לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2006, 22:54
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
השד העדתי יוצא מהבקבוק.... אשכנזים - מזרחים? :)

לפני איזה חודש ישבתי במועדונית שבה תלמידי תיכון עוזרים לתלמידי חטיבה-תיכון בשיעורים ולפני מבחנים. 95% מהילדים שבאים למועדונית בשביל לקבל עזרה הם מזרחים, אלו שבאים לעזור הם בערך חצי-חצי (באים לעזור כל פעם 3-4 ילדים\מבוגרים). תוך כדי שאני עוזר לאחת הילדות, היא שאלה אם אני אשכנזי (חדת עין שכמותה)... אמרתי שזה לא רלוונטי, אבל היא המשיכה לחקור. בסוף אמרתי שכן, והיא כזה "אההה! ידעתי שאתה אשכנזי!! איזה באסה לך!!"... אני כזה תוהה למה זה באסה לי.. ובסוף התפתח דיון על אשכנזים-מזרחים בין כל אלו שבמועדונית... ובדיון שבו אני ועוד אשכנזי הגנו על עצמנו, נאמר איכשהו שיש אפליה בין מזרחים ואשכנזים, ושלאשכנזים יש יותר סיכוי להגיע רחוק ושכל האשכנזים עשירים....

אני חי ברמת השרון, יש פה למעלה מ-50% אשכנזים... והקטע של העדות אפ'עם לא שיחק פה תפקיד. אפ'עם לא נתקלתי ברגשות קיפוח כאלו כמו שתמיד רואים בטלוויזיה.... עד הקטע עם המועדונית. השאלה שלי - באמת יש אפליה? באמת אשכנזים עשירים ומזרחים "עניים"? באמת אשכנזים "יגיעו רחוק יותר"?

אל תהפוך את זה לדיון דבילי, תתאמצו קצת הפעם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2006, 00:38
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
מחזק
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי BIA שמתחילה ב "התחלת יפה"

אני עזרתי פעם בחלוקת אוכל למשפחת נזקקות. ואני אומר לך, ראיתי בבתים שם
מערכות קולנוע משהו בנזונה. ובאמת יכול להיות שזה הכל בא בגלל הרקע האתני
שנותן את המנטליות של ה"כבוד", משהו הזוי שקיים.

לעניננו -
העובדות בשטח הן שאחוז האשכנזים הבאים מרקע סוציו-אקונומי גבוה, הוא גדול מאוד
מאחוז המזרחיים שבאים מרקע כזה. אחוז הסטודנטים האשכנזים גבוה יותר, האחוז
היחיד שיש לספרדים יתרון זה בבתי הכלא
אבל, אי אפשר להסיק מכל זה משהו גנטי או דברים מזעזעים בסגנון. מה שקיים היום הוא
מצב נגרר של שנות ה50-60. בשנים האלו תרצו או לא, הייתה אפליה מכוונות. אבל היום
זה עבר ופג מן העולם... ורק אנשים אדיוטים(ע"ע מפלגות כמו ש"ס) ממשיכים לטעון שקיימת
הפליה ויוצרים כאן עוד דור שרק יבוא ויבכה ש"לקחו לי ואכלו לי".

ועם כל הכבוד, אבא שלי ושאר אחיו גדלו בשיכון ד' בבאר-שבע, לא המקום הכי סימפטי בתקופתו.
לא באו מרקע כלכלי גבוה. אבל עם כל זאת, כל האחים שלו יצאו מוצלחים אחד אחד.
היום זה לא בשמיים לצאת וללמוד. הבעייה במה שמחדירים לאנשים שהם עוד קטנים. מחדירים להם
שיש אפליה והם לא יצליחו ואשכנזים הם ככה וככה. :\

קיצר, ככל שנרד מהנושא כך יטב לכולם. כל העלאה של הנושא סתם משאירה אותו באוויר עוד ועוד.

לילה טוב

ישן 12-02-2006, 12:00

Facebook profile
אני ממליץ בחום על המערכון של הגשש "חתונת הדמים"
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "זה כמו החתונות של המזרחיים"

זה כל כך נכון
יש לי דוד שחיתן את הבת שלו. הדוד הזה עכשיו במצב כלכלי לא הכי טוב. זה פשוט אדם
שכל החיים שלו סובבים סביב הפוזה(ויש דוגמאות קיצוניות לזה)... קיצר, הוא חיתן את הבת שלו.
ועשה ככה - טקס חינה כמה ימים לפני החתונה(ואירוע אירוע, לא סתם בסלון בבית). אירוע חתונה על כל הגימיקים
והשטויות שאפשר, בגן אירועים נחמד. ולסיום, שבת בבית מלון עם כל החמולה(ויש המון )....
והיום, היום הוא בחובות של המון המון כספים :\ ואת המחיר הזה המשפחה משלמת... עכשיו כולם
צריכים לחסות על החובות שלו :\ והכל בשביל מה? כדי שיחשבו שיש לך כסף למרות שאין לך?
הזוי

ושוב, כולם לשמוע את המערכון "חתונת הדמים", זה אחד הדברים היותר מצחיקםי שיש

ישן 12-02-2006, 07:26
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "השד העדתי יוצא מהבקבוק.... אשכנזים - מזרחים? :)"

זה היה ככה לפני 30-40 שנה, הייתה קיימת מעין "גזענות" היו מפלים את המזרחיים בגלל המוצא.

סיפור לדוגמה על חברה של אמא שלי שבאה מבית אשכנזי, כשהייתה בכיתה ט בערך היא יצאה עם מישהו מזרחי, והמחנכת שלהן הייתה אומרת לה כל הזמן לא להסתובב עם השחורים האלה, שתצא רק עם אשכנזים ואפילו לא תדבר עם כל ה"שחורות" בכיתה כי הן רק יורידו את הרמה שלה.

חשוב לציין שהיא לא שמה על המורה, ואפילו התחתנה בסוף עם אתיופי (ולא שכחה לבוא למורה אחרי 10 שנים ולהציג את בעלה חח), אבל מה שהיה קיים דיי פגע בדור הזה, שלרובו ניסו להכניס לראש שמראש אין להם סיכוי כי הם מטומטמים, אני מכירה מישהי מבוגרת יחסית שעד היום מסוגלת להרביץ למי שירמוז לכך שהיא מפגרת או משהו כי בתור ילדה המורה שלה <ביסודי> הייתה קוראת לה ככה.

ולצערי זה לא לגמרי נעלם, גם בבה"ס שלי <!!> הייתה מורה שהכשילה את רוב הכיתה בגלל שהיו מעדות המזרח, לא שינה לה שאנחנו לומדים וחורשים, היא לא הייתה ממש בודקת - ישר מכשילה, בנוסף למדתי על בשרי עד לאן היא מסוגלת להגיע.. וזה היה כשהיא הייתה מציינת לי בכל שיעור שאני מטומטמת ולא שווה <פשוט ככה בצורה ישירה ומול כולם> לא יכולנו לעשות שום דבר בנידון <גם לא ידענו איך> חשוב לציין שאני מעורבת חח יש צד אשכנזי ויש צד מזרחי, אבל אני נראת יותר מזרחית מאשר אשכנזיה (חום בהיר בהיר חח). כולנו נכשלנו אצלה ורק השלושה האשכנזים שנשארו בכיתה שלנו קבלו ציונים טובים ונשארו עד הסוף. בנוסף, אותה מורה עזבה אחרי כמה חודשים ולא שרדה איתנו את השנה <עשינו לה את ה מ-ו-ו-ת בגלל הגישה שלה, אחרי החודש הראשון לפחות שהבנו שזה פשוט ישאר ככה>.

בתכלס זה כבר לא משנה כ"כ , לדור שלנו בכלל לא, יש מעט אנשים שעוד חיים על הסיפורים של ההורים שלהם (או הדור שלפניהם), אבל אנחנו כבר כ"כ מעורבבים שזה לא תופס מקום או חלק, האמת האשכול שלך קצת העציב אותי, לגלות שיש עוד אנשים שמרגישים כך, כמעט בטוח שבדור הבא גם זה יעלם לגמרי.

נערך לאחרונה ע"י הולי בתאריך 12-02-2006 בשעה 07:30.
ישן 12-02-2006, 14:25
צלמית המשתמש של ShaMaMa
  ShaMaMa ShaMaMa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל ShaMaMa שלח הודעה דרך MSN אל ShaMaMa
ההבדל בין האשכנזים והמזרחים זה ההבדל במנטליות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "השד העדתי יוצא מהבקבוק.... אשכנזים - מזרחים? :)"

אני חצי מזרחי וחצי אשכנזי אז אני די מכיר את שני הצדדים...
אני יודע שמה שחשוב למזרחים זה יותר להנות מהחיים ולחיות את החיים בכיף. זה מתבטא בכל האוכל שהם לא מפסיקים לטחון לא משנה כמה שזה לא בריא, הם מזבזים יותר כסף על עצמם וכו'...
אשכנזים מצד שני דואגים יותר ל'ערכים' הנעלים שלהם כמו לימודים/ניקיון/נימוסים וכו'... הם פחות מראים רגשות, הם יותר דואגים לאיך שהעולם יראה אותם.. קיצר הם הרבה יותר כבדים...

אני אישית אף פעם לא נתקלתי באשכנזי שירד על הצד המזרחי שלי... אבל הרבה מזרחים ירדו על הצד האשכנזי..

ישן 12-02-2006, 15:00
  +*+בתאלוש+*+ +*+בתאלוש+*+ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06

זה שאמר פה שהוא שונא אשכנזים ועופר לוי רולז .... ת-ת-ב-ג-ר !!!!!!! (אגב, אין מקום כה אשכנזיה...)
וואלה אני חצי אשכנזיה וחצי מרוקאית.. שומעת כמוך את עופר לוי ויוסי עדן וניבין ועוד.
ולא תאמין אני גם אשכנזיה!!!!

וואלה אני מכירה את כל הירידות על האשכנזים... אבל ה"ירידות" באות רק מתוך ערסים שטרם התפתחו... ועדיין לא מבינים מי נגד מי ומה זה אשכנזים...
ואני הכי גאה שיש בזה שאני אשכנזיה!!!! וואלה אפילו את הצד המרוקאי אני לפעמים מסתירה... כדי להראות לאנשים שיותר חשוב האדם מאשר העדה שלו.... ומי שאומר לי משהו נגד אשכנזים אני מחזירה (עדיין מרוקאית...חח) ואחרי זה אומרת שאני גם מזרחית... ותאמינו לי כל החברים שלי מזרחיים שפעם לפני שלמדו שאשכנזים הם גם אנשים שיכולים לשמוע מזרחית וללכת עם שרשאות כסף היו גם יורדים על העדה.

ובקשר למה שהנושא הזה כמו שמישהו פה אמר שזה המנטליות מאוד שונה בין העדות (בכל עדה יש תרבות והכל שונה זה מה שעושה את המיוחד).

מי שאמר פה שאשכנזים קונים רק ג'אנק פוד ואין אוכל מוכן והכל זה ממש טעותתתתתתתתת...
אשכנזים כן מכינים אוכל והרבהההההה בבית!!!
שאתה בא לבית אשכנזי ישר יפתחו לך שולחן ותראה כמה אוכל שהאמא/אבא/סבתא/סבא הכינו במו ידם יש!!

מה שמביא את ההבדל הקטן כמו שאתם אומרים בכסף, זה הבדל בגלל מנטליות ותפסית עולם באמת, למרות שיש הרבה אשכנזים שבחובות מעל הגובה שלהם...

ברוסיה הילדים מתחנכים שהם חייבים להגיע לאוניברסיטה כי זה דרך החיים שם כמו שפה זה חובה לשרת בצבא, שם אין דבר כזה שילד יסיים ביצפר בכיתה י אלא אם הוא נרקומן/חולה נפש או אנערף מה, בקיצור שם אתה בעצם "מורד" ו"חריג" אם אין לך תארים ביד ואתה לא תלמיד מצטיין.
וזה ההבדל.... עכשיו תבינו למה ההבדל שיש יותר אשכנזים ב5 יחידות מתמטיקה או בכיתת היי טק.

בכל עדה יש "טובים" ויש "רעים".
כל אחד שמכליל הוא בן אדם גועל נפש וגזען והוא רק מזיק לעצמו.

מצטערת על החפירה זה באמת נושא רגיש אצלי חחח

ישן 12-02-2006, 18:40
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי +*+בתאלוש+*+ שמתחילה ב "[b]זה שאמר פה שהוא שונא..."

חחחחחחחחחחחח, את מצחיקה, מאמי. אני לא רוצה לקלל ולהשתמש בביטויים אלימים, בגלל זה אני אומר את זה. את בעצם ממש לא מצחיקה.
למען האמת, זה מאוד מאוד עצוב. מאוד עצוב שאת חושבת באמת שהוא התכוון למה שהוא אמר, ושהוא אמר ברצינות שיש מקום כזה אשכנזיה.

קודם כל מאמי, בואי נלמד 2 סימני פיסוק:
1. נקודה - סימון לסוף משפט
2. פסיק - משמש לציון הפסקה בשטף הדיבור

אז ככה מאמי, אלו 2 הסימנים שאת צריכה לעבוד עליהם הכי הרבה.
לעוד פרטים, גשי לכאן:
http://hebrew-academy.huji.ac.il/decision5.html

את מתנהגת כאילו את באמת חושבת שהמרוקאים הם יותר עצבניים משאר העדות. אז בואי תני לי להגיד לך משהו, מאמי.
מרוקאים הם לא יותר עצבניים, הכורדים לא יותר טיפשים והרומנים לא יותר גנבים. כולנו אותו זבל, מאמי.

אם הבנתי נכון, מאמי, את אומרת שחברים שלך יורדים על כל מי שלא שומע מזרחית והולך עם שרשראות כסף? אני חושב שאת צריכה לגוון קצת בחברים, מאמי. את לא חושבת ככה, מאמי?

"דווקא" (!) את הצד המרוקאי שלך את מסתירה מאמי? לי זה נראה כאילו את רוצה לשחק אותה צנועה או משהו כזה.
למה בכלל אכפת לחברים שלך מאיפה סבא וסבתא/ההורים של הבנאדם הזה הגיעו? חשבת על זה פעם, מאמי?

תנחשי מה מאמי, ההורים שלי לא רוסים, למעשה, הם אף פעם לא היו ברוסיה. ומאמי, בכל זאת הם רוצים שאני אלמד ברצינות. לקח לי חצי שנה לשכנע אותם להרשות לי לרדת ל-4 יחידות מתמטיקה.
אז כנראה שהתיאוריה שלך לא ממש תופסת פה, אה מאמי?

איזה כיף, לא קיללתי אפילו פעם אחת עד עכשיו. ראית מה זה? ועוד אני חצי מרוקאי.
פוסטמה.
ישן 12-02-2006, 15:22
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אוקיי, אני אתאמץ...

אין לדעת.

קודם כל, צריך להערך מחקר בלתי-תלוי, שיספר לנו כמה אנשים מכל עדה יש לנו
בכל עשירון(ולא כמה אומרים שיש), כמה אנשים מכל עדה יש בכלא, לאיזה עונש
הם נשפטו ועל מה(ולא כמה אומרים שיש; וזה עוד בלי להחשיב את הטענה שאולי
מערכת המשפט מפלה עדה מסויימת לרעה), כמה וכמה.

אחרי שיהיו לנו נתונים, אפשר יהיה להתחיל להסביר "למה זה ככה". הבעיה היא
שאף-אדם נורמלי לא ירצה לעשות את המחקר הזה, בגלל הפוליטיקה שהוא גורר,
ומחקר "מוזמן" אמין בערך קול הרע"ם...
(לדוגמה, המחקרים על הנזק מהסמים - אם האגודות למלחמה בסמים מזמינות
אותם, התוצאות הן שהסמים מזיקים; אם ארגונים בעד לגליזציה של סמים מזמינים
אותם, סמים אינם מזיקים. מעניין, הא?)

ועכשיו לגבי הקטע התכלס, זה שאפשר להתעסק בו בלי נתונים, לגבי ה"בעסה לך".
זה מהמשפטים המפגרים, ומי שאמר לך הוא מהאנשים המפגרים. לכל אדם אפשר
להגיב "בעסה לך". בעסה לך אתה גבוה, בעסה לך אתה נמוך. בעסה לך אתה שמן,
בעסה לך אתה רזה. בעסה לך ובעסה לך. בעסה לי כי אני מעדה מסויימת? על הזין
שלי.
זה מסריח להיות לחוץ על עצמך כי אתה מעדה כזאת ולא אחרת. אולי זה משנה
למשהו, אולי לא. אבל בכל מקרה לחפור על "איזה שחורים לא מפותחים אתם" או
"איזה שכנטוזים מסריחים אתם" זה מסכן. מסכן רצח.
כל מה שאני יכול להגיד לך זה שאם לא היית אמור לעזור למסכנה הזאת(ולהיות
נחמד), התשובה הברורה היא "אולי אני אשכנזי מסכן, אבל מי הטמבל ההומו המזדיין
האוכל בתחת שצריך לבוא לקבל ממני עזרה?"

בעסה רק למי שעושה לעצמו בעסה, וזה לא משנה אם הוא אשכנזי, ספרדי, אתיופי,
גרוזיני, צ'צ'ני, טורקי או חייזר ירוק קטן מהמאדים.
ישן 12-02-2006, 17:57
  Barbos7 Barbos7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Barbos7

התשובה לשאלה שלך (שלא מנוסחת נכון):
לדעתי, אין אפליה.
אפשרי מאוד, שההצלחה הברורה יותר של האשכנזים בארץ (מבחינתה כספית ואקדמית) היא בגלל שבאירופה לימודים היו דבר ברור, כשהמזרחים באו חסרי השכלה לארץ, וזה הקשה על ההתאקלמות.
המדינה קיימת רק 57-58 שנים, ככה שהפער עדיין קיים.
כן, יש פער, אבל זה לא בגלל שהממשל דפק אותם או משהו כזה.

נ.ב זה ממש פתטי שילדים שהם במועדונית, כלומר קטנים, מדברים על דברים כאלו.
זה רק מראה עד כמה הם עברו שטיפת מוח מההורים שלהם לגבי אשכנזים ובכלל על היותם
"כלכך מסכנים"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://notebookforums.com/images/smilies/headbang.gif]

ישן 12-02-2006, 20:19
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בוא אני אספר לך סיפור נחמד
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Barbos7 שמתחילה ב "התשובה לשאלה שלך (שלא מנוסחת..."

כשבאו לארץ עולים ממרוקו, הרכוש שהם הביאו איתם אוכסן במחסני הסוכנות בטענה שהם יקבלו אותו מאוחר יותר. לאחר כמה זמן הם אכן הובאו למחסנים כדי לקבל את רכושם אך לפתע פרצה שריפה במחסן. לאחר מכן התגלה שהמחסן הוצת בזדון והעולים הובאו למחסן ע"מ שיחשבו שרכושם אכן אבד (ואנחנו מדברים פה על תכשיטים והמון המון כסף שהם הביאו איתם). מה יצא מזה? שאותם עולים שלא היה להם בסיס בארץ איבדו את כל הרכוש שלהם דבר שהיה עוזר להם לרכוש השכלה ולחיות ברמת חיים טובה.
מה גם, שבשנים הראשונות של המדינה היחס אל העולים מארצות המזרח היה מזעזע : התייחסו אליהם כבורים וכאל ברברים למרות שמרביתם היו בעלי מקצועות מכובדים מאוד שלמדו בארצות המוצא שלהם ואילו אל עולים מארצות אירופה על אף שהיו חסרי השכלה הממסד התגבר על רתיעתו הראשונית מהם (מהעולים מאירופה) ולא התייחס אליהם כמו אל העולים מארצות המזרח.
ישן 12-02-2006, 21:51
צלמית המשתמש של jtm
  משתמש זכר jtm jtm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.03
שלח הודעה דרך ICQ אל jtm שלח הודעה דרך MSN אל jtm

אשכנזים למדו באירופה, נהיו דוקטורים, הגיעו לארץ ועובדים פה בתור מאבטחים וקופאיות.
מזרחים לא למדו, הגיעו לפה ועובדים באותם דברים.
האשכנזים, שאכלו הרבה חרא באירופה, לא מתלוננים. המזרחים מתלוננים.

הילדים של האשכנזים לומדים בישראל, והופכים לרופאים ועורכי דין.
הילדים של המזרחים (ה-95% שציינת) לא מסיימים תיכון, הרבה מהם לא מתגייסים לצבא, ומן הסתם, מקבלים את העבודות של ההורים שלהם.

זאת התמונה ההגדולה בשכונה שלי, רמת אליהו - הדבר הכי קרוב לשכונת מצוקה שיש בראשון לציון. אני מכיר המון אשכנזים והמון מזרחים מהשכונה הזאת. מבחינת האשכנזים שאני מכיר, 90% מהם מתאימים למה שכתבתי. מבחינת המזרחים, אני לא מצליח לחשוב כרגע על מישהו שיוצא מהכלל הזה. אגב, אני מכיר הרבה מאוד מזרחים הרבה יותר עשירים ממני, חלקם גרים בוילות, שבמקום להתגייס פנו לפשע.

אגב, אם כבר התחלתי, אז יש בשכונה שלי גם המון אתיופים. אין לי מושג מה לגבי המבוגרים, אך 95% מהפשע בשכונה מבוצע ע"י האתיופים הבנים (הבנות, לדעתי, בסדר גמור), שעשירים/עניינים בדיוק כמו הלבנים, אותם הם שודדים.

עריכה: אני רק רוצה להוסיף עוד משהו שחשבתי עליו עכשיו.
המצב הנ"ל הוא בשכונה שלי, שכונה של עניים. כמו שאמרתי, הרוב המוחלט של המזרחים כאן ישאר כאן לנצח, בעוד שהרוב המוחלט של האשכנזים יצא מכאן. לגבי שכונות אחרות שאני מכיר, בהן גרים אנשים יותר עשירים, אחוז ההצלחה בקרב המזרחים הוא הרבה כ"כ יותר גבוה, שאני לא יכול להשוות בקרב איזו עדה יש יותר מצליחים. מה שכן שמתי לב, זה שגם שם המזרחים עדיין בוכים ומתלוננים על מר גורלם הרבה יותר מהאשכנזים.

נערך לאחרונה ע"י jtm בתאריך 12-02-2006 בשעה 22:06.
ישן 12-02-2006, 23:28

Facebook profile
אתה כל כך לא יודע....
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "או ההסבר הפשוט יותר: המזרחים המוצלחים ראו שכאן חרא, ונסעו למקום טוב יותר..."

תראה, הצינוות שלהם לא הייתה ציונות כמו שאתה מכיר. אלא רצון יהודי אמיתי לעלות לארץ הקודש.
ומוכר הסיפור על הזקנה שזרקה את הסלים בשוק ועלתה לספינה אגוז. גם אם הסיפור לא אמיתי,
זה לא משנה. זה מתאר מצב אמיתי של תשוקה לא"י.
תראה, המשפחה שלי מאוד רצו להיות כאן בארץ. אבל הם הבינו שכאן זה לא ילך להם. אז הם עשו
עברו למדינות טובות יותר. לטעון שלא הייתה אפליה זו בורות לשמה! ולא, אני לא מזיכר כאן מילה על
על העלייה הרוסית או האתיופית... וכן, אני מודע לעבודה שמתייחסים אליהם כמו לזבל. וזה גועל נפש.
כנראה שלא למדו את הלקחים מתקופת הפנתרים השחורים....

ישן 13-02-2006, 17:59

Facebook profile
ממש לא! אל תהיה אדיוט ותכניס לי מילים לפה.
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "לא יודע מה היה אז. אני לא הייתי שם."

המשפחה של אבא שלי באה לארץ וישר גרה בבתים אם אתה שואל.בעוד שהיו אשכנזים
שעדיין לא היה להם בתי קבע. אני לא אומר שלאשכנזים היה קל. גם הם סבלו. הבעייה היא
היחס שהם קיבלו, לא ניתנה הזדמנות שווה לבני עדות המזרח.
אנשים נדחו ממשרות רק בגלל המוצא שלהם! הכניסו לאשנים בארץ שבאמת האנשים מארצות
המזרח הם נבערים. ועם כל הכבוד, חלק ניכר מהעליה הצפון אפריקאית היה מלומד. הרבה יותר
ממה שהיה כאן בארץ.
אז כולם סבלו. אבל עדות המזרח סבלו מיחס משפיל! וזו הבעיה.... אין לי שום בעייה שישכנו אנשים
במעברות, לבכות על זה זה טמטום. אבל אין סיבה שבעולם שאדם יקבל יחס משפיל רק בגלל המוצא שלו!

ישן 13-02-2006, 18:42
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אולי אני אדיוט, אבל מה שאתה אומר עובדתית לא נכון"

ועם זאת בשנים הראשונות של המדינה היחס אל העולים מארצות המזרח היה רע מאשר היחס אל העולים מארצות אירופה . אמנם בתחילה היחס אל העולים מאירופה אך לאחר זמן מה הממסד העדיף אותם על פני העולים מארצות המזרח. נכון, פה ופה היו אנשים בורים לצד בעלי השכלה. עם זאת זה לא מנע מהממסד להתייחס בזילזול אל העולים מארצות המזרח.
מה גם שאנשי הממסד בדרך כלל דיברו שפות שונות מאשר אלו של עולי המזרח ולכן היה להם נוח יותר להתקשר עם עולי אירופה.

כך למשל יצחק רפאל (מי שהיה בשנת 49 ראש מחלקת העליה בסוכנות) אמר שהעולים אינם מצטיינים בחומר האנושי שלהם. כך הוא גם אמר לגבי העולים נצולי השואה אך לאחר שפגש באלה הוקל לו (דבר שלא קרה במפגשו עם העולים מארצות המזרח). כמו כן היחס המזלזל לא היה נחלת הפוליטקאים בלבד אלא גם עובדים של רשויות הקליטה התנהגו באותו יחס מזלזל כאשר קבעו שלעולים מארצות המזרח יש רמה תרבותית נמוכה יותר משל העולים מארצות אירופה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:46

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר