לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2005, 13:21
  DefendeRoE DefendeRoE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל DefendeRoE
מה המצב?

היייי אנשים אני סוף סוף בבית אחרי שסגרתי שבת שמירות בטירונות, מה אני אגיד גהינום שם אבל לא נורא מסתגלים ושורדים =)
אז ככה סיפורים מהשבועיים ותהיות שעלו לי
טוב אז למי מכם שלא יודע אני חושב שזה הרוב פה שובצתי למשטרה צבאית, הייתי שבוז ומדוכא רצח מהעניין שצרכי הצבא עלו על הנתונים האישיים שלי ועל הרצונות שלי, אבל לא היה הרבה שאפשר לעשות וטירונות חייבים לעשות והמקום היחידי שאפשר להיות בו במקום בבה"ד 13 זה כלא, ככה שהשלמתי עם השיבוץ והחלטתי לנסות להוציא את המיטב, אז הזמן עבר למדתי תכנים ומור"קים הראתי למפקדים איזה שפיץ אני בכל מה שקשור לנשק, ודאגתי לאכזב אותם קצת שהוצאתי פטור לעבודה משרדית בלבד, מה לעשות בריאות באה לפני הכל ועם כל הרצון הטוב אני לא מוכן לבלות את שארית החיים שלי בדיאליזה בגלל "צרכי הצבא", בכל מקרה הטירונות המשיכה לה ועברה לאיטה, בימי ראשון תמיד כולם שבוזים וביום שלישי כולם בטופ והמחלקה שלנו (4 אדום) מושכת הכי הרבה תשומת לב וכבוד מהמפקדים, אבל הזמן עובר, שבוע שעבר הייתי בשבוע שטח אש היה לי קשה וכואב בגלל הבעיות הרפואיות שלי אבל הצלחתי לשרוד ואפילו מצאתי קצת כיף =)
אחר כך סגרתי שבת והיה ממש מבאס, כי שמו אותי בכיתת כוננות וטחנתי שם 50 שעות (!!!)
וככה יצא שכל השבת הייתי סגור בחדר עם עוד טירון בזמן שכל שאר המחלקה היו שומרים פעם בכמה זמן ושיחקו כדורגל ודיברו עם הטירוניות והקורסיסטיות ורק אני סגור בחדר, ועוד בשעת ביקור שקיבלנו הייתי צריך לראות את ההורים שלי שאני לובש אפוד עם כוננות מלאה ולסחוב נשק, כי איבטחתי את אזור הביקורים =P מזל שלא קפץ לשם איזה מחבל מטול כרם או משהו כי לא הייתי רוצה שהמשפחה שלי תראה אותי "תופר מישהו" איך שהמפקדים מגדירים את זה, קצת קשה לי לקבל שמצפים שאני אירה על מישהו אפילו שהוא מנסה להרוג אותי, אבל זה מנטליות של חייל, התפקיד שלי זה להגן על החיים שלנו...

השבוע האחרון היה שבוע המיונים שלנו לקורסים, מצ"ח שמו עליי עין ואני מקוה מאוד לקבל תפקיד שם בסיום הטירונות, ואתמול ביום חמישי היה טקס ההשבעה שלנו בכותל המערבי, היה מאוד יפה ומרגש, וההכנות לטקס היו מתישות וקורעות מצחוק, נחמד לראות את המפקדים שלך מקבלים צעקות... וזה עוד יותר כיף שאלה מפדים ממשטרה צבאית עם המשמעת הכי גבוהה בצה"ל.. אין היה גדול והכי מצחיק זה שבסוף הרנ"ג עשה פשלה ומקום לומר לנו להחטיף את הנשק ליציאת הקצינים אמר לנו להציג אותו משעשע ביותר

אז זה בקצרה מה שעבר עליי כל השבועיים האלה, אם תרצו הרחבה בשמחה שלחו הודעות תקשרו אליי בשעת ט"ש שיהיה לי זמן פנוי אני מבטיח לענות =)

התהיות שהיו לי, לגבי ההשבעה החיילים מבינכם האם אתם באמת מרגישים מחוברים ומחוייבים למה שנאמר בשבועה הזאת להשבע אמונים למדינה לחוקים ולשלטנות שלה? לכל מילה ומילה? אני אישית צעקתי שאני נשבע והרגשתי חיבור למילים, אבל בשיעורי ההכנה והמורשת שהיו התעוררו לי המון ספקות בלב, מה זה בעצם שמירת האמונים למדינה ולחוקים? האם מי שיורד מהארץ מבזה את השבועה שלו ואת האמונה שהייתה לו? מה אתם חושבים על השבועות האלה בכלל, האם באמת אפשר להשבע על דבר אינטגרלי כמו רגש ואמונה שיכולים להשתנות?

יש תמונות שלי על מדים עוד כמה דקות הם יהיו באשכול התמונות =)

אוהב אותכם התגעגעתי המון

רועי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2005, 08:44
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היי רועי :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DefendeRoE שמתחילה ב "מה המצב?"

איזה כיף לקרוא חוויות שלך מהטירונות, תדע לך שזו אמנם הייתה תקופה קצרה עבורי (10 ימים + חודש קורס), אבל זו הייתה ה-תקופה שלי בצבא, יש לי מהבה"ד כ"כ הרבה חוויות והכרתי המון אנשים מקסימים .
כל מה שבא אח"כ זה לרוב שגרה כי יש לך תפקיד ואתה יודע סביב מה אתה נע, בטירונות ובקורס כל יום יש הפתעות

אני ממש מקווה שתקבל תפקיד שתאהב, תתחבר אליו ומעל לכל - ימצה אותך, כי אתה לא נשמע לי אחד שעבודה משרדית כפקיד נטו תספק אותו, אך ישנן עבודות משרדיות לא קלות בכלל שהן מאוד ממצות ומספקות .

כל שנותר לי הוא לאחל לך הצלחה ואני באמת מקווה שתמצא את הנישה המתאימה לך ושתהנה מכל רגע .
תמונות נהדרות, שמור אותן כי אלו מזכרות להראות לילדים ולהיזכר בכל הרגעים הקשים והמכשולים שעברת בזכות עצמך .

המון נשיקות,
רחלי .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-09-2005, 10:54

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DefendeRoE שמתחילה ב "מה המצב?"

את הטירונות טכנית עדיין לא סיימתי לצערי אבל עכשיו אני אכנס למה שנקרא "קורס שיטור בסיסי" שכל מי שמתגייס למ"צ חייב לעבור, אחרי הקורס שיטור אני אסים טירונות באופן סופי ותהיה לי תעודת שוטר שמקנה לי סמכויות נוספות... (ואז אני רוצה לראות את הראשון שיקרא לי מנייאק )
אחרי הקורס שיטור בסיסי הזה שיגמר ב22 לספטמבר אני אכנס לקורס תפקיד, וזה מתפרש על מספר מגזרים בינהם שיטור ותעבורה (יותר מוכר כמנייאק צבאי קלאסי), מדריך כלואים (אומנם מפקד אבל עדיין בכלא מה זה משנה איזה צד של הסורגים), מאבחן ביטחוני ( תפקיד עם הקצאות גבוהות אבל זה בעצם לשבת בטרמינילים כאלה ובמעברים ולעשות בידוק לאוכלסיה שעוברת שם), יש גם את מגזר הבילוש והמודיעין (שעליו אין הרבה מה להרחיב אבל אקשן וסודיות לא חסרים שם), ויש מגזר החקירות (שלשם אני רוצה להגיע הקורס הכי ארוך במ"צ, הוא דורש המון יכולת מחשבה, נשמע לי הכי מתאים לי ובכלל תפקיד מאוד מעניין) יש גם את פלוגת סחל"ב וכוח 100 למי מאיתנו שרוצים להיות קרביים אבל לא יכולים בגלל בעיות פרופיל או ת"ש אני אישית כמה שהייתי מורעל ויתרתי על עניין הקרביות, כי עם כל הרצון הטוב לתרום שלוש שנים של אקשן לא נראות לי שוות את הסיכון של שארית חיים בדיאליזה, ואת זה הבנתי בשבוע שטח שאפילו שמאוד נהנתי שם, עדיין גם מאוד סבלתי,

הטקס השבעה בכלל היה חוויה לשם שינוי המפקדים שלנו מקבלים עונשים וצעקות ואותנו מצ'פרים בככה שפוקדים עלייהם לא להשאיר אותנו בשמש לא לרוץ לא לצעוק וכאלה ממש ובסוף ברגע האמיתי מי שפישל היה הרנ"ג.... היה חביב ביותר

לבקשת ארז הנה דבר השבועה:
"הנני נשבע\ת ומתחייב\ת בהן צדקי לשמור אמונים למדינת ישראל לחוקיה ולשלטונותיה המוסמכים לקבל על עצמי ללא תנאי וללא סייג עול משמעותו של צבא ההגנה לישראל לציית לכל הפקודות וההוראות הניתנות על ידי המפקדים המוסמכים ולהקדיש כל כוחותיי ואף להקריב את חיי להגנת המולדת ולחירות ישראל" (זה אמור להיות בלי פסיקים)

ומבחינת מבסוט עדיין קצת שבוז מכך שהצבא "ויתר" על הנתונים הגבוהים שלי וכל המיונים שעשיתי ובסוף שיבץ אותי בהתאם לצורכי הצבא בלבד, אבל עכשיו אין כבר משהו שאני יכול לעשות שישפיע על השיבוץ שלי, נכון שמכל מקום אפשר לצאת, אבל אני יותר טיפוס שזורם ונותן לסערות לחלוף מעליו, אז עכשיו נפיק את המיטב ממה שיש, ננסה להגיע למצ"ח שזה נשמע ממש אחלה של תפקיד בשבילי, וגם ישנה עוד אופציה שאני בעצם כן מאותר כבר לתפקיד פשוט דרך משטרה צבאית, זה סיפור ארוך של כמה חבר"ה ומפגשים אצל מש"קיות ת"ש אבל בקיצור אחרי המון בירורים ודיבורים למה אנחנו שם ולא במקום שיותר יתאים לנו ולקישורים שלנו גילינו שאחוז נכבד מאיתנו מאותרים כבר לתפקידים מסויימים ומיוחדים לא פחות מהמיונים האחרים שעשינו פשוט החליטו שנגיע אלייהם דרך משטרה צבאית וששם נעשה טירונות (לא מבין את ההתעללות הזאת..) אז כל מה שנשאר זה לקוות לטוב ולהנות ממה שיש, וגם אם נקבל תפקיד מסריח לפחות היציאות טובות....

לגבי עבודה משרדית, נכון שאולי אני לא ארגיש שאני ממצה את כל כולי שם, אבל זאת לא מגבלה שאני יכול לומר לעצמי קדימה תמשיך הכל בראש, זה עניין פיסיולוגי שאני פשוט לא יכול לעשות מאמצים גופנים כאילו אפילו שעשיתי פטרולים בטרמפיאדה בבית ליד שאני סוחב עליי רק אפוד 5 מחסניות מלאות קסדה ונשק אישי שזה לא משקל רציני כל כך התחילו לי הכאבים המוכרים והמדאיגים בצד.. אז שוב בריאות באה קודם ואם זה אומר לוותר על דבר אחר אז עם כל הבאסה שבעניין צריך לוותר עליו, וחוצמזה יש המון המון תפקידים משרדיים שהם ממש מאתגרים ומעניינים, שאומרים תפקיד משרדי לא מתכוונים לתיוק ניירות ומענה לטלפונים, זה יותר שמתכוונים לתפקיד שהוא לא בשטח, תפקיד שדורש שימוש בראש ולא בשרירים...

אז תודה לכולם על הברכות,
שתהיה לכם אחלה שבת שבעולם,
אוהב

רועי
ישן 10-09-2005, 14:21

אצלי זה הלך ככה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי repower שמתחילה ב "את כול דברי השבועה אני צריך..."

עמדנו שתי הפלוגות (פלוגת שוטרים ופלוגת שוטרות) ב-ח' ובשלב ההשבעה המ"פ עלה על הבמה הקריא את השבועה ואז כל הטירונים והטירוניות צועקים 3 פעמים אני נשבע\ת או לדתיים ולדתיות אני מצהיר\ה אחר כך נותנים פקודה למפקדים להשביע את המחלקות, ואז הסמל לוקח רובה מהסטנד צועק *_________ (שם של מישהו) אל המ"מ* המישהו לוקח צעד אחורה צועק *אני נשבע (או מצהיר לדתיים)* עובר מאחורי המחלקה מצדיע למ"מ הולך לקחת את הנשק מהסמל אחר כך לוקח את התנ"ך (או ברית חדשה או קוראן או מדליה בהתאם לאמונה) מהמ"מ מצדיע לו וחוזר למקום שלו. זה כל ההשבעה לא מסובך ועובדים על זה כל כך הרבה שכל הדגל, החטף והצג 'שקים יוצאים כבר מה*** ככה שאין לך מה לדאוג אתה לא תפשל =)
חוצמזה יש שליפים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר