לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2006, 17:01
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי iso שמתחילה ב "[b]"לכל הקסמים שגלר מבצע יש..."

תריץ ב-you tube חיפוש על אורי גלר, באחד הסרטונים שם רואים (כמדומני בדקה ו-17 שניות) איך שלאחר שהוא נותן לסובבים אותו למשש את הכפית הוא בחופזה מחליף את הכפית וקם בהתלהבות תוך שהוא מראה לנוכחים את הכפית השבורה.
בסרטון שמים לב שהקימה הפתאומית שלו וההתלהבות המעושה מאפשרת לו להסתיר את תנועת ההחלפה של הכפית.

קוסמים מיומנים אינם צריכים גם טכניקות מיוחדות, הם כל כך זריזים עד שהם יורידו לך את השעון מבלי שתרגיש, אני עצמי יודע על כאלו. לדוגמה, קוסם ספציפי שאני כרגע מתכוון אליו, מעולם לא ראיתיו שיטען שיש לו כח מיוחד. הוא בסך הכל קוסם, הוא יודע שיש לו זריזות מדהימה! הוא מודה שזה בסך הכל טריקים, לרמות שהוא כמובן לא יספר אותם כי אז יוצא כל הקסם שבדבר.
אותו קוסם אגב אוכל את אורי גלר בלי מלח, ומשום מה הוא מספיק בטוח בעצמו כדי להרגיש בעל ערך גם בלי לרמות את הציבור ולטעון לכוחות מיוחדים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2006, 23:12
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iso שמתחילה ב "איך קריאת מחשבות מתישבת עם המדע?"

אני אכתוב תשובה שהיא ברמה מסויימת מנוגדת לדברים שכתבו פה קודמיי, אבל לא סותרת אותם. ואני צריך לציין שאני לא כותב על אותו אדם ספציפי, אלא באופן כללי:

קריאת מחשבות או טלפטיה אינם סותרים את חוקי הפיזיקה. חוקי הפיזיקה, והידע המדעי בכללותו, נועדו להסביר את המציאות - המטרה אינה להתאים את המציאות למדע אלא להיפך.
יחד עם זאת, עוד לא נמצאה יכולת מסוג זה שעמדה במבחן מדעי.

אני רוצה להבהיר: לא כל קוראי המחשבות או הידעונים למיניהם הם שרלטנים שמנסים לרמות במודע. ישנם אנשים שמאמינים באמת ובתמים ביכולת שלהם - ויש כאלו שבאמת יש להם יכולות מדהימות, למרות שלא תמיד היכולות שהם מאמינים שיש להם. למשל, רבים מהם מסוגלים להבין רבות על אדם שיושב מולם מתגובות והבעות פנים שרובנו לא נשים לב אליהם. יש כאלו שמסוגלים לקלוט את שינויי הטון הקלים ביותר בשיחת טלפון.

כמובן, יש גם כאלו שסתם זורקים דברים שיתאימו לרוב האוכלוסיה: קיימות תכונות אופי שהן כביכול יחודיות, אבל רבים יסכימו עם מי שיתאר אותם בצורה הזו ("אדם חזק חיצונית אבל רגיש מבפנים"). כנ"ל לגבי אסוציאציות מסויימות (רוב האנשים, כשמבקשים מהם לחשוב על צבע, חושבים על אדום. כלי עבודה - פטיש).

כדי לבדוק דברים מסוג זה, פשוט מסתירים את האותות ואפשרויות המניפולציה (שוב, שלא בהכרח נעשים במודע), וגם משווים את התוצאות, לסיכוי של החיזוי להיות נכון גם באופן אקראי.

לדוגמא, אם רוצים לבצע בדיקת אמינות אדם הטוען שקיימת לו יכולת להבין על אנשים מכתב ידם בלבד, יבקשו מהאדם שאת כתב ידו רוצים לבדוק, להעתיק קטע שאחר כתב. זאת כדי למנוע את "דליפת" אישיות הכותב לתוכן. גם לא יספרו לנבדק שום דבר על האדם שאת כתב ידו הוא מנתח. אפילו האדם שמבצע את הניסוי, לא ידע כתב יד של מי הוא נותן. וכן הלאה.
רוצים לבדוק אם אדם יכל לנחש צבע שאדם אחר חושב עליו? לא יתנו לאדם "החושב" לבחור, אלא יקחו קלפים עם הצבעים ויערבבו.

עד לרגע זה, לא קיים אדם שהצליח להראות את יכולתו גם במבחנים מדעיים אמיתיים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

ישן 08-02-2006, 21:00
  BOMBADIR BOMBADIR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
כשאנשים לא מסוגלים להוכיח תופעה ה מבטלים אותה..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "אני לא בטוח שזה סתם...."

רוב האנשים בעולם וגם במשך הזמנים כשמישהו בא עם טענה כלשהי שלא היה יכול להוכיח קראו לו שקרן וכו'
(ניוטון למשל)

אף פעם אסור לשלול תופעה מסויימת ...

וכעת לעניין... לפי דעתי רוב האנשים בעולם שטוענים שהם קוראי מחשבות וכו'.. הם שקרנים שמנסים להרויח כסף..
אבל...ישנם אנשים שממש יכולים לקרוא את המחשבות שלך כביכול ע"ע אורי גלר וכל המפורסמים למינהם
למרות שאנחנו לא יכולים כיום להוכיח או להפריך את הטענות של האנשים האלה אין זה אומר שזה לא נכון...

הדוגמא הטובה ביותר כמו תמיד תבוא מעולם החי שהרבה חיות מתקשרות בצורות שלא קשורות כלל וכלל לדיבור או לדרכי התנהגות... למשל נמלים.. הם מתקשרות באמצעות מחושים שכנראה משדרות מסר כלשהו לנמלה אחרת בסוג כלשהו של טלפתיה משום שלא נוצר בינהם מגע או צליל כלשהו שנקלט באחד מהחושים שלנו... וכמובן שנמלה היא הדוגמא הראשונה שעלתה לי בראש ואני מאמין שיש עוד הרבה יות שמתקשרות ככה אז אם ניתן לומר שטלפתיה קיימת בעולם החי ניתן אי אפשר לבטל את ההשערה שהיא קיימת גם בבני אדם...
ישן 11-02-2006, 12:07
  בנחל קרנבל בנחל קרנבל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.06
סיפור אישי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iso שמתחילה ב "איך קריאת מחשבות מתישבת עם המדע?"

טוב אז דבר ראשון אני חייב להגיד שאני אדם שלא מאמין בכלל לכל מעשי הקוסמות מיסטיקה מזלות וכל הנושאים האלה, אבל מה כן, אני מאמין שלאנשים מסויימים יש יכולות שהמדע שלנו לא יכול להבין וזה רק על סמך מקרה שקרה לי-
הייתי במופע של זוג קוראי מחשבות ( אב ובתו ) שפשוט הדהימו אותי, במהלך המופע שלהם הם ביקשו מתנדב מהקהל ואני למרות שהייתי בטוח שיש להם אנשים שתולים בקהל ואין סיכוי שהם יבחרו אותי הרמתי את היד ולמרבה ההפתעה האב בחר אותי ושאל אותי אם יש לי משהו בכיס פרט לארנק או מפתחות אז אני בדקתי בכיסים ובאחד הכיסים גיליתי שיש לי מחדד מהבית ספר עניתי לו שכן יש לי משהו בכיס והוא אמר לי להחזיק את מה שיש לי בכיס באגרוף בלי להוציא את היד מהכיס להסתכל לו בעניים ולחשוב חזק על אותו פריט, אני עשיתי את מה שהוא אמר לי ואחרי 2 שניות שהסתכלתי לו בעיניים הוא אומר לי " אתה מחזיק מחדד" אני בהלם מטורף נהייתי לבן מרוב תדהמה ושתקתי.. בהמשך הוא בחר עוד מספר אנשים מהקהל שעשה להם את אותו הדבר..
אחרי המקרה הזה אני התחלתי לחקור את כל הנושא הזה של קריאת המחשבות ואני מאמין שקריאת מחשבות זה לא מיסטיקה או קסמים אלא מדע שעוד לא הצלחנו להבין.
ישן 15-12-2006, 04:01
  barak9183 barak9183 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.06
לא מאמינים אז הנה...סיפור אישי אמיתי לחלוטין....
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ג_ב שמתחילה ב "חחחחחחחחח תמיד אפשר להנות..."

זה התחיל בגיל 8 כאשר שחקתי עם חברתי לגן במשחק הזכרון ידעתי לא יודע פשוט ראיתי את כל הקלפים שמונחים על הריצפה ידעתי מה נמצא מתחת גם מבלי להסתכל ממתחת.
לפני כל צילצול של טלפון ידעתי שמישהו עומד לטלפן.
מי שמדבר איתי בטוח שאני יודע על מה הוא מדבר.
נסעתי באוטובוסים ופשוט קראתי את מחשבותיהם של כל אחד מהנוסעים.
כופפתי מזלגות כפיות ואפילו אלומניום.

רוצים לדעת איך? פשוט מאוד עשיתי את זה כי אני יכול :-)
רוצים שאגש למעבדה בכיף אני אגש רק בפעם האחרונה שניגשתי כל המכשירים לא עבדו חהחהחה משום שהכח שלי הוא רב וקיצרתי בטעות עם הכח את כל המכשירים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:28

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר