לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2006, 21:52
  אוהד שקד אוהד שקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
מידע הידעתם?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי crazygamer שמתחילה ב "רובם"

דנמרק היא המדינה היחידה שקיבלה אות חסידת אומות העולם כמדינה ומלך דנמרק באופן אישי...

הדנים הצליחו להציל יותר מ90% מהיהודים בשטחם הודות לנחישות, רצון ואהבת הזולת. אחד מקציני הנאצים סיפר על כוונת הנאצים לדרוש באחד הימים את כל היהודים ולאסוף אותם להעברה למזרח (למחנות ההשמדה). מלך דנמרק סירב להפנות את הגב לאזרחי ארצו היהודים והורה לדייגים להעביר יהודים מדנמרק לשוודיה הניטרלית והסמוכה. יש לציין כי הוא סיכן בכך את חייב, אם כי ספק אם הנאצים היו מוציאים אותו להורג.
אגב, אם אני לא טועה, גם הנאצי שסיפר על התאריך המדויק לממשל הדני כדי שאלו יעבירו את היהודים לשוודיה, גם הוא קיבל את אות חסיד אומות העולם והוא אחד היחידים (בנוסף לשינדלר) שקיבל אות חסיד אומות העולם על אף שהוא חבר המפלגה הנאצית. אני חושב, אבל אני לא בטוח, שמעתי על זה פעם.

אגב, ביד ושם החדש יש מקום להודיה לדנמרק באזור חסידי אומות העולם. בכלל אני מציע לכל מי שלא ביקר במוזיאון החדש לנסוע לשם כבר אתמול. זה אחד המוזיאונים המרתקים ביותר שנתקלתי בהם. נראה כי ספרדיה, האדריכל, חשב על כל דבר ודבר כסמבוליות.

"אינני יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית, אך אני בטוח שבמלחמת העולם הרביעית ישתמשו במקלות ובאבנים"
(אלברט איינשטיין)

יש לכם שאלות בהיסטוריה לבגרות? צריכים עזרה? מעוניינים להתייעץ?
צרו איתי קשר בדוא"ל ohad_sh@beitberl.ac.il ואשמח לעזור לכם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר