לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2005, 00:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אני לא ממליץ לאף אחד לאחסן כדורים בבית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי wise grip שמתחילה ב "השלמות,"

באופן כללי לא כדאי לתת המלצות בתחום הזה (תאמין לי שאני יודע, שיכנעתי חייל לעלות עם הגדוד ללבנון ולא לדפוק נפקדות. החייל הזה נהרג ביום שהשתחררתי).
אבל גם אם הייתי אומר "לא יקרה כלום מאוסף קטן של כדורים" הייתי מציע להעיף את הכדור 20 מ"מ לתחנת משטרה (גם שם זה ייצור בלאגן, כי הם יזדקקו לחבלן), כדור ממש לא סימפטי גם כשהראש שלו אינרטי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2005, 05:25
  Niro669 Niro669 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
אתם אולי תחשבו שאני דפוק ואתם צודקים אבל מה אני יעשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kodi שמתחילה ב "מישהו יכול לזהות לי את הכדורים הבאים:"

יש לי אהבה מיוחדת לנשק,חבלה וכל מה שמתפוצץ בכללי......אני הרבה פעמים פותח כדורים עם הרגל או נעזר בברזל צובר אבקת שרפה שופך אותה לתוך גליל ברזל שמצאתי בבית...פעם אחרונה למשל לתוך הגליל שפכתי אבקת שריפה כמעט עד הסוף שמתי שלושה כדורים מעל אחד מהם היה נותב....אני לא בטוח שזה קשור אבל אחרי שהדלקתי את זה וכמובן ברחתי משם הנותב התפוצץ...את הקליע לא מצאתי והפיקה של הכדור עפה ממנו מצאתי אותה על הרצפה אחרי זה...אפילו אבא שלי אומר שאני מפגר אבל הוא יודע שאני בן 18 אין לו הרבה מה לעשות.....אני מקווה שאחרי שאני אכנס לצבא בעזרת השם אני אקבל קצת שכל....אם אתם רוצים תמונה של הכדור המפוצץ אני יכול לשים :]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.pictor.co.il/lils22/133425/4539985.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.pictor.co.il/lils22/133425/4539984.jpg]

נערך לאחרונה ע"י Niro669 בתאריך 16-10-2005 בשעה 05:47. סיבה: תמונות
ישן 16-10-2005, 06:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אני לא אולי חושב שאתה דפוק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Niro669 שמתחילה ב "אתם אולי תחשבו שאני דפוק ואתם צודקים אבל מה אני יעשה"

אני בטוח!
פרטיך (הידועים לי) ימסרו למשטרה. אני מקווה שמישהו מוסמך יוכל לטפל בך. אתה חולה. אסור לגייס אותך במצבך. אתה מסוכן לעצמך ולסביבה.
באיחולי רפואת הנפש ורפואת הגוף...

ישן 16-10-2005, 14:05
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אני יודע....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""כדור"......."

אבל גם "בספרות" מדברים על ירי צרור של פגזים....

לדוגמא הציטוט הבא מאתר ח"א:
"ירי פגזים בעת קרב-אוויר הוא פחות מדויק באופן טבעי מירי טילים, לדוגמה, ולכן נורה צרור של פגזים. חלקם פוגע במטרה וחלקם לא. ככלל, ירי פגזים מיועד לפגיעה במטרות בטווחים קצרים (2,000-1,500 מטר). פגזים שנורים באוויר ומחטיאים את המטרה, נופלים אל הקרקע, לאחר שהאנרגיה שמוקנית להם בעת הירי נגמרת. מכיוון שבפגזים לא קיים מנגנון הנחיה הם עפים במסלול בליסטי שאינו ניתן לשינוי. בטילים, לעומת זאת, ישנם ראשי הנחיה, המאפשרים תיקון של מסלול הטיל במעופו. פגז שנורה והחטיא, יפול אל הקרקע וברוב המקרים יתפוצץ שם. במידה וזווית הפגיעה בקרקע קטנה ייתכן שלא יתפוצץ, אלא רק יתעוות או יתפרק."

ואחרי קריאה של זה - בטח אתה כועס שבעתיים על ההסבר המעמיק....

או התאור הבא:

סוג:תותח נ"מ מונחה מכ"ם, שישה קני
ממדים:קוטר הפגז: 20 מ"מ
ביצועים:
טווח: 3.5 ק"מ, קצב אש: מעל 3,000 פגזים לדקה
יצרן: ג'נרל אלקטריק
שנת כניסה לשירות: 1975

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 16-10-2005 בשעה 14:09.
ישן 18-10-2005, 16:00
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
סולו ולבני, במילון שיש אצלי בבית פגז מוגדר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אני יודע...."

כטיל (הם כתבו טיל, אני מניח שהכוונה למובן הבליסטי של המילה) משוגר שממולא בחומר נפץ הרסני.
וזה מחזיר אותי לדיון/ויכוח שהיה לנו פעם, שבו טענתי שההבדל בין כדור/קליע לפגז הוא אינרטי מול נפיץ.

מה המקור להתעקשות שלכם סביב הקוטר, ואיך תסביר שבכל שאר העולם מסווגים לפי הדרך שאני הזכרתי (על תותח 20מ"מ יגידו שהוא יורה shells ולא bullets)?
ראה למשל שורה ראשונה בעמוד הזה

ואם אנחנו כבר בנושא- האם אתם בטוחים כי נכון ומדויק להגיד "כדור" ולא "קליע" ושלא מדובר בסלנג שתפס?
אגב, לפי ההגדרה של לבני- מה אם עכשיו אני רוצה להיות מאוד מיוחד ובונה חימוש בדיוק בקוטר 137.99 מ"מ (או כל קוטר אחר בין 120 ל 155 מ"מ)?
ימציאו לו הגדרה מיוחדת?

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 18-10-2005 בשעה 16:02.
ישן 17-10-2005, 10:07
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
אם התכוונת אליי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eldad 18 שמתחילה ב "יש לך להוסיף עוד משהו ? כי..."

אז תקרא את המדריך לכתיבת הודעה כיוון שהגבת להודעה הראשית, ולא להודעה שלי.
אם לא התכוונת אליי - עמך הסליחה.

באשר להודעתי:
ציטוט:
ומקרה שהיה כך היה: לפני שלוש שנים לערך חבר שלי הגר ביישוב אי שם ניסה לפרק ללא הועיל כדור 20 מ"מ מהלינק. מה הוא לא ניסה, צבת, שמן, פטיש. הבעיה הייתה שהכדור, בניגוד לזה, היה נפיץ. הפטיש יזם את הכדור, אשר עשה חור יפה מאוד במיטה שלו (למזלו1, לא בו). למזלו2 הכדור נדרך צנטריפוגאלית, כך שהכדור לא התפוצץ (לפי מספר מקומות שווה ערך לרבע רימון).

לינק = שרשיר
צבת = פלייר
יזם = הוביל לירי/פיצוץ של
נדרך צנטריפוגאלית = הסבסוב של הקליע בסלילי הקנה מוביל ליישור קפסולת חומר הנפץ שבתוך הקליע ומוביל לדריכתו.

הסבר קצרצר - מדובר על קליע HEI ולא API:
בתוך כדור 20 מ"מ, ו30 מ"מ כפי הנמצא אצל האפאצ'י ואצל חזיר היבלות, ישנם שלושה חלקים:

1. החלק ה"ננעל" בתוך התרמיל, ובתוכו החומר הנותב אשר ממלא את הקליע עד לחלק הבא.

2. קפסולה המכילה את חומר הנפץ ,שנמצאת במרכז הקליע, ושוכנת לרוחבו.

3. ראש חדירה יצוק אשר נמצא על מסילה המובילה עד לקפסולה, הנמצא בקצה של הקליע.

בזמן הירי, הפיקה/כרכוב מוצת ע"י ניצוץ חשמלי, אבק השריפה שנשרף מבצע שני דברים: גם יורה את הקליע, וגם מצית את החומר הנותב.

הקליע מסתובב על צירו בתוך הקנה (סלילים), וכך המנגנון נדרך.
הכוח הצנטריפוגלי, גורם לקפסולה להתאזן בקו אחד עם ציר האורך של הקליע. כלומר, אם לפני הירי היא הייתה לרוחב הקליע, עכשיו היא נמצאת לאורכו. פיצוץ הפגז יכול להתבצע כאשר הקפסולה נמצאת לאורך הפגז. כלומר, רק כאשר הקליע מסתובב סביב צירו.

הקליע עף למשך של עד 5 שניות ועד אז אחד משני דברים קורים:
או שהחומר הנותב מגיע לקפסולה ומבצע השמדה עצמית (למנוע מהפגז לפגוע בכוחות על הקרקע, במידה והוא מפספס ונופל ארצה).

או שהפגז פוגע במטרתו (או בכל דבר קשיח אחר...), ראש החדירה קורס, נדחס, ומכיוון שהוא על מסילה, הוא "יורד" במהירות אל עבר הקפסולה ומשמש כנפץ, ואז הפגז מתפוצץ.

נערך לאחרונה ע"י Desert Seagull בתאריך 17-10-2005 בשעה 10:35.
ישן 17-10-2005, 12:44
צלמית המשתמש של שם משתמש תפוס
  שם משתמש תפוס שם משתמש תפוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kodi שמתחילה ב "מישהו יכול לזהות לי את הכדורים הבאים:"

לכותב ההודעה.

האמת שאתה דפקט עם קבלות ואכן כדאי להתפטר כדור/פגז (מה שהחלטתם).
בתור פלס 5 לשעבר לא הייתי מתקרב לכזה אלמנט.
יותר בטוח לשחק עם לבנת חבלה ואפילו עם מאיץ חבלה. לפחות לבנת חבלה לא רגישה ואפשר אפילו לשרוף אותה עד שתימס.

להחזיק כזה אלמנט זו אפילו לא רולטה רוסית, אתה לא יכול לדעת מתי תיזום אותה, או כמו שקודמי אמר בחוכמה יתרה אפילו חשמל סטטי יכול ליזום אותה בגלל שהחלטת ללבוש חולצה זולה ביום יבש.

מזכיר לי את התקופה הרחוקה מהסדיר שהיה ברשותי דראגונוב עם תחמושת בעלת נקירה חשמלית. תאמין לי זה פחד אלוהים, אתה לא מחבר סוללה מהפחד עד שאתה ממוקם סופית, רק על מנת לא ליזום באופן לא מבוקר.

במקרה שלך מדובר על ראש נפיץ, תחשוב לבד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:35

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר