לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 17:48
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.04
שלח הודעה דרך MSN אל Boss11
הטכנולוגיה הורסת אותנו...

אומרים שהיה פה שמח
יום שני, 10 באוקטובר 2005, 12:49 מאת: אסתי וויזר, בת 17, מחדרה, מאמר אורח, וואלה! zone

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://wmh.walla.co.il/w/18-200/142039-18.jpg]

(אילוסטרציה)
אסתי וויזר חושבת שפעם, כשלא היה מחשב וטלוויזיה, הנוער היה יותר אינטיליגנטי. הטכנולוגיה בונה, אבל גם הורסת. מאמר אורח

אני לא יודעת מה אתכם, אבל אצלנו, כאשר כל המשפחה מתאספת יחד בזמן ארוחת הצהריים, היא נכנסת לדיונים נוקבים בתחומי עניין שונים. כבר פעמים רבות יצא לנו לדון בצד החיובי והשלילי של חשיפת בני נוער כיום לטכנולוגיה, שגורמת לנושאי התעניינות מסויימים, לעומת נושאי ההתעניינות של הנוער בעבר.

בעבר הלא כל כך רחוק, בני הנוער היו נהנים מנושאי התעניינות רבים יותר מאשר בני הנוער כיום, אם זה לאסוף מכתביות, בולים, מדבקות ועד טורנירים שכונתיים בכדורגל או קריאת ספרים, וכל זאת, כביכול, בגלל שלא הייתה הטכנולוגיה. 5 אבנים, קלאס, דוקים, טאקי, מחנה על העץ, מרוצים שכונתיים, נסיעה ממושכת על אופניים ועוד המוני משחקים ותחביבים מדליקים שהדור הוותיק טעם מהם, נהנה, ובמבט לאחור- מעדיף אותו.

אינני מגזימה כשאני אומרת שכמעט לכל בן נוער כיום, יש מחשב שמפתח את הידע ופותח את הילד "לעולמות חדשים" וכל זאת מגיל קטן. כמובן שיש לו גם את טלוויזיה צבעונית עם אלף ערוצים, משחקים, והכל נגיש וקרוב - אצלך בבית. אך אם בוחנים היטב את החומרים, ניתן לראות כי בזוהר הזה אין ניצוצות.

במהרה, החברים נשכחים, והילד הופך להיות "קורבן" למשחק ממכר, שבשלב מסוים הופך להיות חברו הטוב ביותר. על פי סקרים רבים שנערכו על ידי אנשי מקצוע, כל בן נוער ממוצע יושב על המחשב כ-12 שעות ביממה, אם לא יותר. המחשב נחשב לחברו הטוב ביותר של הנער, שבעצם מבלה את מרבית היממה עם חבר עשוי קופסת פח.

אז נכון, הטכנולוגיה עושה רק טוב, ואני לא רואה את עצמי חיה בתקופה שבה לא היו פלאפונים ומחשבים, אבל עם כל הכבוד לטכנולוגיה (ויש הרבה כבוד), יש הבדל גדול בין רמת האינטליגנציה ונושאי השיחה בין "ילדי הטכנולוגיה" של ימינו לילדים של פעם.

בוודאי, נסיעה על אופניים היא לא מה שהופכת את הנער לבעל ידע רב, אבל פעם ילדים ידעו מה זו ספריה; כיום, במקום להגיד לנער "לך לספריה", אומרים לו "לך למחשב". מכך נובעת התוצאה הברורה שרמת האינטליגנציה האישית בקרב בני הדור ה-3, הלא הם דור קידמת הטכנולוגיה, נמוכה בהרבה מאשר ילדי ה-5 אבנים.

האם ניתן לשנות את זה? כנראה שלא. הטכנולוגיה רק הולכת ומתקדמת, ממשיכה לפתוח אותנו למגוון עולמות שלא חלמנו עליהם, היא מראה שלכדור יש פינות, ונותנת לנו לגעת בבלתי אפשרי, אך בתמורה - לוקחת את הילדותי, הפשוט והקל שהיה פעם. ואם לא הבנתם על מה אני מדברת, פתחו ספרי אנציקלופדיה... סליחה, אנציקלופדיה ממוחשבת.

http://zone.walla.co.il/?w=/2731/792265

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2005, 19:53
צלמית המשתמש של inspire
  inspire inspire אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.04
שלח הודעה דרך MSN אל inspire Facebook profile
אידיוטי לחלוטין.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "הטכנולוגיה הורסת אותנו..."

אולי הטכנולוגיה באמת ממכרת אותנו למחשב ומשנה את חיי החברה שלנו, אבל פוגעת ברמת האינטלגנציה של דור הטכנולוגיה??
ציטוט:
אבל פעם ילדים ידעו מה זו ספריה; כיום, במקום להגיד לנער "לך לספריה", אומרים לו "לך למחשב". מכך נובעת התוצאה הברורה שרמת האינטליגנציה האישית בקרב בני הדור ה-3, הלא הם דור קידמת הטכנולוגיה, נמוכה בהרבה מאשר ילדי ה-5 אבנים

משפט מפגר לגמרי, זה שאני יודע מה זה ספיריה ולא יודע מה זה מחשב גורם לכך שיהיה לי רמת אינלגנציה גבוה יותר? ע"י המחשב ניתן להחשף לחומרי קריאה לא רק סטטים ויבשים על גבי הנייר אלא גם בעזרת תכנים משתנים / אנימציות / סרטונים וקבצי הדרכה שונים שמעלים בהרבה את רמת האינטלגנציה.

מה עדיף, לפתח תחביב בניית אתרים ותכנות מערכות מגיל 13 או להיות אלוף השכונה ב-5 אבנים?!

ישן 17-10-2005, 23:45
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
חחחחח קרעת אותי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "הטכנולוגיה הורסת אותנו..."

"על פי סקרים רבים שנערכו על ידי אנשי מקצוע, כל בן נוער ממוצע יושב על המחשב כ-12 שעות ביממה, אם לא יותר"

רגע אז כל בן נוער ממוצע בימינו יושב חצי מהחיים שלו מול המחשב??
איזה שטויות, גם אני שאני נחשב ל"מכור למחשבים" יושב מול המחשב מקסימום 6 שעות ביום וגם זה במקרים קיצוניים, זה עדיין לא אומר שאין לי זמן לשחק כדורגל או לרכב על אופניים,
וכל עוד ממוצע הציונים שלי לא יורד מ-80 (לא שזה באמת מה שקובע) אני מאמין שאני די
אינטיליגנטי.

5 אבנים, קלאס, דוקים, טאקי? כולם מוחלפים במשחקי פלאש שעושים עבודה לא רעה בפיתוח החשיבה, ואני באמת לא רואה איך לשחק קלאס מפתח את החשיבה ועושה את הילדים של העבר יותר אינטיליגנטים.

בכלל כל הנושא של הכתבה הזאת הוא לא נכון מההתחלה, אם הטכנולגיה משפיעה עלינו לרעה אז היא עושה את זה מבחינת היכולת הפיזית שלנו ולא מבחינת יכולת החשיבה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר