק מתוך נוחות או פחד .

מצפה לעדכון ומאחלת לך הרבה בהצלחה !
אוהבת,
רחלי .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 07-09-2005 בשעה 19:44.
ישן 07-09-2005, 19:51
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05

אהלן אחותי ממצב?

טוב אז ככה: דבר ראשון אני אמשיך ואחזק את אלו שאמרו לך שאת לא טיפשה.. הם צודקים במאה אחוז.. מחשבות כאלו עולות לך רק מתוך לחץ וזה ממש גרוע.. זה שאת לא עומדת בלחץ המסיבי של הלימודים לא מעיד על רמת החכמה/הטיפשות שבך.. ממש לא!!

דבר שני: אני זוכרת כשאני עליתי לכיתה י"א , כולם אמרו לי שזאת תהיה השנה הכי קשה בלימודים (י"ב יותר קלה) הכי מלחיצה וגם הכי טעונה.. הייתי צריכה לעשות 10 בגרויות ממש קשות, וכולן נפלו בסוף שנה, מלחיץ ביותר, נכון?.. אז זהו שלא.. כששומעים על זה בהתחלה.. נלחצים כי לא ממש מבינים את המשמעות.. אבל כשנכנסים לשוונג של הלימודים.. זה הכל מתקתק שם לפי רצונך.. הכל נהיה פתאום קל.. ועוברים את זה במצויינות.. איך זה קורה: השקעה.. מכירה את המילה הזו? בלימוד בשנה הזאת.. צריך להשקיע.. יש מקצועות שצריך קצת יותר (מתמטיקה, אנגלית, מחשבים, פיזיקה, ביולוגיה..)
ויש מקצועות שעם פחות השקעה אפשר להשיג הרבה בקלות..(תנ"ך, לשון, היסטוריה, אזרחות..)
אבל בהכל צריך להשקיע.. אם את מצפה למשהו את צריכה לתת קצת מעצמך.. רצינות בלימודים, השקעה, תירגול מינימלי..

אבל את זה את תראי רק במהלך השנה. עכשיו את רק בתחילת הדרך.. קחי את הזמן.. תתרגלי לשגרה..כשתכנסי אליה.. הכל ירוץ לך..

ובנוגע ל 3 יחידות מתמטיקה.. תתרגלי כמה שעות טובות ביום.. תקשיבי בכיתה.. את תראי שגם את ה- 5 את תוכלי לעשות בקלות...

בהצלחה.. ותמיד תזכרי שלחץ לא מוביל למקומות רצויים.. עדיף להיפטר ממנו מהר!!!

ישן 07-09-2005, 20:26
  stardust stardust אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 17.12.01
החששות שלך הם טבעיים

אבל אפשר להתמודד איתם.
תחילת השנה מלחיצה באופן טבעי, אבל את תראי שעוד שבוע שבועיים המערכת שעות תתאזן ותהיה סופית, את תביני מי המורים שעומדים מולך, תסגלי לעצמך שיטות לימוד, תתחילי להיזכר בחומר ולהיכנס לאווירת הלימודים, פשוט תני לזה קצת זמן ותאמיני בעצמך.
גם אם המורים והחברות יגידו לך לוותר על משהו אם קשה לך, אל תעשי את זה כל עוד יש לך את האמונה בעצמך שאת יכולה להצליח.
אני בסוף השביעית הגעתי למצב שרצו להגיש אותי באחת המגמות על ציון 55 בגלל שלא הייתי מספיק טוב. לא ויתרתי, במשך השבועיים שנשארו עד לבגרות השקעתי, למדתי, וניגשתי בסוף על 80 (בבגרות קיבלתי 95).
את פשוט צריכה להאמין בעצמך ולא לוותר בשום שלב. ואם זה אומר לצאת פחות עם חברות כדי להשלים פערים, תעשי את זה. כמו שרחלי אמרה, ההשקעה תשתלם בסוף. את לא תרצי למצוא את עצמך לפני הרשמה לאוניברסיטה, ולקבל תשובות שליליות בגלל שבתיכון לא היה לך מספיק כוח/רצון להשקיע.
תשקיעי בשנתיים האלה את כל מה שיש לך, כי השנים האלה לא יחזרו, ולשפר בגרויות זה אפשרי, אבל יותר קשה.
ישן 08-09-2005, 17:14
  willow willow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל willow שלח הודעה דרך MSN אל willow

לכולם תודה ענקית!!!!!
אתמול בערב ישבתי עם עצמי וחשבתי על הכל ואמרתי לעצמי "היי מירי את לא וותרנית!" אז נכון אתם צודקים באמת הכל בא לי בבום...ונבהלתי אבל היום מצאתי את עצמי יותר קשובה לשיעורים,יותר משקיעה ,יותר רוצה ללמוד,יותר אני!!!וזה הכי טוב!!!
ואז כשבאתי למחשב וקראתי את מה שכולכם כתבתם ובחלקכם היו חברים שלי הבנתי שאני לא לבד במצב הזה ויש הרבה מאוד אנשים מאחוריי שנותנים לי פוש להמשיך ולהצליח!!!
אבל דבר אחד לא הבנתי מה שרחלי את אמרת עם שלוש יחידות אי אפשר להיכנס לאוניברסיטה?!או שלא הבנתי נכון?

בכל מקרה אני מודה לכולכם!!!תודה על העזרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!אתם יודעים שאני חולה עליכם?!

Willow

SMS בקרוב חוזרת....!!!

ישן 16-09-2005, 18:15
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
אני מכיר את המצב

שלום אני בן 17 ואני יכול להזדהות איתך.
עד כתה י' הייתי מקבל ציונים נמוכים ולמה אני מתכוון נמוכים ציונים: 60 - 70 ברוב המקצועות ולפעמים בקושי עובר. (זה גרם לי לחשוב תמיד, שאני אעבוד בזבל ברצינות שאף אחד לא יקבל אותי לעבודה)
כיום אני בכתה יא' 3 יחידות במתמטיקה.
הכל התחיל ככה, בכתה ח' הייתי הקבצה א' לא הבנתי בכלל את החומר בגלל המורה.
ירדתי להקבצה ב' וככה המשכתי עד לכתה ט.
בחופש הגדול של כתה ט' אמרתי לעצמי שאני אעשה מבחן בשביל להיות ב- 4 יחידות מתמטיקה, ישבתי ולמדתי. ביום של המבחן ממש נלחצתי בטפשותי נתקעתי על איזה תרגיל אחד ולא הספקתי להגיע לחלק של הגיאומטריה.
לא עברתי את הבחינה ושיבצו אותי ב- 3 יחידות.
התבאסתי מזה ממש הרבה, היו מועדי ב' אבל רק אחרי חודש וכבר התעצלתי להתכונן ואמרתי לעצמי שבטח אני לא אצליח. הבי"ס ממש הוריד לי את הבטחון וזה גרם לי רק לחשוב על עצמי שאני לא מסוגל.
אחרי כמה חודשים השלמתי עם העובדה, ואמרתי לעצמי שאני אפילו מסוגל לעשות 5 יחידות ושאני תמיד יכול להשלים את זה אחרי הצבא בקורסים/מכינות וכו'.
חשבתי בהתחלה גם שאני לא אעבור בגרויות אבל כיום אני חושב שהשמיים הם הגבול ורק צריך לשבת ולהשקיע. (תלוי, יש דברים שלא יעזור לי כמה שאני אשקיע בהם)
קבלתי בבגרות בלשון 95 וסופי 90 (זה מאוד העלה לי את הבטחון)
אז כל מה שאני מנסה לומר שזה לא שווה לך להרגיש ככה, אם זה ממש מטריד אותך אז תעלי ל- 4 יח' , ותראי שאת כן מסוגלת. אם אין לך זמן לזה אז תשארי ב- 3 ותגידי לעצמך שיש לך את היכולת , ותמיד תוכלי להשלים את זה מתי שאת רוצה , ושאף אחד לא יוריד לך את הבטחון במקרה שלך זה את תאמיני ביכולתך.
מקווה שעזרתי
אור
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר