לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2005, 21:41
צלמית המשתמש של Cervera
  Cervera Cervera אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.03
טוב הרבה שאלות, בקשר לנסיון התמודדות ראשון עם לינוקס, אשמח לעזרה.

טוב, אני לא אשקר, אני לא מבין לצערי בלינוקס יותר מברמת המשתמש הבסיסי. לא יצא לי יותר מידי להתעסק עם זה לצערי.

אבל כמו כל אחד שמתשתמש הרבה במחשב, גם אני הגעתי לנקודת שבירה בפירמוט האני לא יודע כמה של ה Microsoft based OS שלי, נשבר לי ובא לי לעשות את הצעד ה"מפחיד" כביכול של לצאת מהמסגרת ולהתקין בעצמי לינורס, ולהתמודד עם כל הצרות שבדרך.

שוב אני אציין, אני יודע קצת למצוא את עצמי בתוך ה shell של מערכות לינוקס, יצא לי להתעסק קצת עם Redhat.

בקיצור, כנראה שאני אתקין Debian בתור התחלה כדי לא להסתבך יותר מידי (אלא אם למישהו יש סיבה מספיק טובה בשבילי לשנות את דעתי להפצה אחרת).

אז לפני שאני מעלים מעצמי את המערכת הפעלה הקיימת, כמה שאלות בסיסיות להבנה כללית:
  1. עברית - לא שאני משתמש כל כך הרבה בעברית, אבל עדיין, מנסיון שלי זה תמיד בעייתי. מה הבעיות הידועות? מה עושים לגביהן? אני לא צריך הרבה יותר מתמיכה בכתיבה בעברית, ובקריאה בעברית.
  2. Emulators - מה לעשות, אנחנו לא חיים בעולם מושלם, ויש בעולם דברים חיוניים שלא תומכים בלינוקס. לדוגמה; יש לי נגן מדיה של Vaio שאני מאוד אוהב, אך אבוי, הוא אפילו לא תומך במקינטוש, שלא לדבר על לינוקס (אני מדבר על תוכנת ה Database שלו כמובן, הרי הוא מזוהה במחשב כלא יותר מכונן חיצוני, ואני מאמין שזה בגדר Mount ו Unmount) בקיצור, מה עושים בנוגע לתוכנות כאלה? יש אמולטורים שיכולים לעזור לי בעניין?
  3. מדריכים שונים - המטרה הסופית של המחשב היא לתפקד בתור שרת, אשר יהיה אחראי על גיבויים יש למישהו מדריך טוב או המלצות לגבי זה?
  4. דומיין - ניתן לעשות משרת לינוקס דומיין לרשת מחשבים שמבוססת רובה ככולה על Windows?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2005, 12:55
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cervera שמתחילה ב "טוב הרבה שאלות, בקשר לנסיון התמודדות ראשון עם לינוקס, אשמח לעזרה."

1. העברית בלינוקס היא הרבה יותר טובה מאשר בחלונות. הפונטים הרבה יותר יפים, הרבה יותר קל לסדר שהעברית תעבוד, אפילו ה-shell יכול להיות בעברית אם תרצה. אני מניח שיש לך M$ Word. תיישר את הדף לימין ותכתוב משהו. ככה יראה כל טקסט בעברית שאתה תכתוב בלינוקס. לא יותר הודעות מבולגנות ב-mIRC בגלל שהשתמשו בעברית ובאנגלית באותו משפט.

2. שימוש באמולטורים הוא רע מאוד, הם אף פעם לא יוכלו לעשות את העבודה מושלמת. אם זה לא תומך בלינוקס - אל תקנה את זה. זה יעביר מסר חד משמעי ליצרנים, שיתחילו לחשוב על משתמשי מערכות הפעלה אחרות. בכל אופן, כדאי לבדוק קודם אם הטענה שלך נכונה לגבי הנגן הזה. האמולטור היחידי שאני מכיר לדרייבר הוא ndiswrapper שמסוגל להשתמש בדרייברים של כרטיסי רשת אלחוטיים לווינדואוס. אולי זה מדהים, אבל זה לא המקרה שלך. שוב, כדאי לבדוק את הטענה שהנגן לא עובד לפני שקופצים למסקנות.

3. לא ציינת איזה שרת אתה רוצה. כידוע יש אלפי סוגי שרתים, ביניהם HTTP, FTP, SNMP, SMTP, POP3, SMB, SSH ועוד. את הגיבוי תוכל לבצע ע"י סקריפט שתכתוב בעצמך, או שתחפש באינטרנט, יש הרבה כאלה. ד"א, אם אתה מתכוון להשתמש בלינוקס בתוך שרת, מה אכפת לך מהעברית ומאמולטורים?

4. לא הבנתי את הכוונה של "לעשות את שרת הלינוקס דומיין לרשת מחשבים".

כמה דברים נוספים, שלא קשורים לשאלות שלך:
תשתמש באובונטו, לא בדביאן. הסיבה לכך היא שלאובונטו יש קהילת משתמשים טובה מאוד (הרבה יותר טובה משל דביאן) שישמחו לעזור לך בכל בעייה.
יש הרבה מאוד מדריכים לאובונטו באינטרנט, מתאימים במיוחד למתחילים, יש פשוט אנשים מדהימים שיכולים לעזור לך בכל בעייה, וזה אולי מה שהופך את ubuntu להפצה הכי פופולרית בעולם (ע"פ distrowatch ו-pc world)
מי שהשתמש קצת בדביאן, יודע שמאוד קשה למצוא עזרה אם אתה לא משתמש ב-stable ובחבילות סטנדרטיות, עזרה שככה או ככה תקבל באובונטו. לדעתי רוב קהילת משתמשי הדביאן הם חבורה של מתכנתים ממורמרים, קפדניים ומאוד מחמירים. אובונטו היא הרבה יותר קלילה והיא מתאימה לכל מטרה כמעט
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:10

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר