לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2005, 12:21
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
תיק תרגיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עופרי שמתחילה ב "שאלה לגבי פקודות צה"ל בשטחי אימונים"

לפניי שיוצאים לתרגיל בשטח מפקד התרגיל רושם "תיק תרגיל", תיק תרגיל נועד להבטיח שהתרגיל יבוצע בצורה מקצועית ומתוכננת הייטב. על התיק חתום מפקד התרגיל ומפקדו והמפקד של המפקד של מפקד התרגיל (בתרגילים גדולים בלבד), לדוגמא בשיבטה, אם מסו"ל בקורס מפקדים כותב תיק תרגיל אז פורמוזה חותם על התיק ומב"ס שיבטה חותם על תיק תרגיל.

כל אחד משלושת המפקדים האלו יכול לתת את ההתניות שלו לקיום התרגיל, עכשיו מסו"ל מפקדים יכול לרשום שהוא רוצה חובש אחד, מפקד מפקדים יכול לחתום על התיק הזה ואז מב"ס שיבטה יכול להחליט שהוא רוצה 100 חובשים לתרגיל, וזה זכותו, אם לא יהיו 100 חובשים התרגיל לא ייצא לפועל.

הפקודות שאתה מחפש לא רלוונטיות, כי הן מדברות על מינימום, אין פקודות שאומרות שלא ישעו יותר מ2 חובשים במטווח.

בכל מקרה הבכינות הזאת היא בידיוק הסיבה שתמיד סלדתי מהחובשים של שיבטה, ותמיד שיש אימונים של הגדודים בשיבטה אז רשום שהרפואת אמת תינתן על ידי שיבטה ושהתאג"ד הגדודי הוא תרגילי בלבד, ואז אנחנו תמיד צוחקים על זה שאין מצב שאנחנו נותנים לתאג"ד של שיבטה לטפל בנו במקרה ארוע.

ואני אומר את זה מניסיון רב של כל כך הרבה אינפוזיות שעשו לאנשים ולא הצליחו או במקרה המפורסם של הבדואי שהגיע לש.ג עם יד קטועה והחובש לא הצליח לתפקד (הקצין תורן הוא זה שנתן את הטיפול הראשוני).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2005, 18:16
  עופרי עופרי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תיק תרגיל"

אני מחפש את הפקודות כי אולי יש משהו שיקל על העבודה. למשל: עד לפני שנה ישנו שלושת הנהגים של קורס מפקדים עם הסוללות בשטח והיו בכוננות. היום המצב השתנה והנהגים ניצלו את הפקודה שהם חייבים לישון 7 שעות שינה בלילה וטענו כל הזמן שאינם מסוגלים לישון בשטח 7 שעות עד שלבסוף הוחלט להקל עליהם ולכן מהמחזור הזה של קורס מפקדים כל לילה בשטח נשאר רק נהג אחד מתוך 3 לכוננות. החובשים לעומת זאת עדיין נשארים לישון כל יום בשטח, דבר שנראה מיותר במיוחד כשהם ישנים הרבה פעמים אחד ליד השני.

לגבי הסיפור עם הבדואי, אני לא מכיר אותו (יכול להיות שבגלל שאני יחסית חדש).
אבל אם אתה כבר מדבר על הרפואה של המרפאה לעומת הגדוד, אז ידוע שהרפואה בגדוד היא על הפנים ולא חסרים סיפורים על ביטול גימלים לחיילים, אי התייחסות לבעיות שלהם, אי מתן הפניות וכו'. לכן הרבה פעמים חיילים שמגיעים מהגדוד לשיבטה מוצאים דווקא את העזרה הרפואית במרפאה ונתקלתי בלא מעט מקרים כאלה למרות שאני רק מספר חודשים שם.
.

נערך לאחרונה ע"י עופרי בתאריך 28-05-2005 בשעה 18:24.
ישן 28-05-2005, 23:40
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
אני יכול להסביר לך את הגישה של המפקד
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עופרי שמתחילה ב "..."

תראה, מבחינה הגיונית אם יש רכב פינוי אחד כמו שאתה אומר אז באמת אין צורך בשלושה חובשים בשטח.

אבל! הגישה בצבא היא אורגניות, אתה החובש של סוללה מסויימת, אתה מכיר את החניכים, את הבעיות שלהם - אתה צריך לטפל בהם בשטח, ולא החובש של סוללה אחרת. זה לא משנה אם אנחנו מסכימים עם הגישה וא היא נכונה או לא. בכל מקרה זאת הגישה.

בקשר לנהגים - ההתרכחות הזאת של שבטה כבר ניעשת ממש מגעילה. בתור חובש בשטח אתה בטח שם לב שהנהגי רכב פינוי לא באמת נוסעים במהלך היום והם בקושי נוהגים בכלל ואין להם שום בעיה להירדם בכל שעות היממה. בגדוד הנהגים טוחנים את החיים שלהם כל היום ויושנים את השבע שעות בשטח ולא מתבכיינים.

בקשר למרפאות בגדוד - יש לרופאים בגדוד יותר ביצים, הרופאים בשבטה רק מכסים את התחת, הם לא מחפשים את הבעיה באמת והם לא מחפשים את הפתרון. היה לי טירון שקיבל מצטיין בחצי מהמסעות שהיו, בשבוע האחרון הוא התלונן על כאבים ברגליים, הדוקטור ישר רשם "חשש לשברי מאמץ" ונתן לו פטור מהמסע כומתה, הבן אדם בכה במשך כל השבוע.. כמובן שגילו שאין לו כלום. ויש לי עוד אלף ואחת דוגמאות, במיוחד על "חשש לשברי מאמץ".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר