לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2006, 08:44
  Folklore Folklore אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MiChel שמתחילה ב "מההההההההההה!!!"

בואו תנו לי להסביר את זה ככה:
רגש יש לכם בכמויות במוזיקה קלאסית, אבל אתם רואים שם נשמה? אתם מרגישים שאתם שופכים את הלב עם יצירות של ואגנר? (בהנחה שאתם לא נאצים?)
נשמה יש לכם בדכ במוזיקה מזרחית - מוזיקה שבואו נאמר שהרבה תחכום לא תמצאו בה (אלא אם אתה מרחיבים אופקים ומגיעים לאבות הרוחניים של המזרחית כיום והם הברירה הטבעית ובוסתן אברהם), אבל אנשים שופכים את התסכול שלהם מהחיים ומשחררים את עצמם בקלות עם התו הראשון.
במטאל תמצאו את זה עם המטאליקות הראשונים, עם ביוהאזארד, עם אורפנד כמובן ועם BATHORY למשל, שבדכ אין בהרכבים האלו הרבה רגש (למעט אורפנד אולי שלהם יש נטייה לפרוגרסיביות) אבל אנשים מתחברים תוך שניה ולא צריכים לשבת לעשות ש"ב על סולמות לפני שהם מנסים להבין מה היוצר מנסה לומר.

מלבד זאת, הדרים האחרון הוא מחווה צולעת לMUSE בכמה וכמה מהשירים. אותם מקצבים אותו הניגון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2006, 14:57
  DarkSoul DarkSoul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.04
כמה הערות לסדר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Folklore שמתחילה ב "בואו תנו לי להסביר את זה..."

1. בטח ובטח שיש רגש ביצירות קלסיות. באך כתב את סימפוניה/ות (לא זוכר) שהיה חרש לגמרי...
כלומר הוא הרגיש את המוזיקה בראש, בנוסף אומרים שבטננהנה (אחת מסימפונות המפורסמות שלו.. סליחה על הבורות.. אבל אני בטוח שאתם מבין למה אני מתכוון) הוא הביע את מלאך המוות דופק לו על הדלת... לא נראה לי שזאת היכולת הטכנית של באך...

2. לא צריך להתבכיין כדי לשפוך את הלב והנשמה... אפשר לעשות את זה בדרכים אחרות, למשל -
מוזיקה... דבר שלא מוצאים הרבה במזרחית.... והמון בדרים ולהקות אחרות....

3. הדיסק האחרון של דרים לא משקף בקצת את היכולת שלהם מבחינת מסר.... לעומת זאת כל הדיסקים האחרים שלהם שופכים את הלב דרך הליריקה ודרך המוזיקה

ישן 08-01-2006, 22:48
  _qwerty_ _qwerty_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.02
אחת מהאהובות עליי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y_shutup שמתחילה ב "Dream Theater מעולים או מה?..."

והכי טובה בתחום בלי ספק.
הדיסקים הכי טובים (לדעתי) לפי סדר:
1.Awake
ממליץ במיוחד על (A Mind Beside Itself (Erotomania|Voices|The Silent Man כמו כן על Scarred המדהים ושיר הפרידה של הקלידן קווין מור Space Dye Vest שיר ממש עצוב ויפה.

2.Images And Words
מומלצים - (Take the Time, Metropolis Pt. 1 (The Miracle and the Sleeper ו - Under a Glass Moon.

3.Six Degrees of Inner Trubulance (בעיקר הדיסק השני, אבל גם הראשון מעולה)
מומלצים - בדיסק הראשון - The Glass Prison, ובדיסק השני Crash Landing (שני החלקים)

ואי אפשר בלי השיר אולי הכי טוב שלהם A Change of Seasons, רק חבל שהדיסק כזה גרוע..

אגב אני יודע שלא ביקשת המלצות, אבל הייתי חייב

בכל מקרה, אחת הלהקות שהכי השפיעו עליי בכלל, ועל כל מה שקשור למוזיקה בפרט.

מומלץ מאד

ישן 19-01-2006, 08:46
  אבישימזרב אבישימזרב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.06
תאטרון החלומות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y_shutup שמתחילה ב "Dream Theater מעולים או מה?..."

טוב יש לי כמה דברים להגיד בנושא דרים, אני אישית גדלתי על להקות כגון: metallica, megadeth, pantera, guns and roses וכו'.
דרים הייתה הלהקה הפרוגרסיבית הראשונה ששמעתי ולצערי שללתי אותם לגמרי, אחרי כמה שנים בשמיעה חוזרת פשוט התמכרתי.
אין ספק שscenes from a memory הוא הדיסק הכי טוב שלהם מכל הבחינות, המוזיקה, הליריקה, הרעיון הגאוני שמאחורי השירים, הסאונד המפלצתי, הפקה, ביצועים, רגש, בקיצר הכל.
לגבי "נשמה" תקשיבו לשירים:
the spirit carries on, through her eyes, take away my pain, lines in the sand, scared...
למי שלא מכיר אני ממליץ לשמוע את הדיסקים שלהם בסדר הבא:
Metropolis pt.2
Change of seasons
Images and words
Awake
octavarium
Six degress of inner torbulance
falling into infinity

falling into infinity זה הדיסק הכי רגוע שלהם והכי ממוסחר, יש כמה שירים ממש טובים וכמה די סתמיים, אבל הוא זורם באוזן.

ול slipkorn אם אתה רוצה לשמוע רגש אמיתי תקשיב למרטי פרידמן!
ישן 22-01-2006, 22:14
  chilavert chilavert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
scenes אחי לפנים

די כבר!!!!!!!!!!
תפסיקו להלל את סינס פרום א ממורי, זה חרה של אלבום!!!!!
חרה!חרה!חרה!חרה!

הדבר הכי טוב שיצא מהאלבום הזה זה שני האינסטרומנטלים המדהימים overture 1928 ו dance of eternety חוץ מזה אין באלבום כלום חוץ מכמה סולואים טובים פה ושם

הם פשוט באו ושמו את רובי וויליאמס במקום ג'יימס לברי ואמרו"הנה, כך, תשיר"
הם לא שמים לב שהם הפכו למתרוממים. כאילו, מה זה החרא הזה through her eyes?
ועוד כל מיני שירים מתרוממים מהדיסק שאינני זוכר את שמם
האלבום לא קשור לפרוגרסיב וכל היום מחשיבים אותו לפסגת הפרוגרסיב של שנות התשעים !!
יאלללה לכו תאכלו חמין!!!!!

אותו הדבר עם awake רק הפוך
הם צריכים להבין משהו:
ד-ר-י-ם ד'-י-א-ט-ר ז-א-ת ל-א ל-ה-ק-ה ש-צ-ר-י-כ-ה ל-נ-ג-ן מ-ט-א-ל!
האלבום לא קשור אליהם! הוא לא ממצה כלום מהיכולות של ג'יימס לברי שהוא לדעתי אחד הסולנים הגדולים בכל הזמנים ולא רק במטאל, פרוגרסיב או איך שתרצו לקרוא לזה
כמובן חוץ משני השירים המדהיצים erotomania ו- voices

דרים דיאטר זאת להקה עם פוטנציאל עצום!!!!!!
כמו בשיר the glass prison שכמה המליצו עליו
יש לו התחלה מדהימה עם המון פוטנציאל וכל השאר זה קירק האמט מנגן שם שטויות, כאילו, למה לעשות משהו דפוק עם אתם יכולים להרבה יותר?
כל המשך השיר בנוסף לקירק האמט זה שטיות מטאל שלפעמים הקול של ג'יימס נשמע כאילו זה גראול!!
וכל הסקרצ'ים והשטויות שג'ורדן רודס דחף שם.........
לבנאדם יש כשרון עצום והוא מנסה לנגן מטאליקה!!!(בלי כמובן לזלזל בהם)
הוא בכלל אמור לנגן פיוז'ין!!!
שיפסיקו לנסות להיות מטאליקה, לדחוף טראנסים ודברים אלקטרוניים, ושיפסיקו להיות מתרוממים למען השם!!!!!!!!
בכלל ג'ון פטרוצ'י נדפק, הוא כבר לא יודע לנגן אבל ממש אין לי כח להכנס לזה.....

כולנו יודעים שאם בא להם והם רוצים הם יכולים להגיע לפסגות אומנותיות עצומות והם הראו את זה בliquid tension יפה מאוד, שזה לדעתי אחד הדברים הכי טובים שהעולם שלנו קיבל!!!הרי שיש להם כשרון עצום!!!!!
אבל כמובן שענייננו הוא דרים אחי לפנים וליקוויד אחי לפנים זה כבר סיפור בפני עצמו אז חייבים להציג את היצירה הכי גדולה שלהם שכבר כולם שכחו ממנה:
Images And Words

אין...........פשוט אין..........שום דבר שמתעלה על האלבום הזה!!!!
ג'ון פטרוצ'י הראה שם את שיא יכולתו (כמובן בלי להתייחס לליקוויד אחי לפנים)
אין לי כבר ממש כח לתאר את מה שהוא עשה שם אבל אתם חייבים להבין את זה שהוא פשוט
ניגן טוב!!!!
ג'יימס לברי כל פעם גורם לי מחדש לבכות כשאני שומע את האלבום,
אין אף אחד בעולם שיכול או יכל להגיע לתדרים שהבחור הגיע אליהם!!!!יש לו את הכל הכי ייחודי בעולם
ואם תשימו לב הוא לא צורח כמו שכולם חושבים, הוא פשוט שר נפלא..........!
קווין מור גם כן אחד הקלידנים הייחודיים,מייק פורטנוי היה אחד הכלים(לא הרביעיות שהוא מנגן היום), וג'ון מיונג היה פשוט חזיר אנוש!!!!!!
אני חייב לציין שאחרי האלבום חלה ירידה בקולו של לברי.
משום מה כבר אין לו קול בהופעות ונראה כאילו עוד שניה הוא עומד להיחנק(ראה awake live)
כנראה הוא התחיל לעשן.............

אני לא חושב שאי פעם הם יצליחו להגיע לרמת הלחנים(שוב בלי להחשיב את ליקוויד טנשן) לרמת הביצוע ולרמת הכלות(מלשון כלי) שהם הגיעו אליה באלבום הזה, כל שיר זה פשוט פיצוץ!!!!!!!!! אין שם.....
פשוט אין שם משהו לא טוב!!!!!!!!(טוב אולי חוץ מפול מי אנדר אבל גם הוא שיר טוב)
אחד הדברים הכי יפים ומושלמים שהעולם שלנו קיבל מהם.....פשוט מחיאת כף!
ואם יורשה לי להוסיף שהשיא של האלבום הוא בקטע הווקלי האחרון בשיר האחרון בדקה 9:35 שבו ג'יימס לברי פורץ את גבולות המין האנושי לבכות....אני פשוט משתתק בקטע הזה!!!!!

בקיצור אין לי כח ממש לתת ביקורת על כל דבר שמהללים אותם והוא לא ממש מוצדק כמו למשל change of seasons אבל לא משנה, מה שניסיתי להגיד שלאנשים האלה יש כשרון יוצא דופן והוא ממש אבל ממש ממש לא ממומש.

תודה רבה ושנה טובה לכל הממונים ומשפחותיהם!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר