לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2005, 16:54
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
נראה כי הצפיפות בין האירוע הנ"ל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ווי - אה, מי ישמע...."

לאירוע הסירוב של הלוחמים, יוצרת מן תחושה של משבר ביח'.

לגבי החלפת סגל פיקודי, לא נראה לי שמתקיים צורך שכזה, וזאת משום שעדיין מדובר בטובי המפקדים בצה"ל, יוצאי יח' עילית אחרות. אני לא אומר שהם חפים מטעויות, אך בכל זאת צריך לתת קרדיט.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2005, 20:56
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
בבקשה להרגע
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

לאט לכם...
יש פה חברה שעורמים שטויות לפי קילוגרם....

נתחיל מהקל לכבד, הצוות ה"וותיק" שחגג וגנב וכו, הוא בסה"כ צוות במסלול, עדיין חמור, אבל פחות חמור מאשר צוות לוחמים.

לגבי החשיפה ע"י שופ"ים.
(מקומם לקרוא את התגובות האלו, אבל אני לא מאשים, כי אתם כמוני, ניזונים מהעיתון)
אבל אפשר לקרוא את הכותרת בלבד, ואפשר גם לקרוא את האותיות הקטנות יותר:

חשיפה = ערבים, אויב, שופים, מזהים מסתערבים שנמצאים בשטח בכיסוי.

אבל בכתבה כתוב שהם עצרו מונית במטרה לעצור את אחד מנוסעי המונית, ז"א, ביצעו מעצר מסוערב על הרכב הפלסטיני.
פירוש שלי, בעת ביצוע המעצר, הלוחמים צועקים לרכב לעצור, שולפים נשקים, מזדהים כצבא...

ואז, שוטרים חמושים מבינים שכוח מיוחד נמצא בפעילות, ועושים מה שעושים. מנסים לתקוע אותו.
זאת אומרת, לא בוצעה פה חשיפה של השוטרים, אלא הכוח נחשף מיוזמתו, כדי לבצע מעצר, ומשם התגלגלו למקרים ותגובות, שהם, פשוט ולעניין, לא להלחם חמישה מול כל העולם, זה לא בלק הוק דאון, מתבצרים בחנות, שומרים על התחת, עד שיבוא כוח חילוץ ממוגן ומעובה.

אז על איזה פשלה אתם מדברים?
ומה השטיות על משבר והחלפת פיקוד?
כשנלחמים, קורים הרבה דברים, (גם פחד לצאת למבצא, כן) וכשיושבים בבית מול מחשב,
מה שקורה זה בייחוד, לזרוע שטויות.
מזה לא צומח כלום.
ישן 01-12-2005, 10:56
  achlon achlon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "המשבר בדובדבן"

לחברי הפורום היקרים....

הנה לכם דוגמא להרס הצבא שלנו, אדון JESH הנכבד...

דוגמא לפחדן שמושפע לחלוטין מדעת מערבית ואינו יודע ומבין מהם הערכים בהם נוצר צה"ל והפך
לאחד מצבאות הטובים בעולם, למרות שכיום קיימת הידרדרות בעניין...
במיוחד כאשר הצבא הפך להיות כלי פוליטי בעל שרירים.
שראש הצבא, הרמטכ"ל, לא מסוגל להגיד לא להחלטה מדינית חסרת ידיעה צבאית.
וכדומה...
לוחמים שגדלים ביחידות מובחרות וכל מה שיש להם בראש זה הסיכה שלהם והפלאטופ שהם יקבלו
מפקדים שלא מחפשים לשנות וליזום אלא להעביר את זמן הפיקוד על מנת להמשיך הלאה..
ועוד הדף קצר מלהכיל את כל המערביות שנכנסה לצבא שלנו.

צריך להבין שהצבא חייב להיות זרוע שקיימת בו האפשרות להגיד לרוה"מ מצטערים לא!
ושלא יהיה סיכון של קיצור שירות, העפה, וכדומה.

המדינה מדרדרת ומדורדרת, הצבא נופל על רגליו ומבצע פאשלות, שירותי המודיעין נחלשו באופן ניכר
בקהיליית המודיעין העולמית, ראשי המדינה הפכו להיות זונות פוליטיות שעובדות בעבור כסף ומעמד
ולא למען בוחריהם!
וכדומה...

נכון הרבה דברים אינם קשרוים לנושא של יחידת דובדבן, אך כל אלו הם דברים אשר גורמים
ללוחמים להגיד "לא" כאשר רוצים שיצאו למבצע, לחיילים לגנוב רכבים כדי לבלות.
למפקדים ביחידה שמדברים רבות על הסיכה והגאווה והיחידה כעל השאיפה ושכחו את העיקר!
את מטרת היחידה, את מטרת הלוחם... את מטרת חייל בצבא הגנה לישראל!

תראו לי מפקד כיום בצבא שלפהי מבצע אומר לחיילים שלו- "זכיתם להילחם בשביל תושבי ישראל
אנשים שנרצחו בשואה חלמו להילחם אך כוח לא היה בידם, עכשיו לכם יש את הכוח לכו והילחמו למען
המדינה ולמען תושביה"

יש היום 2 מפקדי יחידות מובחרות כאלו ואני יודע.... כל השאר מעבירים את זמן הפיקוד
וכל אשר בפיהם זה "בלי פאשלות, אל תגרמו ליחידה להראות רע בהצלחה"
הייתי בעשרות ברכות כאלו ביחידות שונות בצה"ל ודובדבן אחת מהן!

(לכל מן דבעי, מתוקף היותי לוחם באחת מהיחידות המובחרות של המודיעין, עבדתי רבות עם
יחידת דובדבן ואני מכיר לפניי ולפנים את הווי היחידה ואת אשר מעבירים ללוחם.
הלוחמים הם טובים ומקצועיים אך מנטליות ורצון והדבר הכי חשוב נשמה של לוחמים בקושי
יש היום בצבא, יש יחידות שזכו למפקדים מצוינים ששמים דגש על הרוח שמובילה את הלוחם
בדובדבן זה הופקר והלוחמים הפכו ל"שכירים" זה נשמע טוב אבל זה עובד רע! עובדה!)

שיש בהצלחה לכל מי שחושב אחרת....

נערך לאחרונה ע"י achlon בתאריך 01-12-2005 בשעה 11:02.
ישן 01-12-2005, 12:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
לא הבנתי על מה החלטת להשתלח ב jesh.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי achlon שמתחילה ב "תשובה"

הבחור אמר דברים כהווייתם, בניגוד לאלה שישר קפצו והשליכו מקרה מבצעי, שכמוהו היו עשרות אם לא מאות, והפכו זאת למשבר. פשלות לא קשורות לרוח לחימה ולא לקשר להיסטוריה. פשלות קשורות לנושאים מקצועיים בלבד.

מה שנראה לי מאוד מסוכן היא טענתך שמפקד צבאי רשאי לסרב לפקודה של הדרג האזרחי??? מה אנחנו רפובליקת בננות, שהצבא מחליט מה ב*** שלו??? באיזה צבא של דמוקרטיה כלשהי אתה מכיר דבר כזה???

וטענתך שהפשלות של הצבא הן תוצאה שלהתדרדרות ערכים, אני מציע שתלמד את ההסטוריה הצבאית של המדינה, ותתחיל ב-48'. פשלות ממש, אבל ממש לא יחסרו לך. להיפך.

נ.ב. יכול להיות שהחגיגה של השתיה או גניבת הרכבים הפריעה לך? גם במקרה זה אני מציע שתלמד קצת הסטוריה - בצבא ה"ערכי" שלנו בקום המדינה לא חסרו מקרי גניבות רכבים, מזון וציוד, שלא לדבר על ביזה, ואני מאמין שברמה "קצת" יותר גבוהה ממה שיש היום, שלא לדבר על על שתיה....

דבר אחרון: אל תשרבב בבקשה נושאים פוליטיים לדיון, יש פורום נפרד שזוהי מטרתו.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 01-12-2005 בשעה 12:53.
ישן 08-12-2005, 14:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Moshik_G שמתחילה ב "ביטיס, אני מניח שהוא התכוון..."

אכן נגעת בנקודה נכונה - מטרתו של הצבא הוא להגן על המדינה. הוא עושה זאת ע"י ביצוע החלטות הדרג המדיני. נקודה. לאחר שהדרג המדיני החליט על מדיניות, תפקידו של הצבא ליישם זאת בשטח, ואני מסכים שאין כמו אנשי הצבא להחליט על האמצעים הצבאיים לישומה של המדיניות. אבל אנשי צבא לא זכאים לשום קול בנושא קבלת ההחלטות, מלבד למסור דו"חות הנוגעים לתחומם.

מפקדי הצבא לא יכולים לעשות שום דבר שנוגד את החלטות הדרג המדיני, שאז הם ימעלו בתפקידם. לכן, כל מה שהבחור הנ"ל כתב הוא חסר משמעות - אלא אם כן אנחנו מעוניינים בחונטה צבאית כמו מדינות כמו מספר רפובליקות בננות....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 08-12-2005 בשעה 14:47.
ישן 07-12-2005, 12:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

עד שיום אחד
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי sss1987 שמתחילה ב "גם בסיירת מטכ"ל בעבר היו גונבים מכלי דלק מיחידות אחרות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sss1987
על פי הוראה של מפקד היחידה כדי לשמור של מתח ועניין באימונים המיוחדים.

אהוד עשה את זה לרכב של אלוף פצ"ן, אברהם יפה, שבתגובה ביטל מבצע של היח'. אברהם ארנן בדמעות "חילץ" ממנו מחילה והמבצע יצא אל הפועל...

ישן 14-02-2006, 17:02
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
כבר בתחילת הכתבה סיכם האוגדונר .. והוא צודק מילה במילה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אז כנראה שהקדמתי אותך :)"

זה התפקיד .. זאת הדרישה .. ומי שלא בנוי לתפקיד שילך הבייתה .. האופציה שלהם כלוחמים ביחידת התנדבות היא לעזוב בכול עת שירצו .. לא לשיקולם ולא לדעתם ..לא מתאים להם שיסרבו וישלמו את המחיר .
מקרה זה כמוהו מקרה של נו"ב 94 בדובדבן שם גם יצא צוות שלם נגד המפק"צ שלהם לא באותם נסיבות { וחובש הצוות הוא מכר מאוד טוב שלי .. בדיעבד דבריו נכון להיום הם שונים בתכלית ממה שטוען שם "א" ושאר הלוחמים } .. צוותו פורק הוא וחבריו הודחו
לדעתי ,
כול לוחם , מובחר ככול שיהיה חייב לדעת מה הגבול .. והם לא ידעו ..צה"ל זה לא הבית הפרטי של אף אחד וטוב שלא עשו להם הנחות כולל לסגן "א"
באשר לטענה של "א" .." הכול התחיל מסיפור בקבטייה וכ"ו " .. עם כול הכבוד ולפחות מגיב אחד כאן יוכל לאשר את זה ..
מסתערבים נחשפו ולא פעם אחת אלא עשרות ..
{וקצין הרכב של המקומות הללו שהיה מגרד את הצבע מכול "הרכבים" היעודים בוודאי מקלל על זה עד היום - זאת אחת השיטות של המקומיים , לשפוך דליים של צבע ע"מ לזהות את הרכב בעתיד }
הוכו , נדקרו , נלקחו בשבי ומה לא .. ולא נכנס בכלל לשיטה עצמה ששונתה מאז ..מי שנפגע מנטלית עזב או טופל וקם על הרגליים .
השיא שבשיאים .. "א" לא מצטער .. ידע שאם הוא יוצא לא בטוח שהוא יחזור
שיא הביזוי .. ב 90% מהמקרים היה בטחון מלא שחוזרים בטוח .. ?
אף אחד לא ידע כולל הפיקוד וכולל שאר הגורמים .. בושה וחרפה
בכיינות שלא נראתה כמוה ועצוב מאוד לדעתי .. שנותנים בכלל במה תקשורתית לנושא הזה

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 14-02-2006 בשעה 17:12.
ישן 07-12-2005, 22:04
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
תגיד לי רגע ...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי maglanon שמתחילה ב "בוא נגיד"

אתה היית פעם תחת אש בכלל שאתה מדבר??
אתה בטח מלש"ב אידיוט,תסלחו לי על הביטוי,שלא מבין כלום מהחיים שלו!
אתה בכלל יודע מה אתה מדבר?!?!אני ממש מקווה שלא תתגיס לקרבי ולא תיהיה קצין או משהו כי אני פשוט מרחם על החיילים!!אם למישהו צריכים לירות בגב זה לך שאתה מדבר ככה!!
"חבורת כוסיות עלק"שאתה יושם במיטה החמה שלך הם יוצאים למבצעים,שאתה רק מתהפך מהחלום שלך להיות ביחידה מובחרת בצה"ל הם בדיוק חזרו מהמבצע!!
"לשחק פליסטיישן עלק",אנשים כמוך יכולים לשגע אותי!אתה בכלל לא יודע מה עובר על הלוחמים האלה שסיכנו את החייהם פעמים אין ספור!!

תעשה לי טובה לך תשתה שוקו או משהו כי אתה עדיין ילד קטן שחולם על שטויות!לא הכל וורוד בחיים!
תראה איך מתייחסים ללוחמים הכימובחרים שלנו!!
לוחמי השייטת לדוגמא:חלו בסרטן בגלל שאמרו להם לצלול בקישון והמדינה לא הסכימה לממן להם טיפולים,רק לאחר שממש תבעו אותם וזה יצא לתקשורת הסכימו!
במקום לתת להם כבוד על מה שהם עשו למען המדינה לא התייחסו אליהם!!
תמשיך לחלום ותתבגר כבר!!

נוב 07.

ישן 08-12-2005, 14:45
  Moshik_G Moshik_G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי maglanon שמתחילה ב "בוא נגיד"

אוי מגלנוני, כמה שאתה פטתי...
אני מניח שאתה מלש"ב בן 16.5 שמשחק כל היום קאונטר סטרייק...

מטרת יחידות העילית , ובכלל למקרה שאתה לא יודע, מטרת צה"ל (צבא הגנה לישראל), היא להגן על המדינה, לא להרוג ערבים. הרג ערבים נעשה רק במידה וזו הברירה האחרונה, שתגן על המדינה...

הלוחמים ביקשו קב"ן, כדי להתמודד עם התחושות שלהם. לא אני, לא אתה , ולא אף אחד כאן לא יודע מה בדיוק הם ראו באותו אירוע שגרם לבקשת הקבן, אז אל תשפוט בלי שאתה יודע מה הלך שם....
בתור לוחמים בכלל, ובפרט כאלו שהתנדבו(!!!!!!) להגן עליי ועלייך, זו זכותם הבסיסית לקבל סיוע שיעזור להם להמשים ולעשות כן! הדברים שאמר המפקד שלהם פוגעים ומשפילים, ואם מישהו היה צריך לקבל הדחה זה הוא...
מן הסתם הם ידעו למה הם התגייסו, והם כבר עשו עשרות מבצעים כאלה, שבכל אחד מהם סיכנו את חייהם... אז זה לא סתם ככה פתאום שהם מפחדים.. פשוט בקשו עזרה..
ישן 14-02-2006, 17:50
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

הדחה לכולם לא רק לקצין .. למקרה ששכחת .. החיילים סירבו פקודה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Moshik_G שמתחילה ב "אוי מגלנוני, כמה שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Moshik_G
הלוחמים ביקשו קב"ן, כדי להתמודד עם התחושות שלהם.
הדברים שאמר המפקד שלהם פוגעים ומשפילים, ואם מישהו היה צריך לקבל הדחה זה הוא...
מן הסתם הם ידעו למה הם התגייסו, והם כבר עשו עשרות מבצעים כאלה, שבכל אחד מהם סיכנו את חייהם... אז זה לא סתם ככה פתאום שהם מפחדים.. פשוט בקשו עזרה..

לא קונה כמה דברים ..
היו מתעקשים על קב"ן - היו מקבלים .. הדברים של המפל"ג אם כך אכן נאמרו .. מקובלים בכול מקום ..
מה לעשות, זה תפקידו .. למנוע מהחיילים לגרום לעצמם נזק אצל "הקוסם"
אבל עדיין .. אם נפגעו והיו מתעקשים , קב"ן היו מקבלים ועל זה בכלל אין עוררין
אבל מנקודה זו .. עד לסרב לצאת למשימות המרחק הוא עצום וכן .. לא משנה מה הסיבה
יחידה שלמה בעבר התפרקה מנטלית {שאני אומר התפרקה .. אז ממש התפרקה .. החיילים היו משותקים לגמרי .. בגלל מוות של מפקד }.. אז מה סגרו את המקום ובכו לתקשורת ?
רק לא ממש ברור לי מה חשב הצוות הזה .. שהוא הראשון בתולדות צה"ל ..
הגזימו over ..

ישן 07-12-2005, 21:56
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
או...

שזאת פשוט בושה וחרפה מה שעושים לחיילים האלה.
ואני מכיר אחד מהחיילים שסירב לצאת למבצע אישית!
הם יצאו לכל כך הרבה פכולות,חיסלו כל כך הרבה והיסתכנו בשביל המדינה הזאתי ותראו מה עושים להם.
נותנים להם עבודות רס"ר וכל מיני עבודות משפילות!
במקום לדאוג לחיילים במקום,להבין את המצוקות שלהם ולהתייעץ עם קב"ן אם בכלל להמשיך את פעילותם הם משפילים אותם.
תראו איך מדברים אליהם:"חבורה של בחורות,כוסיות".בושה למפקד!
לדעתי הרמטכ"ל מזמן היה צריך לקחת את העניינים לידיים,לדעתי הבחורים האלה צריכים ללכת לפסיכולוג על חשבון המדינה שהם יהיו גם באזרחות!זה שהדיחו אותם זה לא אומר,הצבא צריך לדאוג להם לפסיכולוג!
בושה וחרפה,אני אישית ממש מקווה שאין עוד הרבה מפקדים כאלה!!

נוב 07.

ישן 08-12-2005, 13:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

זה, בהנחה שיש להם מפקדים קשובים. זה כנראה, לא המצב.(ל"ת)
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "אני מסכים עם הרוב אבל.."

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-02-2006, 19:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני לא חושב שהבעייה כאן עם הפיקוד שסירב לכאורה לאפשר טיפול .."

לדעתי יש כאן שילוב של שני דברים:

1. 2 מפקדים שבאו מבחוץ ליחידה שהיא יחסית לחוצה, ונאלצים להוכיח את עצמם, כלפי מעלה יותר מאשר כלפי מטה.

2. אי נעימות טיבעית של כל מפקד או חייל ביחידה מיוחדת באשר הוא לבוא ולומר שהוא לא יכול, כאשר הם גדלו ונבנו על אתוס הפוך לגמרי.

מנקודת המבט שלי, כקצין בסדיר ובמילואים, אני חושב שהאחריות הכי גדולה של המפקד היא לחייליו, ולא למערכת. למערכת יש מספיק אנשים שידאגו, אבל לחיילים יש רק את המפקד. ברגע שרגישות זו של המפקד יורדת לטובת תחרות עם יחידות אחרות, או כל סיבה אחרת, מי שנפגע אלו הם הפיונים -החיילים הפשוטים שמדממים ונפצעים.
אני חושב שהאחריות היחידה והבלעדית היא של המפקדים ולא של החיילים. בשביל שחייל יבוא יתריע בצורה מספקת, צריך חצי-מרד - התמודדות לא פשוטה עם סתירות בין המצב הקיים לבין הערכים והעקרונות שהטמיעו בהם. בשביל מפקד לבוא ולזהות, צריך רק דבר אחד - קצת רגישות.
פעילות תקינה של יחידה וחיילים, תלויה בראש ובראשונה בתחושה שיש על מי לסמוך. ברגע שזה נעלם, המערכת הצבאית מתחילה להתפורר.

מצטער, אבל במקרה זה כל שרשרת הפיקוד התקרנפה והוכיחה את עצמה - שוב - בלתי ראויה לחייליה.

ישן 14-02-2006, 19:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "שרשרת הפיקוד נפלה כאן כבר אחרי השיחה שלהם עם המפל"ג .."

מה אני אגיד לך....
נכחתי ביותר מדי מקרים שמפקד יחידה עשה כן - ואני לא אומר שהוא היה עושה זאת כאן.
אני רק אומר, שהאמונה שלי הרבה יותר קטנה משלך....

ישן 14-02-2006, 14:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

סריקה של רועי AZ

מיוחד - המפקד שהודח מ"דובדבן" מדבר ("ידיעות אחרונות")
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-02-2006, 19:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "קשה מאוד לשפוט"

יש הבדל גדול בין המקרים:

כאן אין סכנה קיומית לבטחון המדינה, ויש חלופות אחרות - כמו לתת את המבצע לימ"מ, מגלן והשד יודע מי עוד.

הלם קרב הוא מחיר מאוד כבד, וכאשר ניתן להמנע מכך, חובתו של כל מפקד וחובתה של המדינה לעשות כן.

ישן 14-02-2006, 20:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי crazygamer שמתחילה ב "אני לא זוכר"

זה מה שקורה כשצה"ל מרשה לעצמו קצת יותר מדי בכל הקשור להטלת אשמה על חייליו...

ישן 14-02-2006, 23:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

הכיבוש משחית - אוקיי בסדר (נניח)
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אני מחזיק מהחיילים האלה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
אני מחזיק מהחיילים האלה. שדווקא קמו וסרבו. שנמאס להם להיות בשר תותחים. שהתחילו לחשוב ולשאול שאלות. די כבר למדינה של רובוטים. אני מחזיק מהם יותר מכל לוחמי שייטת מטכ"ל שמרוב איקסים לא רואים להם את העוזי. פשוט מחזיק מהם כבני אדם ומאחל להם כל טוב. והרבה בריאות ושיצאו מהתופת בשלום. וכולנו יחד איתם.

רק בוא ותסביר מה הקשר למקרה?

זה שהאידיוט מצא לנכון לשרבב את דעתו בסוף הכתבה, עדיין לא כולם חושבים כמוהו. החבר'ה היו חשופים, תחת אש תופת והייתה בעיה בחילוצם (לטענתו זה לקח שלוש שעות) ואין שום קשר לדעותיהם הפוליטיות. המקרה הוא צבאי נטו.

ואגב בזכות אותם עוזים שלא רואים אותם מרוב איקסים, של אותם לוחמי שייטת ומטכ"ל אתה (ורבים אחרים) נותן דעתך זו. קשה לי לתאר מצב בו העוזים שלהם לא היו מכוסים...

(נא הגב אך ברור מילותיך, ע"מ לא להפוך את האשכול לפוליטי וינעל.)

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 15-02-2006 בשעה 00:03.
ישן 15-02-2006, 00:19
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
ואתה אומר את זה כאחד ששירת בשטחים שראה מה אותם מטכליסטי"ם ושייטים שלא רואים מרוב
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אני מחזיק מהחיילים האלה...."

איקסים עושים או שאתה מגיב גם כי אתה רובוט וכותב את מה שאמרו לך לחשוב או מה שאתה משער שקורה בשטח...

סתם מעניין אותי שרתת בצבא ראית מה קורה בשטח או שאתה מדבר מתוך השערות אידיאולוגיות?או סרטים של בצלם..

בוא אני אתן לך דוגמא לארוע אמיתי שקרה אתה יודע מה זה יחידת המעברים? זה יחידה שהקימו כדי לפקח על מעברי הגבול שמנוצלים פעם אחר פעם כדי להבריח אמל"ח ומחבלים לתוך שטחי ישראל כמו כן משמשים מטרה לפיגועים תראה לי עוד צבא שהיה מסכן ככה את החיילים שלו כדי שאיזה פועל פלשתינאי יביא כסף למשפחה שלו..
הסיפור שאני אספר לך קרה ביום חמישי לפני שבוע חבר שלי היה מוצב בשמירה שם ופתאום הפסיקו להגיע פועלים עכשיו זה מעבר שעוברים בו אלפים רבים של פועלים שאלו את הצד הפלשתיני מה קורה הם אמרו שהפועלים לא עוברים בגלל הגשם.. המצחיק זה שלא ירד בכלל גשם.. אחרי כמה דקות שומעים פיצוצים ו3 מחבלים ניסו לרצוח את כל מי שהיה במסוף.. ההמשך ידוע.. עכשיו מעניין אותי אם אתה היית חייל מה היית עושה לאותם פועלים שסייעו במתכוון למחבלים להיכנס למסוף וידעו מראש על הכוונות שלהם איך היית מגיב ומה היית עושה?

זה ארוע אחד מתוך אלפים שמתרחשים כל יום.. לבוא ולהגיד סיסמאות כמו הכיבוש משחית הכיבוש ככה וככה זה מאנשים שלא יודעים על מה הם מדברים בד"כ שלא היו יום אחד במחסום ולא ראו מה זה ומה קורה שם זו לא מלחמה רגילה זו מלחמה מול טרור שמתערבב באוכלוסיה אזרחית והוא הוא המושחת פה שלא מעניין אותו מה יקרה הוא מנצל את הלב היהודי החום שלך אתה לא מבין דבר אחד אולי לך לא נעים לראות את אותם התורים במחסומים..אבל באותה מידה יכול להיות שהמחסום הזה הציל את אמא שלך את אחותך אולי אפילו אותך...אבל מה זה מעניין אותך נכון אתה הרי מוגן בבית ומרגיש גבר מספיק כדי להשתלח בחיילים שנרקבים עכשיו בגשם בניסיון לעצור את הפיגוע הבא.... ואל תחרטט לי זה הכל באשמת הכיבוש כי מבחינת החמאס גם מי שגר ברמת אביב ג הוא כובש (תבדוק במצע התנועה..)כנ"ל לגבי הג'יהאד...אם יש לך דרך הומנית יותר לעצור מחבלים אז בוא נשמע..

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 15-02-2006 בשעה 00:37.
ישן 15-02-2006, 20:28
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "ואתה אומר את זה כאחד ששירת בשטחים שראה מה אותם מטכליסטי"ם ושייטים שלא רואים מרוב"

איזה זכות יש לי להגיד לאנשים לחשוב לפני שהם מבצעים פקודה של מפקד כזה או אחר, וללכת בעצמי לשם? תסמוך נא עליי שאני תורם למדינה , ואני לא חייב לך דין וחשבון איפה אני משרת וכמה קרבי זה.

כשאתה נכנס לאזרחים הפלסטינים לתוך התחתונים, מעמיד להם טנקים מתחת לבית וחיילי דובדבן מפוחדים בתוך המסדרון, לדעתי זה מצחיק להגיד אחרי זה שהטרור מתערב להם עם אוכלוסיה אזרחית. ברור שהוא יתערב! וכי מה הם יכולים? לעשות מן שכונות כאלה של טרור? נפרדות? עזה ושכם וג'נין הם ערים מעורבות של אזרחים ופעילי טרור (שיעשו הכל על מנת לשרוד כולל להחביא מטעני חבלה בתוך אמבולנסים). כי מן הסתם זו עסקת חבילה. אם אתה נכנס עם צבא אתה נתקל גם בטרור בפנים. מה שעצוב הוא שהעסקה הזאת כנראה מתאימה לנו.

ולא המחסום הזה לא הציל לא אותי ולא אותך. המחסום הזה גרם רק ליותר מרמור ותסכול. את ההשלכות אנחנו כבר מכירים.

אנא בו נפסיק את הדיון פה
אם כל כך בוער לך נעבור לפרטי
חבל שינעלו את הדיון הזה הוא חשוב ומעניין.
ישן 15-02-2006, 20:46
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

הכול טוב ויפה ..
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "איזה זכות יש לי להגיד לאנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat

כשאתה נכנס לאזרחים הפלסטינים לתוך התחתונים, מעמיד להם טנקים מתחת לבית וחיילי דובדבן מפוחדים בתוך המסדרון, לדעתי זה מצחיק להגיד אחרי זה שהטרור מתערב להם עם אוכלוסיה אזרחית. ברור שהוא יתערב! וכי מה הם יכולים? לעשות מן שכונות כאלה של טרור? נפרדות? עזה ושכם וג'נין הם ערים מעורבות של אזרחים ופעילי טרור (שיעשו הכל על מנת לשרוד כולל להחביא מטעני חבלה בתוך אמבולנסים). כי מן הסתם זו עסקת חבילה. אם אתה נכנס עם צבא אתה נתקל גם בטרור בפנים. מה שעצוב הוא שהעסקה הזאת כנראה מתאימה לנו.ן.

רק תסביר לי שוב מה לעזאזל הקשר בין מה שסיכמת כאן לבין התקרית הזו ?

ישן 15-02-2006, 23:09
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
בקיצור אתה לא יודע מה הולך שם..אתה לא ראית בחיים שלך מחסום ולמרות זאת אתה משתלח
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "איזה זכות יש לי להגיד לאנשים..."

בחיילים שעושים עבודתם נאמנה
אתה אומר איזה זכות יש לי להגיד לאנשים לחשוב וכ"ו וכ"ו איזה זכות יש לך להעביר ביקורת מבלי שראית עד כמה המצב שם הוא בלתי אפשרי עד כמה מתנהגים בהומניות כלפי אנשים כולל סיכון חיי החיילים למען מטרה זו
אגב לא רמזתי בשום מקום שאתה לא תורם למדינה ואם כן עלה כך מדברי אז אני מצטער לא לזה הכוונה כוונתי הייתה איך אתה יכול לבוא ולהעביר ביקורת על משהו בלי לדת מה באמת הולך שם....

סיפרת על טנקים בבתים וחיילי דובדבן וכ"ו וכ"ו ואת מעודד אנשים לסרוב פקודה אז איזה מין מדינה תהיה לנו?! איזה מין צבא יהיה לנו והלוואי ולא היינו ציכים צבא הלוואי אבל בוא נגיד שאתה יכול לבדוק בעצמך מה שכנינו האדיבים עשו לנו לפני שצה"ל היה קיים ...נכון לא כולם אבל מספיקים כמה מאות כדי לרצוח המונים והם עשו את זה כבר..

אף אחד לא נהנה לשבת לאותם אנשים בתוך הבתים עושים את זה כדי לעצור מחבלי מחבלים שרוצים להרוג אותי ואותך ולא אכפת להם מהאג'נדה שלך לא אכפת להם מכלום מבחינתם כל אזרח ישראלי הוא מתנחל אוייב שכבש את אדמתם אז האפשרות היחידה שלך היא
א.הים
ב.להגן על עצמך...וכן אם זה אומר לחפש להם בתחתונים כי הם מבריחים פצצות בתחתונים אז גם את זה עושים אל נא תשכח שכל הגבלה זו או אחרת באה תמיד לאחר שהם מנצלים את אותה הפרצה לביצוע פיגועים...

אתה שואל מה הם יכולים לעשות.. הם יכולים לא לערב את האזרחים זה מה שעשה חיבאללה בלבנון אגב....

המחסומים האלו הצילו אלפים אתה מדבר מתוך בורות המחבלים היוםחושבים פעמיים איך לנוע ומתי בגלל הפחד ממחסומי פתע אתה מדבר כמו בן אדם שבחיים לא ראה בעיניים מה הולך שם ואני לא מאשים אותך אבל אל תבוא בביקורת לפני שבאמת ראית מה קורה נכון זה לא הפיתרון האולטימטיבי הוא לא מסכל 100 אחוז מהפיגועים והלוואי ולא היה צורך שניכנס לאותם מקומות ארורים אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה ש אחרי תקופת חומת מגן והכניסות התכופות אל תוך הערים ביצוע המעצרים וכ"ו רף הטרור ירד פלאים אני מזכיר לך שלפני חומת מגן הציבור בישראל היה מורגל בפיגוע כמעט כל יום...

אני כחייל לא יכול לסרב פקודה כי אז לא תהיה לנו מדינה גם אם הפקודה לא מוצאת חן בעיני הממשלה מתווה מדיניות ואני מבצע זה לא שלא שואלים שאלות שואלים שאלות אבל את מה שיש לי להגיד אני אגיד בקלפי.
ישן 15-02-2006, 08:55
צלמית המשתמש של gal perel
  gal perel gal perel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.06
א' מדובדבן הוא ביזיון כי

הוא לא יצא עם חייליו לפעילות. בעצם ישנו מצב שהחיילים סובלים מרמה כזו או אחרת של הלם וחרדה עקב הקרב שתסלחו לי אין סיכוי שנראה כמו שהוא מתואר. מישהו מכיר מצב שמסוק קרב צה"לי ספג אש נק"ל ממסגד ולא שיטח אותו עם טיל אלא התקפל לבסיס. בשום קרב דרך אגב כולל ג'נין ג'נין בחומת מגן ואולי רק במלון פרדייז בבית לחם לא היו 40 חמושים . לרשות אין יכולת לרכז כמות כזו ברגע נתון באיו"ש. בעזה היא יכולה אבל קבטיה זה לא שם. אני שהייתי תחת אש מכבד ומכיר את הפחד המשתק אבל צריך להכיר בעובדות. יחד אם זאת אני מאמין שהחיילים סבלו מטראומה נפשית כתוצאה מכך. אבל אם יש תאונת צניחה אז כל מי ששרד חוזר לקפוץ הכי מהר שאפשר כדי להוציא מהם את הפחד . הכוח היה חייב לצאת שוב מהסיבה הזו בלבד. כמו כן אף חייל עד המפק"ץ לא הודיע על חוסר יכולתו לבצע לא תכנן להשתמט מהמבצע והדוגמה האישית הנפשעת שלא דרבנה אותם. חמור מכך הוא מה שקרה אחר כך. הקצין והיכולת המקצועית שלו הם מה שאמורים לספק לחייל ולפקוד פתרון טקטי ולהוביל בראש הכוח. והנה מצב שבו קצין עומד מנגד כאשר המפל"ג מוביל את שארית הצוות שלא הרים את ידו למבצע . כלומר נוטש אותם לאנחות. יש לציין דרך אגב שהמפל"ג והמפקד יחידה שניהם צריכים היו לגלות רגישות יתר אולם הדבר אינו מצדיק את סגן א'

"לא חוזרים עד שמבצעים"
ישן 15-02-2006, 21:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "א' מדובדבן הוא ביזיון כי"

אהה....

כנראה פיספסו אצלך את הקטע בו מפקד, שמרגיש שהוא לא יכול לקחת אחריות על פקודיו - חייב להודיע למפקדו על כך לאלתר. מבין? חובתו של כל מפקד לעשות הכל במצב בו הוא אינו מאמין ביכולתו, או יכולתם של חייליו לבצע את המשימה!

ואני באופן אישי, סירבתי פקודות מספר פעמים בכל שירות מילואים שלי, עקב כך.

אני מעריץ את הבחור על כך שהוא עמד על שלו, ועל טובת חייליו למרות הלחץ העצום שהופעל עליו.

כל מי ששם את המערכת, ולא את חייליו, בראש מעייניו אינו ראוי לפקד!
"המשימה נמצאת בעדיפות העליונה - החיילים תמיד!"

ישן 15-02-2006, 21:00
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אם לא היא אז מי??
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "כ"כ היה ברור שאילנה דיין תקפוץ על העניין הזה .."

עוד חולת רייטינג שמאחורי משקפי האינטלקטואל בגרוש שלה לעסה בפומבי את הסיפור הזה על גבם של סגן א, חייליו המבוהלים וכל יחידת דובדבן וברקע הפלשתינים מתמוגגים!!

אני קורא את תגובות כל "ביריוני המקלדת" שכבר דנו ושפטו אותם ונזכר במשפט המפורסם "לבנות לוקח זמן רב ולבנה אחר לבנה, להרוס לוקח מחי יד אחד", השאלה כאן של מי היד הזו?
זו שאלה שמין הסתם וועדת חקירה (הלוואי בלתי תלויה) תגלה ולו למען הדורות הבאים.

צריך לזכור שהם לא החליטו מתוך זדון ומתוך ערכים לקויים אלא מתוך סיטואציה שנקלעו אליה שהלכה וצברה תאוצה גם מתוך זה שהם הרגישו שבנוסף לכל צוחקים עליהם ואפילו המפל"ג.

דן חלוץ כקצין, כמפקד, כאדם בוגר וכאבא בסוף החזיר להם בעיקר את כבודם!!
ישן 15-02-2006, 23:27
צלמית המשתמש של gal perel
  gal perel gal perel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.06
אם סירבת אז וואללה תכתוב פעמים גבר בחוגר (אז זהו שלא)

לא יעלה על הדעת מפקד שבסירוב הפקודה שלא יהווה השראה לחייליו ולא נראה לי שהם היו מסרבים בלעדיו. ובכלל אייך אדם יושב בבסיס היחידה שלם עם עצמו שחייליו נמצאים בלב הסכנה ושים לב שחלק מהצוות כן יצא תחת פיקודו של המפ"לג והמפק"צ לא מאמין שמתפקד כראוי כמפל"ג. אני פיקדתי על חיילים וראיתי אש בשטחים ואני גם ראיתי סרובי פקודה והלם קרב נוכח פני האויב ותשמע טוב
לסרב זו לא אופציה ובודאי לא הרבה ואני אומר את כבן אדם שהפעם היחידה שסירבתי היה זה כאשר נדרשתי להעביר לחיילי פקודה שאת טעמה איני מבין והמ"מ שלי לא הסכים להסביר אותה ולדון בה. אבל גם אז בבא"ח צנחנים זה לא היה ציד מחבלים בג'נין. סירוב הוא סירוב הוא סירוב זה לא תקין וזה אפילו קלוקל.
ישן 15-02-2006, 23:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "אם סירבת אז וואללה תכתוב פעמים גבר בחוגר (אז זהו שלא)"

חוגר, כבר מזמן אין לי....

ואני מאחל לך שלעולם לא תצטרך את תמיכתה של המערכת....

ישן 16-02-2006, 00:18
צלמית המשתמש של PERE1
  PERE1 PERE1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
פיגוע סרוב פקודה

אני מתפרץ בזאת לדלת פתוחה.
לדעתי עשתה נכון אילנה כשבחרה לשתף אותנו האזרחים - מילואימניקים בארוע הנ"ל.
טוב יעשה הצבא אם ישבו המפקדים עם הצוותים הלוחמים וידברו על שארע.
טוב עשה הרמטכ"ל חלוץ שמיזער את הנזק, שנעשה בשיפוט המהיר לחיילים.
נכון הוא: שבתקופתנו כלוחמים -לפני 35 שנים, לא היו סירובי פקודה מסוג זה משום שהיינו יותר קשוחים
-פחות שוקולד שויצרי ויותר קוצים בתחת, גם לא העזנו לצאת נגד פקודות של הצבא.
אבל היות והצבא הוא צבא העם והעם סרח בדרכו גם הבנים נסרטו פה ושם.
לכן אין תשובה ברורה אחת למיצוי העונש המגיע להם בגין סרוב פקודה.
כל קב"ן מתמחה היה משחרר אותם לחודש מנוחה אחרי קבטיה.
המפקד שלהם - הסגן (בדיעבד ) היה צריך להצטרף ללוחמים ואח"כ להגיב למרות כל ההיסטוריה.

אני לא שופט ולא מתחזה רק מנסה להאיר קצת ולנחם קצת את עצמנו.

תהיו חזקים, לוחמי דובדבן.
ישן 08-05-2006, 17:05
צלמית המשתמש של רועי AZ

סרבני הפעולה בדובדבן – חיילים טובים"

"סרבני הפעולה בדובדבן – חיילים טובים" נציב קבילות החיילים תוקף את מפקדי דובדבן על התנהלותם בפרשת סירוב הלוחמים לצאת לפעולה וקובע כי למרות מצב רוחם הירוד אף קצין לא סייע להם. "קצין צריך נאמנות לחייליו"

אמיר בוחבוט
8/5/2006 16:26

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
תומך בחיילים הסרבנים: בדוח השנתי של נציב קבילות החיילים שהוגש היום, התייחס הנציב, תת-אלוף (מיל') אבנר בראזני, לפרשיה של סירוב פקודה ביחידת דובדבן, שבמהלכה לוחמים של היחידה סירבו לצאת למבצע והעביר ביקורת על קבלת ההחלטות של שרשרת הפיקוד ביחידה. "היה צריך להתמודד עם החיילים באופן שונה".

לדברי בראזני, מדובר בלוחמים מובחרים שפנו פעם אחר פעם למפקדיהם ולא נענו. "מצבם היה ירוד והיו לכך סימנים שונים כמו חוסר תאבון. למרות ההתראות המפקדים לא נקטו בדבר", הוא ציין.

בראזני הוסיף, כי כאשר שאל את מפקד היחידה מדוע הוא לא נקט כל צעד בעניינם של החיילים, הוא טען כי הוא רצה לגבות את מפקד הפלגה. "צריך לזכור שבראש ובראשונה הוא צריך להיות נאמן לחייליו", כותב בראזני.

נציב קבילות החיילים מתח ביקורת על קבלת ההחלטות של הפיקוד הבכיר בדובדבן ואמר: "מסקנתו של מפקד היחידה הייתה לא נכונה, שרשרת הפיקוד לא נקטה בפעולות הנכונות באותו מקרה. מדובר בלוחמים טובים שהשתתפו בהרבה מבצעים ולא היה צריך להתמודד איתם כך".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/221/400.html

ישן 09-05-2006, 07:26
  hanoch_giv hanoch_giv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.06
מאחל לכם שלא תגיעו למצב הזה

לא אני היתי במצב דומה ואני חושב שגם מי שכתב את התגובות לא היו במצב דומה.
אני לא מצדיק את סירוב החיילים כי אין לי את הדרך לשפוט את המצב שהיה שם.
אבל הנקודה החשובה היא שעל המפקדים היה לחוש את המצב של הצוות ולטפל בו ולפי הדו"ח היה מספיק סימנים.
ולמנוע דיון באחריות המפקדים במה שהיה במסווה של מבצעיות צה"ל - יביא לעוד מקרים דומים.
לדעתי אחריות המפקדים היא לא פחות מהחיילים ואחריותם לראות שהיחידה כשירה מכל הבחינות וכמו שאי אפשר לשלוח טירונים למבצע כזה גם אי אפשר להוציא לוחמים לא כשירים.
מה היה קורה אם הלוחמים היו יוצאים למבצע וכתוצאה מאי כשירות המבצע היה נגמר רע?

ושוב אני לא מצדיק או שולל את סירוב הלוחמים אלא מעלה לדיון את אחריות המפקדים.
ישן 09-05-2006, 11:17

אתה צודק בקשר לסירוב פקודה
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "בהנחה שכולם כאן חונכו באותו צה"ל ובהנחה שהפקודה שניתנת היא חוקית בעליל"

אבל גם אין סיבה שמפקדים לא יטפלו בבעיות לגיטימיות של החיילים שלהם.
מה היית אומר אם היו שולחים לפעולה הזאת טירונים?
-למרות שהפקודה חוקית וצריך למלא אחריה עדין היא לא אחראית מטעם מי ששלח את הטירונים.
גם במקרה זה החיילים לא היו כשירים למשימה.
אני מסכים שחייל צריך לבצע פקודות.
אבל על המפקדים של היחידה מוטלת החובה לטפל בבעיות האלה והיה מספיק זמן ואינדקציות כדי לטפל בבעיה.
אולי מספיק בשם הערך של מילוי פקודה לטייח כל בעיה בתפקוד הדרג הממונה.
לדעתי מטרת הדו"ח היתה להבהיר לדרג הממונה שגם לו יש חובות כלפי החיילים.
ישן 09-05-2006, 13:12

אולי תתיחס גם לאחריות הדרג שמעל המפק"צ
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לא מצאתי בכול המהומה הזו עניין שלא רצו לטפל"

נכון שהסרבנים לא היו בסדר - הם הודחו.
גם המפק"צ לא היה בסדר - גם הוא הודח.
הדוח מתיחס גם לדרגים שמעל - ואומר שהם היו צריכים לאתר את הבעיה ולטפל בה.
לדעתי לאחר פעולה שהסתבכה ולאחר כל מיני אידדקציות היה על מפקדי היחידה לאתר ולטפל בבעיה וכאן הם כשלו - וצריך להפיק לקחים כיצד מטפלים במקרים כאלה בעתיד.
לא חושב שטענות כלפי חיילים שסרבו פקודה לאחר הכשל או תלונות על המפק"צ משנים את התמונה.
לגבי המפק"צ קצת מוזר שכל הזמן סמכו עליו ושלחו אותו למשימות ופתאום הוא לא שולט בחייליו לא ראוי ... . או שהמצב שהעמידו אותו היה בעייתי והמערכת כשלה או שהיא כשלה שהיא העמידה קצין לא ראוי בתפקיד כזה במשך זמן ארוך.
בכל אופן אחרי שמאשימים את הש"ג אפשר לראות שגם אלו שמעליו צריכים להפיק לקחים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר