לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-07-2005, 12:05
  רון_נחשון רון_נחשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
שלום לך מר חבוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי deathknight שמתחילה ב "10 יחידות מחשבים"

כמו שאתה רואה יש הרבה אנשים ששותפים לצרה שלך אז דבר ראשון להירגע כי אתה לא לבד,
למרבה הפלא היקף הפרוייקט ורמת הפרוייקט הנדרשת ממך היא נמוכה מאד בייחס לכך שהוא מקנה לך חמש יחידות נוספות, ואני אסביר , ישנה יחידה שנקראת "מבוא לתיכנות בסביבת אינטרנט" ובה אתה נידרש לבנות פרוייקט של בניית אתר אינטרנט תוך טיפול במסדי נתונים וכו.. בייחס לכך שזו היא יחידה אחת ואילו הפרוייקט שלך הוא בעל ערך של חמש יחידות אני חושב שתופתע לגלות שרוב הפרוייקטים הללו גדולים בערך רק פי שלוש מהפרוייקטים של היחידה הבודדת, אם אתה מתכנן לבצע את הפרוייקט אני ממליץ בחום שתילמד שפה נוספת , כי לפי מה שהבנתי אתה יודע רק פסקאל שהיא ספה שדי קשה לכתוב בה פרוייקט בסדר גודל רציני וזהו דבר שדורש מיקצועיות רבה, לעומת זאת אם תילמד שפה מונחת עצמים תוכל בקלות להגיע גם לתוצאה יפה שתיכלול גרפיקה סבירה וגם תיכנות ברמה יחסית גבוהה(שמוגבלת אך ורק על ידי כישרון התיכנות שלך). אני מתכנת במספר שפות כאלו ואני ממליץ לך ללמוד דווקא שפה שסופגת אש כבדה בזמן האחרון בשם JAVA והסיבה היא מאוד פשוטה: פשוט קל לילמוד אותה, לא בהכרח כי פשוטה יותר מהאחרות אלה גם כי כלי הפיתוח והספרים שעוסקים בה הם פשוטים להבנה. אני ממליץ לך ללכתלחנות ספרים ולאסוף ספר טיפלה יקר(לא בייחס לספרי מחשבים אלה בייחס לספרים רגילים) בשם "גאווה על כוס קפה" שמסביר את החומר בצורה פשוט מעולה שלא תותיר לך שום ספקות לאחר מכן תיצטרך שני כלי פיתוח עיקריים: המכונה המדומה של JAVA או בקיצור JVM וגם איזשהו קומפיילר מוצלח, אני באופן אישי ממליץ לך על ה- ECLIPS שהוא גם חינמי וגם פשוט כלי פיתוח גאוני ויוצא מהכלל שאם הזמן תבין שהוא עושה בישבילך את רוב העבודה. בכל מקרה אחרי שתשתלט על התאוריה של המחלקות והעצמים (בזה עוסקים הפרקים הראשונים בספר) תוכל ממש להתחיל ולבנות תוכניות איכותיות גם מבחינה גרפית וגם מבחינת תיכנות ולאחר מכן תוכל להתעמק(גם כן בעזרת אותו הספר הקסום שפשוט עושה הכל) בתיכנות של סרברים וקליינטים וגם בדברים שאתה כבר בטח מכיר מפסקאל כמו כתיבה לקבצים וכאלו. אחרי שתרגיש שאתה כבר ממש כריש על בתיכנות פשוט תחשוב על רעיון ותצייר לך על דף מפה של הפרוייקט שתכלול את כל העצמים והמחלקות, וקדימה אתה כבר תיהיה מוכן לשרוף איזה שלושים שעות מול המחשב ולגשת לבחינת הבגרות בעל פה.

סתאם רעיונות שראיתי אנשים עושים לפרוייקט הזה:
תוכנה לשיתוף קבצים.
תוכנה לשיפור תמונות.
משחקים פשוטים כמו "שעת שיא" (זה עם המכוניות).
כל מני תוכנות לעיבוד תמונה.
תחנות רדיו אניטרנטיות.
משחק "מי רוצה להיות מיליונר".

אם תירצה לבנות משהו ממש מורכב עד רמה שאתה תרגיש שאתה כבר לא יכול לבנות אותו לבד, תרים טלפון למכון דיווידסון במכון וויצמן ששם יש תוכנית שבה מצמידים לכל ילדון איזה מישהו עם תואר מתאים שעוזר לו לממש את חלמותיו הפרועים.

נ.ב
כלל אחרון ודי: בכל שלב תשאל את עצמך "האם אני מסוגל לבנות את זה?" אחרת אתה עלול להגיע למצב שבו תכוון גבוהה מידי והרבה מעל היכולות שלך ולא תצליח לסיים את הפרוייקט וזה סתאם חבל...

מקווה שעזרתי
רון נחשון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר