לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2005, 23:38
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
אני צריך את דעתכם...בנוגע לשינוי הזמן עקב מהירות

שלום.....וואי כמה זמן לא הייתי פה ... טוב נתחיל:

חשבתי לעצמי לאחרונה (בעצם הרבה לפני "לאחרונה") דבר כזה - ידוע לי שמישהו שנע מעבר למהירות האור הוא נע אחורה בזמן. ולמה זה ? כיוון שהאור שפוגע לו בעיניים זה האור שבהתחלה (לפני שהאיש עבר את מהירות האור) היה מלפניו ואז בגלל זה האיש רואה דברים\מקרים שקרו לפני כמה שניות (או שעות או זמן מסויים...).

אז אם זה ככה, אז אני רואה שפשוט זה לא הזמן שעובר אחורה, אלא זה פשוט האור שמגיע לעיניי! הוא זה שעושה את ההבדל! אני חושב לעצמי שעברתי אחורה בזמן, אך למעשה הזמן הוא אותו הדבר ביני לבין אנשים אחרים שלא עברו את מהירות האור (וגם כאלה שעברו), ומה שהשתנה סך הכל זה האור שהגיע לעיניי.

מקווה שהבנתם ותקנו אותי אם אני טועה...ולמקרה שטעיתי תביאו הוכחות

בברכה,
DCD
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2005, 01:01
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "..."

לא חשבתי שהתכוונת שהאור נע אחורה בזמן. פשוט ציטטתי את מה שאמרת בהודעה הפותחת את האשכול ("ידוע לי שמישהו שנע מעבר למהירות האור הוא נע אחורה בזמן").

אבל נדמה לי שאני מבין למה אתה חותר בדבריך האחרים באשכול, וזה (אם הבנתי נכון כמובן) שאם אתה רואה משהו בצורה מסויימת, זה לא הופך את זה למציאות, אלא רק למה שאתה רואה. כלומר, למשל, אם לאור מהשמש לוקח 8 דקות להגיע לכדור הארץ, אז זה אומר שמה שאנחנו רואים קרה לפני 8 דקות על השמש. אנחנו כביכול רואים את העבר... אבל אנחנו לא בעבר של השמש, אלא פשוט רואים את העבר של השמש.
וזה נכון לחלוטין.... אבל לא משנה את היחסות. תיאורית היחסות מביאה את זה בחשבון.

ועוד הערה: ה"בעיה" שממנה נובעת תיאורית היחסות היא שלא ניתן לעקוף את האור, כפי שהגדרת את זה. לא משנה באיזו מהירות תטוס, מהירות האור בריק תהיה אותה מהירות יחסית אליך. זו הסיבה שצריך להכניס זמן ליחסות, ומכך נובעים כל הדברים ה"מוזרים" של תורת היחסות...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר