לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2005, 15:26
צלמית המשתמש של ךופה
  ךופה ךופה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.03
מידע תוצאות בדיקת קנייה של דייהטסו שרייד מודל 90. אפשר התיחסות ודיעה בבקשה ?

הרכב הנבדק : דייהטסו שרייד, מודל 90, יד 4, 180,000 ק"מ

אני יודע שצריך לקחת הכל בפרופורציות... זה לא 2006 אתם יודעים...

אלה תוצאות הבדיקה :

--------------------------------------------

מנוע, מערכת קירור, מערכת דלק, מערכת הצתה -> בלאי פנימי גבוה במנוע ולחץ עוקה, שריפת שמן, נזילות שמן מנוע חזקות, רעשים פנימיים במנוע, קורוזיה בבלוק מנוע, דליפות לחץ, מעיכה באגן שמן מנוע, רעש מערכת תזמון ושסתומים, תושבות מנוע, קורוזיה בצינורות ואביזרי קרור, תושבות מצנן פגומות, מעיכות במצנן, לתקן ולנקות מערכת קירור, תערובת עשירת דלק, תיפקוד מערכת דלק והצתה לקוי.

מערכת פליטה -> רעש יתר מערכת פליטה.

סרן קדמי ומערכת היגוי -> נקישה בהגה, חופשים במתלים ובוקסות, הגה מושך בנסיעה, תיקון וכיוון ציר קדמי ואחורי.

קפיצים -> בולמי זעזועים פגומים.

שילדת מרכב -> ליקויים בעלי משמעות גבוהה -> תיקוני מרכב ורכב סביב : בגג הרכב, צבע פגום סביב : בגג הרכב, תיקון תאונה בחזית : כיפופים ותיקונים בתא מנוע וקורת רוחב וסדקים בשילדה.

ליקויים בעלי משמעות נמוכה -> מעיכות תחתית וקורת אורך, מעיכות פח סביב ופנלים ורקבונות במרכב, הוחלפו חלקי מרכב ושמשות, פגושים פגומים.

מערכת בלמים (ללא פירוק גלגלים) -> בדיקה בפרוק לפרק גלגלים לבדוק, בלם יד חלש.

צמיגים -> חישוקים פגומים.

מערכת תאורה (כולל מצבר) -> מצבר 2003 / חלש

העברת כח -> נזילות שמן חזקות מתיבת הילוכים, שילוב והחלפת הילוכים לקוי : השהייה ונקישה, שמן כהה, בלאי דיסקיות בגיר, גומיות אבק לצידיות קרועות, חופש ייתר ציריות רועשות, נזילה מדיפרנציאל ורעש, פלסטיק לבורר הילוכים פגום.

מחוונים -> (תקין)

הערות כלליות -> לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה, ריפודים קרועים, הערות רב-בוחן : מצב כללי של הרכב ירוד.

--------------------------------------------

המחירון של הכלי באיזור ה-11,500 ש"ח.
הבנאדם פגש אותי בדרישה ל 10,000 ש"ח ולפני הבדיקה הוא ירד ל 9,500 ש"ח בגלל הפגוש מפלסטיק שצריך חיבור וחיזוק כזה או אחר.
אחרי הבדיקה הוא אומר לי שהגבול הכי תחתון שהוא יורד אליו זה 9,000 ש"ח.

אמרתי לו שאני לוקח את התוצאות למוסך - כדי שאני אוכל לתרגם את כל המילים האלה למרשרשים...
חשוב לי לדעת, פחות או יותר, מה אני אצטרך לשלם למוסך - אם בכלל אני אקח את הרכב הזה - בשביל "ליישר קו" ולעשות את הרכב ליותר ממה שהוא כיום (או לאחד שהוא "צריך להיות")
עד יום ראשון-שני יש זמן, ולכן אשמח לקבל דיעות, עיצות, הערות ואם מישהו יודע - מחירים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2005, 15:50
צלמית המשתמש של gonen_ra23
  gonen_ra23 gonen_ra23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל gonen_ra23 שלח הודעה דרך MSN אל gonen_ra23
אחי ישן כרגע...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ךופה שמתחילה ב "תוצאות בדיקת קנייה של דייהטסו שרייד מודל 90. אפשר התיחסות ודיעה בבקשה ?"

אז התגובה הזו היא שלי בלבד (בלי ידיעה מדוייקת איזה מהדברים הם הגזמה של המכון)

"מעיכה באגן שמן מנוע" - חשד לשימוש ברכב כ"רכב שטח"... לא קריטי אבל מראה על תחזוקה לא משהו.

"מעיכות במצנן" לא אמור להיות ברדיאטור חדש... מראה קצת על אמינות המוכר

"סרן קדמי ומערכת היגוי ->" לא משהו בכלל... נקישה בהגה זה אומר שיפוץ ההגה אם אפשר או החלפתו - סיפור לא זול בכלל. לי תיקון הגה עלה איזה 700 ש"ח (bmw) לאח של חברה שלי החלפה עלה יותר (פורד אסקורט)
"הגה מושך בנסיעה" - ייתכן רק כיוון גלגלים/איזון גלגלים (לא סיפור של יותר מ 200 ש"ח ביחד)

"בולמי זעזועים פגומים" שוב עסק לא הכי זול - לא יודע בדיוק כמה, מעריך לפחות 200 ש"ח

"תיקון תאונה בחזית : כיפופים ותיקונים בתא מנוע וקורת רוחב וסדקים בשילדה." - אולי מסביר את עניין הצביעה ??? לא נראה לי טוב. שוב מראה משהו על אמינות המוכר.

"חישוקים פגומים." - מתאים ל"הגה מושך בנסיעה" - אם לא מדובר רק על הוספת משקולות, אלא על החלפה - יכול להיות סיפור של 400 ש"ח ויותר...

"העברת כח" גם לא נשמע טוב, ייתכן וחלק זה "כסת"ח" של המכון...

"מצב כללי של הרכב ירוד" לא נחמד לשמוע

"מצבר 2003 / חלש" - מצבר נורמלי עולה בסביבות ה 300-400 ש"ח

"מערכת בלמים (ללא פירוק גלגלים)" - תיקון מערכת בלמים (משאבות/דיסקים/רפידות/תופים) יכול להסתכם בכ 500-700 ש"ח (תלוי בהיקף התיקון)

"רעש יתר מערכת פליטה" יכול להיות חור באגזוז/דוד, יכול להיות תיקון של 150/200 ש"ח

טיפול 10K מיד בקניה - סיפור של עוד 300 ש"ח

ריפודים - אם הם קרועים ומזעזעים - סט זה סיפור של עוד איזה 140 ש"ח

אני רואה השקעה של לפחות 1500-2000 ש"ח כדי שהאוטו יהיה במצב טוב, ז"א תיקון הליקויים שיפילו טסט בוודאות (נקישה בהגה, נזילות שמן, רעש במערכת פליטה, בלמים, גומיות ציריות קרועות, תערובת עשירת דלק)

ברגע שאח שלי יתעורר אני אתייעץ איתו גם על העניין, ואוסיף כאן תגובה בהתאם.

אגב, מי שילם בסוף על הבדיקה ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
linux is like an indian tent - no windows, no gates and one apache inside

ישן 28-10-2005, 16:06
צלמית המשתמש של ךופה
  ךופה ךופה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.03
תודה גונן ! אתה 10 !
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gonen_ra23 שמתחילה ב "אחי ישן כרגע..."

אשמח לקבל גם תגובה מאחיך הידען

לגבי התשלום על הבדיקה - אני שילמתי... 420 ש"ח.

ההחלפת דלת (מה שהמכון קורא" תאונה") - הבנאדם ישר קפץ ואמר שלא היתה מעולם תאונה ("לפחות לא לי" זה הנוסח התמידי...).
המכון אמר שהם קוראים לזה "תאונה" כי לפי משרד הרישוי - כל חלק שלא שייך לרכב מבחינת "מקור" - אלא הוחלף - זה מוגדר "תאונה" בזמן בדיקה. כל דבר אחר ששופץ או תוקן, יחשב כ"שופץ" וכדומה...
הוא שאל אם יכול להיות מצב בו הבעלים הקודמים נהגו אולי באיזה רוורס לא נכון ואולי הדלת קיבלה פה ושם מכות - ואז, כשהחליפו את הדלת, זה מה שנחשב *כיום* למונח של מכון הבדיקה "תאונה". הבוחן אמר שכן, יכול להיות. זה לא בהכרח "תאונה" ראסמית...

כנ"ל לגבי סדק או שניים בשאסי - לא בהכרח "תאונה" ראסמית, יכול מאוד להיות שזה בגלל שימוש ברכב בתוך העיר לנסיעות קצרות, עלייה וירידה בבאמפרים מרובים וכאלה...
זה לא "שבר" ולא משהו חמור בסגנון (ומפה גם הקטע שאני שילמתי בסופו של דבר על הבדיקה... זה לא משהו חמור בשאסי)

לגבי הרדיאטור, הבוחן אמר שכן, רואים שזה חדש (והמוכר הראה לי קבלות מלפני 3 שבועות על 750 ש"ח, כולל התקנה...).
רק מה ? - לא טרחו לשים 2 גומיות שמחזיקות את הרדיאטור (או משהו בסיגנון...) שעולות 20-30 ש"ח... ואז הרדיאטור החדש נדפק...

ישן 28-10-2005, 18:37

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ךופה שמתחילה ב "תודה גונן ! אתה 10 !"

בהמשך להצצה על טופס הבדיקה שהעלית כתמונה והתייעצות עם אחי:

טוב, אחי אומר שלא היה נוגע במחיר של מעל 7000

תיקון קורות רוחב וסדקים בשלדה - זה במילים אחרות שאסי.
אם סיכמת עם המוכר על השתתפות במחיר הבדיקה במקרה של שאסי/מנוע גמור/גיר צלצל אליו ונסה להגיע איתו להסדר לפי ההסכם.
לפחות שישים חצי ממחיר הבדיקה.

לרכב יש הרבה ליקויים משמעותיים (כולל התחשבות בשנתון הנמוך)
וזה כנראה סיכון לקנות את הרכב הזה כי ההוצאות יהיו גבוהות.

עדיף להמתין קצת כי יש המון מציאות בשוק, וצריך סבלנות כדי לקנות משהו בראש רגוע.
עדיף להוסיף לתקציב 2000 ש"ח לפני הקניה כדי לקנות משהו שמור ותקין, מאשר לקנות רכב לא טוב ולהשקיע 2000 ולעיתים הרבה יותר אחרי הקניה.

ברכב הזה יש השקעה ראשונית בהערכה גסה 2500 (לפני טיפול 10K וריפודים חדשים).

ישן 29-10-2005, 19:46

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי david mzr שמתחילה ב "שרייד מודל 90."

סליחה אם הבנת לא נכון, אבל הכל עניין של הערכה.
גם אם אומר שאני שילמתי על שיפוץ הגה (בגלל נקישה) 700 ש"ח לאוטו שלי
זה לא אומר שהוא יוכל לעשות שיפוץ, אולי הוא יהיה חיב דווקא להחליף.
וזה לא אומר ששיפוץ הגה של BMW (שלי) יעלה כמו שיפוץ הגה של דיהטסו שרייד..

תתפלא כמה הבדלים היסטריים יש: אני שילמתי בסביבות 150 ש"ח (מאה חמישים, לא שכחתי 0) על תושבות מנוע, אח שלי לעומת זאת עם רנו קליאו שילם על תושבות מנוע משהו בסביבות 700 ש"ח...

אני לא יכול לדעת מחירים מדוייקים לשרייד כי אף פעם לא הייתה לי, אבל אני מחזיק רכב כבר שלוש שנים (שיהיה בריא...) וכבר הספקתי לחוות תקלות ובעיות (טפו טפו טפו). גם אם ההשקעה הייתה 1200 ש"ח על אוטו במחיר כזה אני הייתי מוותר (בייחוד היום בדיעבד...)

אגב- קראת את המשך השתלשלות העניינים ? המלצתי לו לא לגעת באוטו (בייחוד לאחר שיחה עם אח שלי שמבצע בדיקות על רכבים מספר פעמים בשבוע...) ומעבר למה שאתה יודע ורואה כאן באשכול
עוד שוחחנו ארוכות על הנושא בה.פ

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:02

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר