לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2006, 21:26
  yogev 8 yogev 8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
תראו איזה צבא יש לנו..

שלום
אז ככה אני התגייסתי ב 29 לנובמבר למוד"ש הכול היה טוב ויפה
עשיתי את השרשרת חיול היה בסדר קצת ארוך אבל עברנו את זה..
אז ככה חלק משרשרת החיול זה לעשות גם בדיקת ראייה ושם אמרו לי שאני פסול עיניים
לא הבנתי מה זה שאלתי את הרופא,הוא אמר לי שאין לו מושג מה זה אומר..טוב...
עליתי על מדים ואז ניגש אלי חיל ואומר לי ללכת לקב"ן...
הלכתי לקב"ן הוא אומר לי שאני לא יכול לשרת במוד"ש כי אני פסול עיניים וכול התפקידים שם זה תצפיות...
הוא אמר לי שיש לי אופציה לשרת בתותחנים או שריון או לקחת דח"ש(דחיית שירות) למרץ..
אמרתי לו שאני יעדיף לחכות למרץ וללכת לאן שאני ירצה מילאתי מנילה חדשה
גבעתי
גולני
ונח"ל
אז ישנתי לילה בבקו"ם ולמחרת חזרתי הביתה עם המדים וכול הציוד וב 15 אני צריך לחזור שיחזירו
לי את החוגר לעשות כמה בדיקות ואז יגידו לי כנראה שאני יתגייס לגבעתי.
השאלה שלי היא למה אני צריך לעבור את כול זה אחרי שעשיתי תחקיר בטחוני וכולי הייתי בראש של ללכת למוד"ש פתאום אומרים לך שאתה לא יכול ללכת
למה לא עשיתם את הבדיקה הזאת לפני הגיוס? או בתחקיר או משהו כזה?
אם מישהו עבר משהו דומה לשלי מוזמן להגיב ואם יש למישהו תשובה למה הצבא כול כך אטום שיגיב בכיף...
תודה עם קראתם את החפירה...מצטער אני פשוט רוצה להראות לכולם שאתם הולכים להתגייס למקום הכי לא מסודר בעולם..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2006, 22:10
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
הסיפור שלך הוא קצת מוזר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yogev 8 שמתחילה ב "תראו איזה צבא יש לנו.."

בשרשרת חיול אמרו לך שאתה "פסול עיניים"? מה הכוונה? שאתה צריך משקפיים? אז איך זה לרופא "אין מושג מה זה אומר"?
ולמה הלכת לקב"ן? (קצין בריאות נפש - מה הקשר לעיניים?)
קב"ן לא קובע לאן תשובץ בתפקידך הצבאי, אלא את בריאות הנפש שלך. אולי התכוונת ל"קצין מיון"?

עכשיו לגבי השאלה שלך:
"השאלה שלי היא למה אני צריך לעבור את כול זה אחרי שעשיתי תחקיר בטחוני וכולי הייתי בראש של ללכת למוד"ש פתאום אומרים לך שאתה לא יכול ללכת
למה לא עשיתם את הבדיקה הזאת לפני הגיוס? או בתחקיר או משהו כזה?"

עברת תחקיר בטחוני לפני הגיוס כי התפקיד במוד"ש אליו היית מיועד דורש זאת. כפי שציינת בעצמך, נפסלת לשירות במוד"ש עקב בעיית עיניים, ולכן אתה לא יכול ללכת.
את הבדיקת עיניים דווקא כן עושים לפני בגיוס - בצו ראשון. אתה לא זוכר שעמדת בתחתונים וגופיה במרפאה כשאתה מכסה יד אחת ומקריא מספרים מהלוח?
בכל אופן, בדיקת ראייה קפדנית יותר (עם מכשיר שאין לי מושג מה שמו) עולה יותר מדי, ותיקח יותר מדי זמן וכסף אם יבצעו אותה על כל מלש"ב בצו ראשון, לכן עושים אותה רק למיועדים לתפקידים מסויימים (כמוך) כדי לחסוך בעלויות של כסף וזמן.

בצבא באמת יש הרבה אי סדר (ובעיקר בבקו"ם), אבל לפעמים צריך לגלות הבנה, שזאת מערכת גדולה שקולטת קבוצה גדולה של אנשים שעובדת תחת אלפי אילוצים שאני ואתה לא יודעים עליהם.

מקווה שהצלחתי להבהיר קצת את העניינים.
בהצלחה בהמשך, בכל אופן.
ישן 16-01-2006, 23:14
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yogev 8 שמתחילה ב "תגובה"

העיגולים העקומים והצבעוניים הם בדיקה האם אתה עיוור צבעים. (מי שעיוור צבעים לא יצליח לקרוא את המספר בין כל העיגולים).
בנוסף, עשו לך (או לפחות היו אמורים לעשות) בדיקת ראיה בסיסית. להעמיד אותך מול פלקט עם מספרים, ואתה מקריא את המספרים בזמן שאתה עוצם עין אחת בכל פעם.

לתפקידים אחרים, כמו למשל במיונים לקורס טיס (אחת הירפו"ת, לא זוכר איזה) עוברים בדיקת ראייה מעצבנת שמטפטפים לך טיפות עיניים שמרחיבות את האישונים, וכשהראש שלך מקובע בכזה מכשיר, האופטמטריסט מאיר לך את תוך העין עם לייזר. ממש ממש לא נעים.
בכל מקרה, עלות של בדיקות ראייה כאלה לכל מלש"ב עולות המון, ויותר משתלם לצה"ל לעשות אותם אחרי הגיוס שלך מאשר לכל צעיר בצו ראשון בלשכת גיוס.

אז לא קיבלת מוד"ש - לא נורא. יש תפקידים קרביים מעניינים אחרים, ובסך הכל להיות בדח"ש זה לא סוף העולם.
קיבלת אקסטרא חופש
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר