לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2007, 19:42
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
יעקב חסדאי - כבוד לך ולשכמותך היום, ובכל יום....!!

לפני מספר ימים הופיע כאן בפורום אשכול שנושאו היה מאמרו של יעקב חסדאי.
לא התפניתי אז להגיב והאשכול "ננעל" (וחבל - ביטיס....).

מי שהעלה את זעמי באשכול הנ"ל היה בחור המתקרא דותן1 שבלשונו החצופה כינה את יעקב חסדאי "ליצן".

משמעות וסימליות גדולים לעם יש ביום הזה, ה- 5 ביוני. החלטתי להפוך קצת את ספרייתי ולמצוא ספר שזכרתי כי מצוי אצלי משנת 1967. תוך כדי קריאה מחודשת בו, נתקלתי בסיפורו של רס"ן (דאז) יעקב חסדאי, עליו קיבל צל"ש.

ראשית אם כך, אם אתה קורא את הדברים "דותן1" ראוי (ומבלי לפתוח דיון על כך...) תתנצל על חוצפת ההבעה הילדותית שלך.

שנית, הכיתוב ב"אתר הגבורה" שהובא באשכול שננעל מדבר על "עיטור עוז" שניתן ליעקב חסדאי בשנת.... 1973 ע"י הרמטכ"ל דאז - דדו.

אינני יודע אם האדם קיבל אכן שני עיתורים נפרדים- ואודה אם מישהו יבהיר זאת.

אגב - צלש"ים ועטורים עצמם אין בהם כדי לתת לאיש זה או אחר הגמוניה על דעות ופרסומים, אולם דומני שהם דורשים איזושהיא מידה של כבוד ותודה...!!! המילה האנגלית Respect מתאימה לכך אף יותר.....

לעצם העניין - צילמתי את סיפורו מתוך הספר הנ"ל ואני מרגיש חובה להעלות הדפים כאן דווקא ביום הזה. יש לכך משמעות גדולה. הרי שער הספר והדפים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 05-06-2007 בשעה 19:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2007, 19:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "יעקב חסדאי - כבוד לך ולשכמותך היום, ובכל יום....!!"

וביתר פירוט - נפצע בקרב על "עלי-מונטאר" תו"כ ניהול חילוץ יחידת צנחנים שנקלעה להתקפה קשה וספגה אבידות רבות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2007, 20:24
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
51 הצלש"ים - תשכ"ז - 1967....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "יעקב חסדאי - כבוד לך ולשכמותך היום, ובכל יום....!!"

בחרתי להפריד את הנושא מהשרשור הקודם העוסק באותו הספר. דומני שיש מקום לעשות זאת.

עם סיום מלחמת ששת הימים העניק הרמט"כל 51 ציונים לשבח על הלחימה בקרבות הללו. משרד החניך והתרבות הוציא אז ספרון הנקרא "51 הצלש"ים תשכ"ז" שמצוי באמתחתי מאותם הימים.

הייתי רוצה לשתף את חברי הפורום לפחות בקטעים אחדים ממנו - לא לשם וויכוח אלא לשם לימוד המורשת.

אביא כאן את דפיו הראשונים ואת דפיו האחרונים של הספרון המעניין הזה. לשונו אמנם ברוח התקופה ההיא אולם אלה היו הזמנים.... הרי שער הספר וכמה מדפיו הראשונים:

ישן 09-06-2007, 19:50
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
למרות השכנוע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "אני משוכנע שאתה טועה. יש לו עיטור ממלחמת ששת הימים (כלומר צל"ש שהומר לעיטור) ובנוסף"

לחסדאי כפי שאמרתי יש עיטור ממלחמת ששת הימים, אין לו צלש או עיטור ממלחמת יום הכיפורים - המידע הזה אומת לאחר בדיקה.
אני תמיד שמח לקבל מידע חדש במיוחד לאתר הגבורה אבל בבקשה שיהיה מבוסס. שכנוע כאן לא עוזר אלא רק העובדות.
כפי שציינתי לפני שלושה ימים באשכול של אתר הגבורה, השלמתי באתר את כל הצלשים של מלחמת יום הכיפורים והוא אינו אחד מהם. יש לחסדאי זכויות רבות גם בקרבות שבהם לא עטור.

שבוע טוב

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 06-06-2007, 00:37
  שבע קטן שבע קטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.05
שלום

לאח של אבי{היה הרס"ר הגדודי של גדוד 202 שימו לב ! רס'ר לוחם איפה יש כאלה היום } שלחם בקרב והיה למעשה על באותו זחלם{זחלם סמג"ד } ולמעשה פינה את חסדי ועוד מספר נפגעים חסדי ניפגע בראש ופנו לאחד התעלות .מדובר על הקרב הקשה ביותר במלחמת ששת הימים {לפי דברי צבי בר מג"ד הגדוד }.כוח חיי'ר נילחם בשריון אויב ומה שנראה לי מידע חדש גם בשריון שלנו ? לפי מידע שכתב אחד החברים שאביו ספר לו שהיה גם דו"צ בין הכוחות ..לצערי אח של אבי נהרג בקרב שהזחלם נפגע פעם נוספת לא ברור לי ממה נהרג לפחות עד היום היה לי ברור שמאש של קמנדו או טנקים מצרים אחרי המידע החדש יש לי שאלות שאולי אני לא רוצה לפתוח ואולי כן ?
אני למעשה דור שלישי של צנחנים . והיה לי הכבוד לעבוד עם מר' חסדי על קליטה לוחמים לח"ט הצנחנים מעלית הנוער .אדם גדול דמות למופת איש מעשה לוחם גיבור מפקד לדוגמא .

ישן 06-06-2007, 00:38
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
ראשית כדאי לעשות סדר: ליעקב חסדאי שני עיטורים, לא אחד

הראשון שתואר פה בהרחבה ניתן לו במלחמת ששת הימים (ואחר כך הפך לעיטור העוז - לאחר מלחמת יום הכיפורים הפכו צל"שים לעיטורים, גם רטרואקטיבית) והשני ניתן לו כבר כמג"ד במלחמת יום הכיפורים, לאחר הקרב על העיר סואץ, שם גם נפצע (צל"ש מסוג כלשהו, אולי רמטכ"ל, אינני יודע). ככה שאין כפילות - מדובר בשני אותות נפרדים שניתנו לו ומעידים, לפני הכל, מי האיש.

יצא לי להכיר פקודים שלו, כשלושים שנה לאחר מלחמת ששת הימים. מדובר בחבורת אנשים יוצאת דופן, שנשארה בקשר לאורך כל השנים, לא רק קשר של זכרונות ועבר משותף אלא קשר בונה של תמיכה ועזרה לאחד מהם שנפצע קשה מאוד ונפטר רק לאחר למעלה משלושים שנה. ראיתי אותם באזכרה שלו ומתוך שהכרתי גם אותו - יכולת לראות מיד מי האנשים ומי מפקדם.

כל זה, כמובן, לא עושה אותו הוגה דעות או מומחה בכל. מה שכן עושה אותו, בעיני, הם הדברים שכתב לאורך השנים (כמה ספרים שאני מכיר: אמת בצל מלחמה, בעט ברזל) ולא פחות מזה העובדה שלא הצליח להתקדם יותר בצבא עקב דעותיו המקוריות והשונות מהזרם. שמעתי אותו אומר פעם למישהו שאני מכיר, שנזרק פעמיים מקורס קצינים לאחר תקופה מצטברת של למעלה משנה: "ההבדל בינך לביני הוא שעליך עלו מוקדם ועלי עלו רק אחרי שכבר התקדמתי קצת".

היה חבר מסייע בועדת אגרנט וגם שם לא קנה יותר מדי חברים. בקיצור - בעיני הוא לא צריך את העיטורים שלו כדי שיזכה להשמיע את דעתו בכבוד הראוי. העיטורים ועברו כמפקד הם פשוט מסגרת ראויה לכך.

לילה טוב

אליהו
ישן 07-06-2007, 05:36
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי דותן1 שמתחילה ב "אלוהים ישמור,מה לעזאזל אתה רוצה ממני?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דותן1
קראתי את המאמר שלו,אז קראתי לו ליצן.או ואי.
גילו נאות אני לא מכיר את האיש ופועלו.
קראתי את המאמר,לא הסכמתי עם דעתו והתפלק לי קצת.
סתם הערת אגב:גם לאהוד ברק יש 4 צל"שים(עלומים,אבל עדיין..),אני לא חושב שזה מונע מחברי הפורום הזה לקרוא לו בשמות גנאי יותר חמורים מ"ליצן".

שנו חז"ל

הפוסל במומו הוא פוסל

וד"ל

(חסדאי לוחם נועז - איש ערכים ודבק באמת גם כשהיא לא נעימה - מפקד ראוי - אדם ראוי - ברקורד שלו בהמשך הדרך חברות בועדת אגרנט - פיקוד על ביה"ס למכי"ם - ותארים אוניברסיטאים )

לדותן אני יודע שלבקש סליחה או להגיד טעיתי (כולנו בני אנוש וגם אני טועה) זה קשה.
אפילו לשתוק זה בסדר..............
אבל התשובה שלך ?
עד כאן חביבי..............
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר