לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2005, 22:29
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
ממ למה לא מסכימה עם המשפט?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי O.r שמתחילה ב "דווקא אני לא ממש מסכימה..."

הכוונה שלי במשפט הייתה שעד שאת לא תאהבי את עצמך - את לא תיהיי עצמך, וכיוצא בזה - את גם לא תכירי את עצמך בסופו של דבר.

תחשבי על זה ככה, אם את לא אוהבת את עצמך, את תנסי לחקות אדם שאת מעריכה ומעריצה, כאשר יעבור הזמן ותיהיי מידי עסוקה בלחקות - תשכחי מה את עצמך באמת אוהבת לאכול, לשתות, לצפות, לדבר, לשחק, לקרוא וכן הלאה. את לא תכירי את עצמך עד כדי זרה גמורה. ומכאן שוב, בא המשפט - עד שלא תאהבי את עצמך, תיהיי זרה לעצמך.

ובקשר לשאלתך - הדבר ברור למדי -
אדם שלא אוהב את עצמו לרוב משדר חוסר ביטחון עצמי, לא בטוח בעצמו מספיק בשביל למצוא חברים, להביע את הדעות שלו וכן הלאה. וכידוע לכולנו - אף אחד לא אוהב אנשים נגררים. לרוב אנשים שלא אוהבים את עצמם הופכים לנגררים וחסרי דעה.

אותו הדבר על כבוד - אם לא תכבי את עצמך אנשים לא יכבדו אותך. אם את תבואי לבנאדם ותגידי "אני טיפשה, אני טיפשה" ותתנהגי כמו טיפשה כי כך את חושבת שאת ולא מעבר - בסופו של דבר כולם יחשבו שאת טיפשה ולא יכבדו אותך.

כשחושבים על זה, יחס גורר יחס דיי מסביר זאת.

תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2005, 14:31
  O.r O.r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל O.r
לא יודעת...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "ממ למה לא מסכימה עם המשפט?"

זה מה כולם מנסים "ללמד" אותי במשך כל השנים. אבל גם אם ההסבר שנתת לי אני לא בדיוק רואה את זה ככה..לא יודעת למה, פשוט לא מסכימה.

בנאדם לא חייב לאהוב את עצמו כדי שתיהיה לו דעה אישית נכון? או כדי שיהיו לו חברים..זה דברים שלא כל כך קשורים אחד בשני...

חח זה ממש מטומטם...באמת שכל פעם מחדש מסבירים לי את זה, בערך איך שאת הסברת, ואני פשוט לא מסכימה עם זה.....
אני לא חושבת שהדעה שלי כלפי מישו אמורה להשתנות מעצם העובדה שהוא אוהב או לא אוהב את עצמו, או אם הוא חושב שהוא טיפש או לא....

אבל יש קמצוץ הגיון במה שאת אומרת...אז יש תקווה שיום אחד אני גם אחשוב ככה..

ישן 29-11-2005, 17:02
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
אני מוצאת את עצמי מתקשה להסביר לך זאת שוב
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי O.r שמתחילה ב "לא יודעת..."

את חושבת שאדם שלא מכבד את עצמו יוכל לעמוד מול קהל ולהגיד מה הוא חושב? איך הוא יכול בכלל? הוא לא מאמין בעצמו מספיק בכדי לעמוד מול קהל! הוא לא מכבד את עצמו מספיק בכדי שתהיה לו דעה!

בואי נקח את זה לכיוון קיצוני לגמרי, את מכירה את 'הסטייה' סאדו מאזו?
כמובן שהסאדיסט (המכה) חייב להיות בעל עוצמה, אחראי, בטוח בעצמו ואדם שמסוגל לקחת על עצמו לעשות דברים ולעשות צעד אחד קדימה מהשאר. לעומתו - המזוכיסט, אדם שצריך שיגידו לו מה לעשות, שיורו עליו בפקודה בלבד מה לעשות, הוא מקבל הנאה כשמענישים אותו בגלל הצורך המובהק בלהבין את ההבדל בין מותר לאסור. אדם כזה חסר ביטחון בעצמו מספיק בשביל לא רק לקחת צעד קדימה -אלא אם בכלל לעמוד במקום. מבחינתו מקומו הוא מתחת לכל דרגת שפל שבאדם. קשה לו להסתכל לאדם בעיניים, הוא חיי תחת פקודה.

למה הדוגמא הזו דווקא? זה ברור למדי - אדם בעל ביטחון עצמי, מסוגל להביע את דעתו ולהיות הוא עצמו, כי כמו כן הוא גם אוהב את עצמו ומעריך את עצמו ודורש שיעשו הכל בשבילו. (כמובן, אם מדברים על קיצוניות) אדם רגיל בעל ביטחון עצמי - פשוט לא יתן שירמסו אותו, ידבר יצחק ויחייה את חייו בלי להתייחס למה החבר'ה חושבת עליו -הוא יהנה להיות עצמו ולעשות כרצונו. אדם ללא כבוד עצמי וביטחון עצמי -יעשה מה שהחבר'ה דורשת ותובעת ולא מה הוא רוצה בעצמו, ובסופו של דבר גם לא ידע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה לבד, בלי החבר'ה ויאלץ למצוא לעצמו תעסוק (פה נכנס גם הדור של הטלויזיה והאינטרנט...).

תחשבי על זה ככה - את הולכת לקניות עם חברה - אדם שיש לו ביטחון עצמי ידע מה הוא אוהב ללבוש וילך ישירות לאזור של הבגדים האהובים עליו. אדם חסר ביטחון עצמי לא יחשוב שדבר וחצי דבר מהדברים בחנות בכלל יראו טוב עליו, כי בכלל - משהו נראה עליו טוב!? אז לא יקנה לעצמו דבר. האדם בעל הביטחון העצמי יקינה לעצמו בגדים, ולא רק כצו האופנה -גם דברים שהוא סתם אוהב ונראים לו ממש יפים. לעומתו - אדם חסר ביטחון עצמי לא יקנה כלום, ואם הוא יקנה זה רק אם חברו יכריחו לנסות ללבוש דבר מסויים -למדוד, ורק אם חברו יאהב את זה עליו ויגיד לו 'תקנה!' הוא יקנה.

תנסי לחשוב על זה במושגי היום יום שלך. תסתכלי על אנשים בשיכבה שלך, על ה'מנודים' שאף אחד לא מתקרב או מדבר איתם, הם ידברו איתך עם הראש בריצפה, הם יתעסקו בידיים כשהם מדברים איתך ולא ידעו בכלל איך לפתח איתך שיחה ויניחו מראש - שאת בכלל לא רוצה בזאת.
לעומתם, ה'מקובלים' של השיכבה, לא יסתכלו בכלל על מי הם דורכים ומי סביבם, הם יהיו עסוקים בעצמם ובחבריהם - הם יהיו בטוחים בעצם מספיק בכדי להשתתף בטקסים ובמועצת תלמידים ויתנדבו לדברים שמעניינים אותם ויביעו את דעתם. (שוב- הקצנות, לא כולם כאלה)

מקווה שבדוגמאות הבנת יותר את ההסבר שלי מאשר בתיאוריה.

תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-11-2005, 21:42
  O.r O.r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל O.r
אני מבינה למה את מתכוונת...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "אני מוצאת את עצמי מתקשה להסביר לך זאת שוב"

ועדיין אני לא מסכימה (חחח מצטערת...)

שמעי, אני מדברת בתור מישי שאפשר לומר שהבטחון העצמי שלה בקנטים. נתת את הדוגמא של החנות בגדים? אז זה בערך מה יעבור לי בראש כשאני אכנס לשם.
אבל זה ממש לא מונע ממני לעמוד על הדעה שלי ולהציג אותה ואפילו להוכיח אותה ולהצדיק אותה, וולאה אפילו מול קהל גדול של אנשים.

באמת שאני מבינה מה את מנסה להסביר לי..אבל אני פשוט לא מסכימה עם כל המשפטים האלה...

אולי במקרה שלי זה קצת שונה, כי אנשים שלא ממש מכירים אותי לא בדיוק יראו את היחס שלי כלפי עצמי, אני יודעת להסתיר דברים כאלה טוב מאד, אולי בגלל זה אני לא מצליחה להסכים איתך....

זה פשוט משפט שאמא אומרת לי מאז שאני זוכרת את עצמי..ואפעם לא הבנתי איך זה קשור...
כנראה שאני גם לא אצליח להבין....חחחח סורי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר