לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2005, 22:35
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
3 טייסות חדשות סיימו את קורס הטייס

מתוך וואלה:

"שלוש טייסות חדשות הצטרפו היום לחיל האוויר, כשקיבלו יחד עם בוגרי הקורס את דרגות הקצונה. הטייסות החדשות סיפרו כי קיבלו מהמדריכים יחס נהדר, וכי לא חשו שונות מהבנים. הטייסים החדשים פירגנו לחברותיהם ואמרו כי הן מתפקדות כמו כל טייס מן המניין.

סוגיה המטרידה את אנשי חיל האוויר היא נפילתה האפשרית בשבי של טייסת. אחד מבוגרי הקורס אמר כי לציבור יהיה קל יותר להתמודד עם נפילתו של טייס זכר בשבי. ואולם, סגן נ' הרגיעה ואמרה כי היא מוכנה למשימה.

בין מסיימי הקורס ישנם לא מעט טייסים, הממשיכים את דרכם של אבותיהם, אשר שירתו אף הם כטייסים בחיל האוויר. גם במחזור הבא של קורס הטייס צפויות לסיים כמה בוגרות, אשר יקבלו את דרגות הקצונה ואת כנפי הטייס."

מזל טוב ובהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2005, 08:36
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ברכות לכל בוגרי קורס 151
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "מה קורה כשטייסת מתחתנת או מביאה ילד?"

הלוואי והתקשורת המעצבנת הייתה פותחת את הכתבות בכותרת הזו.
הפסטיבל הזה סביב אישה טייסת חורג כבר מכל פרופורציה והגיע כבר לרמת
אפליה ועוול לגברים (מה עם עולים חדשים שלא דוברים עברית, מנטליות שונה ולבד בארץ??).
מילא התקשורת מחפשת כותרות, אבל לצערי גם חיל האוויר ניסחף למחול הזה
(יותר ממניעים פוליטיים שנועדו להשתיק כל מיני שדולות נשים מתוסכלות) ועל פי פרסומים
עקב היענות מאד מאד נמוכה של נשים,עומד לפתוח בקמפיין העלאת המוטיבציה.
הרעיון יפה - הפגם הוא שזה רק לנשים וזה לא תקין.
הם צריכים לעשות קמפיין כזה לכל מי שמעוניין - מי שיבוא/תבוא ויתאים/תתאים בברכה.
בעולם משרתות נשים בצוותות אוויר כבר שנים רבות ואף אחד לא עושה מזה עניין.
רוני כפי שנאמר עדיין משרתת והיא כעת בסבב הדרכה (רוני מיוני 01).
שרי הנווטת הראשונה (דצמבר 98) השתחררה וכעת היא במילואים.
מאחר וכל הפרוייקט הזה מוגדר כניסוי רב שנתי, השאלה כעת איך הנשים האלה
כאימהות ונשים בוגרות יעמדו במטלות התפקיד בדיוק כמו עמיתיהם הגברים.
אז איך אמרו לשרי בזמן קבלת הכנפיים "היידה שרי!!", גם הפעם כולם מצפים ממנה
ועוד דבר - התפללתי בשקט שהכותרת הזו לא תגלוש לפורום הזה, אלא כותרת יותר
עניינית ופחות פופוליסטית כמו "מחזור נוסף של אנשי צ"א עומדים להצטרף לחיל האוויר"!! חבל!!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 28-12-2005 בשעה 08:41.
ישן 28-12-2005, 09:50
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
זה נושא בעייתי שבהחלט עלה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "אין תשובה לשאלה שלי?"

חיל האוויר נמצא כעת בתהליך שינוי של בניין הכוח הלוחם (כך עפ"י דברים שאמר לי מי שעמד בראש הביס"ט).

עפ"י ראיית חיל האוויר, והגורמים לכך מגוונים, החייל יתבסס בעיקרו על מצבת כוח אדם סדיר\קבע ופחות על אנשי מילואים. השאיפה היא לעודד טייסים לשרת 9 שנים לפחות (כמו בוגרי הקורסים האחרונים) במקום 7, עם אופציה לתקופה נוספת עם האפשרות לרכישת תואר נוסף.

הרעיון - התמקדות במיקצוּע הטייסים והשקעה באימון והכשרה בשימוש במערכות מתקדמות ונטישת השיטה של טיסות שבועיות לאנשי מילואים שתורמות הרבה פחות (או בציטוט מזיכרון - "אימון בקרב אוויר אחד בשבוע - לא מייצר כושר מבצעי יותר טוב").

צריך עכשיו לבדוק מה ההסתברות שטייס\טייסת יקימו משפחה (כולל ילדים) לפני הגיעם לגיל 27 (אולי גם יש הגבלה חוזית?), וזאת בעידן בו גיל הנישואין הולך ועולה בעיקר בשל שיקולי קריירה.

האם מצב זה שונה למשל ממצב בו בחורה יוצאת ללימודי עתודה (נגיד רפואה) ומתחתנת במהלך הלימודים עוד לפני שיצאה לטירונות, קצונה וכיוב'?

ישן 28-12-2005, 11:06

בהמשך...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "אם מה שאתה אומר נכון אז אוי ואבוי !!"

השיקול העיקרי הוא שרכישת מיומנות בהפעלת מטוס בעל מערכות מתקדמות, מבוססת על הרבה תרגול שותף ורכישת מיומנות לאורך זמן.

הבעייה היא שטייס מילואים, במצב הנוכחי, אינו מתאמן די בכדי לשמר יכולת הפעלה אליה מגיע טייס סדיר, וכנראה יש מי שרואה בטייסים הוותיקים, המגיעים למילואים, מטרד הגוזל משאבים מן המערכת בלי יכולת לספק את הסחורה.

במילים אחרות - טייס מילואים צורך שעות טיסה שניתן לאמן בהם סדירים, ואינו תורם ליכולת המבצעית - להיפך.

במקביל - יעשה מאמץ להציב פיתויים בפני אנשי הקבע שישארו לתקופה שניה לפחות, כמו למשל אפשרות ללימודי המשך. כך - טייס שישתחרר בגיל 36 עם תואר שני - עדיין ימצא בעמדת יתרון על פני מי שהשתחרר בגיל 21 ונאלץ לרכוש את השכלתו באוניברסיטה (וזה בהחלט תלוי במסלול ההשכלה שיבחר)...

ישן 28-12-2005, 12:24
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
לא רציתי להרחיב יורת מדי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "חבל, בורות מלמדת על הכותב, או להייפך?! כתיבתך מלמדת על הבורות......"

תסלח לי על השפה שלי, אבל מדובר בתואר שהוא חארטה מוחלט.
המסלול שאני מדבר עליו הוא במגמת ניהול של אוניברסיטת בן גוריון, עם התמחויות שונות ומשונות.
מקבלים תואר אקדמאי מטעם האוניברסיטה (שירדה ממש לזנות) על שנת לימודים אחת בלבד, כשהשיעורים מועברים בעיקר על ידי מאסטרנטים בבסיס בחצרים.

איך מקבלים תואר "אקדמאי פר-אסקלנס" על שנת לימודים אחת במקום שלוש? וכל זה במקביל לקורס טיס.

ללא ספק, טייסי חיל האוויר הם מחומר איכותי ביותר, אבל מדובר כאן בעוד תעודת נייר שדומה מאד לתעודות אחרות שאנשי צבא וביטחון השיגו, שלדעתי מבזה את כל מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ ואת האוניברסיטה שמנפיקה את התעודות בפרט.
ישן 28-12-2005, 23:32
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
שטויות...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "מאחר ואתה לא טייס - אתה כנראה לא ממש מבין את רמת החומר התיאורטי"

לפני הרפורמה במסגרת הקורס הלמ"ק הכיל מעט מתמטיקה (וגם זו הגזמה - יותר נכון לקרוא לזה חשבון) , מעט פיסיקה ויסודות אווירו'.
בטח שלא מקביל לתואר - ואפילו לא לסמסטר אחד של לימודי הנדסה.
לגבי תכנית הלימודים החדשה - אני לא מכיר את הסילבוס וכמה נק"ז התואר שלהם כולל, אם באמת מדובר בשנת לימודים אחת בלבד אז לא משנה מי הם - התואר כנראה לא רציני.
אגב אוני' בן גוריון, מלבד הקטע של פרחי הטיס יש עוד כמה מסגרות בעייתיות הזכאות לתואר מטעם האוני' - לדוגמא סטודנטים העוברים ממכללת אחווה בשנת הלימודים השלישית וקבלת תואר של ב"ג למרות שלמדו את מרבית התואר ברמת מכללה והתקבלו בתנאי קבלה של מכללה (האמור נכון למגמת ניהול).
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 28-12-2005, 23:42
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "מאחר ואתה לא טייס - אתה כנראה לא ממש מבין את רמת החומר התיאורטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שונרא1
שהטייסים עוברים במהלך הקורס - רק החומר הזה לבדו שווה ערך לתואר כמעט מלא במרבית האקדמיות
לא לחינם טייסי חיל האוויר בישראלי הכי טובים בעולם.
אונ' בן גוריון נחשבת לאחת מחמשת המוסדות האקדמאיים הטובים בישראל.
פרופסור ברוומן לא היה נותן לאונברסיטה לחתום על התואר אם היה חושב שהרמה האקדמאית של בוגריו איננה מספקת
לא ברור לי מהיכן אתה שואב את כל המידע והביטחון
אתה מוזמן להאיר את עיני ידידי.

את המידע אני שואב מכך שאני לומד לתואר הנדסי במוסד הנ"ל ומכיר את הקורסים במסגרת התמחות אחת מסויימת.
כמות הנק"ז שהם מקבלים מהקורסים שאותם הם עוברים אינה מתקרבת ל156 הנקודות הדרושות כדי לקבל את אותה תעודת התמחות במחלקת ההנדסה שמספקת להם את קורסי השירות.

אם טייסי חיל האוויר הישראלי הם הטובים העולם, זה בטח שלא בזכות התעודה שהם מקבלים מאוניברסיטת בן-גוריון.
ישן 28-12-2005, 23:56
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
ניתן

לראות את כל הרכב התכנית פה:
http://www.bgu.ac.il/flight/

אני יכול לשפוט רק את מה שהם קוראים לו "מסלול פוליטיקה וממשל", ע"פ הרכב התכנית, זו נראית כבדיחה גרועה. הם אמורים לעשות בשלושה סמסטרים מה שעושים בשלוש שנים בתואר רגיל במדע המדינה, ביחס דומה של כעשרה קורסים לסמסטר, כולל תרגילים בחלקם . שלא לדבר על כך ש-75% ,אם לא יותר, מהקורסים שלהם הינם קורסים שנתיים במסלול אמיתי ,הכוללים ברוב המקרים שלל מבחנים,בחנים,תרגילים ועבודות בכתב וכמובן עבודות סמינריוניות לקראת סוף המסלול.

אני כמובן לא מזלזל בעצם הרעיון, הלוואי שהבסיס של כל קורס קצינים בצה"ל יכלול בתוכו אפשרות לאחד מסוגי המסלולים האלו, אבל על זה לא מגיע תואר,לכל היותר נקודות זכות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 29-12-2005, 07:49
  oferz oferz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
הסילבוס של מתמטיקה ומדעי המחשב
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "ניתן"

נראה לי מקביל למה שאני למדתי לתואר ראשון באונ' בר-אילן. אני לא יודע מה רמת המרצים וכדו' אבל מבחינת הרכב הקורסים והיקף החומר נראה לי תואר מכובד.

אני למדתי מטעם הצבא (כאמור בבר אילן) וסיימתי תואר מלא (מדעי המחשב ולימודי א"י - מצחיק הא ?) במשך שנתיים אקדמיות (במקום 3). פשוט למדתי קשה, כ40-35 שעות בשבוע במקום 20 ששאר החברה למדו וסיימתי יותר מהר.

אני מניח שמכיוון שהחברה הצעירים האלה לא עושים כלום חוץ מללמוד במשך השנה (אחד מהם אמר לי שהקשר היחיד שלהם לצבא היה מסדר בוקר) ומכיוון שנותנים להם חונכים וכדו' ומכיוון שהם מקבלים נקודות זכות על חלק ממה שלמדו בלימודי קרקע בקורס ניתן לדחוס תואר ראשון בשנה אחת (בטח יש להם גם סמסטר קיץ) ועדיין יהיה מדובר בתואר מכובד.

עפר
ישן 30-12-2005, 17:44
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 09.12.05
אם זה המצב
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי PERE שמתחילה ב "רקע וערפל"

אז תגובתך הקודמת בנושא הנשים היא קצת מוזרה.
לפי החישוב שלי אתה שירתת בערך 9 שנים בטייסת מבצעית, ולשמוע אותך מתלונן שנשים לא יתנו את אותה התפוקה כמו גברים זה ממש לא ברור לי.
שרי הנווטת תיכף עוברת את ה 9 שנים ואני אישית בטוח שגם רוני תגיע ל10 שנים לפחות אם לא יקרה משהו לא צפוי חס וחלילה (ואני לא מתכוון להריון כי הרי זה מבורך וזה לא צריך להפריע לה להמשיך לטוס).
נכון שאתה המשכת להדריך בביס"ט וכל הכבוד על כך, אבל לא לשם מכוון חיל האויר כאשר הוא משקיע מיליונים בהכשרת טייסים, הוא משקיע את הכסף בכדי שיהיו לו צוות אויר מבצעי בטייסות!
גם אם אשה נכנסת להריון- האם זה מונע ממנה לטוס לאחר חופשת הלידה? לא נראה לי.
בקיצור- נאה דורש נאה מקיים, בעיקר כשמביעים דעה כל כך לא שיוויונית.
פז.
ישן 30-12-2005, 22:57
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "אם זה המצב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fezy
...לא לשם מכוון חיל האויר כאשר הוא משקיע מיליונים בהכשרת טייסים,
הוא משקיע את הכסף בכדי שיהיו לו צוות אויר מבצעי בטייסות!...

על רקע הטרוניה הצורמת שלך ש-PERE היה "רק" 9 שנים בטייסת מבצעית ,
ומכיוון שקצת חורה לי כאשר טוענים כנגד מי שעשה את מירב (ומיטב) חייו הבוגרים
בשרות המדינה שהוא למעשה "ביזבוז" :

הנחרצות הרבה בה אתה קובע מה הן מטרות חיל האויר בהשקעת כספי משלם המסים -
האם היא מסתמכת על תחושת בטן (בסגנון של "...אני אישית בטוח שרוני תטוס 10 שנים...")
או על משהו מדוייק יותר ?

PERE "הסגיר" את הרקע שלו הרלבנטי לנושא .
מדוע שלא תעשה זאת גם אתה , ואז אולי נבין את רלבנטיות הטענות שלך...

ישן 31-12-2005, 06:42
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=fezy] ...לא לשם מכוון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avishon
על רקע הטרוניה הצורמת שלך ש-PERE היה "רק" 9 שנים בטייסת מבצעית ,
ומכיוון שקצת חורה לי כאשר טוענים כנגד מי שעשה את מירב (ומיטב) חייו הבוגרים
בשרות המדינה שהוא למעשה "ביזבוז" :

הנחרצות הרבה בה אתה קובע מה הן מטרות חיל האויר בהשקעת כספי משלם המסים -
האם היא מסתמכת על תחושת בטן (בסגנון של "...אני אישית בטוח שרוני תטוס 10 שנים...")
או על משהו מדוייק יותר ?

PERE "הסגיר" את הרקע שלו הרלבנטי לנושא .
מדוע שלא תעשה זאת גם אתה , ואז אולי נבין את רלבנטיות הטענות שלך...

זה לא כל כך מסובך ואין לזה שום קשר לרקע האישי שלי.
מדריכים במילואים בביס"ט יש לא מעט וגם לא כל כך קשה להכשיר מתוך טייסי העבר בעלי הנכונות הרבה להמשיך ולתרום.
צוות אויר מבצעי- זאת הנקודה שעולה לחיל האויר הרבה כסף והרבה מאמצים לשמר, לא שאני לא מזלזל חס וחלילה, כל הכבוד למי שממשיך ותורם, אבל שתבין, מי שהפסיק לטוס בטייסת מבצעית לאחר כ9 שנים הפסיק כ 7-10 שנים (לפחות) מוקדם מדי בהיבט התוכניות של חיל האויר לגביו.
לכן כאשר החבר PERE שבעצמו לא עמד בזמן המתוכנן, מתלונן על כך שלהשקיע בבנות זה דבר בעיתי כי הן לא יחזירו את הזמן שמצופה מהן זה נראה לי קצת מצחיק.
כל הכבוד ל PERE על ההשקעה הרבה, אבל במקרה הזה- נאה דורש נאה מקיים.
פז.
ישן 31-12-2005, 10:44
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
פזי, איזה התקפה על PERE
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "..."

(ניצמדתי לשם המקורי ולא עשיתי ממנו פרא )
בחישוב מתימטי פשוט:
קורס 94 סיים בתחילת שנות ה 80 (עוד מעט כנפי כסף!!! מברוק!!)
עד 1990 שירת לפחות 5 שנות קבע להן התחייב.
עד 2003 כ 20 שנות שירות!!
נישמע לי מיצוי מלא ומוערך של ההשקעה בו בביס"ט.

דיעותיו לגבי נשים בתור צ"א הן ללא קשר לתפקידיו, כל אדם זכאי לדיעות משלו
גם אם לכאורה אינן מתיישבות עם הקוזנצזוס.
בל נשכח שכל הנושא הזה הוא פוליטי בעיקרו וניכפה על חיל האוויר (יכול להיות שבצדק
אבל זאת רק הזמן יגיד).
בכל מיקרה, נושא העלות מול תועלת של הנשים הללו נימצא בתחום הסיכונים ששל הפרוייקט.

בדיעותי אני די קרוב לדיעותיו של FERE ומאד סקפטי לגבי הצלחת הפרוייקט הזה.
הברירה הטבעית שלנו כבני אנוש מין הסתם לא תיצור מאסה קריטית של נשים שיעמדו
במטלות התפקיד לאורך זמן כפי שעמיתיהם הגברים עושים כבר שנים ובהצלחה.
עובדה היא שההיענות נמוכה, אחוזי ההצלחה בין אלה שהתחילו לבין אלה שסיימו ממש
מגרדים את הרצפה ולבסוף הותאם להן סרגל מאמצים מיוחד (זה בסדר אין כוונה לשבור אותן) ואולי
עוד כמה עיגולי פינות על מנת לעודד אותן (או את שדולות הנשים).
אבל זו דיעה אישית..........

PERE אתה מוזמן להגיב (איך אני בתור עו"ד שלך??)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-12-2005 בשעה 10:48.
ישן 31-12-2005, 16:30
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתור עו"ד אתה בינוני...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "פזי, איזה התקפה על PERE"

שוב אני אסביר...
אין לי כוונה להפוך את כל הדיון הזה לאישי.
FANG, השירות האישי של PERE הינו ראוי להערכה ללא ספק, אבל בראית חיל האויר טייס שעשה רק 9 שנים בטייסת מבצעית פשוט לא החזיר את ההשקעה בו והציפיה היא שיתן לפחות 15 שנים (שלא לדבר על טייסים שנותנים 30...).
השירות המאוחר בביס"ט גם הוא ראוי להערכה אבל כפי שהסברתי, זוהי כבר ברירת מחדל (עדיף שידריך בביס"ט מאשר שיפסיק לטוס בכלל) אבל יש לזכור שלא מדובר באדם בן 45-50 שמפסיק לטוס מבצעית ועובר להדרכה אלא באדם בן 30 שעשה זאת.
כל הדיון האישי הבליט לדעתי דווקא את הנקודה החשובה ביותר מהעניין: זה לא משנה אם אתה גבר או אישה- כפי שPERE הפסיק לטוס מבצעית באזור גיל 30 (ואני בטוח שהיו לו סיבות טובות) כך הדבר יכול לקרות לאישה או לגבר אחר.
הטיעון השחוק של עניין ההריון לא צריך להשפיע על רוב הבנות (זה צריך רק לקרקע אותן ל 9 חודשים..) ולאחר מכן הן צריכות לחזור לטוס, מי שלא תחזור זה יהיה כנראה מסיבות אישיות או רפואיות בדיוק כמו שקורה לגברים מסוימים ובדיוק כפי שקרה לPERE.
בשורה התחתונה "הכל אנשים" וכשמדובר במספרים כאלה קטנים- אין סיבה לעשות הכללה, ואני מעריך שלא יהיה הבדל בממוצע השירות בין נשים וגברים בחיל האויר.
אני מוכרח לציין שגם אם יהיה הבדל, כל עוד זהו הבדל סביר (זאת אומרת שהנשים ישרתו כמות שנים סבירה- גם אם היא קטנה יותר בממוצע מהגברים) אז זה מחיר סביר לשלם על מנת לחיות במדינה דמוקרטית ושיוויונית (ולא כדי לרצות אירגונים פמיניסטים כדברי יסעור).
פז.
ישן 31-12-2005, 16:50

והפסקנות הזו נובעת מהיכרות אישית?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "בתור עו"ד אתה בינוני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fezy
...כפי שPERE הפסיק לטוס מבצעית באזור גיל 30 (ואני בטוח שהיו לו סיבות טובות) כך הדבר יכול לקרות לאישה או לגבר אחר.
...זה יהיה כנראה מסיבות אישיות או רפואיות בדיוק כמו שקורה לגברים מסוימים ובדיוק כפי שקרה לPERE.

ואולי נציג תאוריה אחרת - הנ"ל שרת ביחידה צה"לית וכמו ג. אפשטיין, בגיל מאוחר החליט שבא לו מטוסים.

אז נגיד שהצטרף בגיל 27 (מגבלה עליונה ליציאה לקורס טייס) למד שנתיים ושרת עוד 7 עד גיל 36 ואח"כ עשה עוד 13 שנות מילואים... או אולי נכנס להריון בגיל 47....

זה לא נאמר מהיכרות אישית, אבל קודם נכתב שהנ"ל סביב גיל 50 ולפני 3 שנים פרש מטיסה...

מה אתה אומר - זו אופציה?

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 31-12-2005 בשעה 16:59.
ישן 29-12-2005, 09:14
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
מכיוון ש.....
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי sss1987 שמתחילה ב "שאלה שמפריעה לי"

כל נושא השיוויון של שירות הבנות בצה"ל הוא מאד סלקטיבי.
כשזה משרת את מטרתם של גופים פוליטיים אלו או אחרים אז צועקים "אין שיוויון"
כשזה מגיע לרמת השקעה של הבנות בכלל לעומת הבנים, פתאום נהיה שקט.
אולי בכלל לא צריך לחפש את השיוויון, אלא לקחת התפקיד עצמו ולשים אותו
כמוביל התנאים - מי שרוצה ויתקבל/תתקבל לתפקיד מסויים התנאים של התפקיד
יקבעו את אורך ואיכות השירות (זה כבר נשמע כמו התחלתו של צבא מקצוען).
דבר אחר מפריע לי, זה כל אותן נשים שיוצאות הביתה עם רוס"רים ותיקים גדולים.
הצבא ע"י כך מסמן אותן כמטרות להתקפה ולפיגוע והסיכוי שהן יגיבו הוא כל כך קלוש...
אותו דבר נכון דרך אגב לגבי הרבה חיילים שלא בתפקידי לחימה!
ישן 31-12-2005, 19:25
צלמית המשתמש של PERE
  PERE PERE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.05
טייסות עלינו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "3 טייסות חדשות סיימו את קורס הטייס"

ראשית - תודה לכל המסנגרים , עשיתם מלאכתכם כראוי .מודה מודה מודה.
פז- נדמה לי שטסנו יחד כמה שנים טובות וגם הצחקת אותנו לא מעט.
אז ככה :
התנדבתי לח"א בגיל 25 אחרי שרות מלא בח"י - חיפה ושארם.
שרתתי כטייס מבצעי כל זמן שיכולתי.
שרתתי כמדריך טיסה עד גיל 50 ואז ניסתם העורק הראשי - קורא גם לטובים.
הפסקת הטיסות לא באה מיוזמה פרטית שלי.
פז - אני מזכיר לך שבשנת 1986 ח"א סגר טייסות כפיר ומיטב הנוער נזרק הביתה ללא ברירה - קיצוצים.
אמרו להם : "הטובים לטייס" ואחרי 7 שנים אמרו להם : הטובים לטייח.
איפה ההשקעה ואיפה החזר השקעה.

בשנים 1976 עד 1978 חיל הים הכשיר מדריכות צלילה לתפקיד הדרכה וביטחון שוטף -צלילות נמל.
6 מדריכות סיימו בהצלחה את הקורס ואולם כאשר פוזרו בבסיסים לטובת צלילות נמל התחילו הבעיות.
עמי איילון שהיה מפקד ישיר שלהן קיבל טלפונים זועמים על התפקוד הלוקה של הבנות:
מחזור פעמיים בחודש.
כאבים בשרירים
ועוד הדף יחוויר.
כל זה ממקור ראשון - נאלצנו לעשות את עבודתן ולצלול במקומן - היינו מילואימניקים ואהבנו לצלול
אז חיפינו עליהן לרוב.
כל הסיפור הנ"ל מוביל לכך שאני לא משוכנע שסיפור הטייסות יצליח לאורך זמן בח"א כפי שנכשל בחה"י.
אני בעד טייסות אזרחיות בחברת תעופה ואני יודע שהן טובות ומשתלבות היטב בקוקפיט.

פז- אל תכעס עלי , אני שוביניסט מקצועי - מאז שהנוירולוג הראה לי מוח של אישה אני גם מבין למה.

חוץ מזה תגיד לי איזה טייסת היתה תחליף לרוזלאר.

חברה אני סוגר את הבסטה.

שנה טובה לכולנו.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 31-12-2005, 21:16
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
אני חולק עליך
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "לא הבנתי את האנלוגיה"

הנושא אולי מצליח מבחינה תדמיתית:
- צה"ל פתח תפקידים רבים בפני נשים
- בתחנות אוטובוס רואים הרבה חיילות "כאילו פייטריות" עם רוס"ר וצ'ימידן
- שדולות הנשים סימנו V.
- הציבור בשל ומפנים את העובדה שהגבולות בין המינים התטשטשו

אבל, האם זה נכון גם מבחינה מבצעית?? לא בטוח!!
אם להיות לוחמת זה??
לשבת בבטשי"ת ולהעביר משמרת - אז בסדר!
לעמוד במחסום ולבדוק פלסטינים - אז בסדר!
למלא תפקיד מבצעי בסט"יל - אז בסדר!
והרשימה עוד ארוכה, הבנו את העיקרון......

אבל, לצאת לפעילות לחימה פרופר מול אויב אמיתי, לצאת לאימונים מפרכים שדורשים מאמץ
פיזי ונפשי כבירים - פה לנשים סיכוי כל כך קלוש וזניח וגם בצבאות אחרים בעולם.
דבר אחד בטוח, יש מאמץ אדיר לגשר על הפערים בין התדמית לביצועים בשטח ומשלם המיסים
משלם את המחיר ובגדול וזה רחוק מלהיות מוצדק לפחות מבחינה צבאית (חברתית אולי כן).

כל הדברים האלה אינם נובעים משוביניזם אלא מתוך הברירה הטבעית שלנו כבני אדם.
ישן 01-01-2006, 09:26
צלמית המשתמש של stealth

אין פה מחלוקת
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אני חולק עליך"

[QUOTE=Fang]

QUOTE]
כמו שכתבתי- אני בעד שילוב, אבל לא בכל תפקידי הלחימה. G.I.JANE זה עדיין רק סרט (מטופש למדי אני חייב לציין), בחורה בשייטת, או בחי"ר, או גם בשריון לצורך העניין- זה בהחלט לא מעשי.
נכון שיש פה עניין גם של לסמן V, חלק מהמטרות של הצבא בשילוב לוחמות זה לתת קונטרה תדמיתית לכל ארגוני הנשים למיניהם (נשים בשחור, 4 אמהות, מחסום WATCH ), אבל אם בנתיים זה מוכיח את עצמו, אין עם זה שום בעיה.
ישן 01-01-2006, 14:21
  fezy fezy אינו מחובר  
חסום

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "אין פה מחלוקת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stealth
[QUOTE=Fang]

QUOTE]
כמו שכתבתי- אני בעד שילוב, אבל לא בכל תפקידי הלחימה. G.I.JANE זה עדיין רק סרט (מטופש למדי אני חייב לציין), בחורה בשייטת, או בחי"ר, או גם בשריון לצורך העניין- זה בהחלט לא מעשי.
נכון שיש פה עניין גם של לסמן V, חלק מהמטרות של הצבא בשילוב לוחמות זה לתת קונטרה תדמיתית לכל ארגוני הנשים למיניהם (נשים בשחור, 4 אמהות, מחסום WATCH ), אבל אם בנתיים זה מוכיח את עצמו, אין עם זה שום בעיה.

מעשי ועוד איך-
יש יותר בנות שמתאימות לחי"ר מאשר לקורס טייס.
אתה מבלבל בין הבחורה הממוצעת (שכנראה לא תצליח בחי"ר או בשייטת) לבין היוצאת מן הכלל.
גם הגבר הממוצע לא יצליח בשייטת או בטייס.
על הקשר בין נשים בשחור ומחסום WATCH לעניין אני ממש לא מבין אבל מילא..
פז.
ישן 01-01-2006, 14:54
צלמית המשתמש של stealth

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fezy
[QUOTE=stealth]
מעשי ועוד איך-
יש יותר בנות שמתאימות לחי"ר מאשר לקורס טייס.

יש לך ביסוס לכך? האם אתה מכיר דוגמאות מהעולם של לוחמות חי"ר ושריון? מדוע לדעתך בארץ הדבר לא עולה על הפרק?

לגבי ארגוני הנשים, מבחינה תדמיתית הרבה יותר נוח לצבא להתפס כארגון יותר ליברלי ופתוח ופחות שוביניסטי מול אותם ארגונים, העובדה היא שהרוב המוחלט של הארגונים האלה הן נשים ולצה"ל הרבה יותר נוח להתעמת איתן כאשר בשורותיו משרתות נשים. לא המטרה העיקרית מן הסתם, אבל בהחלט עוזר לאינטרסים של הצבא בנושא הזה. גם צמיחת הארגונים האלה וגם שילוב של נשים לוחמות התחילו בערך באותו הזמן בסוף שנות ה 90'.

נערך לאחרונה ע"י stealth בתאריך 01-01-2006 בשעה 15:10.
ישן 01-01-2006, 15:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי fezy שמתחילה ב "..."

העובדה היא שגם בצבאות הליברליים ביותר - בהם יש שוויון הזדמנויות מוחלט - כמו קנדה או בריטניה - בתנאי שהבנות ימלאו את אותן דרישות - אין אפילו חי"רניקיות פשוטות. בצבא הקנדי 3 עברו הכשרה, רק בכדי לפרוש מסיבות בריאותיות לתפקידי מינהלה תוך פחות מ-3 חודשים מהגעתן ליחידתן.

המחקרים הכי אופטימיים (בצבא ארה"ב) מדברים על הכנה של הנשים מבחינת כושר של 4 חודשים לפני תחילת ההכשרה עם הבנים, ואפילו אז מדובר על נשר כפול כמעט ביחס לבנים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-01-2006, 16:13
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
ל-fezy
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "העובדה היא שגם בצבאות..."

כדי להיות לוחם ביחידה "מובחרת" (להלן יחידה עם דרישות פיזיות גבוהות), צריך להיות גבר מעל הממוצע.
וגבר ממוצע יכול לשרת בכל יחידות החי"ר האחרות.

לעומת זאת אישה ממוצעת לא מסוגלת לשרת ביחידת חי"ר רגילה - עובדתית המאמץ גדול מדי לגוף של האישה הממוצעת.
ולכן יוצא מכך שרק הבחורה ה"יוצאת מן הכלל" תוכלל לשרת בחי"ר רגיל.

ואז באה השאלה, האם שווה את כל ההשקעה - גם מבחינה כלכלית (צריך מגורים נוספים, שירותים נוספים וכו'), ולהתמודד עם כל הבעיות שיוצרות מספר נמוך של בחורות בסביבה עם הרבה גברים וכל שאר הבעיות שדובר עליהם בשביל להגיד שיש "שוויון"?

האם שווה לך את כל הבלאגן הזה בשביל שמתוך פלוגה של 80 לוחמים יהיו לך 2 בנות?

***סתם לידע כללי, בשיחה שהיתה לנו עם הרמטכ"ל הקודם, העלת צוערת אחת (מנ"מ נראה לי) מתי יפתחו עוד תפקידים לנשים במערך הלוחם, והרמטכ"ל ענה לה שתכלס לא מתוכנן יותר מדי והביא דוגמה: עשו נסיון עם פלוגה של קרקל ושלחו אותם לאזור קלקיליה לתפוס גיזרה, תוך זמן מאוד קצר יחסית אחוז הבנות שם שהיה להם שברי מאמץ הגיע לאזור ה-70%, וזה ללא פעילות גופנית מיוחדת, רק בגלל המשקל של הקרמי+ציוד בסיסי...

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 01-01-2006 בשעה 16:18.
ישן 01-01-2006, 18:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי poplinger שמתחילה ב "..."

תתחיל לקרוא:

דו"ח העוסק בפתיחת תפקידים קרביים לנשים - קרא את חלק ground combat:
http://www.cmrlink.org/WomenInCombat.asp?docID=233

יש כאן review של מחקרים שונים בנושא מיכולות ועד פגיעה ברביה - המאמר מתיימר להפריך כל מיני קונספציות בנושא, אבל לדוגמא בעמודים 6-9 נאמר בפירוש: תכנית אימונים יחודית של 24 שבועות דרושה בשביל להביא את הבנות לרמת יכולת הדומה לזו של הבנים - ועדיין הן יהיו בנחיתות לעומת בנים ברוב המקרים. בקיצור - תקרא.
נ.ב - קח בחשבון שמדובר כאן בסקירה. יצא לי לקרוא חלק מהמאמרים המובאים כאן כביבליוגרפיה. תוצאות הניסויים לא תואמות במלואן את טענות הסקירה - אבל שיהיה:
http://www.liebertonline.com/doi/pd...764?cookieSet=1

למי מעוניין להשקיע קצת כסף: Injuries among female army recruits: a conflict of legislation

http://www.jrsm.org/cgi/content/full/95/1/23

שני המאמרים לעיל מפרטין כמות יפה של ניסויים מדעיים... מציע שתתחיל כאן.

קריאה נעימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-02-2006, 21:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "3 טייסות חדשות סיימו את קורס הטייס"

מוטב מאוחר מאשר לעולם לא!
כתבתם של יוסי יהושוע ויפעת גליק מתוך מוסף שבת של ידיעות אחרונות 23.12.05
תופסות גובה
מעניין מה עזר וייצמן היה אומר על סגן נעמה, שתעמוד השבוע על מגרש המסדרים בבסיס חצרים ותהפוך לטייסת הקרב השנייה בצה"ל בבית הספר לטיסה טוענים שאפילו וייצמן המנוח היה מסכים אחרי טיסה אחת איתה כי המחסום באמת נפרץ לצידה של נעמה יזכו עוד שתי בנות לפרוש כנפיים: גל, שתהפוך לטייסת תובלה, ואסנת, שתהיה טייסת מסוקי סער שלוש נשים שעבורן השמיים הם לא הגבול
(כרגיל, בלחיצה על התמונה תקבלו הגדלה שלה)

המילים החסרות.
בעמודה הראשונה: יהודית דסקלו, המחנכת של אסנת, כלל לא מופתעת. "פגשתי אותה בפעם..."
בעמודה האחרונה: ...טייסות, כמו כל הטייסים האחרים".

ישן 11-02-2006, 22:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

הכתבה
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי מגביה עוף שמתחילה ב "סגן עינב."

מחול הפייפר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/GIFS/pixel_transperent.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/234/GIFS/home/home_lines/lh3.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/GIFS/pixel_transperent.gif]

ע' משכונת האגזים הצליחה להפתיע את כולם והתקבלה לקורס טיס
דנה סומברג 10/01/02
ע' עלתה בחמולה עם משפחתה מתימן. אשת חיל מי ימצא כע'. היתה קמה לפני עליית החמה, קושרת את שמונת אחיה על גבה ויוצאת לעבוד בשדה. באחת הפעמים בעבודתה בשדה פגשה בהדר. השתיים נעשו חברות בלב ובנפש והצטרפו יחד לחיל הנשים של ההגנה 'המגן התחתון'".(חבריה של ע', תלמידת עירוני א' שהתקבלה לקורס טיס, מתארים את בת כיתתם בספר המחזור)הידיעה כי ע', בוגרת תיכון עירוני א' במגמת מחול, הצטרפה השבוע לבית הספר לטיסה של חיל האוויר, הפתיעה את צוות המורים של עירוני א'. "היינו בטוחים שהיא תהפוך לרקדנית מצטיינת ולא לטייסת", סיפרה אחת המורות, "במחשבה שנייה היא תמיד ידעה איך להפתיע את כולם. בין אם זה בתשובה חכמה או במעשה יוצא דופן. כולם מחזיקים לה אצבעות".ע' מצטיינת בתחום המחול כבר מגיל .6 בכיתה א' החלה ללמוד בבית הספר לאמנויות ואחר כך עברה לתיכון 'תלמה ילין', שם למדה שנה אחת. בכיתה י' עברה לתיכון עירוני א' ושם סיימה את לימודיה בהצטיינות.גליה גת, רכזת מגמת המחול בעירוני א', סיפרה השבוע: "הייתי בטוחה שתהיה רקדנית. יש לה משמעת עצמית גבוהה מאוד. היא אף פעם לא ויתרה לעצמה. הציפיות שלה מ עצמה היו תמיד גבוהות. היצירתיות שלה תמיד לוותה בחוש הומור אדיר. אני מקווה שהיא לא תוותר על המחול, כי היא מצוינת".ע', בת למשפחה בת שש נפשות שמתגוררת בשכונת*הארגזים, הינה הילדה השנייה במשפחה. אביה חשמלאי במקצועו ואמה עובדת בשירות מנויים של עיתון יומי.אמה נשמעה השבוע בעיקר מתרגשת: "אני מאוד חוששת לה, אבל הבהרנו לה שנעמוד מאחורי כל החלטה שלה. היא תמיד היתה דעתנית ואי אפשר להתנגד לה. אני בטוחה שהיא תצליח בכל מה שתעשה. היא מאוד מתרגשת לפני הגיוס, ובשבועות האחרונים היא מסתובבת עם החבר שלה וקונה ציוד לקראת גיוסה".אביה נשמע השבוע בעיקר כועס על התקשורת: "תעזוב את הילדה. תנו לה קודם שתהיה בצבא כמה חודשים ואז תתקשרו. יכולים לזרוק אותה תוך שבועיים, ואז האכזבה תהיה מאוד גדולה. כל הפניות מצד התקשורת מאוד מלחיצים אותה. רק כשנדע שהיא מחזיקה מעמד ומתקדמת בקורס, נדבר".אחיה הבכור, ,21 משרת אף הוא בחיל האוויר והשבוע הועלה לדרגת סמ"ר. שתי אחיותיה הינן תלמידות בנות 13 ו*.17 אחותה הצעירה שלומדת בגימנסיה הרצליה אמרה השבוע: "אני לא מופתעת, כי מאז ומעולם היא היתה מאוד כשרונית והצליחה בכל. אני תמיד מסתכלת עליה בהערצה. אני מאוד מתלהבת מזה שהיא בקורס טיס, אבל היא לא מתלהבת. היא תמיד 'קול' ולא עושה מהדברים האלה הרבה רעש. כל המשפחה שמחה בשבילה, ואנחנו רק מאחלים לה בהצלחה".

היא דעתנית

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/234/GIFS/pixel_transperent.gif]
הפרסום ביום שלישי ב"ידיעות אחרונות" גרם לשמחה רבה בקרב חבריה, אולם כמה מהם הסתייגו. "למה היה צריך לכתוב שהיא משכונת*הארגזים?", הם תוהים, "לא מדובר בילדת מצוקה. היא ממשפחה טובה וזה שהם גרים פה זה לא אומר כלום".החברים הגדירו את משפחתה של ע' כמשפחה מסורתית. "הם לא נוסעים בשבת. כשהיו לנו בבית ספר חזרות להופעות בשבתות היא היתה מגיעה ברגל וזה מרחק די גדול מהשכונה לתיכון. היא לא דתיה אבל בהחלט מסורתית".מתברר כי כבר מגיל צעיר ע' ידעה מה היא רוצה להיות. אחת המורות בבית הספר סיפרה השבוע: "כשהיתה לה בעיה באחד המקצועות הנלמדים הגיע אביה לשיחה עם המורה. בזמן שהם שוחחו היא הסתכלה מהצד. כשהשיחה נמשכה יותר מעשר דקות היא אמרה: 'אני כבר החלטתי מה אני עומדת לעשות, אבל אתם יכולים להמשיך לדבר'. היא בהחלט דעתנית ובחורה עם מוטיבציה ושאיפות גדולות".אחת מחברותיה הקרובות של ע': "נראה לי שהיא קצת התייאשה ממחול, כי היא הבינה שבארץ אין בזה פרנסה ואי אפשר לראות בזה מקצוע לעתיד. אני גם מבינה את זה שהיא לא רוצה להתראיין, כי התהילה היא גדולה והיא פוחדת שהנפילה תהיה עוד יותר גדולה וכואב ת. מה, אז תכתבו, הילדה משכונת*הארגזים נשרה מקורס טיס?".
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/234/GIFS/pixel_transperent.gif]

היא החלטית
הלימודים במגמת מחול הם אינטנסיביים. לאחר יום הלימודים ממשיכים התלמידים לשיעורי מחול מפרכים. ע', כך מספרות חברותיה לכיתה, תמיד מילאה את כל המטלות שקיבלה. "היא תמיד היתה שקטה והיו לה כמה חברות טובות. גם בתקופות של הבגרויות במחול, כשכולם היו לחוצים, היא תמיד נראתה שאננה. כאילו יש לה את כל הזמן בעולם. ככה זה היה גם בזמן הכנת הבגרות במחול. כולם היו טרודים ביצירות שלהם, ורק היא לא דברה מילה על הריקוד שהיא מכינה. בסוף, כמו תמיד, הקטע שלה היה הכי מושקע. ביום הבגרות כולן היו בלחץ והיא היתה 'קולית'. זה מה שמאפיין אותה יותר מכל".יצירות המחול של המגמה הוצגו באולם סוזן דלל מול בוגרי בית הספר, התלמידים וכמובן הבוחנים. היצירות היו מגוונות ומושפעות מסגנונות רבים. היצירה של ע' נקראת "ממבו ממה", יצירת מחול המשלבת תיאטרון ומראה קטע הומוריסטי על מושג החיזור. חבריה מספרים כי בתהליך היצירה היא שיתפה את כולם. "כל מי שרצה יכול היה לבוא עם רעיון והיא תמיד שמחה לשמוע כל הצעה. אבל ההחלטה בסוף היתה שלה. היא שאבה את הרעיונות ליצירה מדברים שכולם סיפרו לה".אחת מחברותיה הקרובות: "היא תמיד מוכנה לעזור לכל אחת מהחברות שלה. כשאחת החברות עברה אסון משפחתי גדול, היא ממש סעדה אותה. היא כל הזמן דאגה לה ועזרה לה בכל מה שיכלה, בין אם זה בשיעורים או במקום לישון. היא בחורה מקסימה".מחנכת הכיתה של ע', יהודית שטרייף, שמחה לשמוע כי תלמידתה רשמה השבוע היסטוריה אחרי שהפכה לתלמידה הראשונה שבית הספר שולח לקורס טיס. שטרייף: "היא בחורה מדהימה בכל מובן. יש לה ראש טוב על הכתפיים. היא תמיד ידעה להבחין בין התפל לרלוונטי. היא מאוד החלטית וקשה להתווכח איתה. היא שלמה עם כל החלטה שהיא עושה. אין הרבה כמוה. היא שילוב של מנהיגה ואינדיבידואל. היא רצינית, אבל תמיד יש בה ניצוץ של ערמומיות ושובבות. יש לה משפחה תומכת וחמה. מבחינת לימודים היא תלמידה למופת והלוואי על כל מורה תלמידה כמוה".

היא מפתיעה
מאז שסיימה את לימודיה עבדה ע' כמלצרית במסעדה בקניון עזריאלי. היא שמרה על קשר עם מספר חברות מועט מהכיתה. לע' יש חבר מזה שנה. חברה בן 19 והוא מסיים בימים אלה מכינה ועתיד להתגייס בקרוב לצה"ל. "העובדה שהוא דתי חובש כיפה לא מפריעה לה", מעידה חברתה, "היא אוהבת אותו והוא החבר הראשון שלה. הם הכירו בשכונה וקודם לכן היו ידידים טובים. רק במשך הזמן הקשר ביניהם התפתח. היא בעצמה לא דתיה, אבל היא בהחלט מסורתית. ההתנהגות שלה חילונית לגמרי, אבל לא פעם היא אמרה לי שהיא מאמינה שהאהבה מגשרת על כל הפערים. היא מהאנשים שתמיד יש להם זמן לכל. היא תמיד מצליחה בלימודים, מנהלת חיי חברה ומדי פעם גם מספיקה לעבוד. עכשיו היא מצליחה שוב אחרי שהתקבלה לקורס טיס. בזמנו היא סיפרה לי על הזימון הראשון. היא עשתה את זה באדישות כאילו הזמינו אותה למיונים להיות פקידה. זה קצת עצוב שהיא לא ממשיכה עם המחול, אבל, לדעתי, היא מרגישה שהיא מיצתה את התחום וזה נראה לה טבעי ללכת לקורס טיס בדיוק כמו להיכנס לשיעור של בלט קלאסי. היא מאמינה גדולה בשבירת סטראוטיפים ופמיניסטית גדולה. לדעתי, כרגע היא קצת מפחדת כי כולם מצפים ממנה לכל כך הרבה והיא חוששת. כמו שאני מכירה אותה היא תצליח כמו גדולה כי היא אוהבת להפתיע".ע' תמיד אהבה להפתיע. בימי ההופעות באולם סוזן דלל שבנוה*צדק כל בנות כיתתה היו מתוחות ולחוצות ושמרו על דיאטה קפדנית. ע' כרגיל עשתה כאוות נפשה. "בחיים לא אשכח את מה שהיא עשתה לפני הבחינות", אומרת אחת מבנות כיתתה, "זה קרה בהופעת הבוקר האחרונה מול תלמידי בית הספר. נשארו לנו רק חמש דקות לפני העלייה לבמה, כשכל האולם מלא. כולם כבר מאורגנות לכניסה לבמה ורק היא היתה חסרה. התחלנו לחפש אותה וכבר לא ידענו מה לעשות. נשארו לנו רק שתי דקות ופתאום אנחנו רואות אותה נכנסת בשלווה עם שקית מלאה בקרואסונים עם שוקולד אותם חילקה לכולם. טרפנו כאילו לא אכלנו שנים. שכחנו מכל הדיאטות ועלינו לבמה בכיף. מה שנפלא אצלה זה שהיא אף פעם לא נלחצת מכלום. היא תותחית".ביום רביעי התייצבה ע' בבית הספר לטיסה של חיל האוויר. בשעות שקדמו לכך היא דחתה כל ניסיון של כלי התקשורת לראיינה.

ישן 12-03-2006, 08:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מוטב מאוחר מאשר לעולם..."

תגידו, כבר אין מגבלה על פירסום שמותיהם של טייסים?
שמה המלא של אסנת ניר מופיע בתמונה לפחות בשני מקומות.

סליחה על ההקפצה, יש לי כמה דקות פנויות ואני מנצל אותן לסריקת עעיתונים שכבר שוכבים אצלי חודשים.

ישן 13-02-2006, 14:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=matto]שטויות! אם שייסת..."

אפשר לאנוס גם גברים אבל עוד לא קרה שגבר שאנסו אותו נכנס להריון...

תחשבו על מצב היפוטי: במהלך גיחת צילום מופלת טייסת ישראלית על אדמת אוייב. מאמצי החילוץ עולים בתוהו אולם עיסקת חילופי שבויים נרקמת במהרה והטייסת מוחזרת לישראל בחודש השביעי להריונה, או אולי אפילו מסרבת/לא יכולה לחזור כיוון שהיא אמא טרייה לעולל שלה ושל הסוהר ששמר עליה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:30

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר