לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2005, 12:29
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
זה הרבה יותר מורכב...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "סתם שאלה: אם טנק יורה פגז כשהוא באויר- התנופה תיעצר ?"

א. רוב טנקי המרכבה סימן 4 אינם אווירודינמיים כקודמיהם, ולכן מיד לאחר הניתוק הם מזדקרים ונופלים בכבדות. לכן נאלצו גם לשנות את המזק"ום

ב. חל איסור חמור על ירי בריחוף. פעם טנק שנהדף למדרון האחורי של העמדה לאחר ביצוע הירי (חוק שלישי של ניוטון - לכל פעולה יש תגובה השווה בעוצמתה ומנוגדת בכיוונה).

ג. בעת הכנה לירי בריחוף - מעגנים את הטנק בכבל מיוחד (מעגן רחיפה) שנקשר אל ירכתי הצריח לפני הירי. ניתן לראות את הכבל הזה בתמונה המצורפת:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2005, 15:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "כבר יש...."

שריון מוצנח...
הייתה פלוגה מחטיבה 7 ת"פ חטיבת הצנחנים, לפרטים.

כשהיינו בלבנון, לרוב, החי"רניקים לא האמינו שהכניסו טנקיסטים רגילים, פוּשטים, למוצבים חודרים, מה גם שנראנו להם מדוגמים מידי מכדי להיות שיריונרים (מצנפות, קסדות מוסות, אפודי חי"ר וכו'.
דו-שיח בסיגנון הזה היה מתנהל כל פעם שיחידה חדשה הייתה מגיעה למוצב:
חירניק: מי אתם?
שיריונר: אנחנו מהטנקים של המוצב?
חירניק: מה? כאילו טנקיסטים?
שיריונר: כן.
חירניק: עם טנקים?
שיריונר: כן.
חירניק: כאלו כבדים עם תותח?
שיריונר: כן!
חירניק: מי המשוגע שנתן לכם להיכנס לכאן?
שיריונר: תראה, אנחנו לא בדיוק טנקיסטים רגילים, אנחנו מהשריון המוצנח.
חירניק: שריון מוצנח?!
שיריונר: בדיוק!
חירניק: צונחים עם הטנקים?
שיריונר: מרכבות 4, אבל תשמור בשושו, אין הרבה שיודעים על זה.
חירניק: בסדר אחי, ביחידה שלי יודעים לשמור סוד. (לפעמים הם גם היו מגזימים ומספרים שהם כבר שמעו עלינו D: )

לרוב השיחות הללו התנהלו עם חיילי היחידות המיוחדות שלא ממש מכירים את שאר הצבא.

באופן כללי היינו אוהבים לצחוק על החי"רניקים. להם הטנק נראה כמו מפלצת גדולה ומפחידה מלאה בכפתורים. הם היו מנצלים כל הזדמנות לטפס עליו וללמוד.
היינו מראים לחי"רניק איך לצודד. הוא היה מצודד, ועוד סיבוב, ואז יותר מהר. עד שהיינו מתחילים לצעוק "תפסיק מהר! חלאס! הצריח יצא מההברגה!" או שהיינו לוקחים את העדיפות לצידוד וצעקים עליו "תראה מה עשית התותח משתולל, עכשיו איך נרד מהטנק?"

דבר אחר היה "המחשב המקשיב" היינו מושבים את החי"רניק המסכן בתא תותחן ומלמדים אותו קצת על הפגזים. ליד העיינית (כוונת התותח) יש ריכוז כפתורים ועליהם שמות הפגזים השונים (התותחן צריך ללחוץ על הכפתור בהתאם לפגז שהוא הולך לירות, בהתאם לכפתור הלחוץ המחשב מזין למערכת הירי את הסטיות המתאימות לכל סוג פגז). הראינו לחי"רניק איך לוחצים על הכפתורים ומחליפים בין סוג פגז לסוג פגז, כשהכפתור לחוץ האור שבתוכו דולק. "אבל," הסברנו, "היום כבר לא לוחצים על הכפתורים אלא צועקים למחשב את סוג הפגז והוא מזין אותו לבד". "וואלה?!, לא יכול להיות" הם היו משיבים תמיד. "אז תנסה", הבחור היה מצמיד את העין לעיינית וצועק "חץ 6", כשהוא הסתכל הכפור של חץ 6 היה מואר, ושוב: "מעיך", והכפתור של המעיך נדלק. "חץ 7" והכפתור של חץ 6 נדלק. "חיחח, המערכת שלכם דפוקה, הוא היה צוחק עלינו". זה לא המערכת זה אתה הדפוק! " השבנו, "לא צעקת מספיק חזק". והוא היה צועק שוב "חץ 7" הפעם בצרחה שהחיזבאללה היה שואל את עצמו מי האדיוט שצורח ליד המוצב. הכפתור של חץ 7 נדלק.
כמובן שיש עוד יחידת שליטה כזו בטנק ודרכה היינו מחליפים את לחיצי הפגזים.

שטות נוספת הייתה לתת לו לשחק חופשי בכפתורים ואז להפעיל בדיקה של גלאי הלזירה. מערכת החיווי של הגלאי זוהרת באור אדום מהבהב ומפעילה אזעקה. "על מה לחצת, יא משוגע" היינו שואלים "הפעלת את ההשמדה עצמית של הטנק". כל הצוות היה קופץ ובורח מהטנק והחי"רניק לא ידע מה לעשות עם עצמו, את אלו שהתמהמהו היינו מזרזים בצעקות: "תברח! תפוס מחסה! זה עוד שניה מתפוצץ!"

כמובן ששיחקנו איתם גם במיסוך ובכאילו לזירות.

ישן 26-01-2006, 01:04
צלמית המשתמש של idoroll
  idoroll idoroll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
מידע הסיפור מאוחרי הטנק השקוע ...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "חיל השריון בים באויר וביבשה"

צמ"פ 74 של נוב 02

אחרי חורף גשום במיוחד בדיוק לפני המעבר של ציר הנפט נוצר שטח בוצי במיוחד.
כל הפלוגה שירדה לשטח הצליחה להתחמק מהביצות הקשות, חוץ ממט"ק הותיק ארז גדי ...

כמובן שאחרי שהוא הבין שהוא תקוע הוא עשה מה שכל מט"ק טוב היה עושה, ונתן עוד כמה
פעמים קדימה אחורה עד שהתובה כולה נעלמה מתחת לבוץ התובעני ...

בהתחלה ניסו לגרור עם טנק אחד, ואחר כך עם שני טנקים. כשניסו לגרור עם כבל אינרטי
השקל נשבר, עף על הצריח העיף את מקלע המפקד לבוץ ופוצץ נר עשן ...
בסוף חפרו את הטנק החוצה עם D9 וגררו אותו. זה לקח שלושה ימים שבמהלכם נאלצנו
בתור חיילי הצמ"פ לשמור על הטנק בביצה התובענית ...

את שלט ה"עד מתי ?" הניח הב' קוד של הפלוגה, אשכול, שהיה לפני שחרור ...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 18-12-2005, 18:32
  yotam_l yotam_l אינו מחובר  
רס"ן מיל' יותם לוטן ז"ל

חבר מתאריך: 26.05.04
יוסיפון- מה עם להתקשר הביתה?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שריון מוצנח... הייתה פלוגה..."

כשהיינו עושים שת"פ עם חי"רניקים והם היו באים לראות את הטנקים היינו שמים מישהו שידבר בטלפון האחורי. כשהם היו שואלים עם מי הוא מדבר היינו עונים שהוא מדבר עם הבית. הם היו מתחרפנים מזה שיש לנו טלפון בכל טנק ואנחנו יכולים להתקשר הביתה כמה שאנחנו רוצים. כשהם היו באים מקרוב אז כמובן שהיו שואלים איך מחייגים מהטלפון כי הרי אין לו חוגה אז אמרנו להם שהחוגה נמצאת בתא הנהג והוא זה שמחייג בשבילנו את המספר ומעביר את השיחה לטלפון אחורי. אחד מהם אפילו דיבר עם הנהג מהטלפון האחורי ונתן לו את מספר הטלפון שלו בבית. אחרי כמה שניות אמר לו הנהג: מצטער, אין תשובה אצלך בבית.
ישן 18-12-2005, 18:47
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי yotam_l שמתחילה ב "יוסיפון- מה עם להתקשר הביתה?"

כמובן, זה עבד מצויין עד שהתרבו הטלפונים הסלולריים (בסוף 95), זה חזר כשאסרו להכניס סלולריים ללבנון.
אבל, בלבנון, נושא הקשר עם הבית היה כאוב מידי כך שלא השתמשנו בבדיחה הזאת יותר מידי, רק אם במקרה הם ראו.
זכור לי במיוחד כשניסינו לעשות את התרגיל הזה לחיילי גולני שאיתם התאמנון (אל"ת) באלייקים. הם כבר הכירו את הטלפון האחורי (אם שמשת"פים או שכבר מישהו עבד עליהם). אחד מהם שוחח עם אמא שלו כל-כך הרבה זמן בטלפון עד שגם אחד החבר'ה שלנו השתכנע וביקש להתקשר!

ישן 27-01-2006, 07:03
  צ'ופר צ'ופר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
יש גם את הסיפור עם איסור צידוד יותר ושלושה פעמים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כמובן, זה עבד מצויין עד..."

תמיד שיש תרגילי שתפים עם חירניקים או אפילו בקוים, לפעמים עושים להם הכרות עם הטנק(מג"ח 6ב), ונותינים להם לצודד מבקר מפקד, אבל מזהירים אותם לא לצודד יותר משלושה פעמים כי הצריח יתברג החוצה.
וגם הזנה קולית של פגזים, במקצועות פעם אחד המפקדים עבד עלי במת"ז, היינו בדיוק בשלב הכרות עם יחידת המחשב וישל"ט, ובאחד המתזים המפקד הסביר לי שאפשר להזין סוג פגז על ידי קריאת סוג הפגז בקול אל יחידת המחשב,כמובן שבקריאה הראשונה זה לא עבד , ואז המפקד אומר שאני לא מדבר מספיק חזק וברור , וזה עדיין לא עובד, ושוב המט"ק מעיץ בי שאני יגביר את הקול כי המערכת לא מזהה את סוג הפגז.
בסוף אני צועק חץ 6 כמו פעור, ובאמת חץ 6 מוזן בלי שאני נוגע בישל"ט, מה שלא ידעתי שהמפקד מאחורי מזין בישלט מפקד את סוג הפגז בזמן שאני צועק את סוג הפגז.
ישן 18-12-2005, 12:59
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
נו ,עמרי....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "רגע רגע..."

אל תיתן לסולו להשתולל פה!
כרגיל - פיסיקה תיכונית תבוא לעזרתנו - והפעם, חוק שימור התנע.
כדי לדעת באיזו מהירות ירתע הטנק לאחור כל שצריך הוא להציב בנוסחא הפשוטה:
M1*V1=M2*V2 , כאשר M1 מסת הטנק , M2 מסת הפגז (ח"ש+המנעלים או כל סוג פגז אחר) ו V2 מהירות הלוע.
תבודד את V1 ותקבל את מהירות הטנק.
בהנחת 10 ק"ג לפגז,מהירות לוע 1700 מ/ש ו65 טון משקל הטנק קיבלנו הפחתה של 0.261 מ/ש~ (0.93 קמ"ש) ממהירות הטנק באויר.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

נערך לאחרונה ע"י desertowl בתאריך 18-12-2005 בשעה 13:03.
ישן 18-12-2005, 19:01
  צביקה_ק צביקה_ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.04
אין משמעות לכוחות הפועלים בתוך הטנק
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "ואם נהיה רציניים"

מאחר והטנק משמש מערכת כוחות סגורה אין משמעות לכוחות הפועלים בתוך הטנק כי כשמערכת בלימת התותח סופגת את האנרגיה היא עצמה רותעת ומזיזה בתורה את הטנק, נכון שחלק מהאנרגיה הופכת לחום ורעש אבל לצורך העניין אין איבודים במערכת הסגורה
להזכחרך כשנחשב כוחות של סוס ועגלה ע"ג כביש לא נחשב את הכוחות המופעלים על היצול

תוספת - לא ראיתי את התשובה שלמעלה בשעת השליחה
לא לקחנו בחשבון גם את הרתיעה ההפוכה שנובעת מהשמוש במפנה הגזים :-)
ואת משקל הדלק שנשרף וכוחות העשן שדוחפים קדימה והגרר שמפעילים הזחלים שממשיכים להסתובב ולדוף קדימה
ורולם לדעתי אין צורך לחשב את תוספת המהירות הנובעת מהאבק שנשר במעוף עקב משקלו הזניח :-)

נערך לאחרונה ע"י צביקה_ק בתאריך 18-12-2005 בשעה 19:05. סיבה: תוספת
ישן 18-12-2005, 19:20
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי mortar שמתחילה ב "בלבולי ביצים"

ירי באוויר במהירות גבוהה זה דווקא לא כל כך נדיר.

בקורס מט"קים שלי, הפלוגה שלי (ב' - של חטיבה 500 בזמנו) השתתפה, ועוד מרכבה סימן 3 אחת שביצעה מסלול. המרכבה נסעה במהירות גבוהה מאד (לא יודע כמה, אבל המג"ח לא הגיע למהירויות כאלה), קפצה, ירתה באוויר (וכל הפלוגה שלי היתה בהלם שטנק מסוגל לעשות דבר כזה. הנחל-עוז העתיק שלנו בקושי פוגע בתנועה איטית בטווחים מעל 500 מטר) ופגעה מטרה בטווח שבסביבות 2000 מטר.
אני לא יודע עד כמה התותחן אחראי לפגיעה, ואני לא מאמין שהוא הכניס את העין לעינית בשביל כך (ולמה לו, כשיש TV או שאפשר להשתמש בארטישוק ביום לירי בתנועה בלי החשש לשבור שיניים או לקבל פנס).
בכל מקרה, זה אפשרי וזה כבר נעשה, וכנראה שעל בסיס קבוע.
הפגיעה בתרגיל, אגב, הפתיעה מאד, כי בתרגיל ביום שלפני התצוגה הם החטיאו נון סטופ.
ישן 18-12-2005, 19:55
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי mortar שמתחילה ב "לא הבנת את דברי"

לי אישית היה יותר קל לירות בארטישוק מאשר בעינית. במיוחד כשחם והזיעה נכנסת לעין, או כשאתה עם העין בפנים הרבה זמן ומתחיל להתעייף מלקרוץ. לדעתי גם יותר קל לשים "על" עם הארטישוק מאשר בעינית, כי אתה רואה בדיוק איפה הצלב נמצא יחסית למטרה.

בטנק שלי ה"כניסה" עם העין לעינית היא כמו לתוך אקילה, כשאתה מצמיד את העין לתוך גומי שחור, רק שהוא לא נוח כמו באקילה. אני זוכר שבמג"ח 6ב גל ומרכבה 3 שבהם ביקרתי הגומי לא היה ובמקום, היית מצמיד את המצח אל מן גומי שכזה מעל לעינית, והאור היה מתמקד ישר אל העין (כמו בטלסקופ - רק הרבה יותר נוח).

בכל מקרה, בירי בתנועה זה לא משנה אם TV טוב יותר או פחות מעינית, כי אף תותחן שאוהב את השיניים שלו לא יצמיד את הפרצוף שלו לבק"ש כשהטנק בתנועה.

אגב, ראיתי שיש במרכבה מן מתקן שיורד מימין לתותחן, ומצמיד אותו לכיסא כמו בספינת פירטים בלונה פארק. זה אמור לחסוך מהתותחן חלק מהכאבים שבאים אחרי קפיצה או סתם ג'עג'וע, לא?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר