לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2006, 20:27
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
טור אישי

החלטתי לעשות כל שבוע סיקור על מצלמה יצא לי בזמן האחרון להיות כל שבוע בערך בחנות צילום ראיתי מצלמות בדקתי אותם השוותי אותם (חלק ממסע הבחירות שלי)
אז לפעם הראשונה החלטתי לסקר את הפוג'י S9500 שהיו עליה הרבה מחלוקות לפני שלוש עמודים
אז נתחיל
הגוף:גוף מאסיבי (לא כמו של ה20D אבל לP&S הוא דיי מאסיבי) נוח לעבודה דיי גדול בהחלט ניראה דמוי SLR יש עליו הרבה כפתורים שהם חוסכים כניסה לתפריטים כמו כפתור הF שמאפשר לישלוט בWB וברמת הISO הגוף מורכב כך שיד ימין שולטת על אזור כפתור הצילום והאגודל שולט על כל הכפתורים שבאזור הLCD על אזור כפתור פיצוי החשיפה ואזור כפתור הצילום שולטת האצבע כך שאין בעיה של שליטה או חוסר יציבות ביד, היד השמאלית שולטת על העדשה כמו שצריך
נוחות עבודה:כמו שהזכרתי מקודם המצלמה מאפשרת לישלוט בדברים דרך כפתורים בלי להיסתרבל בתפריטים (כמו בממשק הדפוק של הקאנון פרו 1)
הLCD: כמו שאתם בטח יודעים למצלמה יש מסך LCD מפרקי לא כמו המצלמות של קאנון אבל לדעתי יותר טוב המסך ניפתח כלפי הגוף ומהווה יתרון משמעותי המסךבגודל 1.8 אינצ נישמע קטן אבל ניראה דיי גדול ונוח לעבודה רק חבל שיש בו רק 118,000 פיקסלים
העינית: העינית נוחה מאוד, גדולה, העינית היא מסוג EVF שזה כמו במצלמות וידאו הדיגטליות בעינית יש 235,000 פיקסלים הרבה יותר מדויק מאשר הLCD מומלץ להישתמש בה ולא בLCD
העדשה: כמו שרובכם יודעית העדשה היא בעלת אורך מוקד של 28-300 "אולטרא זום" טבעת הזום של העדשה נוחה מאוד ולא קשה לסובב אותה, רבע סיבוב מ28 ואתה כבר ב300 ראיתי שיש כאן מחולקות האם יש טבעת פוקוס אז יש טבעת פוקוס במצלמה וגם אותה לא קשה לא קשה לסובב ביכלל ואפילו יותר מדיי קל לסובב אותה כל פגיעה של היד עם הטבעת פוקוס אז לכוון פוקס מחדש, חבל, לעדשה איכות אפוטית מעולה וזה שהיא אולטרא זום(28-300) זה יתרון לא מבוטל כמו כן אפשר לצלם מאקרו מס"מ 1 בלבד יענו מאקרו 1:1 לא מצאתי את זה באף מצלמה בקטגוריה שלה גם במצב הזום הדיגטלי X2 האיכות עדיין דיי טובה וזה נותן אורך מוקד של 600MM שזה מעולה
איכות התמונה: איכות תמונה מעולה תחום דינמי מעולה משולב בה חיישן סופר CCD HR שידוע באיכות המעולה שלו וגם פוגי ידועים באיכות תמונה טובה בשל ניסיונם עם פילם, מISO 80 עד 800 האיכות מועלה ובחלק מהמקרים ב800 אין זכר לרעש באור יום אפילו ב1600 אין שום רעש
צילמתי כמה תמונות ב1600 ו800 בחנות לאחר מכן הורדתי את התמונות למחשב בחנות לאחר ניקוי רעשים קל בתוכנה שאני לא זכור את שמה התוצאות היו טובות יותר מD50 וD70 של ניקון ואני לא מגזים!
ביקורת קצרה: מצלמה מעולה למי שרוצה לילמוד צילום ואין לו כסף לעדשות וציוד נילווה או למישהו שרוצה מצלמה מיקצועית בלי ליסחוב הרבה
שילוב של יתרונות הP&S עם יתרונות הDSLR תוצאה: המצלמה מנצחת בתחום שלה תן לה כרטיס זיכרון של ג'יגה וחצובה ואתה מסודר היא נותנת תמורה מעולה למחיר.

בקיצור מיש שמיתלבט שיפסיק וילך ליקנות את המצלמה הזאת במחיר כמו שלה (3200שקל)
ותמורה שהיא נותנת היא פשוט טובה אפילו למי שיש ניקון D2X

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2006, 08:58
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "תודה על היחס האתר נועד..."

ידידי,
אני אחד האנשים האחרונים שאפשר לומר עליהם שלא רוצים לעזור ולהשקיע בשביל אחרים (מבלי להתנשא).
אבל שנינו עברנו שני אשכולות ארוכים מאוד בדיון סביב ה 9500 (להזכירך, אשכול אחד עם למעלה מ 90 תגובות, ואשכול אחר עם למעלה מ 60 תגובות) ואתה עדיין שואל את אותן השאלות.

אני אוהב לעזור, אבל שונא לחזור על דברים פעמיים.
אם אתה מסוגל להפנים את המידע שאתה מקבל פה בפורום - סבבה.
אם לא, אז לי אישית זה מוציא את החשק להסביר לך ולפרט לך בכל פעם מחדש.
את התשובות לשאלות שלך, אתה יכול למצוא באשכולות הכבדים שציינתי קודם. לא מבין למה לשאול מחדש פה באשכול חדש שעוד לא הוספם מעבר לכל הגיון.

אתה שואל בנוגע למייצב - האם הוא חשוב כל כך?
אומרים לך שאפשר בלעדיו וזו פונקציה חמודה אבל בהחלט לא קריטית. אם אתה קובע כי הפונקציה הזו חשובה מאוד, ואתה מוכן (אישית) להתפשר על טווח זום, איכות חיישן, מהירות תגובה ושאר קריטריונים כאלו ואחרים, בשביל שיהיה לך מייצב - אז סבבה. לך על זה.
אני אמשיך להמליץ על מצלמות, גם אם אין להן מייצב, אם לדעתי הן מצלמות איכותיות ששוות את הכסף שהן עולות. קח את הביקורת שלי כמו שהיא ותסכים איתה, או שלא תסכים איתה - זה כבר עניין שלך.

רק בקשה לי אליך - היה ממוקד וענייני.. נסה לא לחזור על שאלות פעמיים (או שלוש... או עשרים).

ומה הקשר לתורה?
זה שאני כופר עושה אותי ילד רע?

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 06-02-2006 בשעה 09:01.
ישן 06-02-2006, 13:24
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "תודה על היחס האתר נועד..."

פיני תבין משהו קטן

בפוגי לא צריך מייצב הרי בו ניראה מה יקרה לנו אם נישתמש במהירות סגר איטית כגון 1/10 ISO 800 וצמצם 2.8 אתה יודע מה יקרה?
תמונה שרופה!
אבל אם נעשה דבר כזה
מהירות סגר על 1/100 1/200 ISO 400-800 צמצם 5.6 תהיה לנו אחלה תמונה
ובמהירות סגר 1/100 אין שום טישטוש
מסכנה במצלמה הזאת לא צריך מייצב

אמרת שלפעמים הילדים רוצים לצלם
הילדים שלך יודעים לצלם במצב ידני?
או שהם מצלמים באוטומט? (מה שניראה לי)
באוטומט בדרך כלל המצלמה קובעת צמצם 2.8 ומהירות סגר 1/60 ככה זה אצלי
עדיין אין שום טישטוש
עוד פיתרון לזה שהילדים רוצים לצלם
תן להם את הHP אחלה מצלמה לילדים
לא יודע מה איתך אני לא הייתי נותן לילד קטן להחזיק מצלמה בשווי 3 אלף שקל

ישן 06-02-2006, 17:26
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "טור אישי"

תודה על ההשקעה, באמת טור אישי מכובד. הסתייגות אחת - לדעתי, המילה "מעולה" מופיעה יותר מדי פעמים. קצת קשה לדעת מה זה מעולה ולמה המצלמה עדיפה בפרמטרים האלה על פני המצלמות האחרות.

ולגבי המייצב - זהו אחד הפיצ'רים היותר שימושיים ויעילים שמצלמה יכולה להציע, במיוחד כשמדובר במצלמה שעולה לא פחות מ-3200 שקלים. אמנם זה לא הפיצ'ר החשוב ביותר, אבל הוא בהחלט חשוב מספיק כדי לכלול אותו במצלמה במחיר כזה - ומי שמשווה מייצב לחצובה שיבושם לו. לא פעם ולא פעמיים הבאתי כאן דוגמאות שההבדל בין "יש מייצב" מול "אין מייצב" (במיוחד באורכי מוקד גדולים) יכול להיות בדיוק ההבדל בין "יש תמונה" ל-"אין תמונה" - ובכל פעם יש מישהו (מי אמר מתן ?) שבא ומתווכח. כנראה ככה זה כשיש לך ניקון והעדשות עם מייצב נמצאות באופן אוטומטי מחוץ לתקציב

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר