לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2019, 20:26
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
זו אמירה שקל להגיד כשיושבים על הספה מול הטלוויזיה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Jack Heart שמתחילה ב "כתבה מעניינת מאוד."

בזמן אמת מדובר בלהכנס למנהרה - שהיא היא אחד הדברים שאתה הכי חושש ממנו באותו מבצע - בעומק עשרות מטרים, עם ראות אפס, אפופת עשן, עם אוויר דחוס הדורש שימוש באמצעי נשימה, ובדיס-אורינטצייה מוחלטת לכיוון אליו אתה הולך ולמרחק אותו גמעת, דקות בודדות לאחר אירוע מבצעי שבמהלכו נהרגו מספר חברים לנשק - ותוך סיכון אדיר כאשר כל חתיכת פסולת על האדמה היא מטען, פוטנציאלי - וכמובן - מפגש אפשרי עם חולית אויב או חוליית החטיפה, שכנראה גדולה מהכוח שלך, חמושה ממנו ומכירה היטב את מרחב הלחימה - ויכולה להביא לאירוע חמור בהרבה יותר מהאירוע אליו נכנסת מלכתחילה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 19-01-2019 בשעה 21:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2019, 21:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "זו אמירה שקל להגיד כשיושבים על הספה מול הטלוויזיה"

שלא לדבר על כך שכל האמצעים לעיל לא תמיד זמינים לכולם ובטווח זמן סביר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-01-2019, 00:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אמצעים לא תמיד זמינים , זו..."

אין הרבה אמצעים בכלל. כדאי לדעת מה קורה במציאות ולא באיזה אוטופיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-01-2019, 10:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "הרבה או מעט זה עניין של..."

כמובן, שאתה לא צריך לקבל החלטות, אלא להיות גנרל כורסא, אז הכל הוא עניין של השקפה. בא נראה אותך נותן טיעון מנומק (פעם ראשונה בפורום!) ולא ערטילאי לפיזור מחדש של האמצעים (אני כבר לא מדבר על הגדלה של כמותם) בצורה שהיתה מאפשר לאותו כוח להחזיק מה שאתה טוען שהוא היה אמור לקבל.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-01-2019 בשעה 10:20.
ישן 20-01-2019, 10:57
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אני לא הייתי מסוגל לשבת על הכסא...(עמדתי כל הזמן)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כמובן, שאתה לא צריך לקבל..."

מודה, אולי בגלל הגיל (73) או קשישות, הרגשתי כאילו אני שם בתוך המנהרה. לכל המשתתפים מגיע צל"ש, שפעם אחר פעם נכנסו ללא מודע ולא היה להם ח"א או שריון, גם התקשורת לא הייתה במייטבה רק היוזמה ותושיה אישית. ברור שהם מצאו ממצאים אשר רק בגלל צנעת הפרט לא מדווחים.
אני לא מאמין שהם ישכחו את מה שעבר עליהם. הם ממש גיבורים...!!

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 20-01-2019, 19:32
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כמובן, שאתה לא צריך לקבל..."

--מצאתי עצמי בלבנון הולך בחוד הכוח [לא הייתי עושה זאת לולא רציתי לשמוע את דעת המפקד],בלילה,אחרי מחבלים,שאלתי הסא"ל למה אין איתנו כלב...? ועל פי תשובתו הבנתי כי הוא לא מכיר הנושא, אין לו בעיה במה שהוא עושה.... כשלי ברור כי אם המחבלים ירצו, הם יוכלו לטבוח בנו, חבורה של אנשים המתנהגים כאדיוטים.
-- גם בלבנון, אנחנו הולכים בציר די קבוע, משמאלנו חומת אבן ארוכה,אם ירצו המחבלים, ירו מאחורי החומה, ולא ישאירו לנו הרבה סיכוי....אני שואל המפקדים למה בסיטואציה שכאילו עבורה נכנסו לצה"ל כלי טייס ללא טייס, אין כלי שמלווה אותנו בכדי שיהיה לנו כעיניים.....לא זכורה לי תשובה עניינית....
--באורו של בוקר, ליד ומצפון לחניתה, התגלו בואדי מחבלים, נשלח כוח, במפגש ראשון פצוע לכוחותנו, במפגש שני עוד פצוע, במפגש השלישי חוסלו שני המחבלים [אני לא בטוח לגבי מספרם]....וזה כשלצבא היה כל הזמן שבעולם לבחור הדרך לחיסול המחבלים.....לא שמעתי שום שאלות על הביצוע הצה"לי.
לדעתי הדוגמאות מצביעות על בעיית תשתית, תשתית אנושית, המקשה עלינו לזהות בעיות/להשתפר.
ואין אני טוען על בעיה במקרה המדובר כאן, אני טוען טענה עקרונית, כי אמצעים הקיימים בצה"ל לא מנוצלים שם בקצה ע"י אנשי החי"ר , שכחלק ממסורת עובדים עם מה שיש להם, לעתים פרימיטיבית.
ישן 20-01-2019, 21:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "--מצאתי עצמי בלבנון הולך בחוד..."

לא מפתיע שאתה לא מסוגל לתת תשובה עניינית, אלא מתחבא מאחורי "אמירות עקרוניות". יש לך 1628 פוסטים של כלאם פאדי ולא אחת עניינית.

ישן 20-01-2019, 23:31
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני כותב מה שאני מרגיש כי..."

ללא שמץ ציניות אכתוב שלדעתי אתה איש חושב ושעם הרבה מהרעיונות שלך ניתן להסכים. "הפינה" שמצאת את עצמך בנקודת הזמן הזאת בפורום היא משום ההתעקשות שלך על השמעה (לגיטימית) חוזרת של דעות שלעיתים קרובות נשארות בתחום החשיבה התאורטית. בעיני כמה מהמגיבים זה מיצוב בצורת גול עצמי שלך וגורם לחלק מהאנשים להתייחס אלייך אולי כאל טרול. חבל.

חלק גדול מהרעיונות שהעלית בענין הנוכחי נכונות ואפילו נעשות בקומבינציות כאלה ואחרות. כשאפשר. באילוצי מקום וזמן, לא הכל זמין ולא הכל אפשר.

כולנו מכירים את צה"ל על שלל בעיותיו. אין כאן אידאליזציה. גם צבאות לכאורה מקצועיים רבים שוגים בפאשלות איומות למרות אולי היתרונות בגיל ומקצועיות. אולי טבע האדם.
ישן 21-01-2019, 00:38
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "ללא שמץ ציניות אכתוב שלדעתי..."

יש מה שאני קורא לו 'מסגרת שיח', זה גבולות השיח המקובל בחברה כל שהיא, הוא נוצר מהזמן שיש למשתתפים בשיח, מהסבלנות, מההבנה, ממה שמקובל....מה שמרגיז נשאר בחוץ, גם הטאבו נשאר בחוץ..........בחברות מתקדמות מסגרת השיח יותר רחבה,יש פחות מחסומים, אפשרי דיון פורה ביותר נושאים ללא מגבלות.
לא מוצא עצמי מסרס מחשבותיי בכדי להתאים עצמי למסגרת דיון,
כשאין דעה שונה, מה טעם יש בדיון...?
ראיתי פעם סרט על sas הבריטית, ושמעתי חונך האומר לטירון כי אם לא יאמר דעתו, אין צורך בו.
בחנו אותי פעם לעבודה בתחום הביטחון, והמראיין שואל אותי מה היית עושה במקרה כלשהו, ועניתי מה שעניתי, והוא שואל שוב, בתקווה שאתקן עצמי, וידעתי מה הוא רוצה , ונשארתי עם אותה התשובה...וכך נפרדו דרכנו...וכך לדעתי צריך לעשות מי שמחויב לאמת.
ואחזור אחורה,ברור שבכל מקום יש פאשלות ויהיו פאשלות, והמובן מאליו בעיניי הוא לצמצמם, ואת זה עושים ע"י הצפת הבעיות, ואיתור נקודות חולשה, אבל באמת , בלי מחסומים מיותרים.
אגב, אני מצנזר עצמי, וגם בצבא נהגתי כך, כשהיו לי רעיונות,שהנחתי שיראו הזויים....וחבל.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 21-01-2019 בשעה 00:44.
ישן 22-01-2019, 08:25
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
סביר להניח שכלב היה בנמצא
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אינני יודע אם כלב היה..."

אבל - כלב אינו רובוט - ואם תשלח כלב במנהרה, יש סיכוי גדול שהוא פשוט יעלם בתוכה (ודי לחכימא...).

וגם - רובוט אינו אמצעי שיודע לעבור בכל מקום, שתלוי בתקשורת עם המפעיל שלו ובעל טווח פעולה מוגבל.

הסיפור האחר שעלה בכתבה, וכאן צה"ל כן יכול היה להציג את היתרונות המבצעיים שלו באופן מובהק, זה כיבוש מהיר של השטח החשוד כתא היציאה מהמנהרה, בידודו וסריקתו. לעניין זה, ייתכן שהמודיעין בזמן אמת לא בהכרח סיפק תמונה מלאה של מהו אותו שטח, וייתכן שהוא דווקא מספק אינדיקציות אחרות, שמייתרות את כיבוש אותו השטח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 20-01-2019, 10:23
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "אני רק תוהה, אם חס וחלילה היו..."

אבל גם החיילים שאתה מצפה שיכנסו לרדוף לא יודעים מה אורך המנהרה ולאן היא מובילה, או מה יש בה.
אתה מצפה מכח להיכנס לתוואי שבו הוא מאבד את כל היתרונות שיש לו על האוייב, ולאוייב יש יתרונות של הכרת השטח ויכולת למלכד אותו מראש, כמו כן להחזיק במקום כח גדול מזה שאתה מכניס, לארוב. אני נדהם מהאומץ שהחיילים הפגינו.
אני חושב שהעובדה שאף חייל לא נפגע מאוחר יותר במהלך חקירת המנהרה היא רק בגלל שזאת מנהרה שהוכנה בכוונה למילוט מהיר ולכן לא כללה מכשולים או מלכודים.

ישן 20-01-2019, 14:03
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אבל גם החיילים שאתה מצפה..."

וזו כל מהותה של הלוחמה הקרבית. סיכון אישי בתנאי אי וודאות.

בסוף, החייל נדרש לעשות מעשים שהם בניגוד לאינסטינקט ההשרדות הטבעי.

להסתער על כיפה עם חיילי אויב מחופרים זה סתם? לפרוץ לבית שמסתתרים בו מחבלים זה טבעי? לסרוק מבנים בעזה שבוודאות ממולכדים זה הגיוני?

מבלי חס וחלילה להוריד שמץ מגבורתו של כל מי שחיפש במנהרה, כאן אנשים לא ניהלו חילוץ או איתור תחת אש. קלסטרופוביה, אבק, חושך ומלכודים הם פחד מטורף. אבל באינספור אירועים קרביים אחרים אנשים חילצו חברים וזרים גמורים תחת אש תופת לא רק כי "לא מפקירים פצועים" אלא כי זה המעשה הנכון לעשות. ולמרות הידיעה הברורה שבוודאות הם כנראה ייפגעו.

אין מה לחפש "הגיון" ממרחק זמן, מחוץ להקשר ועומק הכורסא מול המחשב.
ישן 21-01-2019, 13:16
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
התיעוד מרתק אך מעלה הרבה שאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "כתבה מצמררת בתוכנית "עובדה" על חטיפתו ונסיון החילוץ של סגן הדר גולדין"

קודם כל - גיבורים כל מי שפעל שם. לא מובן מאליו להיכנס לכזו מנהרה. כל חייל קרבי נדרש למעשים אמיצים/חסרי הגיון אבל להיכנס לחור שחור כזה עם פנס ואקדח כשבצד השני יש מחבלים, עקבות דם על הקירות והאדמה, מטענים ולחימה ופיצוצים מעל הראש...תסריט מהסיוטים.

אבל...גם בהתחשב בכך שזו לחימה, לחץ וכו' ולא הכל מושלם ואפשרי בשטח -

- מדובר בימים האחרונים של צוק איתן. כלומר נלחמים בשטח כבר חודש, יודעים ופגשו מנהרות ובשפע. זה לא בגדר הפתעה גמורה, בטח לא בגזרה הזו ועוד יותר לחברי היהלם/סמור.
מדוע הם לא נכנסים עם אמר"ל ופנסי IR, תרמי או כלב כאמור?
החמאסניק בצד השני רואה את הפנסים שלהם מאות מטרים קדימה במנהרה והם לא רואים אותו ופשוט מטרה חשופה בלי שום אפשרות לתפוס מחסה. אפילו לא צריך לכוון טוב...הקירות מקפיצים את הכדורים בזויות האלו.
- למה רק אקדח?
מה עם החמאסניק בצד השני תופס מכסה קל? או עם קרמי או שק חול? טוב שיהיה אקדח כמובן אבל זו לא מחילה של הוייטקונג שצריך את החייל הכי רזה במחלקה עם סכין בין השניים ומחסנית אחת של 45.
זו מנהרה של מטרו...כפי שרואים לא חסר לחמאסניקים קלאצ'ים גם במנהרה עצמה ואף RPG.
- למה אין מגן דויד זמין?
מקפיצים יחידה כמו יהלום ועוד את סמור שמתמחים במנהרות. יודעים עוד מתחילת המערכה שזו הסכנה הכי גדולה. כשהם באים הכלי והמיומנות היחידה שהם מביאים זה אקדח, פנס וביצים גדולות?
רק אחרי חצי יום בכניסה השנייה באים עם מגן? אין עוד בלוני חמצן בכלי בכוננות לתסריט כזה?
מכניסים גם מומחה סילוק פצצות. איפה הכלים שלו חוץ מלדרמן?
- בכניסה הראשונה, אחד מחברי הצוות חוזר חזרה בריצה כדי לעדכן שהם מתעכבים קצת.
לכאורה קיבלו הוראה לחזור תוך 10/20 דקות ולא שנייה יותר. כשהוא חוזר - קודם כל עומדים מעל הפתח 2 קצינים שאננים שאחד עומד ואפילו לא מסתכל לפתח המנהרה שלא לדבר על לחפות למקרה שיצוץ איזה חמאסניק נוסף. כשהחייל צועק לו שהם מתעכבים וכבר חוזרים, הוא אומר לו למה חוזרים?
סצנה חובבנית משהו.
- גם בכניסה השנייה שוב נכנסים עם אקדחים בלבד וציוד הגנה/תקיפה מינימלי מאוד. שוב עם פנס קטן וזהו.
הפנסים אגב - חלשים לאללה...כל פנס LED מאליאקספרס (גם אז) יכול להאיר עשרות מטרים קדימה טוב יותר ממה שנראה בוידאו.
- מדוע צועקים כל הדרך בעברית? הכוח עוד אומר ומודה שלמיטב ידיעתם הם אולי דקות אחרי המחבלים. אין לדעת מה יש מאחורי העיקול, איפה החייל החטוף, איזה פיר יש להם מעל הראש...זו גם מנהרה, שומעים כל דיבור קטן למרחק גדול קדימה.
הייתי מצפה מכוח סיירת ובפרט כזה שמאומן למנהרות שיכנס בשקט מוחלט, יתקשר בנגיעות/לחישות, ולא בצעקות ופנסים.

בקיצור, רגשות מעורבים. מצד אחד רוח לחימה ואומץ מרשים. מצד שני - חוסר מחשבה/מקצועיות מטרידים (אך לא מפתיעים). מרגיש שהחובבנות של חמאס והמזל שיחק לטובתם...המחבלים בקלות יכלו להשאיר אחריהם מטען קטן (הזוי שלא עשו לפחות חוט תיל/קליימור/מוקש או חסימה אחרתם אחריהם, כנראה מיהרו כל כך שלא רצו לעצור לשניה). גם בבניה של מנהרה כזו מושקעת ויקרה - הגיוני שהיו מכינים לאורך הדרך חסימות, התראות ומטענים להפעלה מהירה.

מקווה שנלמדו הלקחים היום.
ישן 23-01-2019, 10:46
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כתבת יפה מאוד...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "התיעוד מרתק אך מעלה הרבה שאלות"

... וגם ציינת נקודות התורפה של הצוותים. אני אישית לא מאמין שמישהו למד או משהו נלמד.
(ראה המבצעים לאורך השנים )

אוסיף רק את דברי האלוף מאיר דגן ז"ל ראש המוסד לשעבר, על אותם הגבורים האלמונים:

"מדובר בחבורה מעולה וייחודית של נשים וגברים המתאפיינים במקוריות, תעוזה ותחושת שליחות.
הם אנשים שעושים לילות כימים, בלי לקבל הכרה, פרס או גיבוי קבוצתי. הם עובדים ללא סיוע מטוסים
או שיריון ובמקרים רבים ללא יכולת חילוץ. הנשק שלהם הוא חריפות השכל ואומץ הלב. הם לא יכולים לספר גם לקרוביהם על מעשיהם. הבדידות היא בן זוג קבוע..."

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:22

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר