לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2005, 12:51
  yubar yubar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.05
הגדרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GOLIVER שמתחילה ב "Headspace"

הנה הגדרה להרחק ראש תחמיש כמו לפי מה שאני זוכר מהקורסים שעברתי.....

הרחק ראש תחמיש הינו המרחק בין שתי נקודות התמיכה של התרמיל. בריח מצד אחד ובית הבליעה מהצד השני.

ה.ר.ת גדול - במצב זה אין תמיכה לתרמיל. התרמיל מתנפח כתוצאה מלחץ הגזים מעבר לעמידות שלו ומתפוצץ . (למשל כשבית הבליעה שחוק גזים יברחו גם אחורנית ולכל הצדדים מאשר רק קדימה ואז יהיה פיצוץ בנשק).

ה.ר.ת קטן - במצב זה לא תתבצע נעילה בנשק ועקב אבטחה מכנית* לא תתבצע ירייה.

בנוסף בדיקת ה.ר.ת תבוצע ע"י מדידים מתאימים*. אסור לירות בנשק עם ה.ר.ת לא תקין, הדבר יגרום לפיצוץ בנשק.

*תפקיד האבטחה המכנית הינו לאבטח סדר פעולות נכון בנשק. אבטחות מכניות מושגות ע"י חלקים ספציפיים בנשק.

אבטחה מכנית ראשונה: לא תתבצע ירייה לפני נעילה מושלמת.

אבטחה מכנית שניה : לא תתבצע פתיחת נעילה לפני עזוב הקליע את הקנה.

*בצה"ל מקובל לבדוק נשק עם מדידים פעם בשלושה חודשים (אם אני זוכר נכון). הבדיקה נעשית כאשר הנשק ,אם-16 לדוגמא, פתוח לחצי .לוקחים מדיד ה.ר.ת שניראה כמו כדור (פחות או יותר) ושמים בבית הבליעה. לאחר מכן מנסים לסגור את המיכלול שלו עד הסוף. במידה והמכלול לא ניסגר עד הסוף הנשק תקין. במידה שכן אז יש ה.ר.ת ואז או שמנסים עם מיכלול אחר(החלפת חלקים בנשק מותרת רק לנשקים) במידה ולאחר כמה נסיונות עדיין הנשק לא תקין לוקחים אותו לסדנא (לדרג תיקון גבוה יותר...שהם ישברו את הראש.... :-) ). בנוסף אם כבר אני כותב על מדידים... יש מדיד ליושר קנה ויש מדיד לשחיקת קנה...(אני ארחיב עליהם בהזדמנות).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:02

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר