לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2005, 18:52
  דוד1000 דוד1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.03
ראיה לאמיתות התורה.

בס"ד

כך כתוב בתורה: "כי שאל נא לימים ראשונים אשר היו לפניך, למן היום אשר ברא אלקים אדם על הארץ, ולמקצה השמים ועד קצה השמים, הנהיה כדבר הגדול הזה, או הנשמע כמוהו? השמע עם קול אלוקים מדבר מתוך-האש, כאשר-שמעת אתה--ויחי. או הניסה אלוקים, לבוא לקחת לו גוי מקרב גוי, במסות באותות ובמופתים ובמלחמה וביד חזקה ובזרוע נטויה, ובמוראים גדולים: ככול אשר-עשה לכם ה' אלוקיכם, במצריים--לעיניך.
"אתה הראית לדעת כי ה' הוא האלוקים, אין עוד מלבדו. מן-השמיים השמיעך את-קולו, לייסרך; ועל-הארץ, הראך את-אישו הגדולה, ודבריו שמעת, מתוך האש. ותחת, כי אהב את-אבותיך, ויבחר בזרעו, אחריו; ויוציאך בפניו בכוחו הגדול, ממצריים. להוריש, גויים גדולים ועצומים ממך--מפניך; להביאך, לתת-לך את-ארצם נחלה--כיום הזה. וידעת היום והשבות אל לבבך כי ה' הוא האלוקים, בשמיים ממעל ועל-הארץ מתחת: אין, עוד.
(דברים ד, ל"ב-ל"ט)
http://www.mechon-mamre.org/i/t/k/k0504.htm
מטרתן של מכות מצרים.
http://www.tora.us.fm/tnk1/tora/jmot/mkot_xinuk.html

http://www.yeshiva.org.il/midrash/shiur.asp?id=2959
כל העולם כל היקום. זה הפרוש. אין בכל היקום אין עוד מלבדו.

והוא ענין הכתוב (ירמיה כג, כד) "ירמיהו פרק כג
האלהי מקרב אני, נאם-ה': ולא אלהי, מרחק. אם-יסתר איש במסתרים ואני לא-אראנו, נאם-ה': הלוא את-השמים ואת-הארץ אני מלא, נאם ה'.
"אתה הראית לדעת כי ה’ הוא האלהים אין עוד מלבדו" והוא ממש כמשמעו, שאין עוד מלבדו יתברך כלל, בשום בחינה ונקודה פרטית שבכל העולמות, עליונים ותחתונים והבריות כלם, רק עצמות אחדותו הפשוט יתברך שמו לבד:
http://mechon-mamre.org/i/1101.htm

http://www.moriya.org.il/shut/indexid.asp?id=2256

http://pnimi.org.il/parasha/dvarim/vaethanan/vaethanan2.asp

עשרת המכות מתחלקות לשלוש קבוצות: דצ"ך - דם, צפרדע, כנים; עד"ש - ערוב, דבר, שחין; באח"ב - ברד, ארבה, חושך, בכורות. בראש כל אחת מקבוצות אלו מופיע פסוק המלמד אותנו את תכליתה של הקבוצה. הראשונה - דצ"ך - פותחת במלים: "בזאת תדע כי אני ה'" (שם ז', י"ז). הווי אומר, שקבוצה זו מטרתה להוכיח לפרעה את מציאות ה' בבריאה. בראש הקבוצה השניה - עד"ש - מופיעה הכותרת: "למען תדע כי אני ה' בקרב הארץ" (שם, ח', י"ח), מכות קבוצה זו מהוות הוכחה למעורבותו של ה' בחיים הארציים. בפתח הקבוצה האחרונה - באח"ב - נאמר: "בעבור תדע כי אין כמוני בכל הארץ" (שם, ט', י"ד), מכות אלו מהוות הוכחה לעליונותו של ה' על הבריאה כולה, כלומר, שהוא יכול לעשות בה כרצונו.
עם העומד על גדת ים סוף, לקראתו מתקרבים כל סוס פרעה ורכבו הבאים להורגו, ואין מוצא להינצל. בייאושו פונה העם אל אלוקיו, והנה - אחר קריאה זו משתנים סדרי הטבע לחלוטין: הים נבקע ומימיו נערמים כשתי חומות מוצקות, קרקעיתו מתיבשת ונוצקת תוך שניות לכביש, עליו מדשדשים כל המוני העם עד לגדה השניה. ולפתע - בתזמון מדויק ומפליא - ברגע בו עלתה מן הים הרגל היהודית האחרונה בעוד הצבא המצרי נמצא בלב הים בעקבותם, חוזר הטבע לנוהגו הקבוע, חומות המים נופלות, הים זורם בכיוון הטבעי, ואי שם בקרקעיתו צולל צבא סדיר אדיר,על כל ציודו. העם נודד ארבעים שנה במדבר. כיצד משקים מליונים במקום צחיח זה לאורך שנים כה רבות- העם מבקש מים ולפתע מופיעה לידו באר, המתגלגלת עמו לאורך כל הדרך, ארבעים שנה. לפני כן הם הגיעו למעין טבעי במדבר שמימיו היו מרים, ולא יכלו לשתותם. הם פונים לה' ומקבלים הוראה: קחו פיסת עץ זו, השליכו למעין - וימתקו המים. כך היו פני הדברים גם באשר למזונם. מדי בוקר מופיעה על הארץ, בכל מקום חדש בו מתמקם העם
בחנייתו בנדודיו, שכבת טל, מעליה שכבת המזון המיוחד - "מן" - ומעליה עוד שכבת טל. ה"כריך" הזה מחזיק מעמד רק זמן קצר, ובזרוח השמש נמס האוכל ונעלם. מדי בוקר העם יוצא לאסוף מן, ולמרבית הפלא כמות המזון הנצברת אינה תלויה במאמצים שכל אחד השקיע, לפי כוחו, באיסוף המן כי אם במספר הנפשות במשפחה. לכל אחד יש "עומר לגולגולת מספר נפשותיכם... ולא העדיף המרבה, והממעיט לא החסיר" (שמות ט"ז 17-18.) למרות הבטחתו של משה שנס זה יתמיד, ושעל כן אין צורך להותיר אוכל למחר, יש אנשים שקשה להם לסמוך על כך, הם משאירים קצת למחר - והאוכל מתליע ומתקלקל. ביום שישי מודיע ה': לאסוף גם עבור מחר - יום השבת - בו לא יופיע המן. הפעם האוכל מחזיק מעמד שתי יממות, ולא מתליע בשבת. בשבוע הראשון היו שחשבו שאם המן הפסיק, ודאי כבר לא יתחדש, והותירו אוכל ליום א'. ביום א' בבוקר - האוכל התליע. וכך חוזר חלילה ארבעים שנה.
עמוד ענן סוכך עליהם יומיום, לאורך כל היום, ונודד עמהם כשהוא מצל מפני החמה ומגן מפני הגשמים. עם רדת החשיכה תופס את מקומו עמוד האש המאיר בלילה, וחוזר חלילה. בגדיהם לא זו בלבד שאינם מתבלים במשך ארבעים שנה, כי אם גדלים עמהם. אם נניח שהחליפו ביניהם בגדים, ושבתנאי הלחות במדבר האריגים לא מתבלים, מה נאמר על נעליים שצועדים עמהן בחולות ארבעים שנה ואינם מתבלות, ועל רגלים שאינן מתיבלות- הרשימה ארוכה ומפורטת בחומש שמות.
http://www.netaim.co.il/katavot/begova/pbegova152.asp

http://www.arachim.co.il/Articles/Article.asp?ArticleID=948&CategoryID=54

http://www.herzog.ac.il/main/alatar/3cohen.html
http://www.mechon-mamre.org/i/t/k/k0209.htm

לסיכום
1. אין אף דת עם בורא המראה שליטה בבריאה ואומר זאת לעם לפני מתן תורה, חוץ מספר התורה. צריך שיהיה בדת בורא השולט בבריאה ניסים ברמה שהיו בעשר המכות וארבעים שנה במדבר) ואומר זאת לעם. ושיהיה לפני מתן תורה.

2. נותן התורה ידע שאין אף דת כזאת מאז בריאת העולם בכל היקום ובכל הגלקסיות, זאת ידיעה שלא היה יכול לדעת בן אדם. אפילו לפני אלף שנה.
3. זה לא הגיוני שהוא ניחש זאת, כי לא יתכן שהוא יאמר דבר שעלול להפריך לו את התורה.וגם כי אמירה זאת לא נועדה לאנשים שהיו בזמן נתינת התורה, אלא נאמרו לצורך התקופה שלנו.
4. אדם לא יכול לשכנע אנשים להחדיר ספר כזה, כי יאמרו לו תראה לנו שאתה שולט בבריאה.
5. אם התורה הוחדרה על ידי אדם, מדוע אין עוד אחד שהחדיר ספר דומה בתקופה כל כך ארוכה? הרי לפי דעתכם העולם קיים מיליארדי שנים. כל אחד היה רוצה שיחשבו שהוא ברא את העולם. ורק אחד הצליח להחדיר ספר כזה. מתוך כל האנשים בכל הדורות ידוע רק על אחד והוא ידע שאין עוד כמוהו אין סוף זמן אחורה וקדימה ובכל היקום ובכל הכוכבים. זה מראה שזה הוא. אין עוד הוכחה כזאת ברורה בכל העולם.

בדתות אחרות אין ניסים ברמה שיש בתורה.
אין דת עם בורא וניסים שמראים שליטה בבריאה, ארבעים שנה מן, מים ועמוד אש לעיני מיליוני אנשים.

נצרות, איסלאם, בודהיזם
http://www.haemet.net/Amitut/religion/Datot.htm

מכאן ראיה שנותן התורה הוא בורא העולם.
בקישורים האלה תראה כיצד נוצרו הדתות במזרח.
http://www.tora.us.fm/tnk1/messages/7057.html

http://www.hidabroot.org/Site/ARList_02.asp?id=7584
מיתולוגיות בריאה
http://beginning.galim.org.il/mythologic.html

http://www.aish.com/hebShavuot/ShavuotSinai/Did_G-d_Speak_at_Sinai$.asp
היכן האמת
http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7949&Catogory=23&SubID=7947
עבודה זרה
http://kodesh.snunit.k12.il/i/1401.htm#s1
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2005, 05:17
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
שטיפת מוח..איזה מושגים של גדולים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי jtm שמתחילה ב "עכשיו קראתי את החרא הזה. זה,..."

מה קרה? כואב לך שמשהו מאמין מנסה להראות לאחרים מה שהוא חושב שנכון בחיים?...
למה אתה לא אומר אותו דבר על וויכוחים פוליטיים? הרי זה אותו דבר.

ברגע שיש לאיזה אמונה כלשהי אנשים שמאמינים בה, אפשר לא להסכים ואפשר כן להסכים,
אבל למה צריך כל הזמן להכפיש? למה אתה לא יכול לכבד ולא להגיב בכלל אם אתה לא מסכים, או לחילופין, להגיב משהו סטייל: לא מסכים עם הדברים שכתבת פה, אני מאמין ש[ככה וככה...[

אולי התורה זה הדבר הכי שטותי, התנ"ך זה אוסף שטויות והדת זה שטיפת מוח להמונים,
אבל אתה:
- חיי לפי עשרת הדיברות (מקווה...(
- חיי בארץ של יהודים.
- חיי במקום שחלק מהאנשים בו מאמינים באמת באמת בדברים שאתה קורא להם שטות.
רק מהסיבות האלה אתה צריך לכבד את האמונה של אחרים - זה בהנחה ואתה צריך סיבות, ואתה לא יכול סתם לכבד אנשים מתוך הבנה אמיתית שכל אחד יכול להאמין במה שבא לו, וכן, גם זכותם של אנשים לנסות להראות לאחרים את הדרך בה הם מאמינים.

אתם לוקחים כמה דוגמאות, שזה קצת מתוך עולם ענקי שקוראים לו דת
ומכלילים אותו על כולם. כמו שאתה רואה כמה אנשים מפיצים כזה חומר באינטרנט ויש אומר יש מושגים כמו שטיפת מוח או כמו שהבחור שבכלל לא קרא אמר שזה שטויות (דבר מאוד מאוד חכם, הגיוני ונכון להגיד אחרי שלא קראת....(
מה דעתך אם הייתי פעם אחת פוגש רוסים שיכורים, הם היו מתחילים איתי מכות...הייתי חוזר הביתה ומתחיל להפיץ בכל הזדמנות שעולה נושא שקשור לרוסים: "כל הרוסים חראות זונות שיכורים"...היית חושב שזה בסדר?....(מתחבר אליך למה אתה רוסי בעצמך...וגם אני רוסי (אפשר להגיד ))

אטאיסטים חושבים שהם כאלה נאורים, אבל מחלקם יש כזאת שינאה וחוסר הבנה כל כך עצום לאמונה של אחרים.....בחוסר סובלנות ובשינאה כל כך חזקה, מה שאתה מאמין (או לא) זה כבר לא משנה...
ישן 05-12-2005, 13:07
צלמית המשתמש של jtm
  משתמש זכר jtm jtm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.03
שלח הודעה דרך ICQ אל jtm שלח הודעה דרך MSN אל jtm
קראת את החרא הזה שלמעלה שאתה יוצא להגן עליו?!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "שטיפת מוח..איזה מושגים של גדולים..."

אין קשר לויכוחים פוליטיים. לי, בכל אופן, אין קשר אליהם. אבל אצל ויכוחים פוליטיים, בניגוד לזה, אין אמת או שקר.

אני חוזר על השאלה ששאלתי בכותרת. קראת את החרא הזה?

-אני לא חי לפי עשרת הדברות. עכשיו תעבור שוב על עשרת הדברות, ותבין למה.
-עליתי לארץ היהודים בגיל 3. לא צריך להיות גאון כדי לדעת שהיתה לי השפעה עצומה על קביעת מקום מגורי בגיל שלוש (ציניות). בלי קשר, הסיבות לכך שההורים שלי בחרו לגור כאן הרבה יותר חכמות ממה שאתה מדמיין.
-הרבה אנשים מפגרים בהמון דברים מפגרים. זה לא אומר שכל אחד צריך לכבד כל אמונה. דמיין לעצמך מה היה קורה אם כולם היו מכבדים את הנאצים... אבל שוב, לא יצאתי כנגד האמונה שלכם , אלא כנגד החרא הזה שבכותרת.

מי שפרסם את החרא הזה כנראה לא הבין שהוא צריך לכבד את האמונה של אחרים, וכו' וכו' וכו'. מה אתה רוצה ממני? אני פשוט מגיב.

החמור שכתב את ההודעה הראשית (בהודעה השביעית שלו בפרש) עשה את זה רק בתור נסיון לשנות את דעתם של אנשים שלא מבינים הרבה בנושא. זה נקרא שטיפת מוח.
בלי שום קשר - זה נסיון שטיפת המוח הגרוע ביותר שבו נתקלתי אי פעם (וזה מה שכתבתי בהודעה לה הגבת).

אין לי מושג על מה אתה מדבר פה:
ציטוט:

אתם לוקחים כמה דוגמאות, שזה קצת מתוך עולם ענקי שקוראים לו דת
ומכלילים אותו על כולם. כמו שאתה רואה כמה אנשים מפיצים כזה חומר באינטרנט ויש אומר יש מושגים כמו שטיפת מוח או כמו שהבחור שבכלל לא קרא אמר שזה שטויות (דבר מאוד מאוד חכם, הגיוני ונכון להגיד אחרי שלא קראת....(
מה דעתך אם הייתי פעם אחת פוגש רוסים שיכורים, הם היו מתחילים איתי מכות...הייתי חוזר הביתה ומתחיל להפיץ בכל הזדמנות שעולה נושא שקשור לרוסים: "כל הרוסים חראות זונות שיכורים"...היית חושב שזה בסדר?....(מתחבר אליך למה אתה רוסי בעצמך...וגם אני רוסי (אפשר להגיד ))

ישן 06-12-2005, 02:07
צלמית המשתמש של trionax

אחשלו...עזוב אותך...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jtm שמתחילה ב "קראת את החרא הזה שלמעלה שאתה יוצא להגן עליו?!"

לא יודע על מה אתה מדבר... אבל היום, בכל מדינה שיש בה חוק ומוסר, לא רוצחים, ולא גונבים...
ולכבד את אמא ואבא שלך לא מעוגן בחוק - אבל זה לא בושה, זה חובה....

לא יודע למה ההורים שלך עברו לפה, וזה לא רלוונטי. אתה חיי בארץ של יהודים נקודה.

ההשוואה לנאצים זה בכלל אל במקום, כי יש הבדל בין כיבוד אמונתו של אחר, כל עוד הוא לא פוגע באמונות אחרות...

בקשר להגדרה הטיפשית שלך על "שטיפת מוח", לפיה, גם פרסומות בטלויזיה זה שטיפת מוח (ואם לא ברור לך, לא...זה לא שטיפת מוח...).

בקטע שלא הבנת על מה אני מדבר:
זאת הייתה פניה לכל האהבלים פה שקופצים בראש ויורדים על הדת בכל הזדמנות ועושים הכללות שלא במקום, ולא מתוך ידע, אלא מחוסר ידע של הנושא. אם יש משהו שלמד וכן התעניין בנושא, ואחרי זה אומר שזה שטויות, זה משהו אחד...אם יש משהו שהלימודי דת היחידים שהוא קיבל זה באינטרנט ובביצפר...יש לו זכות לדעה..אבל הדעה לא באה מהבנה אמיתית.... (הדוגמא אומרת שכמו שאתם עושים הכללות לדתיים, אפשר לעשות על רוסים או על כל דבר אחר)

נערך לאחרונה ע"י trionax בתאריך 06-12-2005 בשעה 02:12.
ישן 05-12-2005, 21:05
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
התשובות שאתה נותן הן טפשיות בלי להעליב.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי zokri_segal שמתחילה ב "אתה לא יודע ואני לא יודע"

מצוות אפשר להמציא.
כך שאפשר להמציא 613 מצוות שיתאימו למספר גרעיני הרימון.
בקשר לשאלות האחרות שלך שהן שאלות ששמעתי גם ממחזירים בתשובה למיניהם
"למה נברא היקום?, מה היה לפני הלפני?"
אלה הם שאלות טיפשיות.
ראשית כל אין כזאת שאלה "למה"
ליקום אין תכלית. אם תיקח אבן ותעזוב אותה באוויר היא תיפול.
השאלה שעליך לשאול היא איך. התשובה לכך היא כי מופעל עליה כח המשיכה.
לאבן אין תכלית.
לאבן אין רצון להפגש עם האדמה.
העולם לא "נברא" והעונות לא "יודעות לבוא בזמן" זה הגיון של ילד בן 3.
הטמפרטורה תלויה בשמש.
כפי שאתה יודע כדוה"א חג סביב השמש.
בקשר לשאר הדברים אין תשובה.
לא לכל דבר בעולם יש תשובה וזה טיפשי לדעתי שאנשים שלא מסוגלים להבין את זה
הולכים וממציאים לעצמם תשובות.
אתה צודק שצריך להיות כבוד לאנשים מאמינים ויש לי כלפיהם את הכבוד הזה כל עוד
אין הם מנסים לשטוף את המוח לאנשים.
יש לך דעה? מעולה. אני מכבד את הדעה שלך ואני יודע מהי דעתך.
אני לא רוצה להאמין בזה אז אל תנסה לשכנע אותי. זה כל מה שאני מבקש.
המשך יום נעים.

ישן 06-12-2005, 02:32
צלמית המשתמש של trionax

גם התשובות שלך :)...בלי להעליב...
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "התשובות שאתה נותן הן טפשיות בלי להעליב."

-מצוות אפשר להמציא.
כך שאפשר להמציא 613 מצוות שיתאימו למספר גרעיני הרימון.
אני בטוח שהקונספירציה הגדולה שקוראים לה יהדות ישבה וחשבה בכוונה על כמות מצוות כזאת שתתאים למשפט...

-בקשר לשאלות האחרות שלך שהן שאלות ששמעתי גם ממחזירים בתשובה למיניהם
"למה נברא היקום?, מה היה לפני הלפני?"
אלה הם שאלות טיפשיות.
ראשית כל אין כזאת שאלה "למה"
ליקום אין תכלית. אם תיקח אבן ותעזוב אותה באוויר היא תיפול.
הדת שאתה מאמין בה קוראים לה "מדע"...הדת הזאת נוונה לך את המוח כנראה. "אין למה"? זאת מחשבה של אדם נאור (כויכול)? גדולי הפיזיקאים המתמטיקאים ובכלל אנשי מדע לכל אורך ההסטוריה שאלו, אמרו ודיברו על הפילוסופיה של החיים...אתה יודע למה? כי ברמות הגבוהות של כל המדעים המדוייקים, אנשים מתחילים להבין שכן יש משהו יותר מX וY בעולם שלנו...

נוח לך לחשוב, שאטום, שזאת מערכת כיאוטית לכל דבר, יכולה לבנות דברים כל כך מאורגנים כמו גוף האדם, וכל כך מורכבים ומסובכים כמו המוח סתם ככה "כי זה הטבע"...שיהיה לך בכיף מה אני יגיד לך...*זה* להתחמק מהתמודדות אמיתית...לא "להשליך הכל על אלוהים" כמו שאתה אומר.

נוח לך לחשוב ש"המפץ הגדול" יצר אותך בלי לחשוב מה יצר את המפץ הגדול ומה קדם לו? סבבה...

אתה רואה את הדת כמשהו שטותי, וטיפשי...אתה מאמין ב"אור השמש מגיע ממנה לכדור הארץ תוך 8 דקות, כי מהירות האור היא 300,000 קילומטר לשניה בריק וכי המרחק בין כדור הארץ לשמש הוא 150,000,000 ק"מ.." *וזהו*, אתה מאמין שכל החיים שלך זה סתם צירוף מקרים בגבול תחומי ההסתברות, שהחיים שלך וכל מה שכלול בהם: אהבה, שינאה, התחביבים שלך, הידע שאתה לומד...הכל הכל, סתם...
ואללה...מה אני יגיד לך... קדימה לאטאיזם...
ישן 06-12-2005, 16:04
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חפש טוב טוב בהודעה שלי ותראה לי את המקום המדוייק
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי zokri_segal שמתחילה ב "אתם כולכם פיזיקאים גדולים"

בו אמרתי שפיזיקה היא מושלמת.
חוק סנל אם הבנתי אותך נכון באמת נמצע ע"י חישובים.
אבל מה לעשות אין לאף אחד את כל התשובות.
לגבי למה השמש לא כבה קראתי על זה איפהשהוא ואני לא זוכר את זה עכשיו
ואני לא רוצה סתם לכתוב שטויות כמו שאתה כתבת את השאלה "איך העונות יודעות מתי לבוא"
אני אחפש את זה ואענה לך.
הנקודה היא.
שום מדע הוא לא מדע מושלם עד הסוף.
צריך לקבל את זה ולא להמציא תשובות.
כמו שאמרתי פעם.
הרי זהו היופי בדבר שלא קיים... אתה יכול להגיד עליו מה שאתה רוצה ואף אחד לא יוכל
להוכיח שאתה טועה.

ישן 05-12-2005, 23:56
צלמית המשתמש של BingoX
  משתמש זכר BingoX BingoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל BingoX
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי zokri_segal שמתחילה ב "אתה לא יודע ואני לא יודע"

אני ממש לא רוצה להתערב , "איש באמונתו יחיה"...

אבל פה אתה רק שם לעצמך רגל ....
ציטוט:
איך נברא העולם? מה הוא ככה נברא בלי שאף אחד ברא אותו

בספרו המפורסם של סטיבן הוקינג -קיצור תולדות הזמן
[שקבלת דבריו תלויה גם היא רק באמון של הקורא]
מנסה הוקינג להסביר, כי לפי הממצאים, היקום פועל על פי חוקים קבועים שלא מתערערים
מה שדי סותר את השפעתם של כוחות חיצוניים על חוקי הטבע [לדוגמת נסים].
הוא גם מגדיש שהיקום "ברא" את עצמו, לא מתוך שאיפה, אלא שזה פשוט כך,
כי אם זה לא היה כך לא היינו שואלים את עצמנו שאלה זו .
אם זה לא יכול להיות ולא מקובל עליך " מה הוא ככה נברא בלי שאף אחד ברא אותו"
אני בטוח שתבין זאת כך : "ומי ברא את ה' ? מה הוא ככה נברא בלי שאף אחד ברא אותו"
ולגבי "מה היה לפני" התשובה דומה גם היא לתשובת הדת "לא היה לפני, כי 'לפני' זה חלק ממדידת הזמן
שאף הוא לא היה לפני ש ה'/היקום ברא אותו"

הדת והמדע שניהם זה עניין של אמונה.
רק שהחיסרון הגדול בדת הוא חוסר הפרגמטיזם ואינסטרומנטליזם
[טיבו של רעיון נמדד על פי ערכו המעשי בחיים והיכולת להשתמש בו ככלי לפתרון בעיות]
שבה , לפחות לא במציאות שאנו חיים בה.
ז"א: נגיד " כבד את אביך ואת אמך, למען יאריכון ימיך על האדמה אשר ה' א-להיך נותן לך "
ערכו המעשי בחיים של משפט זה לא גדול, כולנו יודעים באופן ניסיון החיים כי אין הדבר כך
וגילו של אדם אינו קשור כלל לכיבוד הורים.
כמובן שאפשר לומר כי כנראה מדובר לא על הארחת חיים, אלא על ישיבה ב א"י ולא באופן אינדיבידואלי אלה כקבוצה, אוקי מקובל למרות שזה עונש קבוצתי התלוי גם בשכן .

נעבור הלאה :
"כל אלמנה ויתום לא תענון. אם ענה תענה אותו כי אם צעוק יצעק אלי שמע אשמע צעקתו. וחרה אפי והרגתי אתכם בחרב והיו נשיכם אלמנות ובניכם יתומים"
לצערי ידוע כי יש אנשים והיו אנשים שכן פגעו בחלשים שבייננו והמשיכו להנות מהחיים
כך שאין כל שימוש ב "משוואה" זו לאופן פעילותך בהמשך והתוצאה הצפויה כתגובה לכך.

כמובן שגם פה יכול לבוא מישהו ויומר כי כנראה אין הפרוש הוא כמו שהוא
כך שנדבר על דברים יותר קשים כמו מוות חפי פשע.
כולנו יודעים על עובדה כי תינוקות מתים ולא רק באופן טבעי אלא ממלחמות ,תאונות וכו...
זה די סותר את הנחת הגמול בהתאם למעשי הפרט, מה שמן הסתם גרם לקבלת "גמול דורות"
רק שזאת בעייתית גם היא, כי איננה נותנת שום תשובה על סתירה זו אך מדגישה כי באמת אין קשר ישיר בין מעשיך והתגובות להן [חוסר פרגמטיות]
תגובה אופיינית למצב היה "כי אולי כך רצה ה'" אבל יש פה בעיה של חוסר בהירות לגבי פעילותו של העולם "אולי" וחוסר השפעת האדם על גורלו .

שלא לדבר על אחד הבעיות הגדולות כמו רצח 6 מליון יהודים, זקנים נשים וילדים
אשר סבלו סבל ייסורים ומתו בניגוד לפושע נתעב כמו אדולף היטלר שסופו היה דומה לאותם הילדים התמימים ואף חי חיי פאר .

זה הפגם הגדול במשוואות שנותנים לנו ספרי הקודש למציאות בה אנו חיים, ואולי זאת בדיוק
הסיבה למה יש העברה למציאות אחרת כמו "עולם הבא" למשל, שאולי שם, באותה המציאות
יש באמת קשר ישיר בין משהו לתוצאה של אותו המשהו על פי חוקי הספר .

אולי אני כבר יצאתי יותר מידי אתאיסט רק שאין זה נכון בכלל.
כו, אני חילוני אבל מכבד את הדת וחושב כי כל אדם צריך להאמין במה שהוא חושב כנכון,
ואפילו להציג את דעתו לאחרים [ללא כפיה כמובן]זה דבר בריא מאוד לקבלת החלטות נכונות בסוף.
אני רק מציג את הצד השני של המטבע.

ישן 06-12-2005, 15:52
צלמית המשתמש של BingoX
  משתמש זכר BingoX BingoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל BingoX
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "כמה אפשר לשקר, תגיד לי?"

אוי ספאמר שכמוך, אתה עדיין ממשיך עם ההטרדות האין סופיות שלך .
אתה שקוף כזכוכית,הרי אין סיבה לכך שענית את מה שענית אם לא הרצון להטריד שוב ושוב
ולא למען טיעון דבר כלשהו.
גם ש"אבל, היי, ממתי האמת הטרידה אותך?" הוא משפט סתמי שנועד רק למטרה
להפיל צל רע עלי, ציניות ברמה ירודה הנמשכת עוד מהאשכול הפוליטי הקודם באובססיביות
מפגרת.
גם שבעצם הכל זה תזה בעולם, אבל תזה זאת אינה מצוצה מהאצבע
היא בנויה על פי ממצאים וניסוים כלשהם .
גם שהוקינג מדגיש [ולא זכור לי באיזה ספר] שהכנסייה תמכה בדבריו אך למזלו
היא אינה הבינה כי ההנחה שלו סותרת או מגבילה את ה'.

גם שאתה לא יודע לקרוא :
ציטוט:
[שקבלת דבריו תלויה גם היא רק באמון של הקורא]

גם שרבים המדענים שמאמינים כי הטבע פועל על פי חוקיות כלשהי .
גם כי החלק הזה הוא רק חלק שולי ממה שכתבתי ושלילתו אינו סותר דבר.
אבל הכי חשוב, שכמו שאמרתי דבריך נועדו רק ליצור ויכוח מפגר נוסף בנוסח
הויכוחים הידועים של AlexKarpman, הילד הקטן שמבקש צומי מהקוראים על ידי כך שמנסה
להוכיח כמה שהוא חכם רק שבפועל רק הוכיח כמה שהוא נודניק,וזאת לא תזה, זה אפודיקטי .
כך שאני פשוט אתעלם מההודעה הבא שלך שבטח מלא בהשמצות ונדנוד כמו רוב ההודעות
שאתה כותב.

*אגב כותבים "תזה".

ישן 06-12-2005, 16:12
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

LOL, כתבת הודעה כזו ארוכה, בלי מילה שמתייחסת לנושא...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי BingoX שמתחילה ב "[font=Arial]אוי ספאמר שכמוך,..."

בקיצור, את כמות האנשים שמאמינים במצב העדר הגבולות אפשר לספור על כף יד
אחת, ויש רק אדם אחד שמקבל את הפרשנות התיאולוגית של הוקינג לדבר - הוקינג
עצמו. וגם תחת הפרשנות הזו, הוא מודה בצורך בקיומה של יישות שתיכוף קיום.

ועוד תיקון(בקשר למה שנאמר, בניגוד אליך, אני מגיב בקשר לעניין ולא לאשכולות מלפני
חצי שני): הוקינג לא טען שהכנסיה תמכה בדבריו. להפך, הוא אמר שנשא דברים בכנס
פיסיקה שנערך בחסות הכנסיה, ולמזלו לא ידעו עורכי הכנס מה הנושא של הרצאתו (מצב
העדר הגבולות והפרשנות שלו לו), כי הוא "לא רוצה לגמור כמו גליליאו".

אגב, כותבים תיזה.
Web Results 1 - 10 of about 34,000 for תזה. (0.17 seconds)
Web Results 1 - 10 of about 133,000 for תיזה. (0.15 seconds)
ישן 17-12-2005, 21:46
  L_veR L_veR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל L_veR
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי zokri_segal שמתחילה ב "בוא נתחיל בזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zokri_segal
שה-ה' שלי הוא גם שלך ושל כולם.
אבולוציה?
אתה יכול להסביר לי הקוף בבוא הזמן הפך לבן אדם?
כבר הרבה זמן אני מסתובב בגן חיות פה ושם רואה קופים (קצת דומים לחלק מבני אדם ) אבל לא ראיתי שהם הולכים ודומים לבני האדם אם זה האבולוציה שעליה אתה מדבר...
תגיד לי שנייה איזה הוכחות יש לקיום האבולוציה? יש איזה הוכחות ממשיות מישהו ראה את התהליך קורה?

הוכחה רצית וקיבלת..(רק תמשיך לקרוא...)
"אבולוציה": התפתחות איטית מדרגת- "תורה" שדרוין הואיל לחקור. תורה זאת מדברת על תהליך איטי
שזנים עוברים במשך מיליוני שנים עד הגעתם למצבם הנוכחי ומעבר לו.

לפני שאסביר לך איך זה שהקוף בבוא הזמן *הפך* לאדם, אתן לך הוכחות לקיום התורה הזאת.
ועוד קצת לפני כן.. כן! (חד וחלק) אנשים ראו ורואים את התהליך קורה מידי יום ביומו. דוגמאות שיותר
רלוונטיות לתקופתנו (חלק מהסיבות הן אפילו דווקא בגלל זאת) הם ה"מחלות".. החיידקים אשר עקב
גודלם ו"צורת גופם" הם המשתנים המהירים ביותר שיש. לאחרונה (יחסית) תקף את העולם אבלוציה
שהעולם לא היה מוכן אליה ולו במידה הקטנה ביותר, הסארס. חיידק הסארס, הוא לא יותר מחיידק
ממשפחת השפעות. עכשיו אתה בטח שואל את עצמך מה הקשר.. שאלה מצויינת, ואענה אליה.
שפעת העופות, כשמה כן היא, היא שפעת שלא פוגעת באף יצור אחר מלבדן, וזאת עקב אופן "פעולתן". החיידק הזה מחפש לו פונדקאי (יש גבול שאני מוכן להסביר, את זה תחפש לבד..) שממנו
יוכל לחיות. בלי הפונדקאי הזה הוא אינו יכול להתקיים. עכשיו, הסארס התקיים אך ורק מעופות ולא
שום יצור אחר (שידוע לנו), ומכיוון שהעופות היו מורגלות אליו והותקפו ע"י מאות בשנים, הן הורגלו
אליו (עברו תהליך אבלוציוני.. אם תרצה). כאשר החיידק עבר את תהליך המוטציה* שלו (אסביר זאת
בסוף), והתחיל להשתכם בבני אדם, האדם שלא היה מורגל להילחם ולהסתדר עם ה"תפיל" החדש
שלו התחיל "להישבר". לעומת העופות האדם לא חיי אף פעם עם המחלה הזאת ולא פיתח לו הגנה.
במילים אחרות האדם לא התפתח מספיק בשביל להגן על עצמו, והתפיל הרס את הפונדקאי שלו.
למרות רקע כללי דיי ארוך, אחזור לנקודה לי. מה שגרם לסארס להשתכם עלינו מההתחלה היה
תהליך אבלוציוני שלא היינו מוכנים לקראתו.

חיידק אחר שאני נאלצים לחיות איתו הוא האיידס (מופתעים...?). הסיבה שאף אחד עדיין לא יצר
או גילה תרופה לאיידס היא מסיבה פשוטה (מבלי להיכנס להסברים על "DNA" ו-"RNA") שהיא כל
שניה משתנה (- משמע מתפתחת). האיידס מתרבה בשיטה הרבה פחות יציבה מאשר ה-DNA מה
שגורם לו להתפתח, עם הרבה "פאשלות". אבל למרות איך שזה נשמע, הפאשלות האלו גרועות
מאוד לנו, מכיוון שכל "פאשלה" היא זן חדש של איידס. ואי אפשר למצוא תרופה למחלה שמשתנה
מיום ליום, ומאדם לאדם, ולכן עודנו תקועים עם המחלה.

הוכחות, והוכחות ממשיות הבאתי לך.. (אמנם בגודל מיקרוסקופי אבל הם כאן- אז אל נה תיהיה
קטנוני מאחר ואם כבר, אני מצפה ל-דיון בוגר).
עכשיו בגדול יותר, "איך אנו כאן"? (שים לב, שאלתי "איך" ולא "למה", מאחר שה"למה" היא צורך של
אי אילו אנשים אשר מרגישים בודדים קטנים, וחסרי מטרה.).
אנחנו כאן בגלל אותו תהליך אבלוציוני אשר הביא אותנו הנה. לא, לא אגיד לך שיום אחד שימפנזה
(שסתם לידע כללי, דומה לנו במבנה הגנטי בהבדלים של פחות מ 2%...!!!), ילדה בן אדם. לא. זה לא
הגיוני, ולא אפשרי. אבל, זה בחלקו נכון. תחילה אסביר על ה"מוטציה".
מוטציה, היא בעיקרון תקלה. כאשר זן מסוים מתרבה הוא בעיקרון יוצא העתק מדויק של הוריו. אבל
כאשר התוצאה הסופית שונה במידה רבה, זוהי המוטציה. לדוגמא, כאשר 99.999% זברות (סתם
זרקתי מספר) נולדות עם פסים של שחור ולבן בעולם, ואז פתאום ביום בהיא אחד נולדת זברה
שחורה לגמרי, הזברה הזאת היא מוטציה. מלבד הצבע הזברה היא זברה בכל המובנים, והיא אינה
סוס, או היפופוטם, אז היא מעל לכל עוררין, זברה. אבל זברה אשר שונה מ 99.999% הזברות האחרות. ובעצם ברגע שהיא שונה מהשאר, היא מוטציה.

בטבע יש תופעה מסויימת. מוטציות לא מתרבות. בדרך כלל, הזברה השחורה לא תוליד(לא
משנה מינה). והיא תמות בלי צאצאים.
אבל הטבע כמו הטבע, הוא לא תמיד מציית לכללים. וכך יוצא שאפילו אם ממוצע הזברות המוטציות
לא מתרבה, תוכל לבוא תמי אותה הזברה ה"פגומה" שכן. ואותה זברה תתרבה, אנו חוזרים למקרה
הראשוני.. הצאצא, יהיה דומה ליוצרו. כלומר שהולד יהיה כמו אביו, שחור.

והקישור הגדול.. כך אנו הגענו. לא בדיוק מן הקוף, אבל מאותו אב קדמון (לכן דימיון גנטי גבוהה של
עד פחות מ-2% הבדל ביינינו). האב הקדמון שלנו התפתח, ועבר מוטציות, עד שהוא התפצל לזנים
שונים של חיות (כן כן, אנו חיות.. תתמודדו עם זה!), חלקם הגדול נכחד, וחלקם עדיין קיים.
הזנים שנכחדו הם זנים שונים של קופים, האדם הקדמון (הניאנדרטלי. למרות שהוא יותר כמו בן-דוד
רחוק שלנו), ההומו-ארקטוס ועוד. והזנים החיים: שימפנזות, האורנג אוטנג, וההומו-ספיאנס (הלו הוא
האדם המודרני).

הסברתי הבאתי הוכחות, ואף פירטתי..
אך האם באמת ובתמים, תוכל לעשות את אותו הדבר עם השאלה שלי..?
רוצה אתגר, הנה הוא:
אני רוצה אך רק ראיה אחת לקיומו של האלוהים שלך..........
(ולא, אני רוצה תשובה קצת יותר מוצקה ממשהו בסגנון של "בגלל שאתה קיים", "בגלל שיש ספר
שנכתב ע"י בן-אדם שאומר את זה", "בגלל שיש את עם ישראל" ולסיום.. "ככה".

נ.ב.
תזה היא אכן מילה לועזית, אך גם למילים לועזיות יש חוקיות.. תזה נכתבת תזה מכיוון שזו צורת
ההטיה שלה בעיברית, ממש כמו שאת המילה מקסימום, כותבים כך עם ק', ולא בשום פנים ואופן
כ"מכסימום". וראיתי מקרים..

אחכה לתשובה. למרות שהיא אינה תגיע...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:33

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר