לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2006, 14:35
  +*+בתאלוש+*+ +*+בתאלוש+*+ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "איך קובעים עדה?"

דת => לפי האמא ! (אמא יהודיה אז הילד יהודי)
גם בנצרות אם האבא נוצרי ואמא יהודיה נגיד, אז הילד יהודי! אבל אם החליטו להטביל אותו אז הוא הופך לנוצרי.
עדה => לפי עדת שני ההורים! אם יש חצי מזרחי חצי אשכנזי אז הילד חצי חצי!! הוא לא יכול להיות אחד מהעדות... !
ואני חצי מזרחית חצי אשכנזיה!

מי שאמר פה על העדות ופסח זה ממש לא נכון... אם האבא רוצה לאכול קטניות או אנערף מה בפסח אז שיאכל בתאבון. אם הילדים רוצים גם שיאכלו ואם האמא האשכנזיה לא אוכלת אז היא לא אוכלת...
מה הקשר אם האבא אוכל אז מותר לילדים ולאישה גם לאכול?! גם בלעדיו אם ירצו יאכלו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2006, 15:12
  +*+בתאלוש+*+ +*+בתאלוש+*+ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "אם את לא יודעת את לא תמיד חייבת להגיב."

באמת שאין לי מושג על מה אתה מדבר...........

בוא אני אסביר לך קודם כל משהו חשוב.....

אשכנזי זה יהודי כדת וכדין!
והוא לאו דווקא מרוסיה..!!! (יש ארצות בסביבה של רוסיה שהן מדינות בפני עצמן עם עדות שונות כמו אשכנזים, קווקזים, בוכרים ועוד)
יש רוסים שהם נוצרים! ויש רוסים שהם יהודים (לרוב זה אשכנזים).
יש גם בארצות האלה ליד רוסיה מדינה כמו קווקז ששם יש קווקזים ואצלהם יש גם רוסים גם אשכנזים (יעני יהודים) וגם מוסלמים!
וכולםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם מדברים רוסית כשפה בינלאומית ויש לכל מדינה שפה משלה!

ובקשר למה שחירטטת מקודם על האבא... זה ממש לא נכון!!!!!!
אמא שלי אשכנזיה וגם היא מפרידה בין בשר לחלב כדת וכדין.
אבל אבא שלי שהוא מרוקאי הוא פחות שומר על זה ממנה!!!!

ובקשר לזה שאישה נישאת היא עוזבת את המסורת... זה לא ככה!!!!!
יודעים לשלב.... ויש את החריגות שכן עוזבות (כמו האלה שמתאסלמות)...
אמא שלי אשכנזיה ויש לה אותה מסורת כמו לך ולכולם פה, גם היא פותחת שולחן בראש השנה וגם היא וכל המשפחה שלה כל שנה עושים ליל הסדר...

אני עדיין לא מבינה על דיברת... מרוב שזה היה שטויות!
וזה שאוכלים בשר וחלב עם השעה הזאת.... יש כאלה שגם אחרי חצי שעה (והם מזרחים דווקא)
ושום ילדים לא הולכים לפי המסורת של אבא.. הם הולכים לפי החינוך שהם קיבלו ומה שנעשה בבית (שלא תמיד לפי האבא הולך..)

ישן 12-02-2006, 17:28
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
השאלה היא לפי מה זה הולך
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "[font=Verdana]התכוונתי..."

לפי דעתי היום כבר קשה למצוא בארץ אנשים שהם משהו אחד שלם, יש אנשים שהם חצי אשכנזים וחצי מזרחיים, כי הארץ הזאת מורכבת מיהודים שעלו ממדינות שונות ,חייו כאן יחד והתערבבו.

גם התרבות שלנו בנויה מהכל יחד, אצל כל משפחה זה שונה, ואצל כל אדם בפרט בתוך המשפחות האלה.

ולכן ההבדלים בין האשכנזים למזרחיים אינם רלוונטיים, ולכן השאלה "האם אני אשכנזי או מזרחי?" מורכבת, והתשובה אליה פשוטה, אם שני ההורים שלך הם אשכנזים טהורים אז אתה אשכנזי, אם הם מזרחיים טהורים אז אתה מזרחי..אם אחד ההורים שלך אשכנזי והשני מזרחי אז אתה גם וגם.

אף פעם לא יצא לי לשמוע שאחד ההורים קובע את העדה, אשמח ללמוד דבר חדש אם אני טועה כאן

למרות שברוב הבתים קיימת אותה תרבות <בכללי> ואת הסגנון אוכל/ מוזיקה/ וכדומה האדם בפרט בוחר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:03

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר