לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2005, 20:18
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
חחח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "שנוא ללמוד מה לעשות ?"

זו בד"כ ההרגשה של כל תלמיד(נורמלי)..כולם מרגישים ככה..שאלה: באיזה כיתה אתה?
מניסיון אישי, נכון, זה מעיק לשבת בכיתה ולעשות משהו שאתה שונא, להקשיב למורה, שמטיל עליך מרות, כאילו, וואט דה פאק אתה חייב לו? אבל, אין הרבה ברירות..היום בשביל להשיג משהו בחיים חייב להיות מלומד..לפחות 12 שנות לימוד..אז אתה צריך להכניס לך לראש שזה יעזור לך בעתיד..בשביל לבנות לך חיים שתוכל להתפאר בהם..אתה חייב אמצעים בשביל זה..תעודת בגרות היא אחת מהם..
בשביל למצוא מקום עבודה טוב, שיספק לך פרנסה , שתכבד אותך, אתה צריך להיות(טוב לא בכל המקומות, אבל ברובם) מלומד..זה מה שדורשים היום מכולם..

אם קשה לך ללמוד, ואתה נהנה עם חברים, אז תלמד ביחד עם החברים, לא חייב לעבור את הסרט הזה לבד..תלמדו ביחד..תקופת מבחנים ראשונה- תכריח את עצמך בכח ללמוד..(נכון, זו דרך קשה ומייגעת אבל..) בתקופת המבחנים הבאה, זה יבוא לך לבד..

בכל אופן, בהצלחה..ואל תשכח, אתה לא לבד בסרט הזה..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2005, 22:00
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
טוב אני אדבר איתך ב2 מובנים.

אחת כתלמידה, ואחת כתלמידת מגמת פסיכולוגיה סוציולוגיה

כתלמידה אני מבינה לגמרי את הרגשתך, זה ברור למדי, אתה מרגיש שאתה רוצה להתחמק בכל דרך אפשרי ולתרץ לעצמך למה לא למדת, או לומד 2 עמודים ומפסיק ובקיצור - לא מצליח לשבת רציני וללמוד.

כתלמידת המגמה אני יכולה להסביר לך מה היא התופעה - אתה חרד. בגלל שאתה יודע מה הציון שבד"כ תקבל, אתה מרגיש חרדה ופחד ומדיף להתחמק. יש מושג מסויים אבל אני אחסוך ממך את המושגים ויסביר לך בדוגרי - אתה פשוט לא רוצה לשבת ללמוד זק וכמו שצריך ולגלות במבחן שזה לא שלא למדת, אלא שאתה אידיוט. זה מובן לגמריי. אבל אם אתה מקבל עם בקושי ללמוד 60-80, אין סיבה שלא תצליח.

עכשיו לפיתרון הבעייה: זה פשוט מאוד, הבעייה שלך נובעת מבעייה במשרד החינוך. במשרד החינוך חושבים שילדים צריכים כבר ל-ד-ע-ת איך ללמוד, ולא מלמדים איך ללמוד למבחנים. אתה חרד כי אתה יודע שאתה לא יודע ללמוד. זה פשוט מאוד.

מה שאתה צריך לעשות זה לבדוק בלוח מבחנים מה המבחן הבא שלך, שבועיים מראש.
לשבת עם אחד ההורים שאתה מרגיש איתו הכי בנוח ולשבת עם המחברת, הספר, ועם מחברת שאמא או אבא יכתבו בה. נגיד שעם אמא-
אתה יושב ומסכם בעל פה את החומר, נותן הגדרות, מושגים, כותב לעצמך מילון קטן של הנחיות והסברים, תאריכים ושמות חשובים ואת החומר בקצרה של הצקרה -חובה על כל נושא 2 דוגמאות לפחות שתזכור.
זה שבועיים מראש,
כל יומיים בלילה תשב לקרוא רבע מהחומר, אחרי שבוע תשב ותעתיק לעצמך את החומר שכתוב במחברת למחברת אחרת -בעיקרון, כשאתה כותב המוח שלך מצלם ומכניס את המידע, והיות ואתה כבר תזכור הכל כמעט בעל פה זה יכניס את הכל למוח. אחרי שהעתקת, ואתה יום לפני המבחן -תבקש מבעוד מועד מהמורה לכתוב לך שאלות לתרגול - ופשוט יום לפני המבחן תנסה לעשות תשובות לשאלות שהיא נתנה שהן לא יותר מ6 שורות.

עכשיו אתה בטח שואל אותי ואת עצמך "רגע, מה אני יעשה את זה לפני כל מבחן?! אין לי זמן לעשות את כל זה, יש כמה מבחנים בשבוע"

אבל התשובה שלי היא פשוטה - הבעייה שלך היא שאתה לא יודע ללמוד, תעשה את זה על מבחן אחד, תצליח מצויין, תזכור טוב -תוריד את המינון של הזמן שלך ללמידה, בסופו של דבר אתה תרגיש מספיק ביטחון בללמוד לבד, תקרא את המחברת, תסכם לבד, ותקרא את החומר ותבחן את עצמך והכל תגיע למצב של יומיים שלושה.

אני מבינה לגמרי שאתה חושב לעצמך "אין מצב" אבל תחשוב על זה -ניסיון אחד תרומה גדולה לעצמך. בתיכון מאוד קשה לשבת על התחת, אם תלמד את השיטה תראה שפתאום הכל הולך לך יותר קל ולשבת שעתיים וחצי ללמוד בכל יום במשך 3 ימים לפני מבחן יספיק לך כדי להיות מוכן לגמרי.

בהצלחה!
תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-11-2005, 22:08
  natalie007 natalie007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל natalie007
בוא נחליף!

בוא תחליף אותי בצבא ואני אחליף אותך בלימודים,במיוחד בתיכון,שזאת התקופה כמעט הכי מדהימה בחיים,חוויתית,כולל תקופת המבחנים.
כמעט 70% מהחיילים/אזרחים בגילאי 23 ומעלה היו משלמים כדי לחזור לתקופה הזאת,אני כלולה באחוזים האלה...באמת,אין לך מושג כמה אני מתגעגעת לזה,ללמוד למבחן בהיסטוריה,מתמטיקה...היו זמנים...

זה לא אותו הדבר כמו ללמוד לפסיכומטרי או ללמוד באוניברסיטה איזה מקצוע שאתה רוצה להשקיע בו במהלך חייך,זה שונה לגמרי...
אתה עוד תתגעגע לתקופה הזאת,כן כן,גם לתקופת הלימודים-מה שאתה מתעב...

שיהיה בהצלחה בבחינות

ישן 04-11-2005, 00:44
צלמית המשתמש של Gomp
  משתמש זכר Gomp Gomp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.03
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי natalie007 שמתחילה ב "בוא נחליף!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי natalie007
בוא תחליף אותי בצבא ואני אחליף אותך בלימודים,במיוחד בתיכון,שזאת התקופה כמעט הכי מדהימה בחיים,חוויתית,כולל תקופת המבחנים.
כמעט 70% מהחיילים/אזרחים בגילאי 23 ומעלה היו משלמים כדי לחזור לתקופה הזאת,אני כלולה באחוזים האלה...באמת,אין לך מושג כמה אני מתגעגעת לזה,ללמוד למבחן בהיסטוריה,מתמטיקה...היו זמנים...

זה לא אותו הדבר כמו ללמוד לפסיכומטרי או ללמוד באוניברסיטה איזה מקצוע שאתה רוצה להשקיע בו במהלך חייך,זה שונה לגמרי...
אתה עוד תתגעגע לתקופה הזאת,כן כן,גם לתקופת הלימודים-מה שאתה מתעב...

שיהיה בהצלחה בבחינות

נכון בדיוק .....
(אוך.. איזה כיף היה בתיכון, רק עכשיו אני מבין.. If only I could turn back time

ישן 04-11-2005, 02:31
צלמית המשתמש של KfitzKfotz
  KfitzKfotz KfitzKfotz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.04
היי

לימודים... אחח... לימודים. הכיף הכי גדול בעולם. סתם. ממש לא.
הכרתי המון אנשים בחיים שלי ואני יכול לספור על יד אחת את האנשים שאוהבים ללמוד,
ללכת לבצפר, לאוניברסיטה, לפסיכומטרי ועוד כל מיני דברים "כיפיים" כאלה.
ככה שאתה בקבוצה ענקית של אנשים, מאוד ענקית, עד כדי כך שזה כמעט..אממ... כולם.
ונכון, זה קשה, לחלק פחות, לחלק יותר, אבל לאף אחד אין חיים קלים עם לימודים. ככה זה.
לימודים לא נועדו להיות קלים. הם אמורים להיות "מאתגרים" (נימה חיובית על לימודים שאחת המורות
שלי פעם אמרה לי).

ואין מה לעשות. צריך "תחת". גם אם זה לא כיף וקשה צריך להכריח את עצמך לשבת וללמוד.
גם מישהו פה כתב, אם לא תלמד עכשיו, תצטרך להשלים אחרי הצבא, ותאמין לי שזה עוד יותר קשה.

ואל תשכח, לימודים זה לא הכל. תדאג לחלק את הזמן שלך ללימודים וגם להנאות.
אם זה היה תלוי בכולנו, אף אחד לא היה רוצה ללמוד, אבל בחיים צריך לעשות גם דברים שלא ממש
אוהבים, וזה אחד מהם.
ואולי תנסה גם להתעניין, קצת להעמיק, להבין, לענות על שאלות של המורים בכיתה, אולי תגלה
שם כמה דברים מעניינים. מניסיון.

בהצלחה שיהיה לך !

ישן 04-11-2005, 07:25
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
מצטרף לשאר....

נתנו לך פה תשובות נהדרות
במיוחד תות והשיטה שהיא הציעה
וגם קפיצקפוץ שכתב בסוף שתנסה להתעמק בחומר אולי תגלה שהוא לא עד כדי כך משעמם
בדרך כלל חומר שלא ברור לנו ו/או לא מדבר אלינו הופך אצלנו למשעמם ולמטרד ואז שיושבים בכיתה הזמן לא זז לגמרי לעומת שבמקצוע אחר שכן אנחנו מגלים בו התעניינות השיעור והזמן טס

לכן גלה מה מעניין ומה מדבר אליך ותפעל
חוץ מזה כמו שאמרו פה לאף אחד אין כח לא ללמוד יותר מידי ובטח לימודים שלא הוא בחר. וגם לאף אחד אין כח ללכת לעבוד, מה לא עדיף לשבת בבית ולא לעשות כלום, אבל מה לעשות מאיפה שהוא צריך לגרד את הכסף וכל אין לך זכייה בלוטו או קרוב משפחה שיכול ללממן את עצמך תצטרך למצוא עבודה

שיהיה לך בהצלחה
ומחכים לשמוע עדכונים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 04-11-2005, 10:06
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
תראה..

לק"י

קודם כל..אל תקח את הלימודים כדבר מחייב,כי זה ישר יוצר אנטי.דבר שני,תנסה באמת לשמוע,להבין..נותנים לך בסיס..תנסה לאהוב להרחיב את הדעת ולא רק להנות עם הח'ברה..נסה לחשוב על זה שהרבה אנשים אין להם את הזכות שיש לך-ללמוד,להעשיר את עצמם,לפתח את החשיבה/אינטלגנציה...

אני אישית שונאת את המקום שאני לומדת בו...אבל זה משהו אחר,בכל מקרה לימודים זו זכות..לא חובה..תלמד בשביל להתפתח לצמוח לעלות מדרגה ולא להשאר כמו שהיית בשנה לפניי..-בהצלחה!

ישן 04-11-2005, 13:35
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
באמת תודה לכולם העצות ממש טובת ותות אני הנסה את השיטה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי peach the bitch שמתחילה ב "תראה.."

אבל הנה יש לי מבחן עוד 3 ימים במתמטיקה
ואין שום סיכוי שאני הצליח לקבל יותר מי 70 כי אני לא טוב בגיאומטריה
יש לי מורה פרטי אבל הוא לא יוכל לבוא עלי שישי שבת רק ראשון שני
איזה באסה חחח דוגרי אני די אוהב ללמוד אייתו .
נ.ב
תות את באומנית נכון ?
גם לי יש את השיעור הזה בחיי השיעור הכי מפגר בעולם עד עכשיו
לא למדנו כלום חוץ מי סטטוס המורה שלנו פסיכופטית אם קבלות היא לא יודע
להשתיק את הכיתה ואז איך שהיא רואה שאני מדבר ישר שולחת אותי להרשם
היא כזאת רגועה וכולם לא ממש שמים אליה חבל דוגרי דווקא את זה הייתי רוצה ללמוד
הנה היום היה לי שיעור ואני מניאק אם מישהו בכיתה בכלל פתח את המחברת
אין לא למדנו כלום כול השיעור מדברים.
היא לא יודעת ללמד

ישן 04-11-2005, 15:28
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
בבקשה, תמיד פה לעזרתך :)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "באמת תודה לכולם העצות ממש טובת ותות אני הנסה את השיטה"

לא אני לא אומנית, לא הבנתי למה התכוונת, זה בית ספר? או אמנית במובן של ציור\פיסול?

בקשר למבחן במתמטיקה תנסה לעשות עם אבא שלך או אמא שלך מי שמבין יותר במתמטיקה תרגיל, ואם יש לך דוגמאות שהמורה הפרטי נתן לך לתרגילים שעליהם המבחן פשוט תנסה לעשות לפי הדוגמא את התרגילים. גמני גרועה במתמטיקה ואני עושה הכל בכדי להצליח.

בקשר לספכיולוגיה -איזה כיתה אתה?
אני בי"ב, למדתי י'-י"א-י"ב פסיכולוגיה סוציולוגיה ואני יכולה להגיד לך שזה אפשרי לעבור את הבגרויות עם מורים דפוקים!

היה לי בהתחלה מורה בשם יאיר בקר, חשבנו שהוא הכי טוב בעולם הוא הצחיק אותנו והיינו בטוחים שהבנו אבל הוא לא הסביר טוב, הוא היה דפוק ומרח את החומר וגם היינו צריכים להתווכח עם המנהל כדי שיצעק עליו שיתן לנו לעשות מבחן במועד אחר אם היינו צריכים לנסוע לאיזה פעילות בית ספרית.

בחצי השנה השנייה של י' למדנו עם המנהל בכבודו ובעצמו, והוא היה גרוע!~ אנחנו התחלנו ללמוד מהספרים ופשוט התחלנו להתווכח איתו על דברים שהוא טועה בהם והוא היה מתעצבן עלינו אומר שיבדוק ויחזור אלינו ושיעור אחר מתנצל ואומר שצדקנו.

אחריו בי"א קיבלנו מורה חדש בשם גיל ניסאי - היינו בטוחים שילך טוב, היו לנו 5 שעות בשבוע, 3 רצוף ו2 רצוף. במשך שבועיים שזה 10 שיעורים מרחנו שיעור אחד, הבנו שזה אבוד -כל הכיתה כולל כולם קנו את המיקוד 2005 שזה ספר עם כל החומר הממוקד ומוסבר מצויין לבגרות -כולנו עברנו עם ציונים טובים את הבגרות ולמדנו רק מהספר, כל הכיתה הגיעה בבוקר לבגרות עם הספר עוד קוראים!

השנה, הגיעה לנו מורה {נקבה} בשם טל - היא מקסימה, מורה נפלאה אנחנו כבר בחצי החומר ועוד לא התחילה השנה, ובאמצע העובודת גמר כשאנחנו עוד לא אמורים להתחיל.

בקיצור, יש תקווה! אל תתייאש, אני יודעת שזה מייגע כשיש מורה חרא ואתה תלמיד טוב - אבל אין מה לעשות, אם יש מורה חרא רק אתה יכול לעזור לעצמך, ואם אתה חושב שנתנו לך ציון גרוע על מבחן שענית בו טוב אתה תמיד יכול לבקשר ערעור ושיתן ציון חדש מורה אחר.

ואם אני למדתי במשך שנה עם מורה שהיה קורא לנו קבוצת כדורגל והולך לשתות קפה חצי שעה מהשיעור ובסוף אני למדתי את הכיתה ונהלתי אותו בחוץ במשך חצי שנה - גם אתה יכול.

בהצלחה! תות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר