לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2005, 18:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
סרט יחידת איסוף המודיעין הגלוי - חצ"ב

כתבה של שי חזקני בחדשות 10

מפקד יחידת 8200 החליט על פיזור יחידת חצב, שעוסקת באיסוף מודיעין גלוי. היחידה צופה במהדורות החדשות מרחבי העולם במשך 24 שעות ביממה. לפחות חצי מהחומר של קהיליית המודיעין כיום מגיע ממודיעין גלוי. החיילים יפוזרו בין יחידות המודיעין האזוריות ושם יאספו חומרים על פי דרישת היחידה.

גורמים שונים מזהירים, כי פיזור היחידה יפגע פגיעה קשה באיסוף המודיעין של ישראל, בטווח הארוך. באגף המודיעין מצפים שכניסתו של ראש אמ"ן, האלוף ידלין, תביא לשינוי ההחלטה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2005, 18:35
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
לדעתי, לא יפגע ולא נעליים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יחידת איסוף המודיעין הגלוי - חצ"ב"

לא יכול לראות את הסרטון, אבל עד כמה שאני מכיר הכוונה היא לא לסגור את חצב, אלא להעביר את הקליטה וההפקה של האוסינט לבסיסים המרחביים של יחידה 8200.

עד היום יחידת חצב נחשבה לאחת ה"בלויות" שביחידה 8200. אנשי היחידה נהגו לזלזל בחצב כיוון שלאנשיה סיווג נמוך מאוד ביחס לסיווג הניתן לחיילי הבסיסים המרחביים ולמפקדה שבגלילות. ההתנגדות הגדולה, כמו שאני מכיר אותה, נובעת מחוסר רצון של אנשי הבסיסים להכניס אל מחוזות הסיווג הבטחוני את אנשי חצב, ובכך להרחיב את מעגל שותפי הסוד.

חצב היא יחידה אשר מספקת חומר רב ביותר - אשר ערכיותו גבוהה ביותר. עד היום הקליטה וההפקה נעשתה באופן מרוכז בשני בסיסים של חצב, ואילו התוכנית היא לפזר את אנשי חצב לבסיסים המרחביים על מנת לטייב את המענה של 8200 כיחידה אחת (ולא מענה אחד לבסיסים המרחביים ומענה שני לחצב) לצי"ח האיסופי - ולהגביר את השיח היומיומי בין אנשי הבסיסים המרחביים של היחידה לחצב, ואולי אפילו לעשות רוטציה בין אנשי חצב לאנשי הבסיס המרחבי (אלחוטן יהיה לפרקים גם צופה בחדשות אלג'זירה, למשל) - וזה משהו שאנשי יחידה 8200 אינם רוצים (לדעתי, מעוניינים לשמור על יוקרתם ויחודיותם).

איני רואה בעייתיות במהלך - להיפך, לדעתי הוא חיובי וייתן מענה טוב יותר לצי"ח המודיעיני, כיוון שכיום החיילים בבסיסים המרחביים של יחידה 8200 אינם טורחים לאמת/להצליב מידע המתקבל עם זה המופק בחצב, כך שחומר, תובנות וידע רבים מתפספסים בצורה הזו.

נערך לאחרונה ע"י Desert Seagull בתאריך 03-12-2005 בשעה 18:43.
ישן 03-12-2005, 18:54

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם אני מבין נכון את דבריך, אז..."

איני מרמז מאומה. לכל שינוי יהיו אלו שמתנגדים לו ואלו המעודדים אותו. אנשים ברמת העיקרון לא אוהבים שינוי - את התהליך עצמו, כלומר.
חצב היא יחידה שתורמתה במקרים רבים לא רק שהיא משמעותית, אלא לעיתים בלעדית. במידה והשיח האיסופי/מחקרי בין אנשי הבסיסים המרחביים (ותן לי להיות ספציפי יותר, קב"רים - מינוח פורסם בכתבה על יוה"כ ועל השבי של הבחור שאיני זוכר את שמו ממוצב החרמון) לבין אנשי חצב יהיה שוטף ויבוצע היטב, הסינגריה שתתקבל תהיה מדהימה, לדעתי.

המצב הוא היום שדברים שמפיקה יחידה 8200 נעשים בנפרד מיחידת חצב (שאיני יודע אם מותר לפרסם את מספרה). דבר זה מוביל לעיתים לטעויות שיחידה 8200 אומרת א', אבל במהדורת החדשות שקלטה חצב עולה ב'. בנוסף, לעיתים עולה ביחידת חצב חומר שתומך את הדברים של יחידה 8200, אולם אנשי הבסיסים המרחביים לעיתים כלל לא מודעים לכך, כיוון שהם אינם מדברים באופן שוטף עם אנשי חצב ונוהגים למדרם (עניין הסיווג כמו שציינתי בפוסט הקודם).
ישן 03-12-2005, 19:11

אני חושב שאתה טועה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי johnjon שמתחילה ב "חשוב להבדיל בין מידע סיגינטי למידע אוסינטי"

עד כמה שאני זוכר סיגינט מורכב מקומינט ואלינט. חלק מהקומינט זה אוסינט. אולי זה הפוך בעצם? קומינט מורכב מסיגינט ואלינט? אני כבר לא זוכר...
קומינט - communication intellegence
אלינט - electronic (מודיעין ללא תוכן - חתימת מכ"מ למשל)

וגם אם טעיתי, אין קשר אם האחד זה אוסינט והשני זה סיגינט, מי חשאי יותר ממי. וגם מקור סיגינטי אשר האויב יודע כי הוא פרוץ יכול לנצל זאת כדי לעבוד עלינו. כל עוד הוגדר שחצב היא תחת 8200, המצב אותו תיארתי אסור שיקרה, אינך מסכים?
בסופו של דבר עבודת אלחוטן ועבודת המקשיב לרדיו נור היא בעלת מאפיינים דומים מאוד, ואף זהים. ככה שאין קשר לגבי רגישות המידע. ובכלל, הרגישות פה היא לא פקטור, כיוון שבקלות ניתן להגדיל לאנשים את הסיווג - אבל קשה להיפטר מתפיסות ישנות - שוב אני חוזר ואומר, המענה שתתן יחידה 8200 לאחר מהלך זה, לדעתי יהיה הרבה יותר טוב, ויפוספס מעט מאוד חומר/תובנות/ידע בניגוד למה שקורה עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י Desert Seagull בתאריך 03-12-2005 בשעה 19:19.
ישן 04-12-2005, 15:06
  BIGEYE BIGEYE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל BIGEYE שלח הודעה דרך MSN אל BIGEYE
לדעתי סגירת יח' חצב טעות פאטלית שרק תגרום נזק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יחידת איסוף המודיעין הגלוי - חצ"ב"

אומנם הועלו טענות שהידיעות של היחידה לא עולות בקנה אחד עם הידיעות של 8200 שהיא שלוחתו אבל זה לא אומר שהם ברי פירוק
מכיוון שבמודיעין יש ידיעות שצריכים להבשיל ויש ידיעות שהועלו על סמך אינדקציות ולא עובדות סגירת היחידה ממניעים של חוסר אחידות עם יחידת האם זה לפי דעתי קצת תמוהה .
נאמר על הסיווג הנמוך של אנשי היחידה, זו גם טעות פאטלית מדובר ביחידה אומנם שלא חשופה לסודות מדינה אבל הידיעות שלה מקבלות סיווג או לפחות מופצים לאנשים בעלי סיווג גבוה לטעמי יש לתת לאנשיה סיווג גבוה אך לא במיוחד .

פירוקה הוא נזק לטווח רחוק זו לדעתי הפרטה של גוף מודיעיני חשוב מאוד אם רוצים לשפר אותם ניתן להשאיר את היחידה כמו שהיא היום להעלות את רמת הסיווג של אנשיה ובנוסף שיהיו נציגים ביחד' המרחביות ככה איכות המודיעין לא תפגע כי הרי נאספת במקום אחד , ואנשיה יאמתו את המידה ביח' המרחביות

ישן 04-12-2005, 21:04

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי BIGEYE שמתחילה ב "לדעתי סגירת יח' חצב טעות פאטלית שרק תגרום נזק"

ציטוט:
אומנם הועלו טענות שהידיעות של היחידה לא עולות בקנה אחד עם הידיעות של 8200 שהיא שלוחתו אבל זה לא אומר שהם ברי פירוק
מכיוון שבמודיעין יש ידיעות שצריכים להבשיל ויש ידיעות שהועלו על סמך אינדקציות ולא עובדות סגירת היחידה ממניעים של חוסר אחידות עם יחידת האם זה לפי דעתי קצת תמוהה.

כאמור, היחידה לא נסגרת, אלא מפוזרת לבסיסים המרחביים. הקליטה וההפקה של האוסינט עדיין תתבצע, רק לא בשני מוקדים, אלא בחלוקה זירתית/גזרתית. מה לעשות שכותרת האשכול מבלבלת ומטעה...

ציטוט:
נאמר על הסיווג הנמוך של אנשי היחידה, זו גם טעות פאטלית מדובר ביחידה אומנם שלא חשופה לסודות מדינה אבל הידיעות שלה מקבלות סיווג או לפחות מופצים לאנשים בעלי סיווג גבוה לטעמי יש לתת לאנשיה סיווג גבוה אך לא במיוחד .

ידיעות חצב מקבלות סיווג בלמ"ס-שמור לרוב, כיוון שמדובר במידע גלוי. הסיווג מועלה מבלמ"ס לאור חשיפת צי"ח/רשימת תפוצה. סיווג זה הוא הנמוך ביותר. בלמ"ס (מוגבל, שהבנתי שבוטל), שמור, סודי, סודי ביותר.
ישן 17-12-2005, 16:11

איזו הקפצה...אני חושב שהבנת לא נכון
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ace23 שמתחילה ב "לפי מה שהבנתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ace23
מהכתבה דובר על כך שהם (חצב - DS) יתפרסו בין הבסיסים המרחביים השונים ויאספו מידע בהתאם לדרישות המאזינים. כלומר בהתאם למידע העדכני שאוספת יחידת ההאזנות יופעלו אנשי יחידת חצב על מנת לאסוף מידע הנוגע לאותו עניין. לפי מה שהבנתי מכתבה, אשמח אם תגידו לי אם טעיתי.

איני סבור שמדובר על בהתאם לדרישות המאזינים.
חשוב לציין, כל עבודת המודיעין נעשית עפ"י צי"ח, ולא על בסיס גחמות איש המודיעין ותחומי העניין שלו - לפחות בתאוריה זה אמור להיות ככה...

העבודה של חצב תהיה בהתאם לצי"ח הבסיסי והתוצרים יהיו אינטגראליים (משולבים) בתוצרים האחרים של יחידה 8200.

דוגמא:
אלחוטן קלט שיחה בה אחמד אחמד אחמד, פעיל גא"פ בגדה, שוחח עם אחמד אחמד אחמד, פעיל גא"פ ברצועה, אודות כך שמוחמד מוחמד מוחמד הולך לצאת בהודעה לתקשורת שבה הוא יהלל את פעולות הג'יהאד.

אם עד עכשיו מידע זה כלל לא היה מגיע אל יחידת חצב (שימו לב שמוחמד הולך להוציא הודעה לתקשורת), אז במצב החדש כן יהיה את השיח הזה.

ולהפך:
שדר ברדיו נור מבקש לראיין את נשיא מדינת אחמדיה (שם מדינה בדוי), אך ה-רל"ש שלו אומר לשדר בשידור חי כי הנשיא יתפנה בעוד דקות מספר כי הוא בטלפון עם ראש ממשלת מדינת מוחמדיה (שם בדוי נוסף). החייל של חצב יוכל לחדד את האלחוטנים של הבסיס המרחבי לשים לב אם הם יכולים לקלוט כזה דבר.
ישן 29-08-2015, 22:45
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
סוד גלוי

שנה לאחר צוק איתן, אגף המודיעין חושף כיצד במהלך המבצע הצליח "לגייס" לשורותיו כמעט כל נער פלשתיני עם סמארטפון

http://www.israelhayom.co.il/article/306035

כתבות נוספות

הצצה ליחידת המודיעין שאימתה את חיסול ג'עברי
בעידן הסמארטפונים, זוכה יחידת איסוף המודיעין הגלוי של צה"ל לעדנה מחודשת. במבצע "עמוד ענן", איתרה "חצב" תמונות ראשונות של גופת ג'עברי והתחקתה אחרי הכזבים של חמאס

http://news.walla.co.il/item/2591587

כך אוסף צה"ל מידע מודיעיני על האיום הבא ברשתות החברתיות
בשעה שהרחוב הערבי התעורר והוביל מהפכות היסטוריות, נהפכו הרשתות החברתיות למקור מודיעיני חשוב עבור צה"ל ■ "זה חלק בלתי נפרד מתמונת המודיעין ■ אי אפשר להסתמך יותר רק על מדיה מסורתית", אומרת מפקדת יחידת חצב של 8200, שתפקידה לנתח מידע גלוי בפייסבוק, יוטיוב וטוויטר

http://www.themarker.com/technation/1.1984625
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר