לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2006, 02:08
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Imial שמתחילה ב "יתרונות וחסרונות של AJAX"

AJAX נחמד והכל, אבל צריך לדעת להשתמש בו ומתי (כמו שאמר חכמינו ישראל ).
לפי דעתי, שימוש נבון בו הוא באמצעות:
1. טפסי התחברות. אינך רוצה לטעון מחדש את העמוד אם המשתמש לא יכול להתחבר בין כה וכה.
2. מילויי פרטים שוליים של, למשל כמות תגובות בעמוד של אשכול בפורום, שאין צורך בפוסט של טופס שלם בשביל זה, אלא מספיק השליחה המינימלית בXMLHTTP שתעשה את השינוי במסד הנתונים.
3. עמודים כבדים, שמכילים בתוכם הרבה שאילתות שאינך רוצה שיעלו בבת אחת לעמוד, אז אתה מחלק את העמוד לחלקים ומעלה לפי דרישה של הצופה.
4. ואם תלך ממש רחוק, סטטיסטיקה של גולש מרגע כניסתו לאתר.

חלק מהמדריכים שאני נתקלתי בהם מדברים על פתרונות לאופציות 1 ו-3 בעיקר.

לפי דעתי אפשר לקחת את העניין הזה מאוד רחוק, לדוגמא אפשר לגרום למשתמש נוחות מירבית באפיוני המערכת שלו, ללא כניסה מסורבלת לפאנל אישי וכל מיני דברים כאלו ואחרים.

שוב, כמו שישראל אמר, כל אחד וצרכיו. אם לא הרגשת צורך לזה, כנראה שלא היית צריך להשתמש בזה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2006, 20:59
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי fat fish שמתחילה ב "חסרונות עיקריים"

יש לך רעיון שיחליף את מה שאתה מתנגד לו ? כי בסך הכל יש בזה צורך [גם אם לא תמיד], ולעיתים רבות מדובר בצורך בסיסי ביותר.

ואם כבר אז אתן לך דוגמה מהרגע הנוכחי.
אני בונה כרגע אתר לחנות, בין השאר כמובן מוצגים באתר מגוון מוצרים והלקוח יכול לפתוח חשבון משתמש, ליצור הזמנה, להוסיף ולהסיר פריטים להזמנה [ניתן ליצור מספר הזמנות נפרדות].
כשחשבתי על הפעולה של "הוסף להזמנה" (או: "הוסף לסל" כפי שרגילים לקרוא לזה ברוב האתרים), חשבתי שזה לא ממש נחמד אם לאחר כל לחיצה על כפתור "הוסף להזמנה" הדף יתרענן מחדש. ומה עם הוא בדיוק היה באחת השורות בתחתית העמוד, הוא ילחץ כדי להוסיף פריט להזמנה, המידע ישלח לשרת והדף יתרענן והוא שוב יקבל את חלקו העליון של הדף כשהוא מתבלבל ולא מחזיק ראש במקום ובפריט שהוא אחז לפני רגע.

לכן הפתרון לדעתי הוא שימוש ב-XMLHTTP, אלא אם תחכים אותי בשיטה עדיפה.

פתרון נוסף שחשבתי עליו הוא אפשרות לסמן ליד כל פריט אם להוסיף להזמנה (אובייקט checkbox), ובסיום הצפיה בדף יהיה לחצן להוסיף להזמנה את כל הפריטים שסומנו. אבל זה לא כ"כ נראה לי, נראה לי שהרבה משתמשים לא יבינו את הרעיון, לפחות לא עד שיסבירו להם, ולעיתים יסמנו אך ישכחו בסוף ללחוץ על "הוספת הפריטים המסומנים", יכנסו לקישור אחר והמידע כמובן לא יעודכן בהתאם לבחירתם.

לגבי הבעיות שציינת.
1. מה מפריע לך שזה לא סימנטי ? למרות שזה בעצם הרעיון של XML, ואין אבסורד גדול מזה שעצם הטכנולוגיה של XMLHTTP לא עומדת בבסיס הרעיון של XML...
2. אם הבעיה קיימת היא לא צריכה למנוע את הטכנולוגיה, אלא צריך לפתור את הבעיה. או שהמפתח ידאג לזה (באמצעות הגדרת ההיסטוריה ב-JS - לא השתמשתי בזה בעבר, אז אני לא בטוח שאפשר), או שהדפדפן ידע להתמודד עם זה כמו שצריך.

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 15-01-2006 בשעה 21:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר