לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2005, 20:18
צלמית המשתמש של Cervera
  Cervera Cervera אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.03
שאלה האם הירח סובב סביב צירו?

לאבא שלי ולי יש וויכוח מתמטי בנוגע לירח, והוא הולך ככה.
-ידוע שהירח מסתובב סביב כדור הארץ, ולוקח לו 27 ומשהו יום לעשות הקפה שלמה.
-ידוע שתמיד אותו צד של הירח פונה כלפי כדור הארץ.

אבא שלי, בהסתמך על מאמרים שונים, טוען שהירח סובב סביב כדור הארץ וכמו כן, בתיאום, סביב עצמו, עם כיוון הסיבוב שלו סביב כדור הארץ, ולכן אנו רואים כל פעם אותו צד. ושאם הירח לא היה סובב סביב צירו, היינו רואים כל חצי חודש צד אחר של הירח כי הוא היה זז, אבל לא מתובב

אני טוען, שהוא הכניס גורם נוסף (צופה מבחוץ) למשוואה בטעות. ושלמעשה ניתן להמחיש את זה ביתר קלות לרכב, הסובב סביב כיכר, וכל הזמן צד הנהג פונה לכיוון הכיכרהרכב למעשה לא סובב סביב עצמו, אלארק סביב הכיכר,, או כמו אבן הקשורה עם חוט למוט, ומסתובבת סביבו. כך גם הירח שמסתובב סביב כדור הארץ, ותמיד אותו צד יפנה לכדור הארץ, ולמעשה לא מסתובב כלל סביב צירו עצמו, אלא רק סביב כדור הארץ

נקודה למחשבה.

אשמח לשמוע תגובתכם בעניין? מי לדעתכם צודק?
אני בטוח שאני צודק, אבל אני לא יכול לשפוט על עצמי, אז אבקש לשמוע דעות אובייקטיביות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2005, 13:38
  Blade2 Blade2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.02
אבל הרכב והאבן כן סובבים סביב צירם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cervera שמתחילה ב "האם הירח סובב סביב צירו?"

קח את הרכב, שים ציר מאונך למישור הכביש במרכז הרכב (לא נכנס להגדרות של מרכז הרכב, זו לא הנקודה כאן). הרכב מסתובב סביב הכיכר, עכשיו, תחשוב שאני עומד מלמעלה עם מצלמה ומצלם את הרכב והכיכר כל מאית שנייה, למשל, מלמעלה. לכאורה, כפי שאמרת, הרכב מסתובב סביב הכיכר, אבל בעצם זה לא כך - נניח שאני גוזר את התמונה של הרכב מכל התמונות שצילמתי ומניח את כולן אחת על השניה, כשהציר הדמיוני ממקודם משותף לכולן. תתקבל מעין "מניפה" מפני שבכל רגע נתון בסיבוב סביב הכיכר, האף של הרכב פונה לכיוון אחר, כלומר הרכב גם מסתובב סביב צירו.

יותר מאוחר אעלה אנימציה שתסביר את זה, אם ההסבר לא היה מובן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר