לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2006, 10:22
צלמית המשתמש של השף
  השף השף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.04
הסלאמי הוא בעצם חזיר

הסלאמי הוא בעצם חזיר

רשת ארקפה מוכרת כריך המכיל חזיר מבלי לציין זאת. ארקפה בתגובה: "בשל רגישות הציבור לנושא נעדכן את התווית"

בלה ברנצ'יק
http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/044/462.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/459/944.jpg]

ארקפה מכרה בסניפיה "כריך סלאמי" ולא הזהירה את לקוחותיה כי מדובר בבשר חזיר. הרשת בתגובה: "בשל רגישות הציבור לנושא נפעל לעדכון התווית על גבי הכריך".

מבדיקת מעריב ברשת "ארקפה" עולה כי במכירת "סנדוויץ סלאמי" לא מצוין כי הוא עשוי מבשר חזיר ועובדי הרשת לא מתריעים על כך בפני הלקוח, אם אינו שואל. יש לציין כי מהשם "סלאמי" לא ניתן להסיק באופן אוטומטי על סוג הבשר אלא על אופן עשייתו. רוב הציבור מסיק שמדובר בנקניק, אולי נקניק שאינו כשר, אך בוודאי שלא בבשר חזיר.

למרות שרוב סניפי הרשת אינם כשרים בהגדרתם, מוצאת ארקפה לנכון להתריע על סנדווצ'ים אחרים העשויים מחזיר לדוגמא על סנדוויץ - "ג'בטה שינקין" ובכך משאירים לצרכן את חופש הבחירה. על-פי החוק, ניתן לתחום ואף לאסור מכירת חזיר דווקא באזורים מסוימים מתוך ההנחה שמדובר בעניין מהותי לציבור שיש עליו חובת גילוי מצד המוכר. מומחים בדיני הצרכנות והמשפט החוקתי העלו בתגובה חשש כי מדובר בהטעייה לפי חוק הגנת הצרכן.

מרשת ארקפה נמסר בתגובה: "רשת ארקפה מעניקה חשיבות רבה לנושא השקיפות מול לקוחותיה. כריכי הסלאמי נמכרים רק בחלק מסניפי הרשת, שאינם כשרים בהגדרה. ללקוחותינו שומרי הכשרות, הרשת מציעה, כמובן סניפים כשרים. עם זאת, אנו מקבלים את הערכתכם לגבי הרגישות לנושא ונפעל לעדכון התווית על גבי הכריך".

ובנימה אישית : בלי קשר לעמדה לגבי כשרות כן או לא, מדובר כאן בחוצפה שאין כדוגמתה ולא ניתן לדעת מה עוד דוחפים לכריך בלי שתדע - מסקנה : אני מדיר רגליי !

נערך לאחרונה ע"י השף בתאריך 07-02-2006 בשעה 10:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2006, 15:53
צלמית המשתמש של השף
  השף השף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "בנוגע לכך שהיו צריכים לידע שמדובר בחזיר, אני מסכים איתך ב-100%"

אפשר לומר שחיכיתי לשאלה הזו...

במקומות בהם אין לי היכרות עם הבעלים/ספקים אני לא אוכל כל סוג של בשר טחון החל בסלאמי, עבור דרך קבב וכלה בצ'וריסו. הנקניקים היחידים שאני מרשה לעצמי לאכול הם אלו המגיעים בצורת נתח או חלקי נתח שלם ושקשה לטעות בטעמם דוגמת פסטרמה לסוגיה, חזה בקר וכמובן סטייקים עסיסיים או שיפודים של חזה, כבד וכיו"ב.

כמו כן אני לא קונה בשר טחון בכל סופר או איטליז אלא במספר מקומות בו טוחנים מול עיני או שטוחן בבית, לא קונה בשר מתובל (הרבה לפני מקרה טיב טעם) וכו' ובטח תשאל אם אז אני בטוח... לא, אף פעם לא בטוח ואף פעם לא סומך בעיניים עצומות, לדוגמא, תמיד יכול להיות שהבשר לא טרי, בשר קפוא שהופשר, מוזרק ועוד כהנה וכהנה כ'טוב ליבו' של הנוכל התורן ...

נערך לאחרונה ע"י השף בתאריך 07-02-2006 בשעה 15:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר