לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2006, 15:23
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
אתגר חדש - "אור וצל"

אחרי זמן רב בלי אתגר... הנה שוב חוזרים האתגרים.

הנושא החשוב ביותר בצילום, כך כולנו יודעים הוא האור. התנסות ומשחק באור יכולים להעשיר את הנסיון של כולנו בצילום - ולהפיק את המירב מהצילומים שלנו.

האתגר להפעם עוסק במשחקים ובהבדלים שבין האור לבין ה"אין-אור" (צל).
יש מגוון רחב של כיוונים בהם ניתן לקחת את נושא האתגר וליישם אותו בצילומים שלכם.

כל אחד רשאי להעלות תמונה אחת ולשרשר אותה כאן באשכול זה.

עם נעילת האתגר נקיים הצבעה ונקבע את הזוכה. הזוכה מקבל צל"ש לחודש שלם ! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במידה וברשותכם כמה תמונות ואתם מתקשים להחליט, אתם רשאים לפתוח אשכול חדש לשם התייעצות עם שאר חברי הפורום לצורך בחירה של תמונה אחת בלבד.

רק נזכיר את הכללים:
1) כל משתתף רשאי להעלות תמונה אחת בלבד.
2) על התמונה להיות בגודל מקסימלי של 800X600
3) את התמונה יש להעלות רק לאתר פרש. כל תמונה מלינק חיצוני תיפסל.

ואנו חוזרים ומדגישים - תמונה שלא תעמוד בכללים לא תוכל להשתתף בהצבעה.

האתגר יינעל ב-19 לינואר.

זיכרו, הזמן קצר - לכן אל תתעצלו - צאו לצלם ! מחכים לראות רבים מכם משתתפים!

בהצלחה לכולם !

רועי (rgrg) וטל (RedHunter)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2006, 20:55
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אתגר חדש - "אור וצל""

טוב.. חברה'... הגיע הזמן להרביץ בכם קצת תורה.
חבל שמנהל הפורום שפתח את האשכול, או המנהל השני שחתום על ההודעה הראשונה, לא מסבירים למשתמשים מספיק על האתגר הזה, שאני אישית חושב שהוא מדהים.

לצערי, הועלו כאן יותר מדי תמונות, שעזבו את זה שהן לא מוקפדות טכנית, אלא רעיונית, לא מתאימים לאתגר בעליל.
ניסיתי להגיב פעם אחת בנוגע להבדל בין צל וצללית, אבל כנראה שלדחוף ת'תמונות שלכם לאתגר זה פשוט יותר מדי חשוב לכם, מאשר להתייחס להערות שלנו, למשתמשים אחרים.
חבל שהרוב פה, פשוט 'זורק זין' (סליחה על הביטוי) על האתגר ומספים אותו בתמונות שלא קשורות.

במידה ונראה לכם, שלא הבנתם את האתגר, מומלץ לפתוח אשכול דיון בנושא.
בדומה למשתמש (או ליתר דיוק, משתמשת) אחד (יאנה), שגם אחרי פירסום אשכול התלבטות, בחרה להציג תמונה, שלדעתי האישית ממש לא קולעת.

צל - אינו צללית.
המטרה באתגר אינה להציג תמונות בהן יש גם אור וגם צל.
המטרה היא לגרום לאור וצל, לתפקד בתור התפקיד המרכזי בתמונה. להיות בעצמם, הנושא. להיות כל כך קריטיים בו, שלו צולמה התמונה, באמצעות תאורה אחרת, היא היתה מאבדת מכל הקסם שלה (פלאש ישיר, למשל? קובי...?).

אני רוצה לציין לשבח, מספר משתמשים שהעלו תמונות אשר כולם יכולים לקחת דוגמא מהם, ולנסות לצלם בעצמם תמונות דומות, בסגנון הזה, עד לסיום האתגר. אשמח לראות את כולם מנסים (ולא סתם מחפשים תמונות מהארכיון שלהם, בתקווה שזה יתאים בצורה מעוותת לנושא שלנו), גם מי שכבר העלה. אפשר לבקש מהמנהלים להחליף (ואף רצוי).

משה,
התמונה מציגה קשתות אשר נתמכות ע"י עמודים. שורה של שחורים, המצילים בצורה ארכיטקטורית משהו, על הרצפה, עד למרגלות העמודים מהצד השני, אשר לבנים כתוצאה מהחשיפה לאור. משחק מצויין של אור וצל, אשר לא היה יכול להתקיים, לו משה היה מצלם בשעה אחרת, או עם פלאש ישיר, דבר אשר היה מבטל קליל את ההצללות.

לבקו,
תמונה נהדרת. מעבר לטכניקה, לחשיפה המדוייקת, הצבעים הכל כך נכונים והקומפוזיציה, הצל משחק פה את תפקיד חייו. נותן נופח מלא לכינור וממש תלת-מימדיות ליד. חישבו איך זה היה נראה עם פלאש ישיר.. אני בטוח שכולכם הייתם
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/icon_disgust.gif]

קובי ואביעד. שני פורטרטים אשר מבוצעים בצורה מאוד מעניינת.
נותנת מעט מסתוריות, ועם זאת, הרבה שלווה ורוגע. הצללים החזקים משחקים תפקיד חשוב מאוד במיסתורין, בשתי התמונות.

אולג,
שיחקת אותה עם "הפוך על הפוך". משחקי האור והצל, להבדיל מהתמונות הקודמות, נותנות ביטוי דווקא לאור חלש מול צל, ולא צל חלש מול אור. המדרגות המוארות בצורה סלקטיבית, מתוך הצל, ממש מדגישות אותן, ומוציאות אותן מיוחדות הרבה יותר, משאר חברותיהן. עם כמה שמדרגות זה דבר משעמם, עתיק שדורכים עליו - הנה צורה נהדרת להגיש צילום שלהן, שעושה אותן (או לפחות חלקן), מאוד מיוחדות.

יגאל,
צילום קלאסי של משחקי אור וצל.
אישית אני חושב שזוית שונה, היתה נותנת לך הרבה יותר - הגיע הזמן לנסות שוב, אינך חושב?

אלון,
נסיון יפה. מזכיר לי את הצילום הישן שעשיתי ל K1000 שלי.
חסר לי קצה העדשה, ויש יותר מדי רווח מצד ימין, אבל הרעיון בהחלט עובר.

ובשביל לא לצאת מניאק עד הסוף, אני מקשר לכמה תמנוות מהגלריה שלי, בשביל לעזור לכם להבין טוב יותר, למה אני מתכוון בתמונות 'אור וצל'.
התמונות האלה לא קשורות לאתגר.

1. הפנטקס. שימוש בפלאש צידי במצב Remote.
2. עלה מחורר. יצירת טקסטורה מיוחדת, ע"י מיקום העלה מתחת לספסל מתכת מחורר.
3. בית נטוש. שימוש בחורים בגג בשביל לקבל זריקות אור מהשמש על הקירות, וכתמי אור במקומם.
4. ענת. בדומה לפורטרטים שהועלו. המשחק בתאורה מייצר לנו תחושה שונה לגמרי.
5. סיגריה. פורטרט נוסף מבויים ומתוכנן. פלאש צידי. שיחזור צילום ישן שלי, מ 1999 בדרך לירדן.

הייתי מאוד רוצה לראות אתכם משתתפים באתגר הזה, ונכשלים בו בגלל איכות טכנית, ולא נפסלים בגלל שהצילומים שלכם לא מתאימים.
קחו את עצמכם בידיים. אני יודע שזה סתם משחק, ואנחנו משתתפים בו בשביל להינות, אבל בואו נשחק כמו הגדולים, סבבה?
בואו נרים פה אתגרים לפנים! תקשו על הבחירה!

ישן 15-01-2006, 09:00
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אז למה לרשום את זה באשכול..."

מתן - הצדק עמך. אני חושב שאולי לא יצרתי הסברים מספיק משכנעים למטרת האתגר או ל"כוונת המשורר". אבל, האשכול הנוכחי אינו מקום להשתלחות ישירה במשתמשים ובתמונות שהעלו רק משום שאולי לא הגיעו לסוף דעתו של המנהל יוזם האתגר (אנוכי).

אני לחלוטין מסכים עם הביקורת. אגב, רק בזכות הביקורות והפידבקים שלכם הפכנו להיות מעין "בית". (מי זוכר מה היה כאן לפני כשנה.. )

ולענייננו - אני מוכן להעניק הסבר משכנע ומפורט יותר למטרת האתגר.
מתן - קלעת בדיוק למטרת האתגר. הכוונה היתה ליצור "משחק תפקידים" בין האור והצל בתמונה.
צל היא מילה מבלבלת מאוד וכמובן שצלליות נוטות להראות כצל, אך בתמונת צלליות למעשה אין אינטראקציה בין שטחי האור לצל, אלא הבלטה של שטח מתוחם בעזרת השטח המואר שמסביבו.
משחקים באור ובצל... שיתוף של שני הצדדים, "אור ואפלה" "אור וחשכה" אולי צמדים אלה יעוררו מעט יותר את האסוציאציות העולות עם הרעיון הנוכחי.

אין לכם מה לדאוג. אני מוכן להאריך את תאריך היעד של האתגר בשבועיים אם ברצונכם לשפר או לנסות מחדש רעיונות שלכם.
אגב, רק על ידי נסיונות מחודשים לומדים. קשה ללמוד נושאים חדשים מנבירה בארכיון של עצמנו.

האתגר הנוכחי (והאתגרים הבאים, שכבר מוכנים "מתחת לשרוול") הם על מנת שנוכל לעלות בקפיצת מדרגה אחת קדימה... לצילומים יצירתיים יותר - ובעיקר להתנסויות חדשות.
אני מאמין שפרקי הזמן שמציב האתגר משאירים זמן רב לנסיונות גם לאנשים העסוקים ביותר מביננו.

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 15-01-2006 בשעה 09:14.
ישן 15-01-2006, 09:10
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
מתן חמוד,
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "טוב.. חברה'... הגיע הזמן..."

למה אתה לא פותח אשכול חדש ובו כל הערותיך. אתה יכול להעיר למנהלים, אתה יכול לבקר תמונות, אתה יכול להוסיף לכולם מניסיונך ומכישרונך.
אתה עושה את זה באשכול תחרות שהוא כבר פתוח מזמן, וזהו ממש לא המקום להביע בו את הגיגיך....
אני באופן אישי, קיבלתי את הערתך באשכול התלבטות שפתחתי לפני הפירסום באשכול האתגר. לא הגבתי להערותיך שאין זה המקום לדלות תמונות מהארכיון, מאחר וניסיתי לשמור על לשון נקיה וחברית. רק לשם ההדגמה - התמונות שהעליתי הן תמונות חדשות, שצולמו במיוחד לכבוד האתגר....
בעקבות הערתך - שיניתי את כוונותי, והעליתי תמונה חדשה לחלוטין.
יש לי שאלה אליך - אתה מעיר לכולם, מבקר ומנסה לשפר את איכות התמונות באתגר. האם היית מעז לבצע את זה אם תמונה שלך כבר היתה מפורסמת באשכול התחרות ?
חבל מתן, קבל את הערותי ואת אלו של שחף בהבנה. לפעמים אתה בוטה מדי ולא ענייני למרות הכוונות הטובות. תודה. אם יש בך תחושת הוקרה לתמונה מסויימת - הבע את זה בהצבעה בלבד.
ישן 15-01-2006, 20:30
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כתבתי הודעה ארוכה כאורך..."

להפציץ ולברוח? אני לא רואה בריחה במה שעשיתי. חיכיתי לתגובה שלך.

הנה, אני חייבת לציין דבר שאני מאוד מעריכה בך:
אתה נאמן לעקרונות שלך, וכשחשוב לך לתקן רושם/מחשבה של אנשים - אתה משקיע זמן בלנסח הודעה מפורטת ומנומקת. צדקת במה שכתבת למעלה; סביר להניח שאני לא אשב ואנסח הסבר כ"כ מעמיק על מהות הש/ל, ולו רק כי אני מבינה הרבה פחות ממך בצילום. אני באמת מעריכה אותך, שלא תבין לא נכון, אבל אני חושבת שעם עוד קצת השקעה - תצליח לכתוב הודעות רגישות יותר. כלומר, אני בטוחה, כי כבר ראיתי את הצד הזה שלך בשרשורים שאני פתחתי.
כבר המון זמן רציתי לכתוב לך את התגובה ההיא ^, והתאפקתי כי דמיינתי אותך קוטל אותי עם הסכינים שלך. אני שמחה שבסופו של דבר דווקא לא הגבת לי ברשעות, ומקווה שגם תקבל את ההערות שלי.

ובקשר לביקורת כלפי המנהלים: אוקיי, אני באמת שמחה שיש לנו מנהלים כמו שיש לנו (לא מצאתי תיאור שלא יישמע יצור ), אבל הדרך שבה אתה מתבטא מראה משהו על עצמך. גם אם הם לא נפגעים.
ישן 15-01-2006, 20:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "להפציץ ולברוח? אני לא רואה..."

שחף יקירתי.

אינני מתקיף איש לפני שהוא תוקף אותי.
משה, אגב, גם הבין את זה בשלב מסויים (אם מישהו זוכר את תחילת הרומן של שנינו) ומאז הוא למד לקחת את הציניות הארסית שלי בפרופורציה.

אמרת שראית תגובות פחות זועמות שלי, וברורות ושקולות יותר בפורום.
את יודעת מה - את צודקת.ו
ולא צריך ללכת רחוק (כמו האשכול בנוגע לעריכת level1), מספיק ללכת להודעה הראשונה שלי פה באשכול הזה. יותר שקול ורגוע מזה, אפילו במנזרים בטיבט לא תקבלי.
דימקס ביטא במילים, את מה שכולם מפחדים להביע, וזה את חוסר הרצון להשקיע באתגר, או את הביישנות שבהצגת סימני השאלה. דימקס אמר בגלוי שהוא יודע שהתמונה שלו לא מתאימה לאתגר, אבל הוא מחליט להעלות אותה בכל מקרה.

מלבד דימקס, העלו פה עוד הרבה אנשים תמונות שלא קשורות לאתגר, ובתור אחד שלוקח את האתגרים באופן רציני (ועזבי - זה באמת פאן בשבילי, ואני לא עושה את זה בשביל הצל"ש [מעניין אם אפשר לקבל שניים]), אני מצפה מהשאר שינסו כמיטב יכולתם. כל אחד, ברמתו הוא.
למה קובי, לבקו והאחרים שציינתי בתגובה שלי, צריכים להשקיע כל כך, ואחרים פשוט מעלים תמונות שלא קשורות? זה לא זילזול באתגר? זה לא זילזול בחברים שמשקיעים?
וזו לא פעם ראשונה, שלא תביני... בכל אתגר יש לנו את התמונות האלה שלא קשורות.
אז אני יכול להאשים את המשתמשים שלא קוראים את התגובות שלי פה באתגר (שזה מעליב בפני עצמו) אבל אני גם יכול להפנות אצבע מאשימה כלפי המנהלים. אמרת שזה מזל שיש לנו מנהלים כאלה - ואת צודקת. מזל שיש לנו מנהלים בוגרים, שיודעים לקחת את הביקורת שאני מטיח להם בפנים, והם יודעים מעולה להתמודד איתה ולהגיב לה, וללמוד ממנה. אני מדבר בעיקר על רועי, כי עם טל לא יצא לי הרבה לעבוד בצורה הזו, ועם משה בכלל לא.

ישנו פורום צילום אחר, אם שמעת עליו, בשם D-Spot.
זה הפורום הראשון שכתבתי בו והגבתי בו. פורום באמת ברמה, עם אנשים תותחיים. למדתי שם המון. האתגרים שם מנוהלים בצורה כל כך יפה, מסודרת, מוקפדת... כנסי לשם מתישהו סתם בשביל להציץ... תראי את אתגרי הצל שלהם, או אתגרי השחור/לבן...
אם המנהלים, לא יגדירו בצורה טובה את האתגר אז ככה הוא יראה. וזה התפקיד שלהם (למעשה זה התפקיד של כולנו, אבל ברגע שאני לוקח על עצמי יוזמה ומנסה לעזור לאנשים, אני מקבל יריקות בפרצוף).

לפעמים אני חושב לעצמי "למה לעזאזל אני משקיע כל כך בפורום הזה?"
וכנראה שמה שרועי אמר, עם כמה שזה דפוק - וואלה זה נכון - מכל הפורומים שאני חבר בהם, זה אולי הפורום עם הרמה הנמוכה ביותר מבחינה צילומית, והגיל הממוצע פה באמת נמוך - אבל - זה הבית. ולא יעזור בית דין, הכי כיף בפורום הזה!! ואני הכי נהנה לעזור פה, ולתרום מעצמי.

יקירתי, אמרתי את זה פעם, ואומר את זה תמיד.
אני אומר רק מה שאני חושב באמת. ואני יודע שלפעמים לקבל ממני מחמאה זה כיף, כי יודעים שאני מתכוון לזה, אבל צריך לדעת לקבל גם משובים שליליים.
ומכיוון שאני גם איש שאומר את שעל ליבו, וגם איש שקול - כנראה שאם מישהו הצליח להדליק אותי - יש משהו בעניין, ושווה לבדוק אותו לעומק, ולא לצאת עלי בהתקפות באופן אוטומטי.

אל תחששי להגיד לי בפנים מה שאת מרגישה.
תאמיני לי שאני אעריך אותך יותר ככה. אני לא פה בשביל פוצי מוצי. תאמיני לי, בשביל שאנשים ילטפו לי את האגו אני יכול ללכת לבמה חדשה
ואני לא תוקף אף אחד בסכינים... אני מקבל ביקורות בכיף - רק שימי לב שאת באמת מבקרת, ולא סתם יוצאת בהצהרות ריקות מתוכן, כי זה קצת מעצבן.

המשך ערב מהנה

ישן 15-01-2006, 21:19
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שחף יקירתי. אינני מתקיף איש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx

ישנו פורום צילום אחר, אם שמעת עליו, בשם D-Spot.
זה הפורום הראשון שכתבתי בו והגבתי בו. פורום באמת ברמה, עם אנשים תותחיים.
ופה לא?
זה שהרמה הצילומית שלהם יותר גבוהה ולהפך, לפי דעתי, לא עושה אותם לאנשים יותר טובים/איכותיים.
בד"כ ב- DSPOT לפחות ככה זה נראה הרוב חברה עם DSLR,
אותם אנשים כבר היו זמן נה בתחום (לפחות רובם) והם עשו צעד אחד קדימה , ולכן הרמה יותר גבוהה מאשר בפראש.

למדתי שם המון. האתגרים שם מנוהלים בצורה כל כך יפה, מסודרת, מוקפדת... כנסי לשם מתישהו סתם בשביל להציץ... תראי את אתגרי הצל שלהם, או אתגרי השחור/לבן...
אם המנהלים, לא יגדירו בצורה טובה את האתגר אז ככה הוא יראה. וזה התפקיד שלהם (למעשה זה התפקיד של כולנו, אבל ברגע שאני לוקח על עצמי יוזמה ומנסה לעזור לאנשים, אני מקבל יריקות בפרצוף).
זה באמת יפה שאתה עוזר לאנשים, אבל יש אנשים שגם נפגעים מהציניות שלך.
לי למשל, אין בעיה עם הומור ציני כבר התרגלתי אליו.
אבל יש הרבה אנשים שלא מבינים אותו ולכן זה רק פוגע בהם.

לפעמים אני חושב לעצמי "למה לעזאזל אני משקיע כל כך בפורום הזה?"
וכנראה שמה שרועי אמר, עם כמה שזה דפוק - וואלה זה נכון - מכל הפורומים שאני חבר בהם, זה אולי הפורום עם הרמה הנמוכה ביותר מבחינה צילומית
אז נכון זה פורום צעיר... רוב החבר'ה פה חדשים בתחום, הפורום הזה נועד בשביל לעזור להם ללמוד ולהתקדם. (גם עם לא כולם מפנימים, עדיין יש פה הרבה עם רצון עז ללמוד)
ולדעתי, זה הכי חשוב שיש את האנשים שחוזרים ועושים טעויות כי רק ככה אפשר ללמוד, אם אין טעויות אז לא לומדים.

, והגיל הממוצע פה באמת נמוך - אבל - זה הבית. ולא יעזור בית דין, הכי כיף בפורום הזה!! ואני הכי נהנה לעזור פה, ולתרום מעצמי.

ישן 15-01-2006, 21:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] ישנו פורום..."

ופה לא?
זה שהרמה הצילומית שלהם יותר גבוהה ולהפך, לפי דעתי, לא עושה אותם לאנשים יותר טובים/איכותיים.
בד"כ ב- DSPOT לפחות ככה זה נראה הרוב חברה עם DSLR,
אותם אנשים כבר היו זמן נה בתחום (לפחות רובם) והם עשו צעד אחד קדימה , ולכן הרמה יותר גבוהה מאשר בפראש.

אור, אתה באמת רוצה להשוות את הרמה שלנו פה בפרש לרמה של די-ספוט?
עזוב, חבל על הפאדיחה
בנוגע לאיכות האנשים, יש גם פה וגם פה. אל תשכח שהרבה מגיבים גם פה וגם שם. אמנם קבוצת הפוטוגרופיה מקבלת שם די רע מהרבה אנשים (בינהם חברים שלי מהקבוצה של שלומי, ואפילו משה שלנו), אבל בכלליות, האנשים שם בפורום נחמדים מאוד. שאל את לינור... עזבתי את האתר לא בגלל האנשים, אלא בגלל ששלומי גנב אותי משם אליו לפורום

זה באמת יפה שאתה עוזר לאנשים, אבל יש אנשים שגם נפגעים מהציניות שלך.
לי למשל, אין בעיה עם הומור ציני כבר התרגלתי אליו.
אבל יש הרבה אנשים שלא מבינים אותו ולכן זה רק פוגע בהם.

כפי שאמרתי לשחף, אני לא מתקיף לפני שמישהו תוקף אותי.
התעלמות מהתגובות שלי למשתמשים, והמשך העלאת תמונות שלא קשורות לנושא, אחרי שהבהרתי חד-משמעית שהסגנון לא מתאים, נתפס אצלי כזילזול.
יש אנשים שיודעים לקחת ולקבל את העזרה שלי בכיף, ויש כאלה שלא. אל תלחם יותר מדי למען הטרולים שלא יודעים לתת, ורק יודעים לדרוש ולהספים... הם לא שווים את זה (ולא אציין שמות).

אז נכון זה פורום צעיר... רוב החבר'ה פה חדשים בתחום, הפורום הזה נועד בשביל לעזור להם ללמוד ולהתקדם. (גם עם לא כולם מפנימים, עדיין יש פה הרבה עם רצון עז ללמוד)
ולדעתי, זה הכי חשוב שיש את האנשים שחוזרים ועושים טעויות כי רק ככה אפשר ללמוד, אם אין טעויות אז לא לומדים.

ואני מקווה שלמדת מהטעות שלך ושל האחרים בפורום, שהיא "לא מתווכחים עם מתן!"

מקווה שעניתי לך על כל השאלות, והגיע הזמן להפסיק להספים את האתגר (אחחח... מת על הציניות שלי!)

ישן 15-01-2006, 21:49
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שחף יקירתי. אינני מתקיף איש..."

מתן חביבי.

נתתי את הדוגמא של השרשורים שפתחתי פעם, פשוט כי היא קרובה יותר ללבי. כי הדרך שבה אדם מתייחס אליך (בעיקר כשאתה חדש) היא הדרך בה תזכור אותו ותעריך אותו.
הנה, אין לי בעיה להגיד - אתה ממש אחלה בלפרגן לאנשים ולדבר בעדינות, כשאתה רוצה. אבל כשאתה לא רוצה [כן, הם עיצבנו אותך, והם מתעלמים מההוראות של האתגר, ולא משנה מה] - אתה יכול לקרקף פילים [פשי, איזה דימוי...]. גם אותי מרגיז הזלזול באתגר, אבל אני משתדלת להסתכל על כל אחד מהאנשים כאן כאילו יש לו באמת סיבה לתמונה הלא-מתאימה (חוץ ממי שהראה שהוא מודע לזה. אבל גם על בנאדם כזה אפשר לסנגר, ואפשר פשוט להכריח את עצמך להתעלם מהתמונה שלו).
ברשותך, אני אדבר קצת על פורום אחר שאני גולשת בו (של יצירה באופן כללי, לא רק צילום). בפורום ההוא אני מרגישה הרבה יותר בנוח (ותק, וגם עניין של אווירה), וכתוצאה מכך הערות-בוטות לאחרים באות לי שם יותר בקלות. ולכן אני בהחלט מבינה אותך, כי אני יודעת עד כמה קשה לא לשפוך קיטור על אנשים מעצבנים, שמקלקלים כאילו-בכוונה, ולפעמים באמת בכוונה - רק מתוך רצון לקבל קצת חשיפה ופידבקים.
אבל האוירה שהזכרתי לא הגיעה לפורום ההוא במקרה. היא היתה עניין של עבודה מאומצת של מנהלי הפורום. השקעה בקהילה חמה ומפרגנת, גם אם בהתחלה נדמה כאילו המחיר הוא איכות. [מההודעה שלך אני מבינה שגם אתה הגעת למסקנה הזו (בערך).] כי אין בנאדם שיכול להתקדם-באמת כשכל הזמן מאיים עליו פחד הקטילות והסרקזם. התקדמות אמיתית באה מתוך קהילה חמה וביתית. לכן אני מכריחה את עצמי כל פעם למתן קצת את האש. ולמרות שלא תמיד זה מצליח - עם הזמן אפשר לראות השתפרות.
וכשהמצב ממש זועק הערה - שולחים מסרישי. ועדיף לחכות קצת ולתת לכעס להתקרר. ביקורת נעימה מתקבלת הרבה יותר טוב מביקורת זועמת, ומועילה יותר.

אוף, קשה לי עם המשפטים האלה שלך:
"(למעשה זה התפקיד של כולנו, אבל ברגע שאני לוקח על עצמי יוזמה ומנסה לעזור לאנשים, אני מקבל יריקות בפרצוף)"
"ולא לצאת עלי בהתקפות באופן אוטומטי."
אז ככה אתה רואה את ההערה שלי? יריקה בפרצוף? התקפה באופן אוטומטי?
טוב, אוטומטית היא בטח לא, כי כמו שכתבתי - זה מתבשל בי כבר המון זמן. [וכן בדקתי את העניין לעומק, ומההתחלה אמרתי לך שאני מסכימה איתך, אבל לא עם הדרך בה אתה מעיר.]
יריקה בפרצוף היא גם לא, כי יריקה בפרצוף היא דבר גס ורע רוח, וההודעות שלי כאן, אתה חייב להודות, באמת לא בוטות ומרושעות. ותדע, ההערה הראשונה כמעט היתה מעוצבנת וחדה (לא כמו שאתה מסוגל, אבל גם אני יכולה להיות עוקצנית כשאני רוצה), אבל הרגעתי את עצמי (אני מוכרחה להודות שגם הפחד מהסכינים שלך היה שותף לעסק, אבל לא רק), ועכשיו אני בכלל-בכלל לא כועסת עליך. להיפך. ובכל זאת אני עומדת על דעתי שאתה צריך לעדן את ההערות שלך, גם כשאתה רותח מכעס. [וזו הוכחה לכך שהשיטה הזו עובדת. אולי אחרי שתגיב למי שמעצבן אותך יותר בעדינות, ותתווכחו קצת - תפסיקו לכעוס אחד על השני, וכל ההדורים ייושרו.]

אני לא חושבת שאלו הצהרות ריקות מתוכן, ואני מקווה שגם אתה תגיע למסקנה הזו.
ליל"ט.
ישן 15-01-2006, 22:06
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מתן חביבי. :) נתתי את..."

שחף,
כנראה כשאת תשקיעי חצי ממה שאני משקיע פה, אז הפרופורציה תשתנה.
תראי, אני לא בא לקטול אותך או לרדת עליך (הסכינים שלי מונחים עמוק בתוך הנדן מאחורי הגב).
כפי שנאמר ע"י DB Bulevald (ויסלחו לי כולם אם רשמתי את זה לא נכון) - Life's easy, if you consider things, in another point of view.

ושלא תביני לא נכון - אצלי אין הודעה לא מחושבת.
ואם אני זורק סכינים, מקרקף פילים או יורק אש, זה מחושב וזה במטרה לתת סטירה שתחזיר בנאדם לפסים. לא תמיד עדינות ורוך עובדים (תאמיני לי - אני מתפרנס מזה). לא קרה לך שעשית משהו ממש חמור ואבא שלך צעק עליך? אז מה, זה אומר שהוא לא אוהב אותך?
יש דברים שצריך לשים גלוי על השולחן ולומר "פה הגבול עובר". ומי שעובר את הגבול מקבל פילים מקורקפים, מטח סכינים ואש יוקדת... עניין של חינוך - תאמיני לי, זה עובד מעולה.

ב 90% מהמקרים, אני תמיד אעדיף להיות נחמד, מתחשב ואדיב.
כל עוד אנשים מפנימים את ההערות, ומקבלים או שלא מקבלים (זה כבר סובייקטיבי) את הדברים שלי, אין שום סיבה להתפרץ. אבל אם אני קולט מישהו שעובר את הגבולות - הוא יקבל ממני בדיוק את מה שהוא צריך בשביל לחזור למסילה ולהמשיך בשגרה תקינה.

אני יודע שזה לא נעים, ואני גם לא בטוח שזה המקום שלי בפורום - אבל בהיעדר אחד שיעשה את זה, ובתור אחד שזה מפריע לו, ולא מתבייש לקום ולצעוק "המלך הוא עירום", אני לוקח על עצמי את המשימה המגעילה והשחורה הזו, לצאת מכלי (באופן ווירטואלי לחלוטין, ונשנש עדה שאני 'לא לוקח את העבודה הביתה') ולהבהיר בצורה מאוד קיצונית שהגבול נשבר, וזה חמור.

לשתות מים, לספור עד 10 ושאר טריקים להרגע - תשאירי לזמנים בהם אני באמת מעוצבן

בנוגע ליריקות בפרצוף, הכוונה לא היתה אליך, אלא למעלי התמונות הלא קשורות, למתעלמי ההודעות שלי, ובמיוחד לאלו שמעלים במודע תמונות שלא קשורות (כפי שאמרת - טעויות קורות... אבל כפי שהמפקד שלי אמר לי בטירונות "על טעויות משלמים").

בברכת לילה טוב,
ומקטרת שלום דולקת -
בהצלחה לכולם באתגר (ממה שנשאר ממנו, בכל אופן)

ישן 16-01-2006, 06:54
  juran juran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שחף, כנראה כשאת תשקיעי חצי..."

כול הכבוד על ההרצאות חח
עקבתי על תגובה באתגר הזה....
אני חושב שאתה צודק יש את ה"אנשים" שיודעים להביון ולשפר במלואם ,ולעשות את הדרך עד שידעו שעברו שיש להם את זה.
ויש את ה"אנשים" שמזלזלים,לא רוצים לשפר כלום.
אני מכול התגובות הבנתי אותך מתן....
אתה באמת מסביר טוב ואין סיבה להבין לא נכון.
זה כמו ה"מלך בעירום" אמרו לו הבגדים שלך יפים הבגדים שלך יפים ,ומה הוא היה עירום .
על תחשבו בגלל הרמת מצלמות הוא התמונות שלכם אתם תמיד תקבלו יחס פעוט.
גם אני זוכר שהיה לי טעויות באשכול שמיכאל פתח על האתגרים ונכון טעיתי והבנתי את הנלמד ממתן ומיכאל.
אני מבין אותכם מתן,שחף ואור כי שבאתי לפה לא ידעתי איפה אני ביכלל ,מה אני יעשה פה...וסתכלו איפה אני עכשיו אני מבין תמיד מהטעויות שלי...
ואתם במקום "לירוק" על מתן צריכים לשמוח שמחת "אלוקים"
ולא לזעוף אליו.
אתם תיראו אני הבנתי ממנו גם יש טעויות אבל משהו שאומרים לו הוא תמיד מקבל בחום.
פעם רועי סיפר לי על תחפשו תמיד את ה"תמונה יפה" תמיד תצפו להארות ואחר כך תוכלו לתקן והתמונה תיצה מעולה...
אז בברכה עומר
ישן 15-01-2006, 14:45
  tomashi tomashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.06
האם המושג "סובלנות" פסח עליך?
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "|ROTFL|"

למה להוציא את הכיף לאנשים??? אפשר לחשוב כבר מה קרה, איזה אסון קרה שצריך להשתלח ולהעליב חצי מהפורום באשכול שפתוח לראות כולם. איך אתה היית מרגיש אם היו מגיבים לתמונה שלך, שצילמת בשיא הרצינות ככה...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx

זה באמת כבר עבר את גבול הטעם הטוב...

עריכה: ול-queen הץמונה בפני עצמה מאוד יפה, אבל היא לא כ"כ מתאימה לנושא האתגר, מכיוון שאין בה משחק של אור וצל , אבל לא נורא, יש לך עוד הרבה זמן ואני בטוח שתוכלי לצלם תמונה שהרבה יותר מתאימה לנושא.
זו ציפור! לא,
זה סופרמן! לא - זה חתול מעופף

נערך לאחרונה ע"י tomashi בתאריך 15-01-2006 בשעה 14:48.
ישן 16-01-2006, 06:30

נכון, קצת קשה להבין למה מתכוונים באתגר הזה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ילד... אחרי כל הבלאגן שעבר..."

אבל יש דרכים להסביר. דבר שני תמיד אפשר להיות "ראש קטן" כלומר שיעלו מה שהם רוצים, מה שנראה מתאים בעיניהם ואני לא מתערב, כי בסופו של דבר זה התמונה שלהם שלא קולעת לא שלי.
אני מעריך את העובדה שאתה לא ראש קטן אלא אתה כן מנסה להסביר ולהדגים, אבל הדרך שבה אתה עושה זאת קצת בוטה מדי לפעמים, לכן אני רק רוצה "מיתון תגובות", זה הכול...
ובקשר ל"עזוב שטויות" או ל"אופטימיות" אז וואלה בוא נעזוב שטויות ונמשיך להנות...

ואני לא רוצה שתפסיק לנסות להסביר "מה זה לעזאזעל אור וצל?".
זו ציפור! לא,

ישן 16-01-2006, 19:45
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי tomashi שמתחילה ב "תשמע אין לי בעיה להמשיך להתווכח"

זה לא קטע של 'לריב', פשוט מאוד אני ביצעתי פעולה שהיא לא ברורה לך, או המקור שלה, ואני רק מסביר את עצמי.
זה הכל.
כאשר שני ילדים הולכים מכות בביצפר, ואתה בתור מבוגר אחראי רואה את זה, מה אתה עושה?
מפריד בין השניים ורושם את שניהם על מכות, לא? מספר למנהל ששני הילדים רבו, וכרגע לא מעניין אותך ההיסטוריה. מי התחיל, מי קילל, מי הרביץ או מי שלף אמ-16 'בורקס'.

'ראש קטן' זה לא בדיוק המלצה טובה לחיים בכלל, אלא אם אתה שייך לאירגוני פשע.
למה להיות ראש קטן? בשביל לחסוך מעצמי את ה'מלחמות' איתכם?
חחח... תאמין לי, עברתי הרבה יותר גרוע, ומדי פעם המלחמות האלה בריאות. שמע לי, תראה איך אנשים משקיעים עכשיו באתגר. קח לדוגמא את יאנה (שהוזכרה בהודעה הארוכה והקוטלת שלי למעלה). תשווה בין הצילומים הנוספים שעשתה אחרי הביקורת, לעומת הצילום הראשון.
תגיד לי אתה - זה לא היה שווה את זה?
לדעתי, כן (חוץ מזה שזה ממש מוסיף לי לסקסאפיל ).

ישן 17-01-2006, 06:36

חחחח....
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זה לא קטע של 'לריב', פשוט..."

וואלה צודק. הסברת את עצמך והכל ברור ....ובהחלט יש לזה תוצאות, כי גרמת לאנשים לעבוד קצת יותר קשה. ואכן, הדוגמה הטובה ביותר היא יאנה, שצילמה תמונות מחדש והעלתה אותם לאתגר. אני חושב שבפעם הבאה שיהיה אתגר פשוט המנהלים/מתן/כל מישהו אחר שמבין מה הכוונה האמיתית מאחורי האתגר צריכים להסביר ב-ד-י-ו-ק למה הכוונה, גם אם זה יהיה באורך הגלות, וזאת היתה בעצם הפאשלה באתגר הזה. אנשים פשוט לא הבינו למה הכוונה. לדוגמה באתגר שחור-לבן זה די ברור שצריך תמונות שחור לבן (לא??? ). אז פשוט באתגר הבא, להסביר כמו שצריך!!!
אני לא פה בקטע של להשמיץ או משהו כזה, זאת רק ביקורת בונה.
ואנשים!!! צלליות זה לא נחשב!!!
זו ציפור! לא,

ישן 16-01-2006, 19:13
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי juran שמתחילה ב "[font=Verdana][b][i]משה אני..."

חברים,
שימו לב שאנחנו נמצאים בפורום ציבורי, באינטרנט ולא מפגש בבית קפה. מה שמסתתר מאחורי אמרה זו היא שצריך תמיד לשים לב שכשאנחנו מתכתבים (כמו ב ICQ, מסנג'ר וכדומה) קשה לבטא טון דיבור, מבט מחייך או קריצה והאייקונים לא תמיד עוזרים וגם כשמישהו רושם למישהו אחר "יא שרוט" ומוסיף קריצה... אותו אחד עלול לקחת את הדברים בצורה שונה ממה שנאמרו.
תזכרו שאנחנו בני גלאים שונים, מקומות שונים וסלאנג שונה מאחד לאחד.
זה היה קצת Off topic אבל בכל זאת שופך קצת אור על ההמשך.
אם מישהו מבקר מישהו על תמונה והדברים נראים קצת קשים, מעליבים, חזקים מידי, צריך לקחת הכול בפרופורציות מתאימות ולנסות לראות את הצד החיובי, שאנשים כמו מתן מנסים להעלות את רמת הפורום, לכוון אנשים ואם צריך אז גם לעזור לאנשים לשים לב לפרטים שלא תמיד ברורים לכולם כמו לדוגמה הבדלים בין צלליות לאור וצל וכדומה.
יש זמן לשפר תמונות ולהחליף תמונות, תמיד ניתן להעלות אשכול ניפרד להתייעצות לגבי האתגר ואין מה למהר להעלות תמונה לאשכול האתגר אם אפשר לקבל עליה ביקורות בונה לפני..

ובטון קצת אחר. אם אני אראה מישהו שמעליב בכוונה, אני מקלף לו את העור בפסח. אה כן, הנה ה

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר