לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2005, 09:40
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "כוח ג'י"

א. נושא כח ג'י והתופעות הנילוות תואר כאן בהרחבה בעבר - חפש לפי המילה תאוצה ותמצא הרבה מידע.

ב. האנחות אינן תוצאה של כאב אלא כתוצאה ממאמץ רב (נסה להרים יד ששוקלת פי 9 ממה שכרגיל...)

ג. כדי שיהיה לך כוח להזיז דברים שפתאום שוקלים פי 9 ממה שהם שוקלים בד"כ - כדאי שהשרירים יהיו מפותחים או לפחות "מושקעים"

ד. קל יותר להתמודד עם מאמצי ג'י ע"י כיווץ שרירים (הצרת כלי דם וכו') - אדם עם שרירים מפותחים עושה זאת טוב יותר. הוא לא צריך להראות כמו ואן דאם בשביל זה...

ה. מאמצי ג'י גבוהים נוצרים בעיקר בעת תמרונים הדוקים - כלומר בעיקר בקרבות אוויר. אז אין המון משמעות התבוננות בכוונת (לעומת מצב של תקיפה קרקעית למשל) ויש שפע של חיוויים קוליים (נעילת טיל, התרעות בפני איומים וכו'). זו גם אחת הסיבות שעוברים למערכות תק"ע (תצוגת קסדה עילית) בנוסף לתע"ל (תצוגה עילית).

ו. כתיבת שמות הצוות על דופן המטוס מקובלת בארה"ב ובנאט"ו, אך לא בארץ. (הסד"כ שלנו מצומצם יותר).

אני חושב שעניתי על הכל - אשמח להשלים\להרחיב אם תבקש, אבל כפי שכתבתי - תמצא המון תשובות אם תחפש את המלה תאוצה...(דנו כאן בהרחבה בנושא התאוצה החיובית והשלילית)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2005, 11:58
צלמית המשתמש של BinaryBlue
  משתמש זכר BinaryBlue BinaryBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.03
שלח הודעה דרך MSN אל BinaryBlue Facebook profile
תשובה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "תשובות ותהיות"

"טייס מטוסים בחיל האוויר" יכול להיות גם טייס הרקולס או בוננזה, מטוסי תובלה שבמהלך טיסה נורמאלית לא מגיעים לכוחות ג'י גדולים.
בשלב מסויים בקורס הטיס, אלו שמיועדים להיות טייסי קרב, מקבלים תוכנית אימונים במכון כושר שמטרתה לעזור בהתמודדות עם ג'י, כלומר אימון אנאירובי לפיתוח מסת שריר.
ה"שחיף" שאתה מדבר עליו יכול להיות טייס תובלה, או גם טייס קרב, בסופו של דבר זה הכל גנטי, וכל אחד מגיב אחרת לג'י - למרות הקו המנחה הכללי שמסביר את היחס בין מבנה גוף לבין עמידות לג'י.

נקודה חשובה - הצורך בשרירים וכוח בזמן ג'י גבוה לא נגרם מהצורך להזיז את האיברים שפתאום כבדים יותר - אלא מן הצורך להזרים את הדם חזרה לראש בזמן שהוא בורח ממנו בתמרונים חדים. כיווץ השרירים עוזר להחזר הדמי, ומונע איבוד דם מהראש שבתחילה גורם לצמצום עד איבוד ראיה - ואז לעלפון.

ישן 12-10-2005, 11:59
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "תשובות ותהיות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האור מציון!!
בקשר לכושר הגופני.
אני מכיר טייס מטוסים בחיל האויר . ראיתי אותו ובשפת עמנו הוא נקרא "שחיף". הוא ממש דקיק.
האם טייסי חיל האויר מתאמנים בחדר כושר כחלק מחובתם לתפקיד?
מזה שרירים "מושקעים"?

תודה רבה לך.

אילו ידעת כמה לוחמים לשעבר בסיירת מטכ"ל הם נמוכים: שי אביטל ועמירם לוין ואהוד ברק, השניים הראשונים היו ידועים בכח פיזי כביר. ידוע פעם שבמלחמת לבנון חיפש את שי אביטל, מ"פ בריא גוף וגבוה מהנדסה, והצביעו לו על האוהל היכן שישב שי. הוא נכנס לאוהל ויצא מהר מאוד. הוא אמר שוב שהוא מחפש את שי והצביעו לו שוב לעבר האוהל. ואז הוא אמר זה??? זה, אני מרים אותו ביד אחת...

כמעט תמיד היו צוחקים על שי שהוא כזה נמוך וזה היה פוגע בו. אך תהיה בטוח שהוא בעל כח פיזי רב.

לכן אל תשפוט אדם עפ"י גובה או מוצקות...

ישן 12-10-2005, 12:28
  האור מציון!! האור מציון!! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
חח לא הבנת אותי אחי!!!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=האור מציון!!] בקשר..."

דבר ראשון לא דיברתי על לוחמים בסיירת מטכ"ל.
זה ידוע שלא חייב להיות 1.90 ורחבים בכדי להצליח ביחידות אלו. תאמין לי שאני מכיר את שי אביטל והוא יותר נמוך ממה שחושבים אנשים. אפילו בגילו זה הוא עדיין בנאדם חזק!
לא דיברתי על גודל פיזי. לא הבנת אותי.
צחי ענה לי ואמר לי שצריך שרירים מפותחים. אז אמרתי לו שראיתי טייסי מטוסי קרב שנראה "שחיף". ז"א אין לו שרירים מפותחים ורואים שהוא לא עובד בחדר כושר. ( כידוע שרירים מפותחים עוזרים מאוד בזרימת הדם כנגד כוח הכובד בעיקר בוורידים)
לא התכוונתי לומר לצחי : " מה הוא שחיף איך הוא טייס. הוא לא נראה כמו רמבו..". אני לא מהילדים הפעורים האלו. אני רוצה להבין פשוט אם אימון בחדר כושר הוא חובה אצל הטייסים?. ( שריר מפותח ו"גדול" לוחץ על כלי הדם ועוזר בהזרמת הדם לראש וכו'..)

לרועי AZ - יש 19 מפקדי סיירת מטכ"ל. מתוכם לפחות עשרה עם מימדי גוף קטנים כמו של אהוד ברק ה"אשכנזי" שי אביטל וכו'..(ככה הבנתי)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר