לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2012, 20:44
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
זו לא שאלה.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "השאלה היא מי ירתיע את מי: האם..."

אני בספק אם מה שעוצר את צה"ל מלפעול זה ירי הרקטות.
אני מאמין שהדבר היחידי שעוצר את צה"ל זה נושאים מדינים ופוליטיקאות.
זה מזכיר לי שכל פוסט שדו"צ מעלה או לפעמים בנאומים רוה"מ או שר הביטחון חותמים ב "לא נסבול פגיעה באזרחים ישראלים חפים מפשע" ואז אני מגחך ותוהה אם במשרדים שלהם הם מחקו את ישובי עוטף עזה מהמפות שלהם וככה למדו להתעלם?

בכל מקרה, הרקטות מגיעות פה יום יום, פעם (למזלנו) בשטח פתוח, פעם בבית זה כבר עניין "שבשיגרה" בעשור האחרון. איזה סיבה יש לצה"ל לעצור את עצמו מירי רקטות שגם ככה קורה? אין ממש הבדל אם יורים עלייך 3 רקטות ביום או 50. העיר משותקת.
מה גם שב"עופרת יצוקה" על אף הרקטות זו הייתה התקופה הכי יפה של העיר בשנים האחרונות, ככה לפחות אני מרגיש. הייתי פה לפני, הייתי פה אחרי אבל בעופרת יצוקה זה פשוט נראה כאילו העיר מצוחצחת. אנשים פה מחייכים. הם יודעים שיש טילים בכמויות מטורפות, אבל כל בית עסק היה פתוח ופרס דגל ישראל גדול ורק חיכה לחיילים שבאים לקנות איזו לאפה או כמה חטיפים.
גם אם זה לא היה קרב שיכריע משהו סופי, העידוד, המוראל שהעיר הזו קיבלה שינה את פנייה. פתאום, אחרי שנים של הפגזות, למישהו היה אכפת להם. כמו ילדה מוכה שעוברת שנים התעללות עד שמישהו שם לב והציל אותה.

שנתיים אני גר פה, רציתי ללמוד וגם ללכת לטייל אז באתי ללמוד פה במכללה. הייתי פה גם לפני, לא יודע אם אהיה פה אחריי. כלכך הרבה רחמים כלפיי האזור הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2012, 06:29
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "10-12.11.2012 אש בדרום: טיל נ"ט פגע בג'יפ ורק"ק על יישובים, צה"ל תוקף מנגד"

קראתי את הכתבות והדיווחים ואני מוכרח לומר, בניגוד לשהייה בשטחים (שהיתה לחם חוקי בצבא) שהמצב החדש ברצועה מזכיר בצורה מטרידה את ימי לבנון. ההבדל הינו שהפעם אנחנו על הגדר ולא בעומק השטח. אני לא בטוח שבידי הפתרון, אבל פרשנים כתבו על סיבוב הלחימה הקודם שחמאס, מבחינתו, השיג תוצאה טובה. הדבר אסור שיקרה הפעם. צריך להפעיל שם כוח רב בכדי למנוע לבנוניזציה טוטאלית של הגזרה.

כתב בעבר האלוף גדי אייזנקוט כי: "התובנה מרכזית שהגעתי אליה כמפקד יהודה ושומרון בזמן הלחימה בטרור היא, שהמלחמה היעילה ביותר בטרור היא רק תוך שליטה בשטח ובאוכלוסייה." (מתוך המאמר "השתנות האיום? המענה בזירה הצפונית ", המכון למחקרי ביטחון לאומי, צבא ואסטרטגיה, כרך 2, גיליון 1, יוני 2010). רא"ל במיל' אשכנזי אמר דברים דומים בשעתו: "אי אפשר לנצח ארגון טרור בלי לשלוט בסופו של דבר בשטח." אני לא מציע כניסה לדורות לרצועה וכיבושה הכולל, אבל מהלך מתמרן רחב וכואב המבוסס על רעיון הפשיטה או פשיטות, להיכנס לתת מכה חזקה ולצאת, מבלי להחזיק בשטח לאורך זמן, תוך הפעלת אש מסיבית, נראה לי מתבקש.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 11-11-2012 בשעה 06:52.
ישן 11-11-2012, 10:21
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי hwgeek שמתחילה ב "שאלה מאזרח פשוט: מדוע במקום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwgeek
שאלה מאזרח פשוט: מדוע במקום מסוכן שכזה שלמענו צוידו טנקים במעיל רוח מסיעים גיפים מהגירסה כמעט הכי קלה מבחינת המיגון? מה אין האמרים או גיפים ממוגנים כבדים אחרים(גולן לדוגמה) ? אם כבר שיסעו בגיפ קבריולט! הרי ידוע לכולם שהגיעו לרצועה הרבה מאוד צעצועים מונחים מהמהפכה בסודן- אז אני שואלה מדוע?

זהו, החלטת שהג'יפ שנפגע היה קל ולא ממוגן?
איך הגעת למסקנה הזו, מכמה כתבות בתקשורת?

לא נפרט על האמצעים ועל ההיערכות של צה"ל בגזרה, אבל 4 חיילים שנפצעים מרסיסים ומהדף בעקבות פגיעה ישירה של טיל נ"ט (משקל הראש הקרבי שלו לפחות 5 ק"ג חנ"פ + רסס) זה בגלל מיגון כלשהוא.
לא היה מיגון כפול או ריאקטיבי, אבל היה מיגון.

מבחינה מבצעית, הרכב הזה היה במשימה בה אי אפשר היה לשים כרב"מ או אמצעי ממוגן יותר, כל השיקולים נילקחו בחשבון.
כמו בכל אירוע, בפד"מ עושים הערכת מצב ולומדים את האמצעים והשיטות על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה.

זה לא הוגן ולא רציני לשבת בבית ולמתוח ביקורת על צה"ל מקריאה של מה שמפורסם בתקשורת, המציאות הרבה יותר מורכבת מזה.

ישן 13-11-2012, 10:35
  hwgeek hwgeek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.07
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יש הבדל בין כתיבה המנסה למצוא..."

טוב עשיתי קצת שיעורי בית ושאלתי אנשים שמכירים את הרכב ולהפתעתי גיליתי שאין לי צורך להמציא פגמים כי הם כבר קיימים -והם רבים !- והיה לי קשה להבין מדוע ביכלל מישתמשים בהם..

אז שוב חוזר לשאלה שלי- האם אין כלי מתאים יותר לאזור המסוכן הזה חוץ מלנדרובר "ממוגן"?(לא טנקים/נגמשים-אלא כלי גלגלי)
מצד אחד זה הזוי שהצבא מפרסם שהשקיע הון תועפות בציוד הטנקים במעיל רוח במיוחד לגיזרה הזו שיהיו מוגנים מהATGM ומצד שני מסיעה חיילים בכלי שלהבנתי בעייתי מאוד.

מבחינת חמאס מה אכפת להם אם זה טנק או גיפ'? בשניהם יש לפחות 4 חיילי צה"ל והם לא יבזבזו טילים נגד מעיל רוח ופשוט יכוונו על הגיפים ה"ממוגנים" - איך שאני רואה את זה - החמאס מחזיק בגורל החיילים שלנו והוא מחליט מתי ליפגוע בהם כראות עיניו. איך אתה משכנע חיילים אחרי המיקרה הזה להיסתובב באותו הגיפ' בידיעה שכל רגע הם יכולים למות כי הם כמו ברווזים במיטווח?

לדעתי הלא מיקצועית - אם לפחות הצבא יתחיל להסיעה אותם בכלים קצת יותר רצינייים לפחות זה ישפר את תחושת החיילים גם אם זה לא יתן 100% הגנה מפני טילים אלה.

נערך לאחרונה ע"י hwgeek בתאריך 13-11-2012 בשעה 10:37.
ישן 13-11-2012, 11:23
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי hwgeek שמתחילה ב "טוב עשיתי קצת שיעורי בית..."

אין תשובה לשאלות האלה, ברור שלבצע סיור ברכב מאד ממוגן זה עדיף על ממוגן חלקית.
אבל המציאות היא כזו שגם המאד ממוגנים וגם הממוגנים חלקית משמשים את צה"ל באחת הגזרות הכי חמות של העידן הנוכחי מכל מיני סיבות.

תמונות שצילמו הפלסטינים ב 11.11.12 והעלו לרשת המראות כוח צה"ל בפעילות על גבול הרצועה (כניראה של גבעתי).
זה מאד מטריד לראות בגלל הפגיעות שלהם (מרווחים בעייתיים, דלת פתוחה, חשופים בחוץ - הפעם כיוונו מצלמה, פעם הבאה נשק/נ"ט), אבל לרגע אין לנו את הזכות לשפוט את הכוחות האלה מנקודת המבט שלנו כי אנחנו לא מכירים את המשימה ועוד מרכיבים אשר אינם בתמונה ואנחנו לא יודעים עליהם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-11-2012, 11:57
  hwgeek hwgeek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.07
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אין תשובה לשאלות האלה, ברור..."

חלילה, אני לא בא לישפוט אותם- להיפך, אני רואה בחיילים כאחים/חברים/הורים שחשופים כמו ברווזים במיטווח לחסדי החמאס וזה פשוט כואב לי, והתמונה שהעלת מאוד מטרידה אותי כי רק לנסות לחשב את מיס' החייים ב3 ג'יפים הללו ולחשוב שהחמאס יכול בלחיצת כפתור לישלוח טיל מונחה חכם ממרחק של קילומטרים שישמיד בקלות את הכלים האלו ואז לישמוע על ה"מחדל" בחדשות מטריף לי את הדעת.

מי שלא הבין- לא באתי לישפוט או לשחק אותה חכם - כל מה שאני רושם הינו מיתוך דאגה עמוקה למצב החיילים בשטח במציאות הקשה של היום, וזו הסיבה ללימודי ההנדסה שבקרוב אסיים-הרצון לימצוא פיתרונות מיגון נוספים לשם החזרת כל חיילנו בריאים ושלמים לחיק משפחתם.

וכמובן שידוע לי שמיגון נוסף אינו הפיתרון למצב, צריך להחזיר את ההרתעה ולהראות לחמאס ואנשיו שהתועלת בתקיפת חיילנו שואפת לאפס עבורם.

נערך לאחרונה ע"י hwgeek בתאריך 13-11-2012 בשעה 12:00.
ישן 13-11-2012, 10:36
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "כשYNET ושות כותבים גראדים"

"גראד" זה חלק מהמושגים שהתקשורת בארץ פיתחה על מנת שיהיה סדר לכאורה בדיווחים שלהם, הדבר משום מה השתרש בתודעה הציבורית.
- פצצות מרגמה זה פצמ"ר
- רקטות קצרות טווח מרצועת עזה זה "קאסם"
- רקטות טווח בינוני מרצועת עזה זה "גראד"
- רקטות טווח בינוני מלבנון זה "קטיושה"
- רקטות ארוכות טווח מלבנון זה "זילזאל"
מה המשמעות של כל רקטה מבחינתם? מה אכפת להם...

בפועל:
מרצועת עזה הגא"פ יורים את רקטות "קודס" מתוצרת עצמית וגם כל מיני אחרות דומות.
החמאס יורים את "הקאסם" שהן די זהות לקודס וגם הן מתוצרת עצמית, חוצמזה גם הם כמו הגא"פ מנסים עוד קטרים ועוד גדלים.
החמאס, הגא"פ ועוד כמה אירגונים יורים גם רקטות תקניות 122 מ"מ תואמות ל 9M22U או ל 9M521/2 הסובייטיות, כניראה מתוצרת איראן/סין/סודן/צפ"ק/מצרים/אתיופיה ואולי עוד כמה מדינות, כל אפשרות כזו היא אפשרית כי מקומות הרכש שלהם לא פורסמו וזה נתון שגם משתנה כל הזמן.
אפשר לראות בשרידי הרקטות את האחידות והגימור החלק שהם תוצאה של ייצור תקני.

חוצמזה, הם מצליחים לייצר רקטות תואמות מתוצרת המחרטות שלהם (הנדסה לאחור של התקניות עם חומרים מקומיים), אפשר לראות בשרידי הרקטות את הגימור הגס.

למח' חבלה של משטרת לכיש יש מדפים עמוסים בשרידי רקטות מכל הסוגים, שם אפשר לראות את ההבדלים.

הגיוני שלתקניות המכילות חנ"פ תקני יהיה פיצוץ חזק יותר וכתוצאה מכך נזק גדול יותר, אבל במבחן התוצאה גם המקומיות הוכיחו כבר נזק לא מועט, הכל תלוי במקום הפגיעה ובאפקט שנוצר מכך.

אגב, "גראד" זה השם של המערכת שבמקור הורכבה ממשאית Ural 375D והמשגרים של רקטות ה 122 מ"מ, קיבלה את הסימון BM-21

מכל הסיבות הנ"ל אנחנו לא נוהגים להכריז על הרקטות מי הם, אלא רק לציין מה הם - רקטות!
התקשורת לפעמים משדרגת אותם לרמת טילים, אבל זה לא חדש....

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 13-11-2012 בשעה 10:59.
ישן 13-11-2012, 16:32
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
קורנט?לא נראה לי
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "ירי הקורנט לעבר גי'פ צבאי של צה''ל ביום שבת ?"

הקורנט הוא טיל מאוד יעיל שמסוגל להשמיד טנקים מהמתקדמים בעולם ישלו לראש קרבי גדול יחסית ורוב הטילים מהקטגוריה שלו משתמשים בטרמייט או חומר נפץ דומה לראש הקרב העיקרי כך שהפיצוץ נראה לי קטן מידי וכל מי שראה פעם טרמייט בפעולה יכול להגיד שהעידר האש פוסל את ההימצאות של ראש קרבי מבוסס טרמייט.בקיצור ההערכה המקורית כי מדובר בטיל ק"א שהוסב לשימוש קרקעי כמו שעשו בלוב נשמעת לי יותר סבירה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:56

הדף נוצר ב 0.53 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר