לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2005, 20:16
  nevermind_fresh nevermind_fresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
הרעיון הזה פשוט רע(אל תעלב) מכל בחינה אפשרית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מוחנהז הקווקז שמתחילה ב "אתם חושבים שתצליחו להרוס לי"

לא ישים - הכסף שיצטרכו בשביל לממש את זה הוא אסטרונומי ברמות מטורפות ,מאות אלפי אנשים נהרגים מסיגריות ,מחלות,ועוד הרבה דברים,תאונות דרכים באופן יחסי היא בעיה שולית מאוד (למרות שבארץ מייחסים לה חשיבות מוגזמת משהו) - למה אתה חושב שמישהו ישקיע כל כך הרבה כסף בתאונות דרכים .
פתרונות אלטרנטיבים קיימים שפשוט הרבה יותר זולים.. (חיישנים על הרכב לעצירה אוטומטית ,נהיגה ע"י מחשב (עדיין לא ישים לחלוטין))

גם אם איכשהו היו מגייסים כסף ומצליחים לנסות זה לא אפשרי טכנולוגית, מכונית במהירות גבוהה כל כך עם מסה גבוהה יוצרת כח רב מאוד,אני מסופק אם קיימת הטכנולוגיה הדמיונית שחשבת עליה שתעצור אוטו (או משאית או אוטובוס במקרה קצה ) מיידית.

גם אם איכשהו זה קיים ויצליחו לעשות את זה כמו שנאמר פה זה לא פותר כלום , האנשים פשוט יעופו החוצה , כריות אוייר עוזרות אך הן אינן מבטיחות הגנה של 100% מה שגם יש אנשים מאחורה אתה יודע!!

בקיצור , הייתי ממליץ לך לא לבזבז את המחשבה שלך על שטויות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2005, 21:45
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוחנהז הקווקז שמתחילה ב "פטנט"

א) זה לא ממשי ישים. יש לא מעט סיבות: מגנטים משפיעים על דברים שזזים, ויגרמו לזרמים במוליכים (ובגוף) גם כשזה מזיק. מגנטים חזקים מספיק עלולים לגרום להפעלת כח על מתכות במכוניות. אם יש לך חגורה מברזל היא תנסה לנוע לתוך הבטן, ועוד יותר, אם יש לך שתל מברזל בגוף או - הכי גרוע - קוצב לב, זו סכנת חיים של ממש.
גם אם לא היה כך, היה צריך מגנטים מאד מאד חזקים: הכח שמפעילה מכונית שמואטת בתאוצה גבוהה יכל להיות משמעותי... אז כדי שחתיכות כביש לא יעקרו, יהיה צורך במגנטים חזקים מאד מאד... אולי כאלו שידרשו אספקת חשמל קבועה, ובכל מקרה, מאד יקרים (אם אפשרי ללא צורך באספקת חשמל - אז יקרים לפחות כיום).
עוד דובר על הבעיות של עצירה מיידית של רכבים: אם זה ה"התנגשות" וסכנת החיים שנשקפת ליושבים במכונית, או (וזה כבר לא הוזכר) מהירות התגובה של הנהגים שמאחור, שפתאום מגלים מכונית עומדת באמצע הכביש.

אבל
ב) אני דווקא הייתי רוצה לשמוע רעיונות מהסוג הזה. או יותר נכון, רעיונות בדוקים יותר - אבל מהסוג הזה.
אני מודע לכך שהופיעו בעבר (גם הלא רחוק) כמויות גדולות של רעיונות, שאם תסלחו לי, הם ממש מטופשים. אלו גורמות, גם לי, אני מודה, לאיזו סלידה אוטומטית מכל מי שפותח את האשכול ב"רעיון"/"פטנט"/"תיאוריה". אבל דווקא כאן, הסיבות לכך שזה לא ישים אינן ברורות לחלוטין מאליהן, ויש פה מקוריות מסויימת.

בעקבות מה שאני כותב, אני מקווה שלא כל אחד עכשיו יתחיל להעלות רעיונות - לא חסרים לנו מאלו, ועפ"י דבר המנהל זו לא בדיוק מטרת הפורום. מי שרוצה להעלות רעיונות שהוא חושב שהם מקוריים, שינסה לחפש באינטרנט דברים דומים, ילמד את הנושא (במקרה זה, היה כדאי ללמוד קצת על אלקטרו-מגנטיות, מכניקה בסיסית, ועל מגנטים באופן כללי) ועדיף גם לחשוב על זה כמה ימים לפני שכותבים, לנסות למצא את כל החסרונות והבעיות האפשריות, ולענות עליהן מראש.
למשל, אפשר היה לבדוק מהי חומרת הפגיעות של אנשים שיושבים במכוניות שעוברות תאונה ויש להן כריות אויר. קיימים נפגעים כאלו. הרבה.
עוד אפשר היה לבדוק מה העלות של יצור ותפעול מגנטים חזקים. האם זה באמת יעיל יותר מהשקעת הכסף באמצעים אחרים? כדאי להשוות.
לחשב את העוצמה הדרושה באופן מדוייק דורש קצת ידע מוקדם - אבל פיזיקה ברמה תיכונית מספיקה. אפשר אולי להעזר במישהו בעל ידע מהסוג הנ"ל, או אפילו ללמוד לבד מספרים אם הרעיון באמת חשוב לכם.
הבאת הנתונים הרלוונטיים תראה עבודה ממשית וחשיבה מעמיקה על הגורמים השונים המעורבים... וכיום את רוב הנתונים הרלוונטיים כמעט לכל רעיון אפשר למצא באינטרנט.

זריקת רעיונות ללא בדיקה מעמיקה לפורום לא מכבדת אף אחד.

מצד שני בואו לא נתנפל על כל אחד שיש לו רעיון. אפשר לפעמים, במקרים מאד מסויימים, גם לתת תשובה יחסית עניינית של יותר ממשפט אחד.
רק דבר אחרון: אני רוצה להדגיש שאני לא כותב את זה בגלל תגובה או תגובות מסויימות באשכול. זו פשוט הרגשה שנוצרה אצלי על הנושא הזה באופן כללי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר