לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2005, 12:31
  אוהד שקד אוהד שקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
מידע תקשיב לי, שלא יבלבלו לך את המוח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי def11 שמתחילה ב "מה נותנים לי 41 יחידות לימוד?"

אני לא יודע מה אתה מתכוון ללמוד בעתיד, מה החלומות שלך - וזה קשור.

אם אתה רוצה ללמוד רפואה, פיסיקה, מתמטיקה ומקצועות כאלו אתה צריך להתמקד בתחומים מסוימים ואם אתה מתכוון ללמוד ספרות, היסטוריה, גאוגרפיה, עבודה סוציאלית, עריכת דין וכו' - את צריך להתמקד במקצועות אחרים.

עשה לעצמך חשבון נפש וחשוב מה אתה רוצה ללמוד. אין צורך לעשות 41 יחידות לימוד, זה בולשיט אחד גדול (ותאמין לי אני בתוך המערכת). תתמקד ביחידות החובה שלך (21 יחידות) ותעשה את זה טוב. לאחר מכן תתמקד במקוצועות העתידיים (אך ורק לגביך! אך תקשיב למי שאומר לך ללמוד פיסיקה אם אתה מתכוון ללמוד היסטוריה. עדיף שתעשה 5 יחידות בהיסטוריה מאשר 5 יחידות בפיסיקה) שלך ותלמד רק את אלה שיש לך בהם את הסיכויים הטובים ביותר לקבל את הציונים הטובים ביותר.

ודבר נוסף - הלימודים התיכוניים לא אמורים להקנות לך רק ציון כדי להתקבל לאוניברסיטה. אתה תגלה כשתהיה סטודנט, אם תהיה, שחלק גדול ממה שאתה לומד באוניברסיטה מבוסס על החומר הנלמד בתיכון (כמובן שבאוניברסיטה יש הרחבה של הנושא עד לרמת הפרט הקטן ביותר).

בהצחה,
אוהד.

"אינני יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית, אך אני בטוח שבמלחמת העולם הרביעית ישתמשו במקלות ובאבנים"
(אלברט איינשטיין)

יש לכם שאלות בהיסטוריה לבגרות? צריכים עזרה? מעוניינים להתייעץ?
צרו איתי קשר בדוא"ל ohad_sh@beitberl.ac.il ואשמח לעזור לכם.

חזרה לפורום
ישן 17-10-2005, 00:53
  משועמםכרוני משועמםכרוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אהוד מה שמשפיע על הממוצע אלה מקצועות ההרחבה, ולא החובה."

תשמע, אני אגיד לך את דעתי בנושא אחרי שבאמת אספתי מידע בנושא והיו לי התלבטויות קשות.
1)בחיים, אבל בחיייייים אל תיקח מקצוע מוגבר שאתה לא טוב בו\מתעניין בו.
בחיים. לא משנה אם יגידו לך שהוא יעלה לך את הממוצע ל250, תאמין לי ללמוד מקצוע מוגבר שאתה שונא זה נוראי ורק הופך את התיכון לחוויה מגעילה.
לדוגמה פיזיקה, אני ממליץ לך ללכת לזה רק אם אתה ילד עם ראש ריאלי ומוכן לעבוד קשה, כי זה מקצוע שנחשב הכי קשה בין המוגברים (לא בהכרח נכון,אבל זה מפני שהרבה ילדים שאין להם ראש ריאלי והם בכלל ב3\4 יחידות מתמטיקה הולכים לשם ואז הם אומרים שזה קשה).
לסיכום של 1, לך למקצועות מוגברים שאתה אוהב ומתעניין בהם, או אם לא קיימים כאלה לך למקצוע שהוא הכי קל לך ותקבל בו הכי גבוה לדעתך עם הכי פחות מאמץ.
2)יש פה קצת חזרה על הקטע של פיזיקה, אבל אני מרגיש שהיא נחוצה.
אל תישאב לקטע הזה של "צריך פיזיקה, בלי פיזיקה השמיים יפלו והאוניברסיטאות יאכלו אותך".
ישנם מקצועות כמו רפואה לדוגמה שדורשים 9 יחידות של מקצועות ריאליים, אך זה לא אומר בהכרח פיזיקה.
זה מצחיק ואבסורדי האמת, מערכת החינוך ומורים מפגרים דוחפים ילדים ללכת לפיזיקה כי "שיישארו לכם אופציות פתוחות" בלי שום התחשבות בנטיות שלהם.
גם אם אתה רוצה 9 יחידות ריאלי, אתה לא חייב ללכת לפיזיקה.
יש כימיה, יש מחשבים, בקיצור יש אופציות.
3)אין שום קשר בין המגמות שאתה לוקח לבין מה שתיקח באוניברסיטה.
לאף אחד לא אכפת מה לקחת בתיכון, העיקר שיהיה לך ממוצע גבוה.
4)תוריד יחידות. אני חוזר- תוריד יחידות.
41 יחידות זה מטורף, אלא אם כן אתה גאון ממש וקל לך 41 יחידות ואז בסדר.
האוניברסיטאות במילא לוקחות רק את נראה לי 2 הציונים הכי גבוהים מכל המגמות ואת השאר הם מעיפים, אז אין טעם סתם לקחת מלא מגמות כי הרי על כל מגמה שמתווספת אתה מוסיף עומס על עצמך ואז הציונים בשאר המקצועות יורדים כי קשה ללמוד למלא מקצועות.
תוריד עומס, ילדים בתיכון לא אמורים ללמוד 80 שעות בשבוע חחח.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר