לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2004, 19:51
צלמית המשתמש של kukURIku
  kukURIku kukURIku אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.02
שלח הודעה דרך MSN אל kukURIku
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "אני בטוחה"

תראי, מאוד קל לשבת בבית החם ולהגיד שלא עשו מספיק. אבל אתם שוכחיםאת אותם השוטרים שכן שוטטו שם בגשם ובקור וכן חיפשו את הנפגעים. שוב, שכחו את המסוק, זה בלתי אפשרי לסכן חיי אדם בצורה כזו.

ובאותה תגובה, אני רק רוצה להעיר שאני ממש ממש מסכים עם נועה
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Noa_A
סליחה, אבל...

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cmptrdemolisher שמתחילה ב "פשוט ביזיון"
...אתם ממש טועים.

חיפוש כזה הוא חיפוש קשה מאוד, על סף הבלתי אפשר בלילה. זה רק נדמה קל למי שלא ניסה את זה. תתפלאו, אבל יצא לי יותר מפעם אחת לחפש רכב, בקטע דרך שהיה ידוע לי שבו התרחשה התאונה, ובכל זאת לקח לי זמן ניכר למצוא אותו. רכב שהושלך למטה מהכביש, בד"כ לבין שיחים, קשה מאוד-מאוד לאתר בלילה, ובטח ובטח במזג אוויר סוער בו הראות גרועה.

אין לי שום ספק שהצוותים חיפשו בשטח ללא שום התחשבות בתנאי מזג האוויר, עם או בלי קשר ל"אצולה", הצוותים של משטרת ישראל, מד"א וכיבוי לא פוחדים מהגשם ומחפשים בכל תנאי מזג האוויר. ההתייחסות פה לתנאי מזג האוויר באה כגורם שמקשה על החיפושים וכגורם שלא אפשר הרמת מסוק לאוויר.

לצוותים העייפים והרטובים שחיפשו כל הלילה מגיעה רק הערכה. לא ביקורת. זה מאוד כואב לשמוע את ההתיחסות הזו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2004, 19:15
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
סליחה, אבל...

...אתם ממש טועים.

חיפוש כזה הוא חיפוש קשה מאוד, על סף הבלתי אפשר בלילה. זה רק נדמה קל למי שלא ניסה את זה. תתפלאו, אבל יצא לי יותר מפעם אחת לחפש רכב, בקטע דרך שהיה ידוע לי שבו התרחשה התאונה, ובכל זאת לקח לי זמן ניכר למצוא אותו. רכב שהושלך למטה מהכביש, בד"כ לבין שיחים, קשה מאוד-מאוד לאתר בלילה, ובטח ובטח במזג אוויר סוער בו הראות גרועה.

אין לי שום ספק שהצוותים חיפשו בשטח ללא שום התחשבות בתנאי מזג האוויר, עם או בלי קשר ל"אצולה", הצוותים של משטרת ישראל, מד"א וכיבוי לא פוחדים מהגשם ומחפשים בכל תנאי מזג האוויר. ההתייחסות פה לתנאי מזג האוויר באה כגורם שמקשה על החיפושים וכגורם שלא אפשר הרמת מסוק לאוויר.

לצוותים העייפים והרטובים שחיפשו כל הלילה מגיעה רק הערכה. לא ביקורת. זה מאוד כואב לשמוע את ההתיחסות הזו.

ישן 27-11-2004, 21:34
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  

אני ממהרת לגבות כי אני מכירה את המצב הזה מבפנים...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "את ממהרת לגבות את צוותי ההצלה..."

...ואתה טועה פה לגמרי.

לא מדובר פה בשום עיכוב או מחדל. היה פה חיפוש קשה וארוך שבסיומו נמצא הרכב. במקום להגיד כל הכבוד לצוותים שחיפשו כל הלילה, בסערה, בחושך ובקור, אתם באים אליהם בטענות. באיזו זכות אתם שופטים אנשים כאלו בלי הידע המספיק על ההתרחשות עצמה? בלי להכיר את הקשיים, האפשרויות, היכולות וחוסר היכולות? בלי לדעת מה זה לנסע קילומטרים בלילה, בחושך, בגשם שאפילו הזרקור שעל הרכב לא עובר אותו, לעצור כל שני מטרים ולצאת מהאוטו לגשם הסוחף שלא מאפשר לראות מטר קדימה, להירטב עד לשד העצמות, בגלל שאתה לא סומך על עצמך שהצל שאולי ראית בצד הדרך אולי היה הרכב? ללכת קילומטרים בצידי כבישים צדדיים, עם הבוץ שנדבק לנעלים ועושה אותן כבדות כמו טנק, עם הפנס שלך שנראה כל כך פאתטי וחלש מול החושך.

אל תשפוט אדם לפני שהיית בנעליו.

...ועוד דבר: אתם כנראה שוכחים פה משהו. צוותי הסיוע לא הרגו את הבחור. תאונת הדרכים הרגה אותו. צוותי הסיוע הצילו את הבחור השני.

ישן 27-11-2004, 21:46
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
את שוב פעם ממהרת להסיק מסקנות..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "אני ממהרת לגבות כי אני מכירה את המצב הזה מבפנים..."

זה שאת מבפנים לא אומר שלא היה פה מחדל...אולי דוקא בגלל העובדה
הזו שאת באה מבפנים את האחרונה שצריכה לקבוע אם כן או לא היה פה מחדל.
את זה צריכה לדעתי לבדוק ועדת חקירה חיצונית וזה מהסיבה הפשוטה שמדובר פה לא בחילוץ מאיזה מקום שומם בערבה אלא בכביש ראשי שהיה אפשר להגיע אילו באמצעים אחרים מלבד מסוק ושבגלל אותו עיכוב נהרג אדם.
ושוב פעם לא אני קבעתי שזה היה ביזיון אלא טענתי שצריך לחקור ולבדוק מדוע החילוץ התעכב כל כך הרבה זמן. יכול להיות שימצאו שהם תפקדו כמו שצריך אבל זה צריך להיבדק!
תאמיני לי שאני מעריך את צוותי ההצלה על המאמץ העצום שהם משקיעים וזה ממש לא סותר
את הדרישה שלי לתחקיר שיבדוק אם אכן היתה פה רשלנות, אגב זה האינטרס גם שלך ושלהם
שהתפקוד שלהם ישתפר.

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 27-11-2004 בשעה 21:50.
ישן 27-11-2004, 21:26
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
נעה, בשבילך ובשביל אורי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "סליחה, אבל..."

עוד קצת מידע לגבי המקרה:
"בשביל 2 נרקומנים המשטרה תעלה מסוק?"
יום שבת, 27 בנובמבר 2004, 21:38 מאת: יובל אזולאי, הארץ

במשטרה טוענים, כי סריקות אחר בגירים מתחילות רק כעבור 24 שעות (אילוסטרציה)תושב קרית מלאכי נהרג וחברו נפצע קשה אמש בתאונה בדרום. השניים נמצאו רק כעבור יממה. משפחותיהם: במשטרה לא פתחו בחיפושים בזמן, וטענו שמדובר בנרקומנים. במשטרה מכחישים
"

לטענת בן משפחה, ביום שישי בערב המשטרה בוששה לפתוח בחיפושים אחר השניים חרף ההפצרות מצד קרובי הנעדרים. לטענת בני משפחה, כשהם דחקו במשטרה לפתוח בחיפושים אמר להם שוטר במשטרת קרית מלאכי: "בשביל שני נרקומנים נעלה מסוק לאוויר?".

http://news.walla.co.il/?w=//631918

ישן 27-11-2004, 21:38
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  

...ומה עם ההמשך של הכתבה?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "נעה, בשבילך ובשביל אורי"

..."במשטרת מרחב לכיש דחו את הטענות של בני המשפחה: "הדברים המיוחסים לשוטר מקרית מלאכי לא נאמרו כלל וכלל", מסרה דוברת המרחב, רפ"ק מיכל חיים. היא ציינה כי על פי הנוהל, המשטרה פותחת בסריקות אחר בגירים רק כעבור 24 שעות של היעדרות. במקרה זה, כך מסרה הדוברת, המשטרה פתחה בסריקות מוקדם יותר והפעילה את כל האמצעים על מנת לאתרם מבעוד מועד: "נקטנו בכל הפעולות הנדרשות ולא השתהינו בחיפושים על אף נוהל שמאפשר לנו לפתוח בחיפושים כעבור יממה. בכל מקרה, בני המשפחה רשאים להתלונן נגד אותו שוטר שלגביו הם מעלים את טענותיהם", מסרה."

בדיוק מאותה כתבה: http://news.walla.co.il/?w=//631918.

יש להביא דברים על דיוקם.

ישן 27-11-2004, 21:53
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
דיוק או לא דיוק
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "...ומה עם ההמשך של הכתבה?"

בהתחלה אומרים לך, שאת המסוק לא העלו לא בגלל תנאי מזג אוויר אלא בגלל בעיות תקציב.
לאחר מכן מגיע עוד מידע לגבי היחס של השוטרים.
המשפחה לחוצה שבן\בעל נעדר, ואחד השוטרים מגיב כך?
"בשביל שני נרקומנים נעלה מטוס לאוויר?"

אומנם עדיין לא עשו תחקיר מקיף על איך המשטרה פעלה, אבל יממה לשכב בצד הדרך ולקבל תשובות ויחס כזה (מחלק מהשוטרים) זה נראה לא בסדר.

אגב , תגובות שוטרים בשל אפשרותם להמתין 24 שעות , מביאה פעמים רבות למותם של אנשים רבים ואי הצלתם ולדעתי,על השוטרים לא לנצל אופציה זו כדי לפעול להצלת חיים באופן מיידי ולא לאחר 24 שעות.

נערך לאחרונה ע"י משוטטת_פה בתאריך 27-11-2004 בשעה 21:59.
ישן 28-11-2004, 02:08
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
ראשית כול .. בנוגע למקרה איום ונורא ..

בנוגע לפרטי המקרה מסוק או לא מסוק רשלנות או לא ..
הנחה רווחת היא לא לסכן כוחות חילוץ והצלה ומידה וקיימת סכנה מוחשית לקיומם ..
{למרות שזוהי ההנחייה אני מודיע לכם שזה קורה ואנשי כוחות ההצלה מסכנים עצמם כמעט מידי יום בכדי לעזור ..}
משמע : מסוק עולה לאוויר בסערה כמו שהייתה אתמול סביר מאוד להניח שלא היה מוצא כלום בשעות הלילה .. שלא נדבר על הסכנה בלטוס בכלל במזג אוויר כמו של ליל שישי ..
אמבולנס שהיה יוצא וסורק את ציר הנסיעה של הרכב בוודאות אני אומר שלא היה מוצא דבר ..
וכנ"ל גם משטרה או חילוצית של הכיבוי ..!
אז מה עושים ? ידועים מקרים רבים כמו אלו ולא חסרים תאונות מסוג זה לצערנו הרב..
אני לא מאחל לאף אחד להתהפך עם הרכב לדוגמא בלילה בכביש הבקעה ששמה גם הבי"ח רחוק מאוד אפילו ..וגם הסיוע המיידי די רחוק ..
ישנם מקרים כמו אלו שגם ידי כוחות בטחון והצלה כמו מד"א משטרה כיבוי כבולות בין אם נאהב זאת או לא ..
לבוא ולטעון שזוהי רשלנות לדעתי זהו טמטום
ישן 28-11-2004, 20:48
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  

התכוונתי להניח לעניין לנפשו, אבל אם אתה ממשיך:
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Cmptrdemolisher שמתחילה ב "שורה תחתונה"

ה"מדינה", כמו שאתה קורא לעשרות האנשים האלו, עשתה כמיטב יכולתה, בכך ששלחה עשרות אנשים, בחושך ובקור, לעבור כביש כביש ולחפש את האנשים האלו. זה שזה לא קרה מהר - זה עצוב, אבל זה לא מפני שהאנשים האלו לא ניסו. אני אישית מכירה כמה כאלו, שבילו את הלילה שם בחוץ, ושלא תעזו לזלזל בהם.

זה לא עניין של שאננות. יש דברים שפשוט אי אפשר לעשות. בינהם - למצוא מייד רכב בודד, הפוך בין השיחים, הרחק מהכביש, בכביש צדדי אחד מבין מאות, בחושך ובגשם. תנסו להבין את זה. זו טרגדיה גדולה, אבל זו לא אשמתם של אנשי הצוותים האלו. הם ניסו כמיטב יכולתם. תנסו להבין כמה זה קשה. אתם לא יכולים בלי להיות שם, אבל תנסו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר