לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2005, 02:22
צלמית המשתמש של M_0sSaD
  M_0sSaD M_0sSaD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.03
שלח הודעה דרך AIM אל M_0sSaD
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitbb שמתחילה ב "שאלה לגבי חיל ההנדסה והתפקידים בו... כנסו בבקשה"

ציטוט:
מישהו יכול להסביר לי קצת על התפקידים בחיל ההנדסה?
מה כל תפקיד דורש? כמה קרבי זה? איזה קורסים צריך וכו'

מה שהם שלחו לי בדואר לא אומר כלום...

אני מחפש משהו לא פיזי כל כך , משהו מקצועי כזה.. , אבל לא משהו מסוכן

אתה נראה לי טועה ביחידה הנדסה היא חי"ר כל דבר בדיוק כמו גולני גבעתי וכ'ו הדבר היחידי שמבדיל אותם משאר יחידות החי"ר זה, שהם לומדים חבלה וסילוק משהו שגדודים חי"ר רגילים לא לומדים, ולכן זה יתרון.
אם אתה מחפש משהו לא פיזי זה לא הנדסה אתה מחפש מקצועי זה הנדסה אבל לא יותר מידי מקצועי , ז"א שהגדודים לא מומחים בחבלה ו/או בסילוק אבל הם יודעים בצורה בסיסית, ואם אתה מחפש משהו לא מסוכן אתה בטוח לא רוצה לשקול את הנדסה כה אופציה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2005, 06:07
צלמית המשתמש של בלגני
  בלגני בלגני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בלגני
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי M_0sSaD שמתחילה ב "[QUOTE] מישהו יכול להסביר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי M_0sSaD
אתה נראה לי טועה ביחידה הנדסה היא חי"ר כל דבר בדיוק כמו גולני גבעתי וכ'ו הדבר היחידי שמבדיל אותם משאר יחידות החי"ר זה, שהם לומדים חבלה וסילוק משהו שגדודים חי"ר רגילים לא לומדים, ולכן זה יתרון.
אם אתה מחפש משהו לא פיזי זה לא הנדסה אתה מחפש מקצועי זה הנדסה אבל לא יותר מידי מקצועי , ז"א שהגדודים לא מומחים בחבלה ו/או בסילוק אבל הם יודעים בצורה בסיסית, ואם אתה מחפש משהו לא מסוכן אתה בטוח לא רוצה לשקול את הנדסה כה אופציה.

אחי, אתה ועוד רבים כמוך בפורום תמיד אומרים שהנדסה זה חי"ר לכל דבר והם עוברים בדיוק את אותה הכשרה, אומנם כן המשך זמן אימונים שלהם והאימון מתקדם שלהם הוא כמו של גולני וגבעתי, אך חבר שלי התגייס באוגוסט להנדסה והוא אומר לי שהטירונות לא קשה ביכלל, הרבה מן הזמן הם לומדים (תאמין לי שאני לא אומר סתם), ויש לי חבר שהתגייס באותו מחזור לגולני שאומר שממש פותחים להם תשושנה ושתיהם ספורטיים כאלה, בקיצור לא שאני מזלזל חס וחלילה בהנדסה, אבל על פני השטח האימונים שלהם יותר קלים, ושוב אני לא אומר את זה סתם אין לי שום אינטרס לומר דברים כאלה.

"והאנשים טובים לנו מאוד....חומה היו לנו לילה וגם יומם..." שמואל א'.

ישן 04-11-2005, 12:40
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
רוב הזמן לומדים??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitbb שמתחילה ב "שאלה לגבי חיל ההנדסה והתפקידים בו... כנסו בבקשה"

תן לי לתקן אותך אחי,
אני מחזור אוג' 05 (מסיים אוטוטו טירונות ) ונכון,יש לימודים בכיתות ( מן הסתם אתה צריך ללמוד על מוקשים,מטעני חבלה וכו' )..אבל תאמין לי טוחנים אותנו לא מעט...שטחי האש של בהל"צ הם ארורים.
כמו כן,זה לא באמת משנה אם טוחנים אותך בטירונות או לא,בתכלס...החי"ר של הנסדה עושה בדיוק כמו כל חי"ר רגיל וכמו שכמה פה כבר אמרו - יש את ה"בונוס" שזה ללמוד לפוצץ בתים ומיקוש.
כל עניין החבלה זה ממש,על קצה הלשון,מי שרוצה ללמוד יותר יוכל לנסות לעבור גיבוש יהל"ם וללכת לס"פ.

ועכשיו,לשאלתו של הבחורצ'יק ,
איזה תפקידים יש?
סה"כ המסלול של הנדסה הוא שנה. 4 חודש טירונות , 4 חודש אימון מתקדם , 4 חודש קו. ( הקו שתתפוס זה תלוי באיזה גדוד תיהיה , לרוב זה או רמאללה או חרמון ).
תחילת טירונות תוכל ללכת לגיבוש יהל"ם ,שאלה היחידות המובחרות של הנדסה.
סוף טירונות כמה מכל מחלקה יצאו לקורסים . יש את קורס צמ"ה ( ציוד מכני הנדסי ) שזה עבודה עם ה-D9 הענקיים , דחפורים וכו'..וכמה יצאו לקורס חובשים ( בד"כ גם יפלו מחזור לאחר הקורס ).
כמו כן,במחלקה שלך יחולקו תפקידים מחלקתיים כמו מפקד חולייה,קלע,מאגיסט,נגביסט,RPG , קשר וכו'..ובמשך האימון המתקדם יהיה גם קורס נהגי פומות. ( למי שלא יודע,פומ"ה זה רכב המשוריין הייחודי של הנדסה - קומבינה ישראלית לטנק צנטריון למי שמכיר ) .

זהו,לעוד שאלות..אתה יכול לפנות אליי לאייסיקו.

ושוב,כמה קרבי זה? הכל תלוי על איך אתה מסתכל על זה..
אתה שואל אם יהיו לך מפגשים עם מחבלים? יהיו ! .
ישן 05-11-2005, 11:56
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

בקטע של החי"ר, הנדסה עוברים את אותם ההכשרות כמו בכל חי"ר רגיל, אבל הבעיה היא שעושים אותה פעם אחת, כמו למשל לזרוק רימון זה בשביל הפרוטוקול כדי שתיהיה רובאי 03 לדוגמא.
כאשר ב גולני/נח"ל/גבעתי ועוד... גם זורקים רימון ומתאמנים בכל מיני מצבים שונים ומגובנים.
כמו כן הטירונות של הנדסה היא מחולקת לשבועות ובכל שבוע עושים משהו אחר... ולא חזורים על החומר, יש סיכוי רב שלמד חומר בתחילת השירות שלך ותשכח אותו בהמשך, זה נובע מהשיטה של חיר+ מו"ח (מיקוש וחבלה) שכל הזמן מערבבים וטוחנים לנו על זה.

הטירונות מעצבנת (תלוי באיזה חודש אתה עושה אותה... נוב- בשטח קר { לך תסביר את זה, כאשר אתה קם לשמור כמו כלב ומגלה קר על הארגז סמל } מרץ- חם לח זבובים זבובים לח חם, אוג' משהו באמצע

השלב המעניין הוא ה אימון המתקדם שבו יהיו פק"לים מעניינים יותר כמו נהג פומ"ה ועוד.. והיחס אלך כלוחם משתנה
הקו הוא לרוב בית זונות (תלוי איפה אתה נמצא חרמון או רמאללה). הפלוגה שלי ב' עשתה 10 מעצרים ב4 חודשיים שזה הרבה יחסית כי לרוב עושים רק א' או המחס"ר.

וגם יש לך תפקידים לא קרביים.
מש"ק הדרכה של מו"ח או גשם חומצי או רק"מ לדוגמה.
וגם אתה יוכל להיות מש"ק ביהלום למשל או ביחידות אחרות כמו גולני ועוד....

רק דבר אחד חשוב. קשה לצאת מהגדוד. קשה יותר לצאת מבהל"ץ
מיליון זבובים לא טועים

כמו כן NOV 4 סיים מסלול מזדיין של שנה ביום חמישי
601 כבוד

נערך לאחרונה ע"י Black Mammmba בתאריך 05-11-2005 בשעה 11:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר