לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2006, 20:10
  nevermind_fresh nevermind_fresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
מטאל , רוק , פסיכולוגיה , מדע

טוב זהו דיון שמשום מה אף פעם לא ראיתי פה (או בכל מקום)
אולי תוכלו לעזור לי להגיע להבנה יותר עמוקה של המוזיקה,
אז מה זה מוזיקה מבחינה מדעית ? גלי קול באורכים שונים ובצורות שונות המנענים באוזן שלנו קולטן המפרש אותן לפולסים שונים במוח כל מיני קומבינציות שונות משונות גורמות לנו להנאה , אני מניח שהביטוי הפיזי (לא בדקתי את זה) הוא שחרור של איזשהו חומר כימי במוח הגורם להשפעה הזאת.
זהו הפן המדעי (תקנו אותי לגבי כל טעות).
עכשיו המוזר פה הוא שיש הרבה סגנונות וקומבינציות וכל בן-אדם בכל נקודת זמן מושפע באופן שונה ממה שהוא שומע כמו אנשים שאוהבים מזרחית , פופ , בלוז וכל מיני דברים מוזרים כאלו וגם מטאל רוק וכדומה ,עכשיו אדם מסוים יכול לקבל את ה"קיק" של החיים שלו מ-שיר מסויים כאשר אדם אחר מקבל איזשהי חלחלה משונה שכזו מאותו שיר...
עכשיו פה משום מה נכנסת הפסיכולוגיה , נראה ש-(אני אישית לא בטוח באחוז הנכונות של זה אני מניח שיש יוצאים מן הכלל) אנשים שאוהבים את המוזיקה הנהדרת שלנו מטאל רוק וכדומה הם יותר "מורדים" יותר "שונים" יותר "פריקים" וכדומה (מעניין אם אתם יכולים לקלטג יותר טוב ממני איזה טיפוס של בן אדם אוהב איזה סוג ספיציפי של מוזיקה ואפילו בתוכה תת סוגית של בן אדם ותת- סוגים של מוזיקות כי האמת שאף פעם לא חשבתי על זה יותר מידי..)
יש גם את השיוך של ערסים עם מזרחית כבדה ...
עכשיו מאוד היה מעניין לעשות ניסוי אם ישנם איזשהם תכונות פיזייות תורשתיות שגורמות לזה או שהכל זה עניין של השפעת סביבה\חינוך.
עכשיו לתמונה הגדולה יותר , למה בגלל שלא איכפת לי מה אנשים חושבים ועוד דפוסי התנהגות באופי שלי רעשים במקצב מהיר ,גיטרות וכל מה שמאפיין מטאל גורם לי להרגיש טוב ? ומקצבים פופיים , בלוזים וכדומה גורמים לי לההפך?( גם השפעה גנטית נראה לפחות משפיעה על זה)
ולמה איזה ערס מפגר שלא מסוגל לחשוב נהנה ממזרחית כבדה מזעזת שכזותי?

ועוד נקודה.. כנראה שאתם גם לא תדעו כמוני , אבל אתם חושבים שמי שאוהב פופ,מזרחית ,בלוז וכדומה נהנה ממוזיקה כמונו? האם התחושה בשיר מזרחית טוב היא כמו שיר מטאל טוב? האם שיר פופ למישהו יכול לגרום לו להנאה כמו ששיר טוב של סונטה גורם לי?
האם הם מפסידים משהו? האם אנחנו מפסידים משהו?

אה וגם , תמיד יש את הקטע הזה ששומעים שיר ממש ממש טוב ,אז אפשר לשמוע אותו נגיד 100 פעמים והוא ממש טוב ואז יש איזשהי דעיכה כזאת שתלויה בכמה שומעים אותו ,בכמה זמן הפסקה עד ששומעים אותו שוב ,אבל זה נראה כאילו (לי לפחות) יש איזשהי התייצבות כלשהי בסוף על רמה מסוימת שהיא תמיד פחותה מהרמות הגבוהות הראשיוניות אבל גבוהה מרמות הנמוכות שמגיעים אחרי ששומעים את השיר נגיד 20 פעמים ברציפות לדוגמא , איך אתם מסבירים את זה?

טוב אני יודע שזה כבד כל הנקודות אבל מעניין אותי לשמוע את הפידבק שלכם על הנושאים שהזכרתי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2006, 22:03
  slipkorn slipkorn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.04
העלת כמה מחשבות שעלו לי בראש כבר תקופה ארוכה.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nevermind_fresh שמתחילה ב "מטאל , רוק , פסיכולוגיה , מדע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nevermind_fresh
טוב זהו דיון שמשום מה אף פעם לא ראיתי פה (או בכל מקום)
אולי תוכלו לעזור לי להגיע להבנה יותר עמוקה של המוזיקה,
אז מה זה מוזיקה מבחינה מדעית ? גלי קול באורכים שונים ובצורות שונות המנענים באוזן שלנו קולטן המפרש אותן לפולסים שונים במוח כל מיני קומבינציות שונות משונות גורמות לנו להנאה , אני מניח שהביטוי הפיזי (לא בדקתי את זה) הוא שחרור של איזשהו חומר כימי במוח הגורם להשפעה הזאת.
זהו הפן המדעי (תקנו אותי לגבי כל טעות).
עכשיו המוזר פה הוא שיש הרבה סגנונות וקומבינציות וכל בן-אדם בכל נקודת זמן מושפע באופן שונה ממה שהוא שומע כמו אנשים שאוהבים מזרחית , פופ , בלוז וכל מיני דברים מוזרים כאלו וגם מטאל רוק וכדומה ,עכשיו אדם מסוים יכול לקבל את ה"קיק" של החיים שלו מ-שיר מסויים כאשר אדם אחר מקבל איזשהי חלחלה משונה שכזו מאותו שיר...
עכשיו פה משום מה נכנסת הפסיכולוגיה , נראה ש-(אני אישית לא בטוח באחוז הנכונות של זה אני מניח שיש יוצאים מן הכלל) אנשים שאוהבים את המוזיקה הנהדרת שלנו מטאל רוק וכדומה הם יותר "מורדים" יותר "שונים" יותר "פריקים" וכדומה (מעניין אם אתם יכולים לקלטג יותר טוב ממני איזה טיפוס של בן אדם אוהב איזה סוג ספיציפי של מוזיקה ואפילו בתוכה תת סוגית של בן אדם ותת- סוגים של מוזיקות כי האמת שאף פעם לא חשבתי על זה יותר מידי..)
יש גם את השיוך של ערסים עם מזרחית כבדה ...
עכשיו מאוד היה מעניין לעשות ניסוי אם ישנם איזשהם תכונות פיזייות תורשתיות שגורמות לזה או שהכל זה עניין של השפעת סביבה\חינוך.
עכשיו לתמונה הגדולה יותר , למה בגלל שלא איכפת לי מה אנשים חושבים ועוד דפוסי התנהגות באופי שלי רעשים במקצב מהיר ,גיטרות וכל מה שמאפיין מטאל גורם לי להרגיש טוב ? ומקצבים פופיים , בלוזים וכדומה גורמים לי לההפך?( גם השפעה גנטית נראה לפחות משפיעה על זה)
ולמה איזה ערס מפגר שלא מסוגל לחשוב נהנה ממזרחית כבדה מזעזת שכזותי?

ועוד נקודה.. כנראה שאתם גם לא תדעו כמוני , אבל אתם חושבים שמי שאוהב פופ,מזרחית ,בלוז וכדומה נהנה ממוזיקה כמונו? האם התחושה בשיר מזרחית טוב היא כמו שיר מטאל טוב? האם שיר פופ למישהו יכול לגרום לו להנאה כמו ששיר טוב של סונטה גורם לי?
האם הם מפסידים משהו? האם אנחנו מפסידים משהו?

אה וגם , תמיד יש את הקטע הזה ששומעים שיר ממש ממש טוב ,אז אפשר לשמוע אותו נגיד 100 פעמים והוא ממש טוב ואז יש איזשהי דעיכה כזאת שתלויה בכמה שומעים אותו ,בכמה זמן הפסקה עד ששומעים אותו שוב ,אבל זה נראה כאילו (לי לפחות) יש איזשהי התייצבות כלשהי בסוף על רמה מסוימת שהיא תמיד פחותה מהרמות הגבוהות הראשיוניות אבל גבוהה מרמות הנמוכות שמגיעים אחרי ששומעים את השיר נגיד 20 פעמים ברציפות לדוגמא , איך אתם מסבירים את זה?

טוב אני יודע שזה כבד כל הנקודות אבל מעניין אותי לשמוע את הפידבק שלכם על הנושאים שהזכרתי

טוב בקשר להאם אנשים נהנים מהמוזיקה הזאת כמו שאנחנו נהנים משלנו... תיראה מתוך הינאה שלי למוזיקה הזאת אני אהיה חייב להישתמנש בביטויים שבהם אשתמש.\
מוזיקת הפופ והטראנס, ראפ היפ הופ זה מוזיקה קלילה, משעממת מבחינה מלודית, שטחית במסרים שלה ובתכנים שלה ורק נועדה כדי לגרום לאנשים לקפוץ, זאת מוזיקת קיטצ'.
בד"כ אנשים שלא איכפת להם ממוזיקה ממש, אוהבים ת'מוזיקה הזו כי היא קלילה ומקפיצה(תשים לב שבכל תחום אומנות יש את התחום שכולם אוהבים שהוא בד"כ החובבני ויש את התחום הקיצוני שמושך קהל פחות גדול שהוא התחום המקצועי יותר... תשים לב למשל שכל המורות לספרות שונאות את כל ספרי הארי פוטר) ובעצם הם לא מחפשים עומק במוזיקה, הם לא מחפשים לחן גאוני, הם מחפשים משו שיקפיץ אותם(כן כמו שאתם רואים אני פיתחתי תאורייה בעניין והיא בעיצומה).
תיראה האנשים האלה מחפשים הנאה שונה ממוזיקה מאשר אנחנו, והם נהנים מהמוזיקה בצורה שונה מאיתנו, תשים לב גם שאנשים הולכים למועדוני מוזיקה כדי להכיר אנשים אחרים, לא מתוך אהבה אל המוזיקה מה שממש אחרת בסצינת המטאל.
תיראה אני מאמין שכל מי שאוהב מוזיקה מסויימת מקבל את אותה רמת הנאה שכל אחד אחר ששומע סיגנון אחר מקבל, כי בעצם כל אחד מקבל את מה שהוא מחפש, זה כמו טעם באוכל, בדיוק אותו דבר... זה שאתה אוהב תותים ואני לא, לא אומר שאתה נהנה יותר כשאתה אוכל תותים מאשר כשאני אוכל סטייק.
ועכשיו לשאלה שלך לאיזה סוג אנשים נמשכים למטאל.... שמע אני די ניסיתי לראות את זה לפי הסביבה שבה אני נמצא ולפי חברים ואנשים בבצפר ששומנעים מטאל וכאלה שלא.
טוב לא הייתי אומר שכל מי ששומנע מטאל הוא מורד... אני לא מורד בכךלל האמת.
אני די חושב שרוב האנשים ששומעים מטאל הם אנשים שמדוכאים או היו מדוכאים, אנשים שלא מזדהים עם מוזיקה שמשדרת שמחה זה בעצם אנשים עצובים ת'אכלס שרוצים מוזיקה שהם מזדהים איתה שמתארת את מה שהם מרגישים, זה בד"כ אנשים שלא תהיה להם חברה למשל, או שהם לא מאוד מקובלים בחברה.... שים לב שמלא חננות הפכו למטאליסטים( כן כן... גמני(.
מה שאני עוד חושב הוא שאנשים ששומעים מטאל או מוזיקה מורכבת הם אנשים הרבה פחות שטחיים ואפילו יותר אינטיליגנטים וזה בגלל שהאנשים האלה מחפשים מסרים ועומק במה שהם שומעים, ובכלל, אנשים אינטיליגנטים יודעים להבחין בין מוזיקה בשקל לבין מוזיקה עם רגש ומסרים, והם יחפשו מוזיקה אמיתית אם הם מתעניינים במוזיקה והם לא יאהבו מוזיקה שטחית, הם יחפשו משהו מתוחכם(שימו לב כמה שטחיים הסטייליסטים וכמה צרי מחשבה הם, שלא לדבר על העארסים בהשוואה למטאליסטים שברובם הם גם אנשים בעלי דיעה ואידיאולוגיה, כי כדי לשמוע מוזיקה כזו חייבים להיזדהות עם אידיאולוגיה כזו ולפתח אידיאולוגיה משלך).
כמובן גם ללא ספק שהאנשים שמנגנים תמיד ישמעו מוזיקה עמוקה.... אין כזה דבר מורה לגיטרה או כל מורה לכל כלי אחר שישב וישמע רוני סופרסטאר או כל מוזיקת אמטיוי אחרת..... אחד הדברים שמרגיזים אותי אצל אנשים ששומעים מוזיקת אמטיוי זה שהם חושבים שהמוזיקה האמיתית היא כבדה ומשעממת ורואים את המוזיקה שלהם כאיכותית יותר ממטאל (אוייי צרחות צרחות אי אפשר להבין מה הם אומרים), והאנשים האלה צריכים להבין שאם הם שומעים תת רמה לפחות הם צריכים לפתח מודעות לזה.
תשים לב אגב, כמה חשובות המילים לאנים רגילים כשאנשים ששומעים מוזיקה קלאסית או מטאליסטים או כל סיגנון מוזיקה אמיתית אחר, יכולים לשמוע יצירות אינסטרומנטליות באורך של 20 דקות, כשאנשים רגילים מעבירים שיר אחריי 3 דקות.
אני חושב אבל, שהדבר שהכי נכון מכל התאוריה הזו זה שאנשים מדוכאים נמשכים למטאל... מי מכאן שוטמע מטאל והוא בנאדם שמח או היה פעם בנאדם שמח(טוב נו, חוץ מאלה ששומעים פאוור) כאילו, באמת יש מישו ששומע אלבום של ימו בורגר ואח"כ חושב כמה החיים יפים ואוהב ת'עולם? אתה לא יכול לאהוב ת'עולם ולחשוב שהחיים יפים ולשמוע להקה שטניסטית ששרה על זה העולם חרא, שדת זה חרא ושאנשים זה חרא.
כדי להיזדהות עם מוזיקה כזאת צריך להיות בנאדם שנפגע מהחברה או שהוא פשוט מטיבעו בנאדם מדוכא... זה מה שאני חושב.
מכאן אני יוצא למסקנה ש- אנשים ששומעים מוזיקה מורכבת ואיכותית ולא מוזיקת אמטיוי אלו או אנשים מדוכאים או אנשים בעלי אינטיליגנציה גבוהה משל אחרים- ואנלא מדבר על מי יותר טוב בבצפר, אני מדבר על מי מחפש איכות, מי יודע לזהות איכות, ומה בנאדם מחפש כשהוא שומע מוזיקה- משו קליט או משו עם מסר.

נערך לאחרונה ע"י slipkorn בתאריך 07-02-2006 בשעה 22:06.
ישן 08-02-2006, 00:37
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
דבר ראשון זה נושא
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "העלת כמה מחשבות שעלו לי בראש כבר תקופה ארוכה....."

מאוד רגיש להכליל עליו.
בכל מקרה אני יגיד לכם מהנסיון שיש לי.
אני לא מרגיש בן אדם מדוכא, כלומר יש לי שמחת חיים אבל אני אוהב את זה שאני מדוכא לפעמים.
לגבי האינטליגנציה גם אני חשבתי ככה. כי אני נחשב בן אדם חכם (בלי להשוויץ) אבל יש גם טיפשים שאוהבים מטאל. כמובן שבכיתה של ילדים מתקשים תראה שהאחוז ששומע מטאל יותר נמוך מבכיתה חכמה.
השאלה למה אני אוהב מטאל. אני אוהב את המנגינה יותר מאשר את השירה. והליריקה שלהם כמובן.
לדוגמה להקה כמו Vintersorg, (המכיר יבין) הם בעלי ליריקה מעולה ואהובה עלי. גם בטאל-ויקינג-פולק מטאל הם בעלי ליריקה ומנגינה עוצמתית וזה בעצם החלק האהוב עלי. שירי המלחמה, שיש להם קצב מצוין, פשוט אפשר להשתגע איתו, וגם המילים שלהם מביאות עוצמה.
חבר שלי קרוב לא שומע מטאל, אז הוא עוזר לי להבין למה אנשים נסגרים ממטאל. הגראולינג זה מה שמפריע לו. המנגינה לדעתו ממש טוב. אבל הוא שונא צווחות, הוא אוהב לשמוע קול נקי.
ניסיתי להסביר לי הגרואלינג זה לא הכל בשיר. הוא לא מקשיב לי אבל הוא גם לא נכנס לתוך שירים כלומר הוא אוהב לשמוע אותם אבל אף פעם הוא לא ינתח שיר לעומק.
למעשה אני לא אוהב להגיד שרוק זה חרא כי השיר האהוב עלי הוא moonlight shadow. כמה שזה נשמע אבסורדי השיר כבש אותי.
אם תשאלו אותי איזה קול יותר יפה של הגוטיק מטאל או הבלאק אני יגיד הגוטי (לדוגמה כמו הסולנית של within temptation - שרון).
בכל מקרה זה לא מפריע לי ולפעמים זה נחמד. הנושאים שהמטאל מדבר עליהם הם מעניינים אותי.
מעצבן אותי שכל מי שלא מכיר מטאל חושב שזה רק צעקות (ראה ערך cradle of filth, ותגידו מה שאתה רוצים, אני לא אוהב את השירים שלהם). למטאל יש הרבה סוגים. הרבה שומעים נו מטאל (להקות ממוסחרות) כאלה של המיינסטרים, אני מעדיף לשמוע איזה להקה נידחת שמשלבת כמה סגנונות ומתאימה לי. almora לדוגמה היא טובה להקה מטורקית שאף אחד בטח לא מכיר.

ושתבינו יש מדינות שבהם שומעים יותר מטאל מכל דבר אחר, ולכן זה לא נקרא פריק מהמשמעות מיוחד ושונה מהאחרים כי הם לא מיעוט. צריך לחשוב על זה שזה עניין של טעם ולא להגיד שיש מטאל ויש את השאר לשלול את השאר. אפשר למצוא לדוגמה רוק בריטי, רוק ישראלי, רג'ה כל מיני סוגים שונים.
הרבה עניין של טעם במוזיקה וכל אחד והמטרות שלו.
מפחיד!

ישן 08-02-2006, 22:46

אני לא נגד שירים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "שמע..."

אני לא מחפש שירה מלטפת. אפילו שלשרון מwithin temptation יש קול מדהים ואני די אוהב את הגוטיק מטאל. אבל אני גם שומע דת מלודי, וזה כולל בתוכו הרבה גראולינג.
אבל שאני שומע CoF לא רק שאין מילים זה פשוט נביחות של כלב. אני לא יודע מה מישהו מוצא יפה בזה, בשבילי זה גם צורם וגם חסר משמעות. זה כמו תמונות של פיסקו שמנסים להסביר לי שיש בהם עומק, לדעתי כל מי שרואה עומק לא מבין בגרוש וסתם חוזר אחרי מרצים אחרים, ובתכלס תמונות של ציירים פחות מפורסמים אבל יותר פשוטים יותר יפים מפיקסו.
ככה לגבי סרטים של אקירה קורוסוואה. אבל זה סיפור אחר.
אני מחפש עומק, אבל יש בורות שאנשים חושבים שיש בהם עומק, הם מובילים רק למרכז כדור הארץ ואין להם שום מטרת תחילה וחבל שהאנשים חושבים שיש בזה משהו.
מפחיד!

ישן 08-02-2006, 19:38
  Insidious Insidious אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.05
קצת מפריע לי לקרוא את מה שאתה כתבת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "דבר ראשון זה נושא"

כל הדיבורים האלה על חכמה ומטאל, על ילדים מתקשים שאין ביניהם שומעי מטאל ועל אינטליגנציה וכו'.
לשייך מוזיקה לרמת אינטליגנציה זה דבר שהוא בכלל לא במקום, כי באותה מידה שאתה משווה בינך לבין שומע מזרחית, מישהו ששומע מוזיקה קלאסית יכול להשוות בינו לבינך ויהיה את אותו היחס... והאמת, אם כבר עושים את זה - זה יותר לגיטימי לקחת את המוזיקה הקלאסית ולהשוות בין מי ששומע אותה למי ששומע סגנון אחר.
ושלא תבין לא נכון, אני בכלל לא שומע מוזיקה קלאסית. זה לא מעביר לי שום תחושות ואני לא יכול להזדהות עם זה, וזה מרגיש בשבילי דיי "קר", אבל אני בטוח שיש משהו בדברים של מי שאומר שזה טוב, ואולי כשאני אגדל אני אוהב את זה.
כל המחשבות שהועלו פה גם עברו (ועוברות) אצלי בראש מדיי פעם, אבל בטח שאי אפשר להגיע למסקנה חד משמעית. פעם הייתי שומע מטאל, ועכשיו בקושי, חוץ מכמה להקות בודדות... כמה שחשבתי שזאת המוזיקה וזה הסגנון שלי, עכשיו זה לא עושה לי כלום. דיי משעמם אותי לשמוע מטאל האמת, למרות שיש להקות מעניינות מאוד בתחום, תלוי רק מי הבנאדם, כמה הוא מוכשר, כמה הוא מחדש וכמה הוא מוכן ללכת אחרי הגבולות הדיי מקובעים של הסגנון.
מה שאני אומר זה שכמה שמישהו יכול לחשוב עכשיו על כמה זו מוזיקה אינטליגנטית ונפלאה - הוא יוכל לחשוב אחרת בעוד כמה שנים, והאמת שאני בספק אם בגיל 20 או 30 הוא יחשוב אותו דבר. והאמת שזו עובדה שחוזרת על עצמה דיי הרבה, אלו לא רק דעות בלי בסיס...

האמת - כל הסיפור הזה הוא דיי חפירה
ישן 08-02-2006, 19:53

אתה לא מבין....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Insidious שמתחילה ב "קצת מפריע לי לקרוא את מה שאתה כתבת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Insidious
כל הדיבורים האלה על חכמה ומטאל, על ילדים מתקשים שאין ביניהם שומעי מטאל ועל אינטליגנציה וכו'.
לשייך מוזיקה לרמת אינטליגנציה זה דבר שהוא בכלל לא במקום, כי באותה מידה שאתה משווה בינך לבין שומע מזרחית, מישהו ששומע מוזיקה קלאסית יכול להשוות בינו לבינך ויהיה את אותו היחס... והאמת, אם כבר עושים את זה - זה יותר לגיטימי לקחת את המוזיקה הקלאסית ולהשוות בין מי ששומע אותה למי ששומע סגנון אחר.
ושלא תבין לא נכון, אני בכלל לא שומע מוזיקה קלאסית. זה לא מעביר לי שום תחושות ואני לא יכול להזדהות עם זה, וזה מרגיש בשבילי דיי "קר", אבל אני בטוח שיש משהו בדברים של מי שאומר שזה טוב, ואולי כשאני אגדל אני אוהב את זה.
כל המחשבות שהועלו פה גם עברו (ועוברות) אצלי בראש מדיי פעם, אבל בטח שאי אפשר להגיע למסקנה חד משמעית. פעם הייתי שומע מטאל, ועכשיו בקושי, חוץ מכמה להקות בודדות... כמה שחשבתי שזאת המוזיקה וזה הסגנון שלי, עכשיו זה לא עושה לי כלום. דיי משעמם אותי לשמוע מטאל האמת, למרות שיש להקות מעניינות מאוד בתחום, תלוי רק מי הבנאדם, כמה הוא מוכשר, כמה הוא מחדש וכמה הוא מוכן ללכת אחרי הגבולות הדיי מקובעים של הסגנון.
מה שאני אומר זה שכמה שמישהו יכול לחשוב עכשיו על כמה זו מוזיקה אינטליגנטית ונפלאה - הוא יוכל לחשוב אחרת בעוד כמה שנים, והאמת שאני בספק אם בגיל 20 או 30 הוא יחשוב אותו דבר. והאמת שזו עובדה שחוזרת על עצמה דיי הרבה, אלו לא רק דעות בלי בסיס...

האמת - כל הסיפור הזה הוא דיי חפירה

אחת הבעיות החמורות של אנשיעם היום, זה ההבנת הניקרא שלהם וההסקת מסקנות שלהם.
אני מחלק את עולם המוזיקה ל2 סוגים- המוזיקה היותר מורכבת - ג'אז,קלאסי,בלוז מטאל וכו'...
ולמוזיקה השטחית והקיצ'ית - פופ,חלק מהרוק,היפ הופ,ראפ, טראנס וכו'...
אני טוען שאנשים שנמשכחים לסיגנון המורכב הם או יותר אינטיליגנטים או שהם אנשים מדוכאים, וזה תמיד נכון.
מוזיקה קלאסית זה באמת יפה, תנסה אולי כשתהיה יותר בשל, כל המטאל שאני שומע משלב אלמנטים קלאסיים אני כבר לא יכול בלי.
ואולי בעוד 20 שנה יש מצב שאנלא אשמע מטאל... אבל אני אשמע ג'אז או בלוז או קלאסי.... לא בריטני ספירס ולא פיפטי סנט.
ישן 12-02-2006, 22:45
  MiChel MiChel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.02
לא מסכים איתך...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "העלת כמה מחשבות שעלו לי בראש כבר תקופה ארוכה....."

הרעיון הכללי לא נכון לדעתי
אני מושע מטאל כבר לא מעט זמן
לא חשבתי אף פעם שהחיים שלי חרא
בחיים לא הייתי ב"תקופת דיכאון" , מן הסתם יש ימים פחות טובים אבל לא חושב שזה קשור כ"כ
מבחינת מראה וכאלה, זה בהתייחסות גם לפותח האשכול זה הכל סטיגמות
תראה אותי ברחוב אני ממש לא נראה פריק, הכי לא...
(אני גם לא נראה ערס או משהו)
ובכלל, הקטע עם המוזיקה זה עיניים למה אתה אוהב להתחבר ומ ה מדבר אליך
בד"כ אחרי אתה שומע שיר אחד מטאל שהתחברת אליו אתה מגלה שגם אם אתה לא פריק אתה יכול לשמוע ולהנות מזה.
ככה זה היה איתי לפחות
אותי מדהימה הליריקה של השירים, האיכות של הנגינה , אבל זה לא אומר כלום לגביי הסגנון שלי
באותה מידה אני אוהב לשמוע מזרחית אומנם לא קבוע אלא יש שירים שהם פשוט נחמדים ונחמד לשמוע אותם.(לא כבדה!!! = אני לא מבין למה אנשים מקשיבים למישה בוכה כל היום... לא מספיקים לא הצרות של עצמו?? - סתם נק' למחשבה..)

בהקשר לקטע הפסיכולוגי :
לדעתי זה ממש קשור לא אם היה לך תקפת דיכאון, אלא יותר מצב רוח של בן אדם
אני אישית יותר אוהב את המטאל הרגוע יותר , פרוג , והרבה פחות גוטי ודת' אבל בימים שאני כועס זה אחלה דרך לפרוק כעס..(יש כאלה שחותכים את עצמם וכאלה..לי יש דרכים אחרות להתמודד עם זה.. מעניין אם יש לזה הקשר..)
לשמוע איזה שיר כמו My Dark Desires של Dark Funeral .
אגב, אמא שלי (לצערי אני חושב) פסיכולוגית , ומן הסתם כבר זיינה לי את השכל מספיק על משמעות זה שאני שומע מטאל
מסתבר שאנשים עם אופי בעל פתיל קצר או אנשים שיש בהם המון כעס או שכועסים הרבה יותר
תנו לי לנסח את עצמי מחדש:
אנשים ששומעים (לא משנה מה שמעו בעבר) שירים יותר רגועים הם הרבה יותר רגעים
אגב, היא גם אמרה לי משהו על זה שאפשר לראות את זה על אופי הנהיגה..(זה אני חייב להגיד שהיא צדקה פה)
ישן 08-02-2006, 20:54
  Barbos7 Barbos7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Barbos7
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nevermind_fresh שמתחילה ב "מטאל , רוק , פסיכולוגיה , מדע"

כמה שלא ניסיתי להיכנס לנושא הזה, אף פעם לא יצאתי עם דעות מגובשות לגמרי על הנושא.

פופ, רוק, מזרחית, טראנסים - מוזיקה קצבית ופשוטה, הייתי מגדיר אותה לאנשים עם טעם פשוט במוזיקה, שלא מחפשים יותר מקצב

מטאל - מוזיקה מורכבת, לאנשים עם טעם מורכב יותר, אבל עם כך מתוסכלים יותר למרות שזה לא נראה לעין

פרוג מטאל\מוזיקה קלאסית - שיא האיכות במוזיקה, לאנשים שרואים במוזיקה קצת יותר מקצב או משהו להוציא בו אגרסיות.

מזרחית "כבדה", כל שירי הבכי האלה, לא נראה לי שהם באמת אוהבים את זה, זה יותר ניסיון להראות ולהתגאות במוצאם, כי אין אפילו אם המינימום שבמוזיקה הזאת.

כבר מכיתה ד' בערך אני שומע רוק, רוק כבד, ולא שניסיתי כמובן להשתייך אל איזשהי קבוצה כי הייתי מנודה, זה פשוט מה שאהבתי. אני פשוט זוכר שתמיד אהבתי את הדברים הכבדים יותר.
זה התחיל מ-limp bizkit והתגלגל למקומות אחרים.
אני לא פריק\מטאליסט, לא מגדיר את עצמי ככה, לא מתלבש ככה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://notebookforums.com/images/smilies/headbang.gif]

ישן 08-02-2006, 23:58

יש הגיון בדבריך
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי אבי_ש שמתחילה ב "אולי חשבת פעם למה יש מעט אנשים ששומעים מטאל?"

תראה נקח לדוגמה את אותם אנשים שיודעים על קיום המטאל ושמעו אותו ובכל זאת העדיפו לא לשמוע אותו.
זה לא קשור ממש לחוכמה. יש לי חברים חכמים אבל הם לא אוהבים מטאל. אבל מה שכן לא תמצא בקושי ילדים חסרי דימיון והשכלה שיואהבו מטאל (לפחות ממה שאני מכיר). כל אחד מתחיל לשמוע מטאל דרך הרוק, אבל בטוח לא דרך המזרחית ככה שאתה יכול לראות ילדים חכמים ששומעים רוק ואתה תגיד לי הנה עוד כמה שנים הם ישמעו מטאל, ויש סיכוי לזה.

רציתי להביא קישור.
http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%94...%98%D7%90%D7%9C

ורציתי גם לצטט משמה משהו.
"למעריצי ההבי מטאל נקשרת סטיגמה חסרת כל בסיס של אלימים רפי שכל, למרות העובדה כי רבות מהלהקות מפתחות נושאים מוזיקליים מורכבים ושירה בעלת משמעות, ולמרות העובדה כי רבים מחובבי המטאל הינם אנשים משכילים."

לדעתי הנושאים שהמטאל שרים עליהם מדברים יותר לאנשים שחושבים בזמנם הפנוי. מעלים תיאוריות אפשריות, חושבים על הקיום ופנטזיה ומרחיקים לכת עם הדימיון. המטאל ונושא השירה שלו מתאים להם. הם הזמן הם נעשים גם מדוכאים (כי יש מדוכאים ששומעים דיכאון).

למטאל יש גם השפעה רעה:
רצון למות, סמים, סיגריות, אלכוהול.
אבל אם שמים לב גם במוזיקה שחורה חוץ מלמות יש את אותם ההשפעות של סמים וסיגריות.
גם במזרחית יש תמיד את הסמים והסיגריות.
מפחיד!

ישן 09-02-2006, 19:45

אני לא מסכים איתך בכלל.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "אם אתה באמת חושב ככה."

בקשר לאנשים שלא טובים באנגלית - אוקיי זה כבר נכון, אבל שירים באנגלית לא בהכרח אומרים מטאל.
והאמת שלא כל מי שלא טוב באנגלית לא שומע שירים באנגלית, כי למשל יש כאלו שלא ממש מייחסים חשיבות למילים.
מה שכן, מטאל למשל הוא כן עליית מדרגה - אחרי פופ למשל ובטח שאחרי מוזיקה מזרחית. אבל להגיד שכל (וגם רוב) מי ששומע מטאל הוא אינטליגנט זה יהיה דבר ממש לא נכון להגיד. אבל למשל להגיד שכל (או רוב..) מי ששומע מוזיקה קלאסית הוא אינטליגנט זה יותר נכון. שוב, המטאל הוא מעין עליית מדרגה, אפילו יותר מדוייק יהיה להגיד "עליית מדרגה למתבגר הממוצע".. חחחח. חוץ מזה, להכליל דברים כמו שאתה אומר יהיה ממש לא נכון.
Just for the record, ובהתאם למה שאתה כתבת, גם אני נחשב "בן-אדם חכם", ופעם שמעתי מטאל, אבל עכשיו לא. עכשיו אני דיי, איך להגיד את זה, לא אוהב הרבה ממה שיש למטאל להציע. שוב, זאת פשוט עוד מדרגה בדרך.

אגב למי שאמר "זה כן קשור לאינטלגנציה, אבל לא לא מבחינה מתמטית או משהו כזה, יש המון סוגי אינטלגנציה." - אני מסכים לגמרי. ציונים במתמטיקה, למשל, הם לא מדד לאינטליגנציה כוללת.
ישן 10-02-2006, 14:35

נכון..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Insidious שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך בכלל."

ציטוט:
בקשר לאנשים שלא טובים באנגלית - אוקיי זה כבר נכון, אבל שירים באנגלית לא בהכרח אומרים מטאל.
והאמת שלא כל מי שלא טוב באנגלית לא שומע שירים באנגלית, כי למשל יש כאלו שלא ממש מייחסים חשיבות למילים.
מה שכן, מטאל למשל הוא כן עליית מדרגה - אחרי פופ למשל ובטח שאחרי מוזיקה מזרחית. אבל להגיד שכל (וגם רוב) מי ששומע מטאל הוא אינטליגנט זה יהיה דבר ממש לא נכון להגיד. אבל למשל להגיד שכל (או רוב..) מי ששומע מוזיקה קלאסית הוא אינטליגנט זה יותר נכון. שוב, המטאל הוא מעין עליית מדרגה, אפילו יותר מדוייק יהיה להגיד "עליית מדרגה למתבגר הממוצע".. חחחח. חוץ מזה, להכליל דברים כמו שאתה אומר יהיה ממש לא נכון.
Just for the record, ובהתאם למה שאתה כתבת, גם אני נחשב "בן-אדם חכם", ופעם שמעתי מטאל, אבל עכשיו לא. עכשיו אני דיי, איך להגיד את זה, לא אוהב הרבה ממה שיש למטאל להציע. שוב, זאת פשוט עוד מדרגה בדרך.

אגב למי שאמר "זה כן קשור לאינטלגנציה, אבל לא לא מבחינה מתמטית או משהו כזה, יש המון סוגי אינטלגנציה." - אני מסכים לגמרי. ציונים במתמטיקה, למשל, הם לא מדד לאינטליגנציה כוללת.

ציונים במתמטיקה זה לא מדד לאינטיליגנציה זה מדד לחדות מחשבה.
אבל האינטיליגנציה שאנחנו מדברים עליה זה אינטיליגנציה של לדעת שזהב שווה יותר מכסף.
כשאנשים חןושבים שבריטני ספירס עדיפה על מוזיקה קלאסית או מפתחים שינאה למוזיקה הזאת אני רואה אותם כבורים.
לא איכפת לי למה הם חשופים... גם אני לא הייתי חשוף... אף אחד לא... ובכל זאת יש כמה שכן שומעים ת'מוזיקה הזאת... זילזול במוזיקה מורכבת מרוה על בורות... זה מה שזה... אני משמיע לאנשים שיר של דרים "מזה אין מילים... זה משעמם.." אתם מבינים? זאת בורות...
ואמרנו בדיון הזה שמי ששומע מטאל הוא או מדוכא או אינטיליגנט.. חייב אחד מהם, אחרת אין שום דבר שימשוך אותו לשמוע את זה.
וזה שאתה לא אוהב מטאל יותר זאת לא עליית מדרגה.... פה ניכנס העניין של טעם... אתה כבר אוהב מוזיקה בכיוון אחר... אבל להקות כמו דימו בורגר,טריסטניה,סיירניה, דרים טיאטר זה להקות איכותיות עם מסרים משלהן וזה פשוט סיגנונות שאתה אוהב או לא...
ונכון אתה לא הגבת למשו שכתבתי זה לא בשירשור אבל זה מתקשר למה שכתבתי מקודם, אתה מבין?
ישן 10-02-2006, 15:51

אהה אתה דיי משעשע... חח
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "נכון.."

קודם כל תסלח לי, אבל לדעתי דרים זה משעמם. מאוד. אין שום דבר מעניין במוזיקה שלהם. ושמעתי כבר מספיק שירים. ואני מאוד מצטער אם זה עושה אותי "בור" לפי המילון שלך. הם אפילו לא מורכבים מבחינתי... אולי טכנית כן, כי ידוע לכולם מהי רמת הטכניקה של החבר'ה שם, אבל מוזיקלית לא.
וזה ממש, אבל ממש לא נכון להגיד שכל מי ששומע מטאל הוא אינטליגנט או מדוכא. האמת שזאת אחת ההצהרות הכי מטופשות ששמעתי. אני מכיר המון שהם לא מי יודע מה אינטליגנטים וגם לא מדוכאים ושומעים מטאל.

פעם הייתי שומע הרבה מטאל - טראש, דת' פרוגרסיב ועוד כמה סגנונות. ואני כן חושב שיש דברים מעבר לזה ושלעבור לשמוע דברים אחרים זאת עליית מדרגה. והדברים האחרים האלו יכולים להיות ענפים, אתה יכול לעבור למוזיקה קלאסית, או לג'אז, או לבלוז, או אפילו למוזיקה הודית למשל. וכן, אני רואה את זה כעליית מדרגה. תאמין לי שאתה לא תשמע מטאל כל החיים שלך. (זאת אומרת, אני מניח ומקווה שכך..)
ואני לא מזלזל במטאל בכלל. מבחינתי מטאל זאת מוזיקה לכיף ובשביל להתפרק.

אבל הגיע הזמן להסכים על דבר אחד - מי שמלכלך על מוזיקה קלאסית, ובאותו זמן מהלל את בריטני ספירס הוא דיי בור, כי להבין שיש איכות ויש משהו בדברים של כל מי ששומע מוזיקה קלאסית, ג'אז או בלוז זה דבר שצריך להבין, אפילו אם לא אוהבים את זה...
ישן 10-02-2006, 16:39

דרים לא מורכבים?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Insidious שמתחילה ב "אהה אתה דיי משעשע... חח"

ציטוט:
קודם כל תסלח לי, אבל לדעתי דרים זה משעמם. מאוד. אין שום דבר מעניין במוזיקה שלהם. ושמעתי כבר מספיק שירים. ואני מאוד מצטער אם זה עושה אותי "בור" לפי המילון שלך. הם אפילו לא מורכבים מבחינתי... אולי טכנית כן, כי ידוע לכולם מהי רמת הטכניקה של החבר'ה שם, אבל מוזיקלית לא.
וזה ממש, אבל ממש לא נכון להגיד שכל מי ששומע מטאל הוא אינטליגנט או מדוכא. האמת שזאת אחת ההצהרות הכי מטופשות ששמעתי. אני מכיר המון שהם לא מי יודע מה אינטליגנטים וגם לא מדוכאים ושומעים מטאל.

פעם הייתי שומע הרבה מטאל - טראש, דת' פרוגרסיב ועוד כמה סגנונות. ואני כן חושב שיש דברים מעבר לזה ושלעבור לשמוע דברים אחרים זאת עליית מדרגה. והדברים האחרים האלו יכולים להיות ענפים, אתה יכול לעבור למוזיקה קלאסית, או לג'אז, או לבלוז, או אפילו למוזיקה הודית למשל. וכן, אני רואה את זה כעליית מדרגה. תאמין לי שאתה לא תשמע מטאל כל החיים שלך. (זאת אומרת, אני מניח ומקווה שכך..)
ואני לא מזלזל במטאל בכלל. מבחינתי מטאל זאת מוזיקה לכיף ובשביל להתפרק.

אבל הגיע הזמן להסכים על דבר אחד - מי שמלכלך על מוזיקה קלאסית, ובאותו זמן מהלל את בריטני ספירס הוא דיי בור, כי להבין שיש איכות ויש משהו בדברים של כל מי ששומע מוזיקה קלאסית, ג'אז או בלוז זה דבר שצריך להבין, אפילו אם לא אוהבים את זה...

דרים לא מורכבים? זה תלוי איזה שירים שמעת ואיזה אלבומים שמעת... ודרים הם איכותיים.... כל אחד מהם סיים לימודים בברקלי...
ואני אומר שאו שהבנאדם אינטיליגנט או שהוא מגדוכא או היה אי פעם בעברו מדוכא..... וזה תופס לגבי כולם..... גם אני חושב שיש דברים מעבר למטאל ושעכשיו אני שומע אותם בקטנה ומאוחר יותר אני אעבור אליהם.
אבל אני לא רואה את המוזיקה הקלאסית כהרבה יותר איכותית מלהקות מסויימות...
ישן 10-02-2006, 20:30

אני אמרתי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Insidious שמתחילה ב "עזוב, רד מההצהרה הזאת"

ציטוט:
זה לא תופס לגבי כולם וזה ממש לא נכון תמיד. אולי זה נכון לגבי אנשים שאתה מכיר אבל זה ממש לא נכון לגבי כל מי שאני מכיר (למרות שיש כאלה שכן, אבל זה לא אומר כלום...)
וכן, אני עדיין עומד מאחורי מה שאמרתי על דרים. מן הסתם גם לא נסכים על שום דבר לגביהם, אתה בתור מעריץ שלהם ואני בתור... בכלל לא מעריץ שלהם (אני פשוט לא אומר "שונא" או משהו כזה כי זה לא ככה..)

בקשר למוזיקה הקלאסית, אתה לא רואה עכשיו אבל אולי תראה בעתיד. גם אני עכשיו לא שומע מוזיקה קלאסית אבל אני לא יודע מה יהיה בעתיד. (אני כן שומע מצד שני ג'אז ובלוז ועוד סגנונות, אבל זאת לא הנקודה של הדיון...)

זהו, מבחינתי הדיון סגור...

אני אמרתי שאני כן אשמע מוזיקה קלאסית בעתיד.... כבר עכשיו יש כמה יצירות שאני אוהב, אני יודע שאני אגיע לזה בסופו של דבר.
ישן 10-02-2006, 18:51
  BADASKA BADASKA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
הצעה? תפסיק להיות מתנשא.

לא חסרים אנשים טיפשים ששומעים מטאל. זה שאני אשמע מטאל לא עושה אותי יותר חכם. זה הכל יחסי, חביבי, כמו ש... אינדיוס מהשמו אמר, אותו דבר בחור ששומע קלאסית יכול לחשוב שאתה טיפש.
מה שכן, אני חושב שאם בנאדם לא מנסה לפתוח את הראש לשמוע סגנונות שונים, או על השניה הראשונה שולל, זה דווקא יכול להעיד משהו. אבל, לא תמיד, זה מסובך, כי יכול להיות שהבנאדם זיהה את הסגנון, הבין מה הולך פה (כלומר- אם תשמיע לבנאדם ששומע ג'אסטין, מטאליקה או כל חרא שאתה שומע (סתם סתם) הרבה פעמים, איך לומר? האוזן, יותר נכון המוח, יפריד, יבין מה הולך, ושזה לא סתם רעש, הוא יזהה יותר ריפים), אבל... למרות זאת הסגנון לא בשבילו, מבחינתי זה בסדר גמור.
עכשיו, אתה גם מכליל, אבל נו מילא- לפעמים זה עושה את החיים יותר קלים... (למשל- ערסים שומעים מזרחית לרוב. 99 אחוזים מהערסים, הם טיפשים). אגב, אני בטוח שאתה מכיר מבוגרים ששומעים מזרחית והם לא ברברים או משהו כזה... אז- הסקת מסקנה?
אני אישית מאמין שבכל סגנון יש משהו טוב.
בקיצור- כושר הניסוח שלי גרוע, וחפרתי,
באדאסקה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר