לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2005, 23:18
צלמית המשתמש של MadCow
  MadCow MadCow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני מתנצל מראש על הבורות המחפירה שלי,
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא, זה מדהים ששרת ל 30 משתמשי דואר צריך מחשב על. זה מה שמדהים."

אבל איזו תוכנה תחת לינוקס יכולה להחזיק עבורי תיבות דואר (עם תמיכה במגוון פרוטוקלים כמו תIMAP,MAPI, POP3), לנהל יומנים עבור כל המשתמשים, לשתף את היומנים הללו בתוך האירגון תוך כדי הגדרות ניהול אוטומטיות, להחצין לאירגונים חיצוניים את השעות שבהן המשתמשים שלי פנויים,לנהל את כל תהליך הזמנת המשאבים שלי כמו חדרי ישיבות, ציוד מיחשוב והקרנהועוד, לפבלש בממשק WEB את תיבת הדואר והיומן, לתמוך בלקוח דואר מספיק נפוץ כך שמשתמשים חדשים לא ישברו את הראש כשהם מצטרפים לארגון שלי, לאפשר Workflow כךל שמיילים ואישורים לפעולות נפוצות יעברו אוטומטית בכל האירגון, ובכל שלב כזה יבוצעו פעולות מוגדרות מראש ללא התערבות, דוחות יופקו לגבי כל שלב, ובמקביל תהיה התממשקות מלאה לפורטל ניהול המסמכים שלי, וכל זאת באינטגרציה מינימלית ועל מחשב חלש?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2005, 23:29
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
דבר אלי במספרים
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מחשב על יחסית לאלטרנטיבות האחרות, שגם יותר זולות מבחינת עלות רישוי ותחזוקה... :)"

מחשבים חלשים ( = מתחת לממוצע הנמכר בשוק) יקרים יותר כי הם לא נמכרים בכמויות כמו היום.
מחשב סטנדרטי עם אקסצ'יינג' יכול לתמוך בכ400 משתמשים בלי להזיע (ואני מתכוון שאפשר גם להגדיל את המספר הזה עם רשת טובה), וזה מצויין לרשתות קטנות כמו זו שמדברים עלייה למעלה.

אם יש לך ידע מספיק הexchange לא דורש תחזוקה כמעט בכלל (לא חיצונית בכל-אופן, מלבד תיקוני אבטחה, שכאלו תמיד יהיו למיקרוסופט)

לגבי האלטרנטיבות... תמיד היו ויהיו טובות יותר, זה היופי בעולם החופשי של היום.
אבל בעולם כזה קשה להחליט על סטנדרט, תראה מוזילה מול אופרה (כתחליף אקספלורר), אתה אפילו לא מוכן לנסות את האופרה, ואצלי המוזילה אפילו לא מותקן מרוב שאני שונא אותו (יש לי את הסיבות שלי, בוא לא ניכנס לזה), אז למה לריב סתם? תן מספרים קונקרטים, הבחור יראה, ישווה ויחליט מה יותר טוב לו.

ישן 21-11-2005, 21:52
צלמית המשתמש של JohnDow
  JohnDow JohnDow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.04
ההתרשמות שלי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zivk שמתחילה ב "מחשב לשרת Exchange 2003"

שלום רב,
בשביל "להחזיק" 30 איש על EXCHANGE לא צריך מחשב על.
ולא, לא חייבים גם DUAL CORE.

מה שכן חייבים, כדי שהעסק יעבוד, ויתן לך פתרון הולם:
1. REDUNDENCY - כלומר, RAID. תוכנה, חומרה, לא משנה - אבל לפחות MIRROR לעוד דיסק רק כדי שתקלה בדיסק לא תשלח את כולם הביתה. אין שום בעיה עם SATA, ואם אתה ממש רוצה להיות "בסדר", קנה דיסקים SATA של 10K-RPM, הם אמנם קטנים בנפח יחסית (עד 72GB נדמה לי, בפעם האחרונה שבדקתי, WD) אך במבחנים השוואתיים ל-SCSI, מדובר בפתרון שנותן לך יחס טוב יותר לכסף - ועל כך חפש בגוגל מבחני ביצועים.

2. זכרון. 1 ג'יגה יספיק בתכל'ס, וזכרון אפשר להוסיף תמיד. אם ההפרש הכספי לא משנה עבורך, לך על 2 ג'יגה. דבר נוסף - השתמש בזכרון ECC+REGISTERED - לטיפול טוב יותר בשגיאות. אמנם בוודאות זכרון כזה פועל *לאט* יותר מזכרון רגיל - ועולה *יותר*, אך כאשר מדובר בשרת, שבו אתה מעוניין במקסימום אפטיים(UPTIME) - ייתכן ולא כדאי לשחק, וכהמלצה, למרות איבוד הביצועים הוודאי (יכול להגיע ל-15% הבדל) - * דווקא כדאי ללכת על זכרון ECC+REGISTERED* רק כדי למנוע מצב שבו עומס עבודה יגרר,אולי, לנפילה או איטיות כלשהי בביצועים לאורך זמן.

3. מערכת עמידה מבחינת HARDWARE. אמנםן רובן היום כאלו, אבל שים לב שהמארז חשוב מאוד. מדובר במערכת שתפעל 24 שעות, 365 ימים ללא הפסקה. גם לא הדיסקים, גם לא הספק, שום דבר לא יפסיק לפלוט חום. אתה צריך מארז שידע מה לעשות עם זה - ולכן וודא שמדובר במארז אייכותי, מאוורר וקל לפירוק וניקוי - על כל צרה שלא תבוא. כמובן שגם גוף הקירור צריך להיות עמיד.

4. אל פסק - למניעה של מצבים לא נעימים, וזה ברור לך כמובן. אתה צריך אחד שיחזיק לפחות 10 דקות - ויכול להוסיף לזה כמה שתרצה - הכל במסגרת התקציב. דאג שהאל-פסק ידע לבצע כיבוי של המחשב לפני שהסוללה נגמרת - אחרת לא עשית הרבה...

ונחזור למפרט שלך:

באופן כללי, מערכות המחשב היום אמינות מאוד. אבל שוב, הן נבנות ,לרוב, לעמדות עבודה ביתיות. אינני בקיא במבחנים שעוברות אותן מערכות (לוח אם, זכרון וכו') ולכן הייתי ממליץ לך לקנות שרת, בכל גודל או צורה שתרצה - מיצרן ידוע, ובחבילה אחת, אולי אפילו כולל שירות תיקונים באתר הלקוח.
כן, בשרתים כדאי ללכת על בטוח - לך על DELL, HP, IBM - מישהו שיודע מה הוא עושה, והחומרה שלו עוברת בדיקות וודאיות. אמנם זה לא מבטיח חוסן מוחלט, אך מדובר במערכת שעברה בדיקה כמכלול - והסיכוי שהרכיבים יעבדו ביחד בהרמוניה גבוהה עקרונית.

לגבי כרטיס המסך - מדובר בשרת. יותר מטקסט הוא לא ממש יציג - אין צורך בכרטיס GEFORCE.

הדיסקים - ע"ע תשובתי לגבי דיסקים באופן כללי. אין בעיה עם SATA. תוכל לוודא גם שיש למארז ולשרת אופציה ל-HOT PLUG (החלפה בזמן עבודה) - ב-SATA זה אפשרי ממש כמו ב- SCSI.

לסיכום,
לא נותר לי אלא לחזור על המלצתי ללכת על בטוח ולקנות מוצר מחברה מוכרת.

ישן 21-11-2005, 22:00
צלמית המשתמש של JohnDow
  JohnDow JohnDow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.04
ההתרשמות שלי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zivk שמתחילה ב "מחשב לשרת Exchange 2003"

שלום רב,
בשביל "להחזיק" 30 איש על EXCHANGE לא צריך מחשב על.
ולא, לא חייבים גם DUAL CORE.

מה שכן חייבים, כדי שהעסק יעבוד, ויתן לך פתרון הולם:
1. REDUNDENCY - כלומר, RAID. תוכנה, חומרה, לא משנה - אבל לפחות MIRROR לעוד דיסק רק כדי שתקלה בדיסק לא תשלח את כולם הביתה. אין שום בעיה עם SATA, ואם אתה ממש רוצה להיות "בסדר", קנה דיסקים SATA של 10K-RPM, הם אמנם קטנים בנפח יחסית (עד 72GB נדמה לי, בפעם האחרונה שבדקתי, WD) אך במבחנים השוואתיים ל-SCSI, מדובר בפתרון שנותן לך יחס טוב יותר לכסף - ועל כך חפש בגוגל מבחני ביצועים.

2. זכרון. 1 ג'יגה יספיק בתכל'ס, וזכרון אפשר להוסיף תמיד. אם ההפרש הכספי לא משנה עבורך, לך על 2 ג'יגה. דבר נוסף - השתמש בזכרון ECC+REGISTERED - לטיפול טוב יותר בשגיאות. אמנם בוודאות זכרון כזה פועל *לאט* יותר מזכרון רגיל - ועולה *יותר*, אך כאשר מדובר בשרת, שבו אתה מעוניין במקסימום אפטיים(UPTIME) - ייתכן ולא כדאי לשחק, וכהמלצה, למרות איבוד הביצועים הוודאי (יכול להגיע ל-15% הבדל) - * דווקא כדאי ללכת על זכרון ECC+REGISTERED* רק כדי למנוע מצב שבו עומס עבודה יגרר,אולי, לנפילה או איטיות כלשהי בביצועים לאורך זמן.

3. מערכת עמידה מבחינת HARDWARE. אמנםן רובן היום כאלו, אבל שים לב שהמארז חשוב מאוד. מדובר במערכת שתפעל 24 שעות, 365 ימים ללא הפסקה. גם לא הדיסקים, גם לא הספק, שום דבר לא יפסיק לפלוט חום. אתה צריך מארז שידע מה לעשות עם זה - ולכן וודא שמדובר במארז אייכותי, מאוורר וקל לפירוק וניקוי - על כל צרה שלא תבוא. כמובן שגם גוף הקירור צריך להיות עמיד.

4. אל פסק - למניעה של מצבים לא נעימים, וזה ברור לך כמובן. אתה צריך אחד שיחזיק לפחות 10 דקות - ויכול להוסיף לזה כמה שתרצה - הכל במסגרת התקציב. דאג שהאל-פסק ידע לבצע כיבוי של המחשב לפני שהסוללה נגמרת - אחרת לא עשית הרבה...

ונחזור למפרט שלך:

באופן כללי, מערכות המחשב היום אמינות מאוד. אבל שוב, הן נבנות ,לרוב, לעמדות עבודה ביתיות. אינני בקיא במבחנים שעוברות אותן מערכות (לוח אם, זכרון וכו') ולכן הייתי ממליץ לך לקנות שרת, בכל גודל או צורה שתרצה - מיצרן ידוע, ובחבילה אחת, אולי אפילו כולל שירות תיקונים באתר הלקוח.
כן, בשרתים כדאי ללכת על בטוח - לך על DELL, HP, IBM - מישהו שיודע מה הוא עושה, והחומרה שלו עוברת בדיקות וודאיות. אמנם זה לא מבטיח חוסן מוחלט, אך מדובר במערכת שעברה בדיקה כמכלול - והסיכוי שהרכיבים יעבדו ביחד בהרמוניה גבוהה עקרונית.

לגבי כרטיס המסך - מדובר בשרת. יותר מטקסט הוא לא ממש יציג - אין צורך בכרטיס GEFORCE.

הדיסקים - ע"ע תשובתי לגבי דיסקים באופן כללי. אין בעיה עם SATA. תוכל לוודא גם שיש למארז ולשרת אופציה ל-HOT PLUG (החלפה בזמן עבודה) - ב-SATA זה אפשרי ממש כמו ב- SCSI.

לסיכום,
לא נותר לי אלא לחזור על המלצתי ללכת על בטוח ולקנות מוצר מחברה מוכרת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר