לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2005, 01:43
  גל דיסקין גל דיסקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "ענית לי תשובה מאוד מעניינת."

זה לא שבהכרח יש רע ב 6 שנים צבא, זה שפשוט אין לך ולא יכולים להיות לך הכלים המתאימים כדי לדעת מה משמעות הבחירה בנקודה בה אתה נמצא (בלא שום כוונה להעליב, יש דברים בהם אין תחליף לנסיון ועדיף לא להשתכנע בכך בדרך הקשה), אם תעשה טעות בדבר כזה (ואני לא אומר שזו בהכרח טעות, יש אנשים שנולדו לזה), תסבול במשך כ-6 שנים מהחיים שלך.

דבר שני ולא קשור לקודם, 3 שנים הנדסת תוכנה בטכניון (או 4 אם אתה לומד לתואר של מהנדס שהרבה יותר מבוקש בשוק) מביאות אותך לנקודת פתיחה הרבה יותר טובה ממה שממר"ם יכול וממילא כל סטודנט עם ממוצע סביר שסיים שנה או אפילו חצי שנה בטכניון ורוצה לעבוד בחברת הייטק מוצא איפה ובמשכורת נאה לאדם במשרה חלקית (אמרתי אינטל? או IBM?).

ואחרון חביב, הנדסה קרבית זו יחידה מעולה עם אנשים מעולים ויש יותר בחיים מאשר מחשבים, לדוגמא חברים. חברים שאתה עושה ביחידה קרבית לרוב שקולים לחברים שבילית איתם את כל החיים שלך... קשה לראות למה זה חשוב, אבל זה חשוב הרבה יותר לחיים לפעמים מאשר באיזה גיל התחלת לרכוש נסיון מקצועי או על כמה פרוייקטים יצא לך לעבוד. מה שכן, אל תניח לעצמך לא לגעת בקוד בכלל במהלך הצבא, הכישורים שלך יתנוונו.

ובנימה זו שגורמת לי להרגיש זקן, אני פורש חזרה לעיסוקיי.

עצות והמלצות:

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2005, 06:49
  MoDx MoDx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gimel שמתחילה ב "בניגוד לדיעות הרווחות כאן - ממרמ"

* אישית אני מכיר לפחות עשרה, ושמעתי על עוד הרבה...

כאחד ששירת ביחידה קרבית והיום משרת ביחידה פתוחה במחשבים (לאחר פציעה) כמה עובדות:
1. בסמ"ח הוא לא מעבר לקורסים בסיסיים למפתחים \ מנהלי רשתות - במחשבים, הניסיון הוא שקובע את
איכויותיך.
2. אתה לא יכול לדעת מראש אם תרצה או לא להישאר 6 שנים במסגרת צבאית, בייחוד לא כשעוד לא טעמת
אפילו איך המסגרת הצבאית ומה נדרש ממך.
3. למעשה, גם בהמלך השירות שלך זה לא יהיה כלכך ברור, פשוט תצטרך לזרום עם ההרגשה הכללית.
4. תואר בטכניון, או ניסיון ביחידה צבאית לא שקולים. אם אתה יוצא יחידה שעוסקת במחשבים (כדוג' יחידות
מודיעין למיניהן ויחידות בחיל הקשר כולל ממרם) יש לך הרבה יותר קשרים והצעות מבוגר תואר טכניון.
5. אין תחליף לשירות ביחידה קרבית, אמנם לא כולם עושים שם חברים לכל החיים, אבל זה ניסיון חיים שלא
תקבל באף מקום אחר.
6. אחרון חביב - את ההחלטה תצטרך לקבל לבד בהתאם למה שיציעו לך, אני מתקשה להאמין
שאם אתה לא בוגר הנדסאי או בעל פרופיל עורפי יקבלו אותך לבסמ"ח.

אלו כמה עובדות (יש עוד הרבה) שצברתי מניסיוני האישי. בהצלחה!

ישן 09-11-2005, 17:43
  I SamNet I I SamNet I אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אני מוכרח להגיד - עכשיו, אני מבולבל יותר .
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MoDx שמתחילה ב "* אישית אני מכיר לפחות עשרה,..."

אתם לא הראשונים ולא האחרונים לבטח, שקיבלתי מהם תשובה דו משמעית.
מצד אחד, גל דיסקין שהוא מנהל בפורום, אומר לי שטכניון זה עדיף גם אם אני יודע שאני רוצה לעסוק
במחשבים בחיים שלי.
מצד שני, שני המגיבים האחרונים אמרו שממר"ם ומקום הלימוד (בסמ"ח) וכו .. נותנים לי
התחלה טובה יותר בגלל הנסיון העשיר ולא בגלל הלימוד שהוא בסיסי ביותר.

אני מודע לכך שההחלטה הסופית היא בהחלט צריכה לבוא ממני ושאם אני אדלג על קרבי
אז זה מין הפסד של קטע די חשוב בחיים . אבל העתיד שלי חשוב לי כרגע יותר מחוויות בקרבי.

אז אני מחליט לשאול אתכם שאלה אחרונה:
בהנחה שלא הכסף שאני ארוויח אחרי השרות/לימודים או הקשרים שיהיו לי הם הקובעים
אלא הידע שאני יוצא איתו, היכולות, ההבנה והכח לבנות תוכנה טובה יותר ))
מה עדיף מהחינות האלו?

תודה רבה לכם .
ישן 09-11-2005, 18:30
  MoDx MoDx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "אני מוכרח להגיד - עכשיו, אני מבולבל יותר ."

אתה שואל שאלות רלוונטיות בהחלט למצב שאתה נמצא בו.

קח בחשבון - שכל חוויה שתחווה בהווה תשפיע על עתידך.

עכשיו תורך, תחשוב עד כמה אתה מוכן לוותר על חוויה יחידה במינה (האם אתה בכלל מרגיש את הצורך להיות בקרבי) של שירות ביחידה לוחמת.

כמו שאמרתי מקודם, בסמ"ח ייתן לך הכשרה בסיסית, את שאר ניסיונך בצבא ייקבעו התפקידים אותם תמלא לאחר מכן. יכול להיות שתהיה מנהל רשת בבסיס מעפן או שתהיה מנהל רשת בממרם ותצבור הרבה ניסיון, יכול להיות שתהיה מתכנת ותעבוד על פרוייקטים חשובים שיתנו לך המון ניסיון ויכול להיות שתיפול במקום שרק תרצה לברוח. אותו דבר יכול לקרות גם ביחידה קרבית, יכול להיות שתהיה מ"כ, יכול להיות שתהיה קצין, יכול להיות שתהיה ביחיד מובחרת, ויכול להיות שתהיה נהג ב' באחד הגדודים וגם יכול להיות שתפצע ותעבור להיות ג'ובניק.

את העתיד שלך תוכל לבחור אח"כ כמו עכשיו, הטכניון יחכה וכך גם הניסיון.
הבחירה שלך כעת היא בין לוחם לבין תפקיד עם מחשבים. (אלא אם כן יש לך כבר ייעוד מראש).

לא משנה מה תבחר, אל תצטער שבחרת - בסוף הכל מסתדר לטובה

נ.ב מנהלים -
זה לא מתאים יותר לפורום מתגייסים?..

נערך לאחרונה ע"י MoDx בתאריך 09-11-2005 בשעה 18:33.
ישן 23-11-2005, 22:45
  גל דיסקין גל דיסקין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.02
תגובה אחרונה שלי לדיון הזה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "אני מוכרח להגיד - עכשיו, אני מבולבל יותר ."

א. אני כבר לא מנהל כאן ובכל מקרה מנהלים הם לא אנשים חכמים יותר בהכרח (למעט אלו בפורום תיכנות ) הדבר היחיד שמובטח (בפרש בלבד) זה שהם מתורבתים יותר (וגם זה לא תמיד).

ב. לעניינך, כמו שאתה רואה יש הרבה דעות בעניין, אני לא מתכוון להתווכח עם אף אחד. מבחינת איכות קוד, איך אתה יכול להשוות קורס צבאי שמועבר על ידי חיילים אחרים בחלקו (שאינם בעלי נסיון עודף, מהיכרות אישית), שאינו כולל רקע מתמטי מתקדם ולימודי תיאוריה כמעט ללימודי תואר ראשון בטכניון בהם צוברים רקע מתמטי ותיאורטי במחשבים במשך ארבע שנים.
אגב, מהנדס (דגש על מהנדס ולא מי שסיים BA) בוגר טכניון עם ממוצע סביר בטכניון (בערך 10 נק' מתחת לאוניברסיטאות האחרות), גם מבוקש לא פחות מבוגר ממר"ם מצוי וגם פתוחות בפניו עבודות שבוגר ממר"ם פשוט לא מתאים לבצע מחוסר ידע תיאורטי (כמובן, אני לא מכחיש שאפשר לעשות תואר במקביל לשירות ולצאת עם הבונוס של תואר ראשון וגם להיות בוגר ממרם). כמו כן, פתוחות בפניו אפשרויות קידום (תיאורטית, לא קל להתקדם היום בשוק) בעוד מרבית החברות דורשות תואר כדי להתקדם לתפקידים בכירים יותר ובטח לתפקידים שקשורים גם ב R&D שזה לדעתי מה שיותר מעניין במקצוע שלנו, כל שאר התפקידים הם בדר"כ רק "ממלאי שורות" אפורים (אני מקווה שיסלחו לי כל בעלי הדעות השונות והעוסקים בתפקידים כאלו) שאינם שונים מעובד במפעל לייצור המוני למעט העובדה שהם אינם מזיעים בעבודה ושהעבודה שלהם דורשת מעט יותר אינטיליגנציה (לפחות זה נכון לגבי חלקה הארי של העבודה שלהם).
תקראו לי מיושן, אבל אני מתגעגע לימים שבהם מתכנת אחד היה מתיישב וכותב תוכנה שלמה שיטת פס הייצור גוזלת את היצירתיות מהמקצוע (או לפחות ממרבית העוסקים בו).

ג. שוב, אני מזכיר, כל תגובה שלי כאן מביעה דעה אישית בלבד ואין לקחתה כאמת או כמשהו שאני טוען שהוא יותר מאמת סובייקטיבית שלי.

עצות והמלצות:

ישן 22-11-2005, 13:10
  Gh0sT_d0g Gh0sT_d0g אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.02
בתור תכניתן צבאי בעצמי..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "הנדסת תוכנה בטכניון ? או בסמ"ח בצבא?"

אני לא מאמין בכל ה"דחף" הזה לצאת כמה שיותר מהר מהצבא. בתור תכניתן אתה לא משרת ביחידות שנמצאות בקיבינימט וחוזר פעם בשבועיים, התנאים טובים, האנשים איכותיים, ואתה גם צובר נסיון שיעזור לך המון בהמשך הדרך. עתם העובדה שאתה על מדים וצריך ללכת למסדר יום השואה פעם בשנה זה לא מה שיגרום לי לרצות להשתחרר מהצבא. אני ממש נהנה מהתפקיד שלי, אני עובד מול גורמים אזרחיים, עם טכנולוגיות מתקדמות וצובר נסיון פיתוח שלא הייתי מצליח לצבור בלימודים אוניברסיטאים. בנוסף לכך אני לומד לתואר ראשון (אפשר להתחיל עוד בחובה, בניגוד למה שאמרו כאן מקודם. ועוד יש לך הטבות כמו חצי יום חופש בשבוע בשביל ללמוד - גם לאנשי חובה!).
אני חושב שהשיקול כאן הוא רק שלך, השאלה היא אם אתה רוצה לעסוק 3 שנים במשהו אחר ממחשבים כי כל שאר החיים יהיו מול המחשב, או שאתה לא רוצה לפספס את ההזדמנות הזאת ולתרום 6 שנים לצה"ל שנותן לך נסיון ומקצוע (ואני לא צריך להגיד לך עד כמה שחוטפים ממרמניקים בחוץ).
אני מראש ידעתי שאני הולך לסגור את כל החיים שלי מול המחשב ולמרות שאני שוחר קרביות, העדפתי לקבל את הנסיון הזה, כי אח"כ יהיה לי יותר קל לקבל עבודה. ואני יכול לקבל חוויה צבאים גם בתור תכניתן (שמירות, אבטשים, קורס קצינים).

לשיקולך...
אם תרצה עוד פרטים, תשאל..
ישן 22-11-2005, 20:31
  משתמש זכר IceChant IceChant אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל IceChant שלח הודעה דרך AIM אל IceChant שלח הודעה דרך MSN אל IceChant שלח הודעה דרך Yahoo אל IceChant
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "הנדסת תוכנה בטכניון ? או בסמ"ח בצבא?"

אני יגיד לך מה הייתי בדיוק במקום שלך לפני כשנה בדיוק, בחרתי בקרבי וכמה אירוני בהנדסה קרבית אני לא מצטער וגם לא יצטער החביות שעברתי בשנה האחרונה שוות הכל, הטעות היחידה שאני צריך לציין היא שלי אישית לא יצא לעסוק הרבה בתיכנות בשנה האחרונה אבל הבחירה שווה הכל, אני מאמין שכולנו מתפתחים כך שלוש שנים למשהו אחר תזרום, תתפתח, תצבור נסיון בדברים אחרים שלא יצא לך אם לא הלכת לקרבי אחרי צבא והיה וזה הדרך שלך ומה שאתה רוצה, לא נראה לי שמשהו יעצור אותך מלתת 100% להתפתח בזה במיוחד אחרי מה שעברת.
אני אישית גיליתי שאני טוב גם בדברים אחרים ואחרי צבא טוב לזה יש עוד הרבה זמן ואני לא חושב על זה נראה אז בינתיים אני לומד מהרגע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר