לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2005, 18:55
  הקטנה עם הצמה הקטנה עם הצמה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.05
גורל או צירוף מקרים מפחיד?

בעבודה שלי יש בחורה אחת שגרה ביאכטה... היאכטה עוגנת במרינה והיא שם כבר הרבה זמן...
לפני שבוע בערך אחת מהעובדות אמרה לזו שגרה ביאכטה שהיא לא מטופלת טוב ושעל כל יום שהיא מתעוררת בבוקר ולא נמצאת מתחת למים היא צריכה להגיד תודה. היא אמרה לה שהיאכטה לא במצב מי יודע מה ושזה לא בסדר...
בכל מקרה, זאת שגרה ביאכטה חלתה לפני שבוע, ובגלל שהיא היתה כ"כ חולה והתנאים ביאכטה היו כ"כ גרועים היא החליטה (בהחלטה רגעית ואימפולסיבית לגמריי, יש לציין...) שהיא לא רוצה להיות שם יותר ושהיא רוצה לעבור... היא הכינה את הדברים שלה ועברה ליחידה של הבחורה השניה שאמרה לה שהיא צריכה להגיד תודה על זה שהיאכטה לא שוקעת...
עם כל החולי והקושי היא לקחה את הדברים שלה ועברה ליחידה... היא העבירה את כל הציוד בשבוע האחרון אבל עם זאת לא ישנה שם עדיין, עד אתמול. כלומר, אתמול זה היה היום הראשון שלה ביחידה החדשה...
היום פגשתי אותה בעבודה (עבדנו יחד משמרת בוקר...), אחרי 20 דקות בערך בעלת היחידה התקשרה אליה ואמרה לה שהיאכטה במצב לא טוב בכלל...
מסתבר שבזמן שהיא ישנה ביחידה, היאכטה החלה לשקוע במים יחד עם כל מה שהיה בתוכה. היא שקעה במהלך כל הלילה, דווקא ביום שהיא עברה לגור ביחידה...
מפחיד לחשוב שהיא היתה אמורה לישון אתמול ביאכטה... כל היום עברו לה מחשבות בראש של מה היה קורה אם... ואיזה מזל שהיא עברה...

מפחיד!!!

(נ.ב, הודעה 100! מז"ט לי )

נערך לאחרונה ע"י הקטנה עם הצמה בתאריך 22-10-2005 בשעה 18:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2005, 12:00
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי 4Yaron שמתחילה ב "כן הכול נתון מראש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 4Yaron
ונתון בידי מי? זה שלב יותר נעלה בפילוסופיה שעדיין לא יודעים איך לגשת אליו....

טעות, זה לא שלא יודעים לגשת אליו, פשוט נגשים אל זה בדרך שונה. דרך שלא מובססת על תצפיות
במשהו נסיון להבין אותו. אלא רק "התבוננות" שכלית. תחפש בגוגל מידע על מטפיזיקה.

לדעתי האישית, זה נושא שכל אחד צריך לברר לעצמו. כי ההוכחה שלי לקיום\אי-קיום האל ככל הנראה
לא תסתדר לך בראש משום שהיא באה מהראש שלי. וכל אחד חושב ומבין דברים באופן שונה.
אז קיצור, יודעים לגשת לנושא הזה וכבר נכתבו המון ספרים בנושא.
פילוספים רבים כבר עסקו בנושא האלוהות ונסיון להבין את זה. אני מאוד רוצה להמליץ לך על ספרים
במחשבת-שראל שעוסקים בנושא אבל אני בטוח שאתה לא תקרא אותם, כי אתה ככל הנראה תבוא
בגישה "למה לי בכלל לקרוא משהו שבזוקה ג'ו המליץ עליו, הבנאדם סתם מסיונר שמנסה להחזיר אנשים בתשובה".
והיה ואני טועה ואתה מעוניין בהמלצות לספרים, אני אשמח לתת לך.

יום טוב וחג שמח.

ישן 24-10-2005, 12:36
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
הגדרת עכשיו בהרחבה את הגורל
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי 4Yaron שמתחילה ב "כן הכול נתון מראש"

הלוא נקודת הנחה שלא משנה מה תעשה - אין זה משנה כי הכל ידוע, כתוב ומוגדר מראש; זו מהות המונח "גורל" .
להגיד שלא יודעים לתת מענה בידי מי זה מוכתב ואיך לגשת לתחום בפילוסופיה, קרי - אין לכך תשובה .
ואני חושבת שבילבלת בין אמונה בגורל לבין אמונה ב-ה' כי נקודת ההנחה שלך היא - שה' מכתיב את הגורל, נא לעיונך :

ציטוט מתוך מילון ספיר :
גורל - "כוח שרירותי המכוון את העתיד לקרות" .
גורליות - "האמונה כי אין האדם יכול לקבוע את הגורל שנקבע לו" .

ואם נאחד את שתי ההגדרות : להאמין בגורל, משמע - להאמין כי ישנו כוח שרירותי המכוון את העתיד לקרות בצורה מסויימת וכי אין האדם יכול לקבוע או לשנות את הגורל שנקבע לו .

נו, אתה עדיין חושב שאתה לא מאמין בגורל ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-10-2005, 19:23
צלמית המשתמש של 4Yaron
  4Yaron 4Yaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
אני אגיב לבזוקה ג'יו וגם לך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "הגדרת עכשיו בהרחבה את הגורל"

תחילה בזוקה ג'ו

אני מאמין שהדת היא המצאה גאונית שמי שחשב והגה אותה גאון ... אני לא יודע אם אני מאמין בכוח עליון
ואם אני יאמין בכוח עליון
הסבירות שאני יחשוב שזה דווקא האלוהים של היהודים היא נמוכה למדי (תשאל למה? כי יש כולכך הרבה אלוהים שאנשים המציאו שאתה לא יכול להיות בטוח שדווקא שלך קיים )
ולא אין לי בעייה עם מיסיונרים דתיים פשוט אני יכול להגיד שאני לא פתוח לדת אני מודה (אבא שלי ניסה לחנך אותי חינוך דתי ולא הצליח ,גם כי הוא לא לימד נכון וגם כי הוא לא התמיד עם זה)
אולי מתי שהוא אני יחזור לדת אבל בנתיים אני חיי את חיי בשלווה ונוח לי שאין לי איסורים (לא לנסוע בשבת, וכו) וכן אני מסורתי , שומר מצוות (הולך לבית כנסת בשבת, לא אוכל משהו לא כשר, לא אוכל חלב ובשר , קידוש בשישי)
תשאל אותי למה אני עושה את זה אפילו אם אני לא מאמין?... אני יגיב: גם כדי לכבד את ההורים שלי על החינוך שהם נתנו לי וגם כדי לדעת שאני יהודי! כן אני יהודי! למרות שאני לא מאמין באלוהים ,אני שייך לעם הזה ואני לא יוכל להתסייג מכך (זה בא לבטא כבוד לאבות אבותי שכן שמרו על הדת ועל עצמם).

ועכשיו לגברת רחלי (*מקווה שאני מתבלבל בגברת *)
קשה לי מאוד להאמין בגורל
כי זה בדבר כואב. אני אדם שמאוד אוהב את החופש שלו וברגע שמבטלים לי אותו קשה לי עם זה.
זה לא שאני לא מאמין (אני מאמין מתוך הנחה הגיונית שזה נכון)
פשוט קשה לי להאמין לזה... (למרות שאני מאמין) איי אפשר לבטא עד כמה הדבר הזה משגע אותי כל פעם שאני חושב על זה
בעצם שוללים אותי ואת מה שאני מנסה להשיג בכך אין לי ברירה אלה לזרום עם החיים ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר