לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2006, 14:29
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
חזרתי מסמינר "החברה הישראלית" - כנראה אי אפשר לשבור סטיגמות על מרוקאים :\

היי כולם..
נורא רציתי לספר את זה ולא ידעת איפה, חשבתי שפה זה המקום...

בכל מקרה, חזרתי מסמינר "חברה ישראלית", הרעיון היה שנלמד יותר טוב את העדות השונות והתרבויות של החברה,

אז נסענו הרחק מחיפה לדימונה, והתאכסנו שם (שכבה של 400 ילד, חצי בדימונה חצי בירוחם)

חוץ מזה שהאכסניה הייתה מצויינת, הסדנאות שהעבירו לנו היו אחלה, היה קטע אחד, שאני חייב לספר:

היינו אמורים להיפגש עם ילדים בכיתה י', דימונאים (אני בי'), מפגש כזה שהם לומדים אותנו ואנחנו אותם (מה שיצא בסוף חד סטרי)

כבר מההתחלה לא הרגשנו טוב עם זה כי זה נשמע ממש חרא, כי המצב שיווצר זה שהדנייטים מחיפה הולכים ללמוד את העניים בדימונה, וחסרי ההשכלה...

הבצפר החליט שתהיה מסיבה משותפת, ולפני המסיבה היה לנו סדנא משותפת איתם,
היה ממש כיף! קיבלנו כיתה ממש נחמדה להעביר איתה סדנא, בכלל לא היו ערסים,
רק 2 פריקיות...וזהו, היה ממש אחלה. אפילו התחברתי שם עם איזה משהו...

נגמרה הסדנא, וכולם חזרו לחדרים, להתארגן למסיבה.
אנחנו מגיעים למסיבה, ויש כמויות בלי מתוארות של ערסים,
הבצפר קצת נלחץ אז הוא הזמין ניידת משטרה (אחת!!)
והמשטרה גם אמרה להזמין את האוטובוסים שיקחו אותנו לאכסניה (כל ה400 ילדים היו במסיבה, היו אוטובוסים שיביאו אותם לירוחם ואנ יהייתי בדימונה, והאכסניה שלי הייתה איזה 10 מטר משם, ועדיין הביאו לנו אוטובוסים - במזל)

ביקשו מאיתנו להיכנס כולם לתוך האולם שבו הייתה המסיבה כדי לא להיות יותר מדי בחוץ,
נכנסנו, היה ממש כיף! רקדתי כמו מטורף איזה שעה וחצי (מתוך מסיבה של שעתיים)

בזמן שרקדנו, התברר, שקבוצות של יא'פים ויב'טים רצו להיכנס למסיבה ולא נתנו להם כי זה רק י'ודים...והם התעצבנו.

כשנגמרה המסיבה כולם יוצאים, ואז מתחיל הבלאגן.
ניסו לשבור לנו ת'סטיגמה שלא כל המרוקאים נותנים מכות, ולא שכולם מטומטמים וחסרי השכלה מינימלית. בגל

בפועל, יצא, שהיו מכות רציניות,
ואני, שאני לא נותן מכות כפרנציפ, אבל יש לי הרבה כוח,
איזה מרוקאי רצה את הפלא שלי, אמרתי לו שיחלום,
הוא הלך לאיזה 3 חברה שלו ואז הם באו אלי, הורדתי לאחד אגרוף (לא יודע מה זה עשה לו)
ותפסתי ריצה של החיים שלי למאבטח (4 מול 1, לא הייתי שורד)

קיצור היו מכות רציניות, וכמעט דקירות, לא היה רחוק בכלל, למה?
בגלל האוטובוסים. כולם עלו על האוטובוסים מהר מהר והגענו לאכנסיה ונכנסנו,
כל הערסים שם רצו אחרינו ועמדו בכניסה וניסו להכנס, קיללו ובעטו, זרקו אבנים וסיגריות...
כאלה בני זונות

כשהם נרגעו, 2 מרוקאים (נשבע לכם חסרי השכלה במיל') ניסו לטפל על הגלל של האכסניה,
אחד המשטרה תפסה, השני זיינו אותו מכות אצלנו ואז המשטרה לקחה אותו P:

ואתם יודעים מה ההיה כי גרוע? הילד, שדיברתי איתו בסדנא שעתיים לפני זה,
שהיה ממש נחמד, ראיתי אותו מוציא סכין על חבר שלי...
אבל לא היה כלום בסוף איתו

קיצר, למדתי לא לסמוך על אנשים כאלה יותר בחיים. אין להם תקווה.

נערך לאחרונה ע"י pyr0 בתאריך 27-01-2006 בשעה 14:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2006, 17:08
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

וואווווו ממש לא הבנתם אותי!! ממש לא תכנסו שוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "חזרתי מסמינר "החברה הישראלית" - כנראה אי אפשר לשבור סטיגמות על מרוקאים :\"

אין לי בעייה בכלל עם מרוקאים או כל עדה כלשהי!
והגעתי לסמינר עם הראש הכי פתוח בעולם,
אמרתי שהקטע עם הדנייטים וכל זה, זה בגלל שאיך שבנו את הסמינר, ואיך שהמורה שלנו הציגה את זה, לדוגמא: "לא להסתובב יותר מדי עם הילדים שם" ולהיזהר וזה, גרם להרגשה שכשאנחנו נבוא זה לא יהיה דו צדדי אלא חד צדדי.

וזה לא כי רצינו את זה ככה, אלא בדיוק ההיפך. אני רכשתי שם כמה חברים רק היה לי ממש חבל שהם עשו את מה שהם עשו!

יש לי לפחות 5 חברים מרוקאים, עיראקים, מצרים לא יודע מה,
ואני חבר מצויין שלהם, ובחיים אני לא אגיד שמשהו הוא מרוקאי הוא אידיוט.

מה שאמרתי, לפחות התכוונתי להגיד זה, שאיך שהמורים הציגו לנו את זה, הם ניסו לשבור לנו את הסטיגמות (שאצלי לא היו קיימות) שכל המרוקאים מטומטמים ופותחים סכינים על כל העולם.
ולא הלך להם, וחבל לי, כי הרבה חברים שלי עדיין חושבים ככה.

מבינים?

ישן 28-01-2006, 20:00
  weeeman1225 weeeman1225 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
להיות גזעני זה לרדת לרמה שלהם
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "וואווווו ממש לא הבנתם אותי!! ממש לא תכנסו שוב"

מה אף פעם לא ניתקלת ברוסי ארס?או במרוקאי פריק?לפי דעתי זה לא נכון משאתה מציג כאן....בן אדם הוא בזכות האישיות שלו ולא בזכות העדה שלו אוקיי ניתקלת בבן אדם שהתחברת איתו והוא הוציא סכין על חבר שלך משבטוח הוא לא עשה את זה בגלל העדה שלו אלה בגלל האופי אני ניתקלתי בדי הרבה אנשים שהם אחלה איתך אבל טוקעים לך סכין בגב ולב דווקה במרוקאים...מה אתה רוצה להגיד לי שכל הרומנים גנבים כל הרוסים מסריחים?אז זהו שלא!לא כולם ככה אפילו חלק גדול מהערבים בני אדם טובים ואחלה.אז תפסיק אם הדעה הגזענית שלך הם ככה לא בגלל שהם מרוקאים אלה בגלל שכנראה גרים במקום כזה שאתה חייב להילחם כדאי לשרוד....ולא שאני מצדיק אותם אני פשוט אומר שגם הדעה שלך לא נכונה...........
ישן 28-01-2006, 21:04
צלמית המשתמש של Ir4$Al3
  Ir4$Al3 Ir4$Al3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ir4$Al3
....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "חזרתי מסמינר "החברה הישראלית" - כנראה אי אפשר לשבור סטיגמות על מרוקאים :\"

זה מעניין איך שעד כמה שבן אדם מנסה לא להיות צבוע בסוף הוא יוצא הכי צבוע שיש.
בהתחלה,כשהתחלתי לקרוא את מה שכתבת וראיתי שלמרות שהמטרה שלך היתה למנוע סטיגמות אתה בעצמך הגדרת ערסים ומרוקאים כאנשים רעים ופריקים כאוטסיידרים.

ואז ראיתי את האנשים שמגיבים לך,לכל אחד יש תלונה על מה שאתה רשמת.
כל אחד חושב שהוא זה שצודק ושאתה טועה.
אז תרשו לי להגיד לכם שלא אתם עברת את מה שהוא עבר וכן,יש סטיגמות שהן נכונות.
בחברה כל כך מפולגת כמו שלנו באמת אפשר להגדיר חברה בצורה רעה,כי מה לעשות כשיש קבוצות שלא מתחברות עם קבוצות אחרות יוצרות לעצמן ערכים שונים ובמקרה הזה זה אלימות.

כל מי שאמר שיש בו איזשהו חלק מרוקאי הציג את עצמו בתור דוגמא למרוקאי לא אלים,אבל שוב,איפה אתם גרים ואיפה הם גרים.

לא ידעתי איך לרשום את זה בלי לפגוע,אבל מי שרשם שאיך שפותח האשכול חושב זה דפוק אז הוא זה שדפוק פה.
למה אתה חושב שיש לך אפ הזכות למתוח ביקורת על אופן המחשבה של בן אדם אחר אם אתה בכלל לא מנמק את עצמך.אז אם אין לך מה לומר תשתוק,זו ממש לא חוכמה להגיב ככה,ההפך.

ישן 28-01-2006, 21:25
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
אתה ראית אותי אומר שאתה נאצי? לא!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Ir4$Al3 שמתחילה ב "אם אתה משווה אותי למה שהשוות אותי"

ואתה יכול לדבר עם אנשים בפורום שמכירים אותי והם יגידו לך מה אני חושב על השוואת עם השואה.
לעניננו, אני רק אומר שבגרמניה סיווגו אנשים לפי השיוך האתני שלהם. מאוד מתאים לך... לא חושב כך?

ולפני שאני אגיב למשהו ממה שאתה אומר. תסביר לי את פשר הדבר הזה -
"אתה יכול לא להסכים איתי אבל אל תתחיל לפזר הערות גזעניות."
אתה בטוח שאני הוא זה שפיזרתי הערות גזעניות?! אתה דפוק או שאתה רק עושה את עצמך?
אולי בעצם מומלץ שקודם כל תלמד גזענות מה היא לפני שאתה בא ומאשים אותי בקישקושים שלך.

טוב אני מבין... קשה לך להכיר בעובדה שמרוקאי מטונף, ערס שכל היום מנופף בסכין שלו, מעביר עליך ביקורת.
תתמודד עם זה!

ישן 28-01-2006, 21:43
צלמית המשתמש של Ir4$Al3
  Ir4$Al3 Ir4$Al3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ir4$Al3
איכשהו יוצא שאתה ממשיך להאשים אותי במשהו שלא אמרתי.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אתה ראית אותי אומר שאתה נאצי? לא!"

תבין,אין לי שום כוונה או רצון לריב איתך,אני מבין שיש לך הרבה מה לומר כמו שלי יש אבל אתה לא חייב להתבטא בצורה כזאת.
תבין,כשאתה רושם לאדם "אני בטוח שתמצא שם המון חברים." בהקשר לגרמניה בשנות ה-30
זה קצת קצת פוגע, במיוחד באדם שקרובי משפחה שלו שסבלו כתוצאה מכל מה שקרה בשנים האלה.
ואתה לא יכול לומר שמה שרשמת לא נכתב בטון גזעתי (אפשר לומר ככה?)

אני לא יודע איך הסקת שיש לי בעיה עם מרוקאים,אבל משהו גרם לך לחשוב שאני נגד מרוקאים.

אני חייב לציין שאני לא אמרתי שאני מסכים עם מה שפותח האשכול כתב,אני לא מדביק סטיגמות.
כל מה שאני עושה זה לציין עובדה-החברה שלנו מפולגת,קיימות הרבה קבוצות שבכל קבוצה יש ערכים דומים וכנראה במקום בו פותח האשכול ביקר תושבי המקום חונכו לערכים שהבולט בהם הוא אלימות.

ותעשה טובה,תגיב בצורה מאופקת יותר.

ישן 28-01-2006, 21:52

Facebook profile
אני רואה שאתה פשוט מקפיץ מושגים לאוויר ללא מושג ירוק מה הם.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Ir4$Al3 שמתחילה ב "איכשהו יוצא שאתה ממשיך להאשים אותי במשהו שלא אמרתי."

אז בוא ואני אעביר לך שיעור.
אתה האשמת אותי שהאמירה שלי גזענית כשכתבתי לך שתחזור לגרמניה של שנות ה30
וכשפרטתי לך שהיהודים הם...
דבר ראשון, אני יוצא מנקודת הנחה שהבנת ש"
הרי כולנו יהודים מוציצי דם, בועלי נידות, אוכלי שפנים, רוצחי ילדים ועלוקות!
וצריך להשמיד אותנו כי אננחו מנסים להשתלט על העולם!"
ציניות. אם לא, אל תקרא כבר את ההודעה.... והמצב נואש :\

אז נתייחס קטע שאמרתי שתחזור לגמרניה של שנות ה30. אני אמרתי לך שאתה תחזור לגרמניה של
שנות ה30. האם אמרתי שכל מי שמשתייך למוצא שלך יחזור לגרמניה של שנות ה30 כי שם הוא ימצא חברים?

בלאט... זה אמור להיות מובן מאליו. אז במקום לקפוץ ולזעוק שטויות. תשב רגע בנחת.... תקרא את
ההודעה שלי... ותבין, אם אתה מאשים אותי בגזענות אתה פשוט הזוי

המשך לילה נעים.

ישן 29-01-2006, 17:02
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

תגובות לכולם

קשה לי להביע את עצמי כמו שאני רוצה ובגלל זה כל האשכול "הרע" הזה.

כשאני מנסה להסביר משהו הרבה זמן לא הולך לי, אז אני אקצר:

אין לי בעיה עם שום עדה, ואני לא חושב שאפשר לקטלג משהו על פי העדה שלו,
מה שאני כן חושב זה שאפשר כמכלול (לא כולם, אבל הרוב), לקטלג אדם לפי המצב הכלכלי שלו+(רק +) מקום המגורים והאווירה בה הוא גדל.

אנשים בדימונה, שמגיעים ממשפחות הרוסות, שהמדינה אושקת אותם והם מרוויחים 100 שקל ליום (עובדי קבלן במפעלי ים המלח, שהם הרוב בדימונה), מעבירים את הכעס לילדים.

כל ילד, מרוקאי או דרוזי או רומני היה מתנהג כמו שהם התנהגו, אני לא מצדיק את זה כי זה היה נורא.

מה שניסיתי להעלות פה זה שאני לא אתלה יותר תקווה באנשים כמותם, כי עד שהמצב שלהם לא ישתנה שום דבר לא ישתנה, כי הדרך שהם, כאיזור, כי כך החיים לימדו אותם, להתנהל עם דברים זה אלימות.

כל עוד זה לא משתנה, הם לא ישתנו.

לא חסרים כאלו אנשים בחיפה, או בכל מקום אחר בארץ, רק שם הביאו אותנו בכוונה כדי להראות לנו נוער שלא מתנהג ככה אף על פי הסטיגמות, והוא בסוף כן התנהג ככה. ועל זה צר לי.

ישן 30-01-2006, 10:15
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
לפני שלוש שנים גם אני השתתפתי בסמינר דומה

כן גם אני הייתי באותה שנה בבית הספר שלך...אצלינו זה היה בקרית שמונה.
נתחיל מזה שבית הספר שבחיפה ידוע בגישה האליטיסטית שלו- ולא בצדק שכן הוא לא יותר טוב משום בית ספר אחר בפריפריה (לטעמי) . כשאני הייתי בסמינר בקרית שמונה, הגישה של הסובבים הייתה- הנה הם יורדים אל העם , ורואים מה זה ישראל בקרית שמונה. זאת הייתה גם התחושה שלי מבית הספר . אני הייתי בו שנה ועזבתי בגלל אותה תחושה בלתי נסבלת. אני מגיע מהפריפריה , מקום שבאזור מאוד מפחדים לפתוח עליו את הפה, והרגשתי ממש מנותק מהגישה של אותו בית ספר שהוא כביכול יותר טוב במשהו מהאוכלוסיה הסובבת.

בזמנו כשאני הייתי שם, מטרת הסמינר הייתה להראות לנו שיש אנשים מסכנים שלא גרים בחיפה ואין להם כסף. ובאמת ככה קיבלו אותנו. האנשים בקרית שמונה ראו בנו אנשים שבאו מלמעלה, וירדו למספר ימים אל העם. (בכוונה אני רושם את זה באופן כ"כ בוטה.)
אישית הייתה לי הרגשה שכאילו אנחנו נסענו לביקור בגן חיות (כשמצידם אנחנו בכלוב וההיפך). ואני לא מדבר על זה שגם אצלינו היו מכות.

צריך להיות שם כדי להבין על מה מדברים, אל תקטלו את הבחור.

נערך לאחרונה ע"י XeNo בתאריך 30-01-2006 בשעה 10:19.
ישן 01-02-2006, 12:50

Facebook profile
סטיגמות לא נוצרות סתם?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Barbos7 שמתחילה ב "אוי, ערסים, אני כבר הפסקתי..."

אה אופס.. סתם יש ליהודים אף ענק. לא רק זה, הם אוכלים דם של ילדים נוצרים שנטבחו....
ובין השאר הם יושבים בבתי קברות בלילה, כותבים פרוטוקולים ומתכננים להשתלט על העולם.

עכשיו אתה בטוח שסיטגמות לא נוצרות סתם???

ציטוט:
המוח רואה משהו - ישר מקשר אותו למשהו, כדי שישאר תחת איזשהי קבוצה, ככה נוצרות סטיגמות.

אתה מראה את המצב כאלו הוא לא נשלט על ידך אלא על ידי איזה גוש שיושב בראש שלך.
אם אתה הולך על הגישה הזאת... אז כנראה שהנאצים היו סתם אנשים חביבים ש"רק" המוח שלהם
שייך את היהודים לקטגוריה X.
אז חומד, אל תנסה להראות את המצב כאלו אתה פאסיבי. סטיגמות נוצרות בגלל מחשבה מעוותת של אנשים.

וכולנו צריכים לנסות כמה שפחות ללכת לפי סטיגמות.
רוצה לשמוע סיפור?
הייתי צריך ללכת שבוע שעבר לרופא שיניים. אמא שלי השיגה המלצה על רופאת שיניים בשם "סמירה".
כן כן, ערביה. אז בהתחלה ממש לא אהבתי את הרעיון. דמיינתי לעצמי קליניקה מוזנחת ואיזה רופאה
חאפרית יושבת באמצע. החלטתי בסוף ללכת, ואתה יודע מה ראיתי? את הקליניקה הכי יפה שראיתי אצל רופאי שיניים(ולצערי ביקרתי אצל המון).
לא רק זה, היא היתה כל כך מצויינת בעבודה שלה. שהחלטתי שאפילו את הכתר שלי אני מחדש אצלה.

אז כן, יצאתי אבל מכאן והלאה ברור לחלוטין ששיקולים בנושא הזה לא יהיו מושפעים מהמוצא של האדם.

הבהרה:
שמתי לב שבאשכול כאן מאשימים אותי בהשוואה לנאצים. חשוב לי להבהיר שממש ממש לא. את
כל נושא השואה והנאצים אי אפשר להשוות לשום דבר. וכל השוואה בין הנאצים למשהו אחר רק תגרום
לאיבוד ערך השואה. ואני האחרון שירצה לעשות את זה.
כל מה שאני כותב כאן על נאצים ואנטישמיות מובאים כדוגמאות למקרים קיצוניים(באופן מחריד, אבל זה רק כדי שתבינו).
(ואני חושב שזה היה אמור להיות מובן מאליו )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:00

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר