לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2006, 12:29
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בעיה של חברה

אני כותבת כאן בעיה של חברה שמבקשת עזרה.. (היא בת 17) אני אכתוב בגוף שלישי מטעמי נוחות, ואשתמש במונחים שלה...:

הילדה מאוד קשורה למשפחה שלה, ולסבא וסבתא שלה בפרט...לא מזמן גילו לסבתא שלה סרטן והמצב שלה הולך ומדרדר מיום ליום...אצל סבא וסבתא מהצד השני המצב גם לא טוב במיוחד...

המצב שלה בלימודים ירד מאוד, היא מחסירה הרבה מבית ספר ונכשלת במספר מקצועות (מדובר בתלמידה ששנה שעברה הממוצע שלה היה בערך 95...).

כאילו כל זה לא מספיק בשבילה, אמא שלה לא עובדת מזה מספר שבועות (פיטרו אותה מעבודה)..היא רוצה לצאת לעבוד אבל לא ממש יכולה כי היא מחזיקה בתפקיד די חשוב בתנועת נוער (הנוער העובד והלומד) שדורש ממנה המון זמן והשקעה...

היא עכשיו בלבטים אם לעזוב את התפקיד וללכת לעבוד...ממש קשה לי לומר לה מה לעשות כי אני בתור ראשגדית בצופים יודעת כמה התפקיד שלה חשוב ומשמעותי...

חוץ מזה שהיא די בדיכאון רוב הזמן, היא בקושי יוצאת עם חברים ורוב הסדר יום שלה מסתכם בלימודים, בתנועה ובמשפחה..היא מרגישה שהכל כבד עליה ושהיא לא מצליחה בכלום...

מה אפשר לומר לה...איך אפשר לעזור?

היא פשוט מרגישה אבודה...(ככה היא אומרת...:/)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2006, 17:55
צלמית המשתמש של Ir4$Al3
  Ir4$Al3 Ir4$Al3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ir4$Al3
באמת מצב לא נעים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "בעיה של חברה"

ת'אמת,לא נראה לי שיש הרבה מה לומר לחברה שלך.
היא צריכה להחליט בעצמה מה טוב לה,אם זה ללכת לעבוד,לפרוש מהלימודים,להישאר בצופים וכו'.
זה דיי תלוי באדם ועד כמה הוא מוכן "לסבול" בשביל להצליח.

אם היא מרגישה שקשה לה ושהיא לא יכולה להתמודד עם זה אז כנראה שבמוקדם או במאוחר היא תחליט החלטה כלשהי שכנראה תשנה את החיים שלה,לטובה או לרעה.

לדעתי צריך לתת לה להחליט את ההחלטה הזאת בעצמה,וכן בשביל מה יש חברים?בשביל שיעזרו לך!
אבל אם איכשהו,מתישהו זה לא יילך אז אם מי שייעץ ירגיש רע עם עצמו וגם חברה שלך תרגיש רע שהיא לא החליטה בעצמה מה כדאי לה לעשות.

לא נראה לי שממש עזרתי,פשוט אני לא חושב שיש הרבה מה לומר על מצב כזה.
לילה טוב

ישן 11-01-2006, 18:19
  משתמשת נקבה tiras777 tiras777 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אממ

לגבי הסבתא...תנסי להסביר לה, שאין מה לעשות, אלו החיים..היא צריכה להתקדם הלאה..לא לשבת ולהיכנס לדיכאון..כי זה לא יעזור לה., לא לה, ולא לסבתה..
שתנסה לבקר את הסבתא יותר, לבלות איתה..לעזור לה להתמודד עם המחלה..(עזרה ועידוד מנכדים תמיד עוזרים).

לגבי הלימודים..בשביל זה יש יועצת בבית הספר..שיושבת עם התלמיד..מנסה לברר ממה נובעות הבעיות שלו..ואז מתחילה לפתור אותן..אחת לאחת..שתלך ליועצת..

ותסבירי לה, שיש סדרי עדיפויות בחיים..והיא צריכה לקבוע לה אותן..במקרה שלה זה נע בין שלושה גורמים: לימודים, משפחה, תחביבים...
היא פשוט צריכה לסדר לה את סדרי העדיפויות בדרך שהיא רוצה ואיך שהיא מאמינה..בין אם זה לוותר על "חיפוש עבודה"--(כי אין מי שיפרנס)..וויתור על זה..על מנת לחזק את התחביבים שלה (תנועת נוער)..

היא צריכה לבדוק מה באמת יותר חשוב לה בחיים, ואז החיים יזרמו לה על פיהם..

בכל אופן בהצלחה..

ישן 11-01-2006, 21:48
  -Maya- -Maya- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04

ראשית תודה בשמה ובשמי על התגובות של כולם...

כמה תשובות...
בקשר לאבא - הוא בתמונה, ההורים נשואים...אבל הוא לא עובד בעבודה שהוא מרוויח בה הרבה...

לגבי התפקיד שלה בתנועה-
קודם כל אני חייבת לציין שזה לא בדיוק תחביב...כאילו נכון שזה רק תנועת נוער אבל זה בערך כל החיים שלה...
אני אסביר משהו שדיברנו עליו אתמול, שאני גם ממש מזדהה איתו...היא אומרת שאם היא תעזוב את התפקיד אז התנועה בשבילה לא תהיה אותו דבר, היא יודעת שהיא תוותר לעצמה על לבוא לקן, וכתוצאה מכך היא תתרחק מחברים שלה (החברים לתנועה הם גם החברים לביתספר ובכלל...) וזה יעשה לה רק רע, כי החיים שלה יהפכו ללימודים ולעבודה (אם היא תחליט לעזוב היא תלך לעבוד)...היא אומרת שהיא בטוחה שהחברים ישארו שם בשבילה אבל באופן טבעי הקשר ייחלש והיא לא רוצה שזה יקרה כי זה הדבר היחיד בערך שמחזיק אוותה..למרות כל הקשיים\ זה קצת מרחיק ממנה הכל ומונע ממנה לחשוב מחשבות רעות...

זהו היא ממש בדילמה וגם אני..
אין לי מושגגג מה לומר לה...
אני ממש רוצה לעזור לה ולא יודעת איך ):

ישן 12-01-2006, 12:50
צלמית המשתמש של עישונים
  עישונים עישונים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל עישונים
אני חושב שאם זה היה קורה לי

הייתי הולך לבקר את הסבתא(משני הצדדים,הרי שניהם לא מרגישים כ"כ טוב) הייתי מבקר אותם לפחות פעמיים בשבוע(בין אם היא בבית חולים ובין אם היא בבית וגם אם היא גרה רחוק)אני אישית הייתי יותר יוצא עם חברים והכל גם לומד אבל פחות(מהסיבה הפשוטה שאת הלימודים אפשר להשלים אח"כ)נכון שזה לא כ"כ כיף ונוח(להשלים לימודים אח"כ)אבל המשפחה,לפי דעתי,בהמוןןןןן יותר חשובה מהלימודים(אני לא קורא לכל מי שיש מישהו שלא מרגיש טוב במשפחה להפסיק ללמוד אני רק אומר שילמד ושישקיע אבל פחות אם נגיד היא היתה תלמידה של 95 אני בטוח שגם 70-75 זה טוב)

ובקשר לעבודה הייתי יוצא מהתפקיד בתנועת הנוער(ששחכתי את שמה...) והולך לעבוד ומתנחם בכך שיש עוד אנשים שידעו לעשות את התפקיד שאני עשיתי על הצד הטוב ביותר

*יש לציין שכל מה שנכתב פה נכתב מדעתי האישית ומה אני הייתי עושה

מקווה שעזרתי ובהצלחה

.נ.ב.
יפה מאוד שאת ככה דואגת לחברה שלך כל הכבוד!!! אחלה חברה יש לחברה שלך....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר