לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2004, 12:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
טייס F16 נחת נחיתת אונס בשולי המסלול

טייס אף-16 נחת נחיתת אונס בשולי המסלול

האירוע התרחש לאחר שהטייס החל בפעולת הנחיתה. הוא גילה בעיה במערכת ההידראולית, שמשפיעה על מערכת הבלמים וההיגוי של המטוס. הוא נחת בשולי המסלול שהוקצה לו
חנן גרינברג

חקירה בחיל האוויר: טייס מטוס F-16 (נץ) ביצע אחר הצהריים (יום ג') נחיתת אונס בבסיס נבטים שבנגב, לאחר שהתגלתה במטוס בעיה טכנית.
האירוע התרחש בשעה 16:00 אחר הצהריים. לאחר שהטייס החל בפעולת הנחיתה, הוא גילה בעיה במערכת ההידראולית, שמשפיעה על מערכת הבלמים וההיגוי של המטוס. הטייס המשיך בפעולות הנחיתה, וחרג מהאזור שהוקצה לו לנחיתה, קרי בשולי המסלול.
הטייס לא נפגע, ומבדיקה ראשונית מתברר שגם למטוס לא נגרם נזק. ככל הנראה מדובר בבעיה טכנית במטוס, ומפקד הבסיס הקים ועדת בדיקה שתבדוק את נסיבות האירוע. מדובר בתקלה נדירה, אך רק לפני כשבועיים אירעה תאונה אחרת הקשורה במטוס F-16 בבסיס חצור. טכנאי מטוסים נפצע אז באורח בינוני בעת שידו נשאבה לכונס האוויר של המטוס.
התאונה אירעה במהלך טיפול במטוס של צוות מכונאים. על-פי העדויות, נראה שהחייל, מכונאי מטוסים בתפקידו, התקרב למטוס אף-16 מונע, בניגוד לנהלי הבטיחות הקיימים -ואז נשאב לתוך הכונס הנמצא בגחון המטוס. חיילים שראו את המחזה מיהרו וכיבו את המנוע, וכך למעשה נמנע אסון כבד יותר, משום שתאונה מסוג זה הייתה עלולה להסתיים גם במוות.

עמוד השדרה של חיל האוויר
מטוס האף-16 משרת בחיל-האוויר במשימות תקיפה ויירוט. הוא נכנס לשירות ב-1980, ומהווה עד היום את עמוד השדרה של החיל.
המטוסים הללו מבצעים מגוון רחב של משימות מורכבות, החל מתקיפות בעומק שטח האויב וכלה בהשגת עליונות אווירית, וצברו קרדיט בשורות חיל-האוויר.
באתר חיל האוויר מציינים כי שנה לאחר הגיעם לארץ, כבר תקפו המטוסים את הכור הגרעיני בעיראק והביאו להשמדתו המלאה. במלחמת שלום הגליל השיגו המטוסים עליונות אווירית כשהפילו כ-40 מטוסים סוריים במבצע השמדת סוללות הטילים בבקעת הלבנון. מאז ועד היום ממשיכים מטוסי האף-16 להשתתף במבצעים רבים ולמלא מגוון רחב של משימות.
ובתוך כך קירקע חיל האוויר האמריקני את מטוסי ה-אף-22 המתקדמים, המיוצרים אף הם על ידי יצרנית האף-16, "לוקהיד מרטין". זאת בעקבות התרסקות של אחד המטוסים. ההתרסקות אירעה אתמול בבסיס נליס של חיל האוויר האמריקני בנוואדה, אך הטייס הצליח לנטוש ולצנוח בבטחה. האמריקנים הקימו ועדה לבדיקת נסיבות ההתרסקות.

בהכנת הידיעה השתתפה סוכנות איי.פי
(21.12.04, 17:55)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3021755,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר