לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2005, 13:15
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
לצערי לא הייתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -Maya- שמתחילה ב "פולין..."

אבל הרבה אנשים שאני מכירה יצאו למסע לפולין וזו בהחלט חוויה (קשה לומר טובה, אך בהחלט נותנת ערך מוסף) .
אני מכירה בחורה שלמדה איתי בכיתה שלפני המסע לפולין לא רצתה להתגייס לצבא, לאחר שהיא חזרה הזיקה שלה לשורשים כ"כ גברה שהיא נהייתה מורעלת מאין כמותה והיום היא לוחמת בגאווה .

בנוגע לדברים רלוונטים בשבילך כדי לתעד את המסע, אז לדעתי : מצלמה (רגילה, דיגיטלית - מה שבא) והכי חשוב - קחי עמך יומן לתעד, כשאני יוצאת לטיולים דבוקה אלי מחברת שבה אני רושמת כל מקום שהייתי בו ומה ראיתי (זה מעולה בעוד x שנים לפתוח, לקרוא ולהיזכר) .

שיהיה בהצלחה, טיסה קלה ונעימה ושמרי על עצמך !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 29-07-2005 בשעה 13:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2005, 14:32
  DefendeRoE DefendeRoE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל DefendeRoE
אוחחחח פולין פולין

איזה חווייה מדהימה, זו הייתה מסע כל כך מכביד וקשה מצד אחד אבל מצד שני כל כך מהנה, הרגשה של טיול לשבועיים בחו"ל עם עוד חבר"ה בגילך, זה דבר של פעם בחיים, מסע חשוב, אפשר ללמוד ממנו המון ושאני אומר המון אני מדבר לא רק על השואה אלא גם על החיים בכלל, זה באמת עושה סוויץ' במוח ללכת שם על הדשא הכל כך ירוק הזה של המחנות שאלפים נרצחו בהם, לראות את הבקתות האלה, להריח את האויר הקר הזה, לראות את כל הערימות למינהן, אותי אישית ששאלו איך היה במסע, לא ידעתי מה לומר, אף אחד או אחת לא ידע, אז אמרנו היה הכל,
אני ממליץ בחום לצאת למסע הזה, האנשים שתכירו שם, זה סוג של קשר לכל החיים, כי תמיד יבואו הרגעים האלה שתעלו בהם זכרונות מפולין, והאנשים האלה יהיו איתכם שם ברגעי החזקים והמיוחדים האלה, וזה ממש ממש קיצור של התמצית של מה שהמסע היה עבורי לפחות..

אבל לנושא האשכול מה לקחת אני הייתי שם בספטמבר לא היה כל כך קר והיו רק פעמיים שירד לנו גשם אבל בכל זאת בגדים אז לובשים ב"שיטת הבצל" קצר מתחת ארוך דק מלמעלה ארוך עבה על זה ומעיל, ואם חם פשוט מקלפים שכבות, הארץ עצמה קרירה...
דבר שממש הצטערתי עליו זה שלא לקחתי מספיק פילמים, קחי המון! 8 לפחות! עדיף שיהיה אקסטרה מאשר שיגמר ותרגישי איכסה כי לא הבאת... אוומנם כולם חוזרים עם אותן תמונות בדיוק מפולין אבל בכל זאת אני מאמין שתרצי תמונות משל עצמך
אממ כסף למזכרות לא חסרים שם שטויות לקנות מגרזנים למזכרת מזאקופנה ועד גבינות מוזרות בצורה של תרנגול בגדול הרוב שם זה שטויות אבל אי אפשר להיות בחו"ל בלי להביא משהו לאנשי המשפחה שמחכים ודואגים לנו בארץ =)
טיפים תמיד תסחבי איתך כמה מטבעות ושטרות בכיס ואת הכמות הגדולה לשמור בחגורת בטן, נכון זה מעפן, אבל אם חס וחלילה יכייסו אותך עדיף להיות מוכנים מה גם שכל השירותים שם זה בתשלום "fife zlote' or no bathroom" (השגיאה בכוונה... פולנים משעשעים) אז יותר נוח שיש כמה מטבעות בכיס.
בכל מקום שנותנים לכם להסתובב חופשי ללכת במינימום של זוגות!, כמה שיותר יותר טוב, לצערי עדיין קיימים שם אנטישמים וניאו נאצים שמשום מה לא מחבבים כל כך יהודים וישראלים, אני אישית לא נתקלתי בהם אבל לא חסרים סיפורים, וגם אם הכל אגדות בכל אגדה יש שמץ של אמת ופתגם לחיים אומר better safe then sorry, מה גם לא צריך לחפש צרות, עדיף לשמור על פרופיל נמוך, ולא לשחק במשחקי כבוד האידיוטים שאופיינים בישראל כי בתכלס חבל שהמסע הזה יהרס בגלל טמטום של אנשים ושטויות קטנות.
אממ תקחי גם ממתקים וחטיפים כי חלק מהאנשים לא אוהבים כל כך את הטעם הפולני, אני אישית אהבתי את האוכל והחטיף הירוק הזה שקניתי שם גם היה נחמד אבל הדעות חלוקות אז לכל מקרה לא יזיק שיהיה, אצלי כל ארוחת ערב כללה רגל עוף בגודל של פרה וצ'יפס אפוי כזה, בסך הכל זה אכיל ואפילו טעים אבל שאוכלים אותו דבר במשך שבועיים זה קצת מעצבן.

וזהו ביינתיים
הכי חשוב שמרי על עצמך, תהני במסע איפה שאפשר, ותחזרי עם חוויות =)

אהה כן גם ללמוד כמה מילים בפולנית לא יזיק, דז'נקויה 'Djenkuye זה אומר תודה כל המלצריות הבלונדות שם מצחקקות ומחייכות אחרי שאיזה תייר ישראלי (כמוני) משתמש במילה הזאת אולי על הטמטום אולי כי אנחנו חמודים אבל חיוך זה חיוך =)

תהני, ובהצלחה!

רועי
ישן 29-07-2005, 16:57
  GoldFish GoldFish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.01
שלח הודעה דרך ICQ אל GoldFish שלח הודעה דרך AIM אל GoldFish
גבה דבה

אחרי שהייתי שם לפני שנה,
וחוויתי בעצמי מה שיש שם וראיתי איך אחרים חווים את מה שיש שם,
אני יכול להגיד לך לא להקשיב לאף אחד ותנו לי להסביר:

די מרגיז אותי שאנשים נותנים עצות על איך להיות שם,
וראיתי איתי אנשים שהיו שם שעשו דברים (מעשים, וגם דיבורים) כי אמרו להם או כי הם חשבו שזה מה שצריך לעשות אחרי כל מה שאמרו להם, ולמה?
התגובה שנוצרת אצל בנאדם שם באה מתוכו ממה שהוא רואה, לכן אין לי בעיה עם אנשים שאומרים שיש שם דברים לא קלים וכאלה,
אבל שיש אנשים שאומרים לך איך לחוות את הדברים, אני לא מסכים איתם (בלי כעס חס וחלילה), כיוון שזה חוויה עצמית, ואף אחד חוץ מאותו אדם לא יכול לייעץ איך לחוות את מה שיש שם.
לכן אני אומר לך כך:
כל מה שיבוא לך זרמי איתו, אל תתביישי, אל תפחדי, אם את רוצה לשים עליך דגל, תשימי,
אם את רוצה לא להיכנס לחדר מסויים, אל תיכנסי,
כל מה שקורה, לכי עם זה.

בהצלחה
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר