לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2005, 17:48
  ארז_ר ארז_ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ארז_ר
(תעופה) - מחפש מנחה לעבודת גמר

קודם כל אומר שלום לכל חברי הפורום, שלום

שמי ארז, תלמיד י"א. חלק מכם מכירים אותי או מהודעות אישיות או מהפורום המקביל ('מטוסי קרב') בהיידפארק.
אני כותב כאן כי אני מאוד מעריך את הכותבים בפורום זה, ויודע שחלקם אף עוסקים בנושאים בטחוניים לפרנסתם.

בקרוב כלל הנראה אתחיל לכתוב עבודת גמר. נושא שמעניין אותי כבר שנים הוא פרויקט הלביא. אני מעוניין לחקור את ההיסטוריה של הפרויקט מתוך שאלת חקר (יומרנית למדי, אני מודה, אך עדיין חסרת תשובה מעמיקה) - האם אי המשכת פרויקט הלביא הייתה טעות, או החלטה נבונה?

כחלק מעבודת הגמר, אני נדרש לעבוד עם מנחה, מומחה (בעיקר בעלי תואר שני, אך כל הצעה תתקבל בברכה וייתכנו גם חריגים) בתחום בו עוסקת העבודה, במקרה זה, היסטוריה צבאית/תעופתית, שיהיה מוכן לתרום מזמנו ומרצו.
המנחה אמור להיפגש עם התלמיד, לעזור לו בכתיבת העבודה, לייעץ לו, לתת לו הערות והארות בונות ולעמוד בקשר, מעת לעת, עם האחראים בבית הספר. עבודת הגמר לא אמורה להיות ברמה תובענית מדי, אפשר לקרוא לה סמי-אקדאמית.

אני חושב שפרויקט הלביא הוא אחד מהאפיזודות המרשימות ביותר בהיסטוריה התעופתית הישראלית, וחשיבות כתיבת מחקר עליו עולה עוד יותר בהתחשב בכך שעד עתה לא מצאתי שום מחקר/ספר מקיף על תולדות הפרויקט. נכתבו מספר ספרים שעסקו בלביא כחלק מנושא אחר, פוליטי, כלכלי או ביטחוני, ומספר גדול של מאמרים/כתבות על הפרויקט, אך מעולם לא נכתב ספר/מחקר מקיף על פרויקט הלביא מהזוויות הרבות והבלתי ניתנות להפרדה שלו.

כל מי שמעוניין להציע עצמו לעזרה, יכול ומוזמן לשלוח לי לכאן הודעות, ואני אצור איתו קשר. כמו כן, מי שמכיר אנשים המתאימים לתפקיד ומעוניינים לסייע, מוזמן להציע אותם.
כמו כן תתקבל כל עזרה מכל אדם בעל ידע על הפרויקט, חומרים הקשורים לנושא או רצון לעזור. לצערי בארץ שלנו אי אפשר להגיע רחוק בעניינים ביטחוניים ללא קשרים, ואפשר להיתקל באטימות רבה. אני אשמח לקבל עזרה מכל אחד שיכול לקדם את העניין אצל האנשים הנכונים.

בתודה מראש,

ארז
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2005, 18:46
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
ספרים אין ממש - מחקרים יש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ארז_ר שמתחילה ב "אני גר בדרום מרכז..."

אין לי כרגע זמן לנסות ולאתרם, אבל ידוע לי בודאות (פשוט כי לחלק ממחבריהן עזרתי) כי נכתבו מספר עבודות בנושא הלביא במוסדות אקדמיים שונים בארץ. עבודות אלה עסקו באספקטים שונים של הפרויקט והשלכותיו. אני אבדוק בהזמנות הקרובה האם שי לי עותקים של חלקן.
ולגבי שאלת המחקר שלך הרי שהיא לא יומרנית, אלא לא ממש ממוקדת. אתה צריך להגדיר איזה היבט של ביטול הפרויקט אתה בוחן: למשל, האם הייתה זו טעות כלכלית? טעות מדינית? טעות מבחינת הבסיס הטכנולוגי בארץ?
שנית, תזהר מקביעות נחרצות כמו - "מעולם לא נכתב...". מניסיון אני יכול להגיד לך שברוב המקרים שתעלה טענה כזו תגלה אחרי בדיקה שהיא לא מדוייקת. וכאמור, גםב נושא הלביא נכתבו כבר לא מעט מחקרים, שאני מניח שחלקם מספקים תשובהות לשאלות הנובעות משאלת המחקר שלך.
ובנוגע למקורות עבור הפרויקט שלך הרי שמרבית האספקטים שחשובים לעניין שלך זכו לפרסום לא מבוטל בכלי התקשורת. קשה לי לחשוב על נושא ביטחוני שהיה נתון לדיון כל כך פעיל וסוער כמו פרשת הלביא. החומר עצמו קיים וזמין - גם אם לא בצורה מרוכזת.

ובכל מקרה - כתיבת עבודת גמר זו התנסות מרתקת - מניסיון.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 15-11-2005 בשעה 18:50.
ישן 15-11-2005, 19:05
  ארז_ר ארז_ר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "ספרים אין ממש - מחקרים יש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
אין לי כרגע זמן לנסות ולאתרם, אבל ידוע לי בודאות (פשוט כי לחלק ממחבריהן עזרתי) כי נכתבו מספר עבודות בנושא הלביא במוסדות אקדמיים שונים בארץ. עבודות אלה עסקו באספקטים שונים של הפרויקט והשלכותיו. אני אבדוק בהזמנות הקרובה האם שי לי עותקים של חלקן.
ולגבי שאלת המחקר שלך הרי שהיא לא יומרנית, אלא לא ממש ממוקדת. אתה צריך להגדיר איזה היבט של ביטול הפרויקט אתה בוחן: למשל, האם הייתה זו טעות כלכלית? טעות מדינית? טעות מבחינת הבסיס הטכנולוגי בארץ?
שנית, תזהר מקביעות נחרצות כמו - "מעולם לא נכתב...". מניסיון אני יכול להגיד לך שברוב המקרים שתעלה טענה כזו תגלה אחרי בדיקה שהיא לא מדוייקת. וכאמור, גםב נושא הלביא נכתבו כבר לא מעט מחקרים, שאני מניח שחלקם מספקים תשובהות לשאלות הנובעות משאלת המחקר שלך.
ובנוגע למקורות עבור הפרויקט שלך הרי שמרבית האספקטים שחשובים לעניין שלך זכו לפרסום לא מבוטל בכלי התקשורת. קשה לי לחשוב על נושא ביטחוני שהיה נתון לדיון כל כך פעיל וסוער כמו פרשת הלביא. החומר עצמו קיים וזמין - גם אם לא בצורה מרוכזת.

ובכל מקרה - כתיבת עבודת גמר זו התנסות מרתקת - מניסיון.

אני אשמח אם תוכל לומר לי היכן נכתבו עבודות אלה על מנת שאוכל לאתרן לעיון. לא התכוונתי שלא נכתבו עבודות, אבל עד כמה שאני יודע מעולם לא יצאו פרסומים מקצועיים נרחבים (בפורמט של ספר למשל) על הפרויקט מכל ההיבטים שלו. אני מתנצל אם הבנת לא נכון.

לגמרי שאלת המחקר - זה בדיוק העניין. שאלת החקר, כדי להיות מוצלחת, חייבת להיות בעלת פוטנציאל הרחבה. לכן, השאלה הראשונית היא כללית מאוד - אבל ההתייחסות והתשובות לשאלה זו יופיעו בפרקים שונים, שיעסקו בהיבטים הכלכליים, המדיניים, הטכנולוגיים והצבאיים.

כן, אני מודע לרגישות של הנושא. אין הרבה שיודעים מהו הנשר, אבל כמעט אין אזרח בוגר במדינה שלא יודע משהו על הלביא. חלק מהמשיכה שלי לפרויקט הזה נובעת מעצם ההתייחסות המיוחדת שיש לפרויקט הזה בעם, והכיסוי התקשורתי הרחב מאוד שניתן לו בזמנו. בארכיונים רבים בארץ נמצאים פיסות מידע רבות שיכולות בהחלט לעזור לי.

איתך כבר דיברתי הרבה מאוד על הנושא הזה בזמנו, ואני אשמח לשתף איתך פעולה בהמשך
ישן 17-11-2005, 22:45
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
יש לי חדשות עבורך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ארז_ר שמתחילה ב "טוב, לצערי אני רואה כאן..."

חברי הפורום אינם עובדים שלך, גם לא כפיפים. אינני מבין מה הביקורת שלך? לא התייצבו המונים כדי להנחות את העבודה? ראיתי שענו לך ברצינות ולעניין!

ניכר כי לא ממש הכנת שעורי בית בנושא, אחרת היית יודע על עבודות שנעשו בתחום, כמו גם על דו"ח מבקר המדינה שעסק בנושא הלביא, וכיו"ב.

מומחה רציני שחקר את הנושא הוא דר' ראובן פדהצור מאוניברסיטת ת"א. בהכירי אותו שנים ארוכות, אני בספק אם יאות להנחותך, אולם לדבר עמך יסכים בוודאי.

בספריית מכון פישר יש כרך עב כרס המרכז מאות קטעי עיתונות הנוגעים לפרוייקט הלביא ולביטולו. זה יחסוך לך זמן.
ישן 18-11-2005, 10:57
  ארז_ר ארז_ר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "יש לי חדשות עבורך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
חברי הפורום אינם עובדים שלך, גם לא כפיפים. אינני מבין מה הביקורת שלך? לא התייצבו המונים כדי להנחות את העבודה? ראיתי שענו לך ברצינות ולעניין!

ניכר כי לא ממש הכנת שעורי בית בנושא, אחרת היית יודע על עבודות שנעשו בתחום, כמו גם על דו"ח מבקר המדינה שעסק בנושא הלביא, וכיו"ב.

מומחה רציני שחקר את הנושא הוא דר' ראובן פדהצור מאוניברסיטת ת"א. בהכירי אותו שנים ארוכות, אני בספק אם יאות להנחותך, אולם לדבר עמך יסכים בוודאי.

בספריית מכון פישר יש כרך עב כרס המרכז מאות קטעי עיתונות הנוגעים לפרוייקט הלביא ולביטולו. זה יחסוך לך זמן.

סליחה!
כנראה שלא הבנת אותי נכון. אין לי ביקורת כלפי חברי הפורום, סך הכל זה נושא שחשוב לי וראיתי שהוא עומד לעבור לתהום הנשייה של העמוד השני. חששתי שייתכן ולא כל חברי הפורום שעשויים להיות מעוניינים אכן יראו אותו. אני מצטער אם לא הבנת נכון.

אני מודע גם לדו"ח מבקר המדינה, וקראתי אותו. הוא מלמד פרק חשוב על תולדות שרשרת ההחלטות שהביאו ליצירת הפרויקט, ואכן יהיה מקור חשוב - אבל מעבר לרקע כללי ובסיסי, הוא לא מספר הרבה על הפרויקט. לפני ש-nsdq160 כתב כאן על עבודות נוספות שקיימות בנושא, ידעתי רק על קיומה של עבודה אחת מכיוון שנתקלתי בשמה באתר האינטרנט של אחת מהאוניברסיטאות. אני רק מתחיל לחקור את הנושא באופן מחקרי, וטוב לדעת שישנן עבודות נוספות.

כתבתי אתמול בלילה למכון פישר, ושאלתי מהו הסיוע שהם יכולים להעניק לתלמידים שכותבים עבודות כאלה (כי קראתי באתר של המכון שאחת מהמטרות שלהם היא לעזור לבני נוער כאלה). הספרייה של המכון היא בהחלט אחד המקומות שבהם אבקר.

שוב, אני מתנצל אם הבנת לא נכון את רוח דבריי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר