לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2011, 19:47
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
אתר עמותת חיל ההנדסה

זהו אשכול שיוקדש לאתר עמותת חיל ההנדסה, בו אני מבקר לעיתים קרובות. במקביל הם פתחו משתמש בפייסבוק ודף בפייסבוק. באשכול זה אעדכן לגבי האתר וכן אדווח על בעיות שיש בו ואציע הצעות לשיפור, בתקווה שמישהו מנציגי החיל או מישהו שמכיר אותם גולש בפורום וקורא את ההערות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
התמונה מאת צחי אבנור ו-MathKnight, נלקחה מוויקיפדיה והופיעה באתר מבלי לתת קרדיט (שם הצלם).

האתר הוקם אחרי מלחמת לבנון השנייה ולמרות העיצוב הסביר פלוס האתר סובל מבעיות תוכניות רבות. החלקים היותר טובים שלו הם המור"ק על מלחמות ישראל ומבצעי החיל, וכן רשימת נופלים ומעוטרי החיל. החלקים הפחות טובים הם המידע על האמל"ח והיחידות. באתר יש גם תמונות (לא הרבה), סרטי וידאו ופורום (בעייתי).
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 09-07-2011 בשעה 19:49. סיבה: קרדיט לתמונה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2011, 19:48

הערות על בעיות בתוכן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אתר עמותת חיל ההנדסה"

• המידע על היחידות של החיל לוקה בחסר ולוקה בעכשיויזם: חוסר פירוט על ההיסטוריה לעומת הפירוט על פעילות היחידות במלחמת לבנון השנייה.
  • החלק "בולטים בחיל" ריק לחלוטין.
  • החלק "מן התקשורת" לא מעודכן באופן קיצוני, הכתבות האחרונות שצוטט הן מ-2006.
  • חלק האמל"ח נגיש רק דרך סרגל הצד שמתקבל אחרי כניסה לכתבה הראשית ולא דרך תפריט "האודות" בסרגל הראשי.
  • המידע בחלק האמל"ח מאוד קצר ולקוני ולמעשה לא מוסיף כלום. הכלי היחידי עם מידע נורמלי הוא ה-D9 וגם זה מועתק מאתר זרוע היבשה שהעתיקה את המידע מגרסה ישנה של הערך D9 בוויקיפדיה. את התמונה של ה-D9 צריך לעדכן ל-D9R עם מיגון כלוב במקום ה-D9L המיושן.
  • בחלק כלי יריה יש טעויות: יש להוסיף את ה-M4 לאמל"ח ולשנות מק"ח (כן, כן, כך זה מופיע) למק"כ (מקלע כבד) M2 בראונינג ולהוסיף את הבארט.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 12-07-2011, 11:10
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אופס... |נבוך| מרוב התעסקות..."

היות ואני הייתי באב"כ אני אגיב על מה שכתוב שם על אב"כ (גדוד ינשוף 76)

1. הפיסקה הראשונה גרמה לי לגחך ולהפסיק לקרוא. ("יחידה העוסקת בפיתוח .... היחידה מפתחת אמצעי מיגון יחודיים בתחום הגילוי והזיהוי של חמרי הלחימה הבלתי קונבנציונלית ויכולת התמודדות איתם." מעבר לזה שזה פשוט לא נכון, איך אפשר לפתח אמצעי מיגון יחודיים אמצעי מיגון בתחום הגילוי והזיהוי? - זו סתירה לוגית)

ובכל זאת, אנסה להגיב (התוכן הכתוב הוא בדיוני לעיתים, אני ממש לא מבין מאיפה הוציאו אותו)

בפיסקה שניה שגיאות דקדוק.
פסקה שלישית שגיאות כתיב.
פסקה תשיעית שגיאות כתיב.

יש סתירה בתיאור המסלול בין מה שכתוב בדף הראשי (אימון מתקדם של 4 חודשים, קו 3 חודשים) לבין מה שכתוב בהפניה לעמוד "לוחם האב"כ" (אימון מתקדם חודש אחד, קו 4 חודשים)

למה להעלות תמונות של הצבא האמריקאי? אין מספיק משלנו? (אני מוכן לתרום כמה לא רעות בכלל...)

מעבר לכך, כרגיל, התמונה הראשונה היא של חייל עם פריצת מיגון.

ישן 21-07-2011, 07:27
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "היות ואני הייתי באב"כ אני..."

הי עומר,
אם תוכל לפרט בדיוק מה השגיאות זה יהיה מצויין!
תוכל אפילו לעשות עבודה טובה יותר ולכתוב טקסט חדש שלדעתך יהיה יותר מתאים ונכון מזה שמופיע באתר.
אני אדאג לשנות.

יש לך תמונות לתרום? נשמח לקבל!
גם בפורום וגם המתחזקים של האתר.

ישן 21-07-2011, 08:21
  גולןב גולןב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אתר עמותת חיל ההנדסה"

יהל"ם:

התג של יהל"ם קצת מוזר, בויקיפדיה יש את תג יותר קרוב למציאות אבל גם לא בדיוק.
ישנן 5 פלגות, ס"פ וס"פיר זה פלגות נפרדות.
בנוסף יש פלגת גבעול במיל' שניתן להגיד שהיא מתעסקת עם אב"ך ולא לפרט.
סמו"ר הם לא בדיוק סיירת.
עריכה:
"אחת מהיחידות ההתנדבותיות והמיוחדת של צה"ל. " תחליטו אם זה יחיד או רבים.
"היחידה אחראית על המבצעים המקצועיים מורכבים ביותר בלחימה." שוב בעיית דקדוק.
"ספיר" כותבים ס"פיר עם מרכאות.
"חלק מייעודה של הפלגה הוא לאתר, לטפל ולפוצץ את המנהרות להברחת מחבלים בעיקר בדרום רצועת עזה." - פחות עכשיו שיצאנו מעזה.

נערך לאחרונה ע"י גולןב בתאריך 21-07-2011 בשעה 08:39.
ישן 21-07-2011, 08:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

פיגוע

שלום לכולם ובעיקר למוהנדסים,
כמו שאפשר לראות באתר העברתי את מה שנכתב כאן (וגם מה שנשלח אלי בפרטי והערות נוספות שלי) אל המתפעלים של האתר.
התגברנו על בירוקרטיה והשינויים כבר החלו להתבצע, מתבצעים בימים אלו ממש ותכנים חדשים ימשכו להתעדכן!

אתם מוזמנים להעביר הערות דרכי או באמצעות "צור קשר" באתר.

נושאים שהועלו כאן ועוד לא טופלו:
  1. נקיון בפורום - יקרה בקרוב
  2. עמוד יזכור של ברוך אבני ז"ל - השינוי דורש אישורים מכמה גורמים. יבוצע בימים הקרובים בהתאם לאישורם. אם תוכל לספק איזשהו מידע על נסיבות נפילתו זה יאפשר להאיץ את השינוי וכן לעדכן את דף הנופל במידע הזה.
  3. לא הצלחתי להבין את הבעיה עם הסרט של עידן עמדי (אגב, שתי הפתעות נוספו לסרט הזה!)
  4. הפרופיל בפייסבוק לא קשור לאתר... כרגע סבלנות! יהיה טוב
  5. הפרק "מן התקשורת" לא קיבל את תשומת הלב הראויה. שינוי מסויים כבר נעשה. תוכלו לראות שינויים נוספים בקרוב! אםתפנו כאן אל כתבות וידיעות בתקשורת (עיתונות, רדיו,טלוויזיה, אינטרנט וכו') זה יהיה אפילו עוד יותר טוב!
  6. גם הפרק "אמל"ח" יקבל עכשיו יותר תשומת לב (בהתאם לאילוצי תיכנות). נדמה לי שכל שגיאות הכתיב כבר תוקנו ולפחות חלק מהתוספות שהזכרתם נכנסו. אתם מוזמנים להמשיך להעיר גם על שגיאות כתיב וניסוח וגם מה לדעתכם צריך להופיע שם ואיך. בנוסף, אתם מוזמנים לתרום תמונות וסקירות.
בקשות:
ההערות והבקשות שלכם מבורכות. תמשיכו! אנא צרפו קישור אל העמוד הרלוונטי עליו אתם מעירים.
כאמור עורכי האתר מבקשי שתתרמו תכנים ותמונות.
התמונות והתכנים שבאתר מקדמים את ההיכרות עם חיל ההנדסה והמורשת שלו.
קרדיט ינתן לתורמים בהתאם לבקשתם.

ישן 21-07-2011, 22:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "תודה רבה על ההענות!"

תחזוקה שוטפת כנראה שתהיה.
כדי שיהיו עדכונים, צריך לייצר חומרים - אתה, ואחרים, מוזמנים להעלות כאן הצעות לעידכונים באתר: כתבות מהתקשורות, מאתרי צה"ל, חוויות מהיחידה שלכם, תמונות שצילמתם, סרטונים ועוד.
אפשר להמשיך להתריע על תקלות ושגיאות ויעשה מאמץ לתקן אותן (אני גיליתי היום שב"הצטרף אלינו" הקישורים אל הכתבות שבורים. מסתבר שיש שם תקלה טכנית שכנראה תיפתר רק בשבוע הבא).

כל הכבוד לך על היוזמה!

ישן 22-07-2011, 17:18

מידע על אמל"ח - צמ"ה D9

דחפור ה-D9 , השלישי בגודלו שחברת קטרפילר מייצרת (אחרי ה-D10 וה-D11), הוא דחפור כבד המיועד לעבודות גדולות. ה-D9 מתנשא לגובה 4 מטרים ומשקלו מעל 50 טונות. גובה הכף שלו מטר ותשעים סנטימטרים ונפחה הוא יותר מ-16 מ"ק. הוא ידוע בזכות האמינות והעמידות שלו בתנאי עבודה קשים.

ה-D9R הצה"לי הוא בעל 405 כוחות סוס וזוכה למעטפת שריון כבד ותוספת מיגון כלוב תוצרת ישראל שהוכיחו את עצמם בהגנה על מפעילי הכלי במלחמה כנגד הטרור.

את הדחפור מפעילים חיילים בחיל ההנדסה (ענף הצמ"ה - ציוד מכני הנדסי) אחרי שעברו קורס ממושך וייעודי. מפעיליו באים הן מקרב חיילי הסדיר (הפועלים מטעם גדודי ההנדסה הקרבית או יחידות ההנדסה הפיקודיות) והן מקרב חיילי המילואים (הפועלים בדרך כלל מטעם יחידות ההנדסה הפיקודיות או מגדודי המילואים).

צוות הדחפור מורכב משניים: מפעיל ומפקד. המפעיל נוהג בדחפור ומפעיל את הכלים, ואילו המפקד משמש כאחראי קשר, תצפיתן ואף מקלען בעת הצורך.

במלחמה כוללת, ייעודם של דחפורי חיל ההנדסה הוא בעיקר פריצה הנדסית - הרס סוללות, כיסוי תעלות, פינוי מוקשים וכו'. הדחפור מבטיח את ניידות הכוחות באמצעות פריצת מכשולים וסלילת דרכים וחילוץ כלי רכב תקועים.

בבט"ש משמש הדחפור לעבודות בנייה וביצור, יחד עם כלי צמ"ה נוספים. כמו כן, צה"ל משתמש בדחפורים לנקות זירות מטענים, לפלס מסלול דרך מכשולים (טבעיים ומלאכותיים) ושדות מוקשים. באינתיפדת אל-אקצה - שימש גם להרס בתים של מחבלים תחת אש כבדה. לפי מומחים צבאיים השימוש ב-D9 היה אחד הגורמים המרכזיים לאבדות הנמוכות יחסית של צה"ל באינתיפאדה השנייה.
כיום מובילים הדחפורים המשוריינים את הפעילות המבצעית כנגד הטרור.

----

הערה: הטקסט מבוסס על הטקסט הקיים באתר, שנלקח בזמנו מוויקיפדיה. הרחבתי את הטקסט הקיים על ה-D9. כמו כן, הוספתי תמונה של ה-D9R המשוריין עם מיגון הכלוב ושריון משופר, ואני מאשר לאתר להשתמש בתמונה. לחילופין, תמונה של D9R מוויקיפדיה, שתרם FiReBall, ואפשר להשתמש בה בתנאי שינתן קרדיט לצלם.

אם תמונה זו לא מוצאת חן בעיניהם אשמח אם יוסיפו לדף על ה-D9 תמונה אחרת של D9R עם מיגון כלוב, במקום ה-D9L שקיימת כיום.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 25-07-2011, 16:08

תודה רבה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "העדכונים באתר..."

יפה שיש היענות וכמובן תודה לכם על שיצרתם איתם קשר.

הסרט שנוסף הוא טוב מאוד, רק יש להגביר את עוצמת הקול בסרט.

הערה קטנה: התמונה של ה-D9 בדף עליו קטנה מידי, כלומר: ה-D9 תופס רק חלק קטן יחסית מהתמונה. הייתי חותך את התמונה (cropping) כך שה-D9 יתפוס חלק גדול יותר, ואז יראו בבירור שיש לו מיגון כלוב וגם מקלע על הגג.

העמוד על הלביא"ה עדיין לא קיים, כמו כן כדאי להוסיף את היעה הזחלי 963, שהוא כנראה ה"D9 עם היכולות של השופל" שהתכוונו אליו מפעילי האתר בעמוד על השופל.

עוד הצעה היא לרשום על חיל ההנדסה בכיבוי השריפה בכרמל, כתבות ותמונות ריכזתי בדף הזה בפורום: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=532519
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 31-07-2011, 20:15

עוד הצעות לעדכונים

תמונה של D9R עם מיגון כלוב - לקוחה מאתר זרוע היבשה:
לדף המידע על הדחפור
http://www.handasa.org.il/show_item...4770&itemType=0

בחלק על הצמ"ה יש קישור שבור לדף על "לביא"ה".

כמו כן, אשמח אם הם ירחיבו על הצל"ש של גדוד המח"ץ במבצע חומת מגן 2002, וכן יציינו את הצל"ש שקיבלה יחידת הצמ"ה מילואים של פיקוד מרכז על הקרב בג'נין.

כמו כן בדף הפורום שבאתר יש מספר השחתות שיש להסיר. אני מציע לשקול להפוך אותו לפורום מנוהל בדיעבד, בו כל הודעה תצטרך לקבל אישור מנהל הפורום שם כדי להתפרסם. זה לא רק שימנע השחתות אלא אף בעיות ב"מ.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 02-08-2011, 14:47

כללי עוד תוספות לחלק על האמל"ח (כולל תמונות)
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "עוד הצעות לעדכונים"

לעמוד על דחפור ה-D9 אפשר לשים את התמונה הזו שגם מקורה בדובר צה"ל של דחפור D9R עם מיגון כלוב ומקלע, בעת תרגיל רב-חיילי:

גם היא מיועדת כתמונה מייצגת אפשרית לדף המידע על ה-D9 באתר חה"ן: http://www.handasa.org.il/show_item...4770&itemType=0
ותיראה טוב מוקטנת לגודל שקיים באתר חה"ן.

הנה התמונה המלאה שאפשר להעלות לאתר לגלריה של האתר, של שני הדחפורים:

עוד כלי צמ"ה הוא "החלוץ" הרובוטי שצילם טל ענבר ותרם לוויקיפדיה את התמונה הבאה:
קרדיט לצלם: טל ענבר, מכון פישר / פורום צבא ובטחון בפרש / ויקיפדיה

חלוץ או פרונט רנר: מעמיס זחלי קומפקטי "מיני-קאט" מדגם MTL-257B של קטרפילר ממוגן הנשלט מרחוק שפותח על ידי מפעל רמתא של התעשייה האווירית וחברת זוקו שילובים. מיועד לפינוי מכשולים והרמת חפצים חשודים בסמטאות ובשטחים בעלי מרחב תמרון מוגבל.

עוד הצעה היא "שביל הזהב" - אמצעי לפריצת מטענים בסמטאות ומתאר לחימה עירוני:

קרדיט לצלם: MathKnight מוויקיפדיה

שביל הזהב - אמצעי פריצת זירות מטענים ללש"ב המיועד ללוחמי הנדסה וחי"ר. המערכת מגיעה בתיק נישא, שמשקלו הכללי הוא 3.2 ק"ג. היא מורכבת מכבל, 800 גרם חומר נפץ, רימון רובה באורך 35 ס"מ ומשקל חצי ק"ג. באמצעות רובה סער M-16 נורה הרימון ופורש כבל אליו מחוברים חומר נפץ ופתילי חבלה. בעת הירי מגיע האמל"ח עד לגובה של 3 מטר ומרחק 22 מטר. את הפתילים הארוכים מחברים לנפץ ועד המערכת מפוצצת נתיב נקי לאורך הכבל.

כל המידע לקווח מוויקיפדיה ונכתב ע"י MathKnight לפי המקורות המצוינים שם: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%90%D7%9C%D7%99
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 03-08-2011, 13:34

גרסה בגודל מלא וקצת שיפצור גרפי של ה-D9R הפורץ תעלה
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "עוד תוספות לחלק על האמל"ח (כולל תמונות)"

דחפור די-9 מדגם CAT D9R עם מיגון כלוב ומקלע.

שיפצורים גרפיים: הגדלת ניגודיות, ניקוי אפרוריות, הסרת כתם שחור ומפריע מאחורי הדחפור, גודל גדול יותר, הקטנת רעש.

המלצה: להשתמש בה או בתמונה הבאה בדף המידע על הכלי באתר חה"ן.

כמו כן, יש לעדכן את תיבת החדשות שכן קבוצת חה"ן בפייסבוק נסגרה. וכל הכבוד שסוף סוף הסירו את ההשחתות בפורום שם.

ולסיום - http://commons.wikimedia.org/wiki/C...gineering_Corps - מאגר תמונות מוויקיפדיה שאפשר להשתמש בהן באתר באופן חופשי בתנאי שינתן קרדיט לצלם (לחיצה על התמונה המוקטנת תביא לדף על התמונה ומתחתיה בתיבת המידע רשום שם הצלם). הוא מכיל תמונות של אנדרטאות (כולל השלט בשער ציון (י-ם) ש"נעלם" בפעם האחרונה שהייתי שם) ואמצעים.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 06-10-2013, 19:10

מידע מתיחת פנים לאתר חיל ההנדסה

עמותת חיל ההנדסה חידשה את האתר שלה והעלתה אותו בעיצוב חדש. למרבה הצער, תוכן רב שהיה באתר הקודם הלך לאיבוד וקישורים רבים לא עובדים. בין המידע שהורד ולא הועלה מחדש נמצאים תמונות, מידע על מבצעי החיל ופעולות מורשת קרב. התוכן שכן כתוב טוב לקוח ברובו מוויקיפדיה העברית (שם הערך על חיל ההנדסה הוא ערך מומלץ) כמו כן, לפי האתר הקהנ"ר הנוכחי הוא תא"ל משה שלי, למרות שהוחלף בתא"ל יוסי מורלי ב-2011. כמו כן הביוגרפיות של מפקדי החיל מאברהם בן-דוד וצפונה לא קיימות, וחבל. בעבר פניתי בנושא לעמותת חיל ההנדסה אך לא זכיתי להתייחסות. חבל
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 12-03-2014, 21:16

מידע תמסח הועבר לאתר ההנצחה של חיל ההנדסה

http://www.handasa.org.il/page_14916

תמסח (דוברת ז'ילואה אמפיבית) שהשתתפה במלחמת יום הכיפורים שופצה והועברה מ"יד לשריון" לאתר ההנצחה של חיל ההנדסה ליד משמר דוד. בעתיד אמור להגיע לשם כלים נוספים, ואני מקווה שהבא בתור הוא ה"דובי" שכנראה יהיה מדגם D9L הישן.

אתר חיל ההנדסה החדש http://www.handasa.org.il/ עדיין סובל מליקויים רבים. החלק על מפקדי החיל לא מעודכן וחסרים בו ביוגרפיות רבות. החלק על מבצעי העבר כולל רק ראשי פרקים וכל התכנים שהיו באתר הישן נעלמו. גם גלריית התמונות לוקה בחסר.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 15-06-2017, 16:15

סרט ערוץ היוטיוב של עמותת חיל ההנדסה

לרגל מיזם שביל המורשת באתר ההנצחה החילי של חיל ההנדסה, השיקה עמותת פלס ערוץ יוטיוב ובו סרטים על חיל ההנדסה אז והיום, כולל מלחמת לבנון השנייה, עופרת יצוקה וצוק איתן.

https://www.youtube.com/channel/UCY...1nY-6zk365fSXg/

בנוסף, כל אבן מורשת כוללת מידע על נושא הקשור בחיל ההנדסה - יחידה של החיל (המהנ"פיות, גדודי 601, 603, 605, יהל"ם, בהל"ץ) או על פעילות החיל במלחמה או מבצע גדול (חיל ההנדסה במלחמת העצמאות, קדש, חיל ההנדסה במלחמת ששת הימים וכו'). דרך סריקת ברקוד אפשר להיכנס לדף האינטרנט המוקדש לאבן, לקרוא טקסט מידע ולצפות בסרטון. מומלץ לקרוא.

http://www.handasa.org.il/page_14969
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:30

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר