לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2005, 19:08
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
הולכים עם הזרם? (דיון, לא תמונות)

אהלן חבר'ה.

ראיתי בזמן האחרון הרבה מאוד תמונות בש\ל.
רובן עברו עריכה "שגרתית" של המרה לש\ל, השאר לספיה ועיבוד קצת יותר מתוחכם, עם שינוי קונטרסט ועוד קצת עריכות.

כתגובות ראיתי המון "ש\ל תורם מאוד","הש\ל מדהים".
ברוב העבודות אני חושב שנלקחה תמונה סתמית, ואחרי העיבוד היא הפכה לתמונה סתמית בש\ל.
חלקן היו טובות מאוד בש\ל, והאחרות - אני חושב שהן היו דיי גרועות.
התגובות ברובן היו לא לעניין.

השאלה שלי היא האם אתם באמת חושבים לעומק לפי שאתם אומרים שש\ל תורם לתמונה?

ובקשתי היא להשתמש בש\ל אחרי מחשבה, כי לפי דעתי תמונה גרועה בש\ל סתם פוגמת בהערכתי את היוצר, ובהעברת המסר (אם יש).

תודה, זיו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2005, 22:58
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "הולכים עם הזרם? (דיון, לא תמונות)"

שחור לבן נותן כמה דברים לתמונה -
1. נופך "ישן"
2. מתמקד בקומפזיצה ובאובייקטים. צבע לפעמים מושך תשומת לב מיותרת.

באופן אישי - כשאני למדתי צילום (לפני כ-20 שנה...) צבעוני היה מאד מסובך לפיתוח ולכן פיתחתי בבית רק שחור לבן. את לימודי הצילום עברתי רק עם שחור לבן.
לדעתי זה עוזר ללמוד את היסודות. אבל לא יותר מזה.

יש תמונות בודדות ששחור לבן מתאים להן.
הסיבה המרכזית להמשיך להשתמש בשחור לבן הוא שימוש בפילטרים מענינים (כמו פילטר ירוק לצילומי נוף ועוד ...). חוץ מזה - העולם צבעוני. למה לראות אותו בשחור לבן ??

ובתשובה לשאלה - אכן המון המון תמונות סתמיות עולות לכאן כאשר הצבעוני מיותר, והשחור לבן לא משפר כלום...

ישן 17-12-2005, 00:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "הולכים עם הזרם? (דיון, לא תמונות)"

אין ספק שצבע יפה יותר משחור ולבן.
שחור לבן אינו מצב טבעי. אנחנו רואים בצבע מלא ולכן התמונות שאנו מצלמים, הן במקורן בצבע, ומן הראוי שגם יוצגו ככאלה.

תמונות בשחור לבן היו חלק מהמציאות בתחילת המאה הקודמת, בזמן שעוד לא עמדה הטכנולוגיה ללכוד תמנוות ולפתחן בצבע.
הצגת צילומים חדשים בשחור לבן, במקרה הטוב, אסוציאטיבית, תגרום לנו להזכר או להרגיש כאילו צולמה מזמן. פורטרטים בסגנון ישן או תמונות ממלחמות העולם...

בגדול, אני לא חסיד של שחור לבן, ומעדיף בד"כ להציג ולצפות בתמונות בצבע מלא.

שחור לבן יכול לעזור לנו להתגבר על בעיות צבע (איזון לובן שגוי למשל) ולהציל תמונות 'אבודות'. יש שיגידו שיש משהו סקסי בשחור לבן, ובוקים מקצועיים כיום מחייבים את הצלם להציג מספר תמונות בשחור לבן.

זיו, אני מסכים איתך שיש נטיה בפורום לא לערוך לעניין בהרבה מאוד מקרים.
השימוש בשחור לבן צריך להיות מוסכל, ולא 'סתם ככה'. השימוש בשחור לבן כרקע, כפי שהוא מוצג בפורום, לטעמי, לא מתאים (ברוב המוחלט של התמונות המוצגות.. מדי פעם, אכן שחור לבן מתאים יותר מצבע).

ישן 17-12-2005, 15:47
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
תגובה

ש/ל זאת ראייה צילומית שונה לגמרי מהצילום בצבע. זוהי לא שיטה שנועדה "להציל" תמונות כפי שנכתב כאן למעלה.
כל הרעיון מאחורי תמונות ש/ל צריך להיות מבוסס רק עלהסתכלות על האור, עוצמתו, כיוונו ומה הוא מעניק לאובייקט שלך. היתרון העצום של תמונות כאלו הוא התרכזות באובייקט שבחרת, או מניעת הסחת הדעת בגלל גוונים של הרקע או צבעים שמסיחים את הדעת מנושא התמונה.
בניית פריים שמיועד להיות ש/ל הוא הרבה יותר מאתגר - צריך לדעת להפריד את ההסתכלות מהצבעים ומהגוונים ולהתרכז רק בכמויות ובאיכויות של מקור האור שאיתו אתה עובד.
תמונות שנבנות מראש להיות מוצגות בש/ל, יקרבו אותך הרבה יותר לצד האומנותי של הצילום כמובן משולב עם הצד התיעודי שקיים בכל הפורמטים.
ישן 17-12-2005, 16:50
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

אבנר ניסח את זה הכי טוב - צילום בשחור לבן שונה לחלוטין מצילום בצבע. לא נכון לפסול צילום כי בצבע הוא נראה "משעמם" ובשחור לבן הוא נראה אחרת, זאת מחשבה שגוייה לחלוטין. בשחור לבן אנו מתעסקים לרוב עם צורות, טקסטורות, קווים והכי חשוב האור עצמו, כאשר בצילום צבע הצבע עצמו גורם לעיתים קרובות לטשטוש המרכיבים העיקריים בתמונות. המון פעמים אני מצלם תמונה ואומר לעצמי (עוד לפני שלחצתי על הכפתור) - התמונה הזאת תיראה הרבה יותר טוב בשחור לבן.

בקיצור - אני לא רואה שום דבר פסול בזה שמנסים "להציל" תמונות צבע גרועות ע"י המרה לשחור לשחור לבן. בסופו של דבר כולנו מנסים להפיק את המקסימום מהצילומים שלנו, ללמוד מהטעויות ולפתוח את הראיה הצילומית שלנו ככל שרק אפשר - וחלק מזה בהחלט בא עם משחקים של שחור לבן, צבע וכדומה.

חוץ מזה, אני משוכנע שהדיון הזה הוא כוללני מדי ואם רוצים להפיק תועלת כלשהי ממנו - צריכים לדון בתמונות ספציפיות בלבד.

ישן 17-12-2005, 17:33
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "לכן אני אומר שצריך לדון בכל..."

"רוב התמונות" היא לא אמירה מכלילה - היא אמירה סטטיסטית.
זיו אומר "רוב" פשוט כי באמת חלק ניכר מהתמונות שהומרו לשחור לבן לא צולמו במטרה להיות תמונה בחור לבן, יצאה תמונה רעה ואז המירה כדי "להציל" את התמונה.

כולנו אומרים אותו הדבר רק מנסחים אחרת.
שחור לבן היא טכניקת צילום בפני עצמה. היתרון היחיד שלה הוא שלא תמיד חייבים לצלם מראש בחור לבן אלא אפשר להמיר תמונות צבעוניות. אבל תמונה שלא תראה טוב בחור לבן - לא תראה טוב גם אם יצלמו אותה בצבעוני וימירו. ותמונה לא טובה - אי אפשר "להציל" ע"י המרה ...

ישן 18-12-2005, 23:23
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ומה בנוגע לגל התמונות שעולות..."

מה זה "תמונות סתמיות" ? אני לא הייתי ממהר לקחת על עצמי את תפקיד השופט בפרשיית "מה סתמי ולא לא" בפורום הזה ...

ידידי, חוסר ביקורת עצמית הוא לא רק בשחור לבן, הוא גם בצבע. לדעתי התמונות אמורות לעבור סינון מוקפד לפני שהן עולות לפורום - ועל כך אני חושב שאין וויכוח. מצד שני, יש לזכור שיחד איתנו (אנשים מבוגרים יחסית) ישנם בפורום לא מעט גולשים צעירים ואף צעירים מאוד, אשר המושג "ביקורת עצמי" נראה להם באור קצת שונה ממה שהוא נראה לנו - וזאת אחת הסיבות שמועלות לפורום תמונות "סתמיות". לכן התפקיד שלנו, כבוגרים בחבורה, לנסות ו-"לחנך" (טוב, אולי לקחתי מילה גבוהה מדי) את אותם הגולשים למשמעת, ביקורת עצמית וכמובן - יכולת צילומית טובה יותר כתוצאה מאלה. הרבה יותר קל להגיד - "תמונה סתמית", מאשר לנסות ולהסביר מה בדיוק היה סתמי ואיך מצלמים את התמונה כדי שהיא לא תהיה כזאת ...

אגב, אני חושב שלא הבנת את הדוגמא שלי עד הסוף - לא התכוונתי לתמונה שיצאה לא בסדר מבחינה טכנית (צבע או WB), אלא על תמונת צבע משעממת, כי הצבע מיסך על משהו מעניין בה. ברגע שהמרתי את התמונה לשחור לבן - המשהו המעניין הזה (בדר"כ מדובר במעברי טוני, באיכות התאורה, בטקסטורות מעניינות או אפילו באווירה מיוחדת שקודם לא הייתה בגלל הצבע וכדומה) פתאום התגלה. התמונה המקורית, בצבע, הייתה משעממת וסתמית ? בהחלט. הצלתי את התמונה ? ועוד איך.

ישן 17-12-2005, 19:28
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

אני מסכימה איתך, זיו.
ש/ל נועד, כמו שאמר ארנון, לשינוי האוירה בתמונה [או הדגשת האוירה כפי שצולמה במקור], או להתמקדות בקומפוזיציה, באובייקטים ובתאורה. *לא* לשיפור תמונה שצולמה בצבע.
אבנר, צילום בש/ל הוא ללא ספק אמנות שונה לחלוטין מצילום בצבע, ובדיוק בגלל זה אני מסכימה עם זיו. תמונה שצולמה בצבע ויצאה סתמית מדי - לא תהפוך לתמונת ש/ל מדהימה, כי - כמו שאמרת בעצמך - צילום בש/ל הוא אמנות. לא צילום בצבע שצבעיו הומרו.
אני אישית לא אהבתי את אפקט הש/ל ברוב התמונות שראיתי, כי לרוב הוא באמת לא הוסיף לתמונה [שזה בדיוק כמו לומר שהוא הפחית מהיופי שלה. אם היה בכלל ממה להפחית...]. אנשים התחילו להשתמש בש/ל כאמצעי להסתרת קומפוזיציה משעממת [אע"פ שש/ל אמור לעשות בדיוק את הפעולה ההפוכה]. לדעתי זה נובע מכך שתמונה בש/ל נראית מרשימה עוד לפני שמסתכלים על תוכנה, במיוחד לדעת אנשים שפחות מבינים בצילום, ורק מחפשים תמונה שתופסת את העין.

אבל חשוב לזכור שיש תמונות שהש/ל משפר אותן פלאים [למשל: הרבה מהתמונות של אולג משתדרגות בעזרת ש/ל, כי הוא מצלם קומפוזיציות מעניינות, דוגמאות ודגמים, מרקמים וכדו', כך שבחלק מהתמונות שלו הצבע מפריע].
צריך פשוט להשתמש בכלי הזה בזהירות, לפני שהוא יהפוך לקיטש בנאלי.
ישן 18-12-2005, 09:38
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile

צר לי אבל אני לא מקבל את הטיעון הגורף שכל המרה לש\ל או "רוב" התמונות "סתם" מומרות כדי "להציל"
ישנן כמה וכמה תמונות שהעלתי לפורום כש\ל בלבד, שקיבלו הערות וחוות דעת טובות מאוד, שמקורן בצבע שכשהעלתי את הצבע על המחשב, זה היה, או למחוק כי ממש ממש לא יצא מה שהתכון המשורר או לנסות "לשחק" עם זה בפוטושופ, איזה אקשן, איזה פילטר...
בסופו של דבר חלקן עברו את ה"משחק" הזה והועלו וכפי שאמרתי, החבר'ה פה אהבו אותן.
אז מה, הן לא שוות? בגלל שהמקור היה צבע ולא היה מיוחד או שווה העלאה?
כל מקרה לגופו.
אם מישהו מעלה צילום בשתי גירסאות ומעניין אותו לדעת מה חושבים על שתי הגירסאות, צבע וש\ל, מילא, תירשמו שההמרה הורסת ועדיף צבע או משהו אחר אבל לבוא ולומר ש"הצלתי" את התמונה ולכן בגלל שהתמונה לא תוכננה להיות בש\ל אז היא שווה פחות?
צריך להתייחס לכל תמונה כמו שהיא, אם הועלתה בש\ל, להיתייחס אליה כש\ל ולתת הערה לגבי קומפוזיציה \ תוכן \ טכניקה.כשהתמונה שהועלתה היא ש\ל אז כל הערה שניה זה "ההמרה מוסיפה" או "ההמרה גורעת" בלי להתייחס לצילום כצילום. תנו הערה לתמונה כפי שהיא.
שוב, אם הצלם יחליט להעלות את שתי התמונות יחד ולבקש השווה, תנו.
לגיטימי גם לבקש לראות את גירסת הצבע ואז להחליט מה יותר יפה.

זוהי דעתי, שבוע טוב לכולם.

ישן 18-12-2005, 20:48
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "צר לי אבל אני לא מקבל את..."

הנקודה של זיו, משה, היא לא שאי אפשר "להציל" תמונות ע"י המרה לשחור לבן.
הנקודה היא שעולות לכאן תמונות לא מוקפדות ולא מתוכננות הן ברמת הקומפוזיציה ו/או התאורה, וכדי להתגבר על השיעמום הן מומרות לשחור לבן, בניסיון נואש להציל אותן.

זה שאתה צילמת תמונה מקומפזת היטב וחשופה כראוי אבל הצבעים בה לא היו טובים (כתוצאה מ WB שגוי או לא יודע מה) וההמרה לשחור לבן נתנה לה יותר ביטוי - סבבה.
אז הבאת דוגמא ספציפית לכך שהצלת תמונה שלך ע"י המרה לשחור לבן.
זה לא רע, זה אפילו טוב. רק שיש הרבה אנשים שלוקחים טרמפ על ההצלחה שלך, ומנסים ללא שום ביקורת עצמית, להמיר תמונות סתמיות לשחור לבן ולהעלות לפורום.

אגב - אנא תן לינק לתמונה שהעלית, שלדבריך 'הוצלה' ע"י ההמרה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:52

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר