לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2006, 14:47
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
רובה אוויר

אני יודע שהנושא הזה כבר נדון מספר פעמים בפורום, אז אל דאגה, אני לא אשאל על הדברים שנכתבו כבר.
ביוני הקרוב אני טס לארה"ב להדריך במחנה קיץ של אמריקאים, התפקיד שלי יהיה בין השאר מדריך קליעה.
ניסיתי לברר באיזה רובה הם משתמשים במחנה אבל המנהל לא ידעה יותר מידיי, היא רק ידעה להגיד שזה רובה אוויר עם קליבר 0.22.

הדברים שאני רוצה לדעת:
א. כמה זה דומה לירי ברובה רגיל?
ב.האם הדרכה על רובה רגיל דומה להדרכה על רובה אוויר?
ג.בגלל שאין אבק שריפה מעורב בתהליך, האם יש איזה שהם דרישות תחזוקה ופירוק והרכבה או שאין צורך?
ד.יש דבר כזה מעצורים ברובה אוויר?
ה.האם יש איפה באינטרנט משהו שמסביר ויזואלית את הדרך פעולה של הרובה?
ו.איפה אני יכול להתנסות בארץ בירי ברובה אוויר? באיזה רובה כדאי לי לבקש להתנסות? (זאת אומרת מה סביר שיהיה במחנה של אמריקרים) והאם אני יכול פשוט ללכת למטווח ולבקש לירות בנשק המסויים או שצריך איזה שהו רישיון או אישור (רק לירות, לא להחזיק בבית או משהו)

תודה רבה לעוזרים, כל מידע נוסף או הכוונה לאתרים שיכולים לעזור יתקבלו בברכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2006, 15:11
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "רובה אוויר"

ציטוט:
רובה אוויר עם קליבר 0.22

אין דבר כזה. יש רובה אויר, והוא בד"כ בקליבר 0.177 (4.5 מ"מ). אם הרובה הוא רובה אויר אז אין בו אבש"ש, אם זה רובה טוטו (0.22) אז הוא רובה רגיל על כל המשתמשע מכך (בטיחות, כללי ירי).
ציטוט:

דומה מאוד, בשני הנשקים יש רתע נמוך מאוד הבהשוואה לרובים צבאיים.
ציטוט:

אם השאלה על עקרונות הירי ונקודות אחיזה, אז התשובה היא כן.
ציטוט:
ג.בגלל שאין אבק שריפה מעורב בתהליך, האם יש איזה שהם דרישות תחזוקה ופירוק והרכבה או שאין צורך?

אם הרובה הוא רובה אויר, אין הרבה מה לדעת. מדובר במשאבת לחץ שפורקת את האויר הדחוס לתוך הקנה, ובד"כ (לפחות מנסיוני האישי) אין תקלות.
ציטוט:

אם משאבת הלחץ לא תקינה, הכדור יכול להיתקע בקנה. או שדורכים שוב ומנסים לירות, או שמתמשים בחוטר (ברגע שפותחים את הקנה, מנגנון הירי מנוטרל - בכל מקרה חובה לעשות זאת מול מרחב פתוח ללא אנשים, למקרה ש...)
ציטוט:

ציטוט:
ו.איפה אני יכול להתנסות בארץ בירי ברובה אוויר? באיזה רובה כדאי לי לבקש להתנסות?

תחפש בפורום - יש על זה מידע. בעיקרון יש מועדוני קליעה, ויש שם רובי אויר ספורטיביים - הם טובים מספיק בשביל צרכיך.
לטובת אחזקת רובה אויר יש צורך ברשיון, המונפק ע"י משרד הפנים.

ישן 19-02-2006, 07:48
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תגובה אנונימית

גולש המנוע מלהגיב בשמו ביקש שאתן כאן את תגובתו לשאלות:
ציטוט:
לא ממש דומה מבחינת הרתע, הקול והתרמילים שעפים אבל די דומה - גם מבחינת הגודל, גם מבחינת צורתו של הנשק וכו'..
בד"כ רובי אוויר הם ספרינג - משמע דריכה יירייה, ידני.
הרובים היותר יקרים הם אוטומטים וחצי אוטומטים.
הידניים הם עם בוכנה וגומייה רגילה, האוטומטים בד"כ הם על CO2.

לא, אין דרישה כזאת, אלא אם כן מתקלקל/נשבר לך משהו..
לא, אין דבר כזה.
אם אתה רוצה תבוא אליי אני אראה לך.
ו.איפה אני יכול להתנסות בארץ בירי ברובה אוויר? באיזה רובה כדאי לי לבקש להתנסות? (זאת אומרת מה סביר שיהיה במחנה של אמריקרים) והאם אני יכול פשוט ללכת למטווח ולבקש לירות בנשק המסויים או שצריך איזה שהו רישיון או אישור (רק לירות, לא להחזיק בבית או משהו)
רובי האוויר לא חוקיים בארץ ולכן אם תלך איתו ברחוב השוטר יחרים לך אותו, בחו"ל הם חוקיים. (אלא אם כן תעשה זאת בלא חוקיות).

ישן 19-02-2006, 19:26
  BIG^O BIG^O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.05

אוקי אז ככה:

הרובה ביטלאון הוא רובה 0.22 (טוטו)
המקצוע עצמו מאוד קשה (לא מנסיון). בירי תחרותי המטרה להוריד את הדופק כמה שיותר את הדופק ולשחרר את השרירים כמובן שאחרי מאמץ הדבר קשה הרבה יותר.

בקשר להודעה האנונימית של שעברה דרך סרפד אני לא יתווכח אבל יחלוק את מה שאני יודע מכיוון שאני יודע שיש פה מבינים גדולים ממני בנושא.

א. נכון בגדול

ב. הרובים לפחות בארץ ושאני מכיר כולם ידניים מלאים כלומר אחרי כול ירייה יש לטעות מחדש גם תחמיש וגם את משאבת הגז לעומת זאת קיימות שלוש שיטות:
1. רובים ישנים שנדרכים ע"י מנוף ארוך (30 ס"מ) שדוחס אוויר אל קפסולה כזאת שבעת הלחיצה על ההדק משחררת את הלחץ לקנה ויורה את הכדור
2. רובה בעל בלון CO 2 דור ביינים בין הרובים הישנים לחדשים לרובה מחובר (במעצה) בלון CO2 קטן (כמו בלון צלילה רק קטן יותר) משיכת מנוף קטן (3-4 ס"מ) מעבירה את הגז מהבלון אל קפסולה קטנה ומשם התהליך זהה לסוג הרובה מסעיף א
3. רובה בעל בלון O2 (חמצן) פועל באופן זהה לסוג הרובה מסעיף ב' השימוש בחמצן כנראה מגביר את הדיוק.

ג. אין דרישות תחזוקה יותר מדי קשות חוץ מטיפול להסרת-מניעת חלודה מדי פעם.
ד. אכן אין מעצורים ברובה אוויר.
ה. אני ינסה להביא בהקדם
ו. לא הבנתי את הקשר בין התשובה לשאלה אז אני גם יענה וגם יגיב:
ברובה אוויר ניתן להתנסות ברוב המטווחים בארץ כך גם ברובה הטוטו וכמו כן במועודני הקליעה.
אם אתה צפוי להדריך על הכלי שבתמונה תבקש לירות ברובה 0.22 או טוטו (אותו דבר) כנראה תקבל רובה של חברת אנשוץ'.
אם ברצונך לירות ברובי אוויר (שאלו רובים שונים מאשר הרובים בצילום) כול רובה אוויר יהיה טוב למטרה חברות פופולאריות בארץ וולטר ופיינברקאו
כדי לירות אתה בעיקרון רק צריך להיות מעל גיל 18 או בליווי הורה ולשלם את הממון אותו דורש בעל המטווח (כדורי 0.22 לא יקרים יחסית שימוש במטווח 15-30 ש"ח לפעמים הדרכה 15 ש"ח השכרת נשק 15 ש"ח) לפני הירי במטווח המדריך ירי מחוייב להסביר לך את כללי הבטיחות בירי (בהם אני מניח תעזר כאשר את תהייה המדריך ותצטרך להעביר הדרכה) וכמו כן הוא מחוייב להסביר לך את השימוש בנשק הספציפי בו אתה יורה.
בהערת אגב אני הייתי ממליץ להקשיב טוב להוראות הבטיחות חוקי הבטיחות בארץ נוקשים באופן ניכר משל האמריקאים הבנה מעמיקה של החוקים המלאים יכולה לעזור לך לעבור את השליחות בשלום.

ובקשר לתגובה:
רובי אוויר חוקיים בארץ. נכון נדרש רשיון ירייה על מנת לרכוש אחד אבל הם חוקים לגמרי.
בהודעתך פסלת ענף ספורט שלם וחבל.
כיום הרשיון לרובה אוויר הוא מסובך מאוד ובסופו מאפשר רק רשיון אחזקה ולא נשיאה אך פעם (לפני 96) היה הנושא קבלת רשיון נשק קל יותר ויש לבדוק אולי הרשיון מלפני 96 מאפשר גם נשיאה של רובה אוויר ולא רק אחזקה לכן אל תתפלה אם אתה רואה אדם נושא רובה אוויר.
ברוב מדינות חו"ל אכן הרובי אוויר חוקיים אך יש לבדוק בכול מדינה את חוקיה שלה ולא לשאת נשק כלשהו לפני בדיקה מלאה של החוקים.

אם כותב ההודעה שסירפד העביר חולק עלי אני ישמח לדעת מכך או לקבל את חוות דעתו בפרטי.

בברכת יום טוב...
ישן 19-02-2006, 20:17

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי BIG^O שמתחילה ב "אוקי אז ככה: הרובה ביטלאון..."

תודה רבה לכל מי שעזר לי כאן באשכול וגם למי שעזר בפרטי, קיבלתי את המידע שרציתי ואפילו החכמתי מעבר.
big^o השלמת לי את כל החורים שהיו חסרים לי.

רק דבר אחד חשוב לי לציין - חלק מהערות רמזו (וחלקם פשוט אמרו) שזה בעייתי שאני הולך להדריך על נשק שאני לא מכיר. אני חייב להזכיר שחניכה במטווח היא מכלול של הרבה דברים - יכולת הדרכה (לא דווקא על נשקים, יכולת הדרכה בכלל), עבודה עם ילדים, שמירה על הסדר והבטיחות במטווח, הכרת תאוריית הירי ויכולת ליישמה, יכולת לגלות את טעויות היורים ולתקן אותם ועוד.
כל הדברים שהזכרתי הם לא דברים שאפשר להשיג בשבוע הכנה לפניי המחנה והם דברים שעבדתי קשה מאוד ובמשך הרבה מאוד זמן כדי להגיע להישגים גבוהים בכל התחומים האלו.
עם כל הכבוד לרובה מדובר ככל הנראה בחלק הכי פעוט בכל המכלול הזה - זה לא כל כך משנה אם זה m16 או גלילון או קלצ'ניקוב או תבור, ברגע שאתה מגיע לרמה גבוהה באחד מהם הלמידה של האחר תהיה קלה, הסיבה שכן שאלתי הרבה שאלות היא כי אני לא אוהב להגיע למקום בלי לדעת מה אני יעשה בידיוק ואני פשוט מעדיף להגיע מוכן מראש.

ושוב, תודה לעוזרים
ישן 19-02-2006, 19:57
  BIG^O BIG^O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.05

כמובטח רשימת קישורים שבטח יעזרו לך:

דבר ראשון בטיחות:
http://www.pnim.gov.il/Apps/PubWebS.../$FILE/News.pdf
חוברת של משרד הפנים שכול מחדש רשיון מקבל המסבירת את עקורנות הבטיחות בנשק

רוב הכלים בארץ ובכלל בשוק התחרותי הם גרמניים אך קיימים יצרנים אמרקאים שאם אני מנחש נכון הם שימשו אותך:
http://www.remington.com/products/f...h/model_412.asp רמניגטון

http://www.ruger-firearms.com/Firea...chCategory.html רוגר
ניתן לראות דגמים שונים של רובי 0.22

http://jga.anschuetz-sport.com/pm/m...&project=jga_de אנשוץ'
יצרן גרמני איכותי רובי טוטו

http://jga.anschuetz-sport.com/pm/m...&project=jga_de אנשוץ'
רובי אוויר ( הרובים בקישור הם החדשים והטובים שקיימים סביר להניח שלא תתקל בהם)

http://www.feinwerkbau.de/ceasy_f.html פיינרבאו
יצרן גרמני איכותי רובי אוויר וטוטו שוב דגמים חדשים

http://www.feinwerkbau.de/ceasy_f.html?cPageId=25 פיינרבאו
דוגמה לרובה אוויר שיותר הגיוני שתתקל בו מדגם 603 (רובה מהסוג היותר ישן אם מנוף וללא בלון)

http://www.carl-walther.de/englisch/sport/sport-74.html וולטר
עוד יצרן גרמני שמייצר מגוון רובים בקישור דוגמא לרובה המבוסס על O2 ויש לו בלון חמצן רובה אוויר כמובן

אם תקיש את כול אחד משמות היצרנים בגוגל בוודאי תוכל למצוא עוד הרבה מידע
ישן 20-02-2006, 22:32
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

1.הרובים שבתמונה נראים כרובי 0.22 לכל דבר כולל תרמילים לצידם - זה נשק חם.
שים לב לרובים אלו כוונות להב ואתנך חשוב שהילדים יבינו את העיקרון של המכוון.
מיקוד עין על הלהב.
תרגיל ראשון הסתר אתנך ושאל אם רואים להב - אם כן הוא לא ממורכז!
תרגיל שני הסתר מטרה כך שרואים אתנך ולהב (לא לעבור קנה) ושאל אם רואים מטרה. אם כן מתעלמים מהכוונות וירים מעליהן.

2.יש רובי אויר 5.5 מ"מ נדירים בארץ נפוצים מאד בארה"ב.

3.עקרונות הבטיחות יפים לכל כלי הנשק מרובה אויר או BB ועד לקטרים הגדולים.
נשק יחשב תמיד כטעון גם לאחר שנבדק.
אצבע לעולם מחוץ להדק (למעט ירי או סוף בדיקה)
בדיקה לעולם לעבר חומת מפגע. הקנה לעולם אינו מופנה למקום שאינך מעוניין שיפגע.
במטווח אין לבצע שום פעולה ללא הוראה.
4.עקרונות הקליה זהים מרובה אויר פשוט ומעלה כולל גבנוני ועוד..........
5.לכל נשק הוראות התחזוקה שלו.
העברת חוטר לפני ירי מומלצת (למניעת חסמים) וגם לאחריו.
חלקים נעים סיכה דקה. ניקיון פני נוקר ומגש הזנה.
אם ברובי אויר עסקינן. אין לשמן לתוך המנגנון (הרס פי וי סי-זה נעשה עם גריז סיליקון בטיפול נשק)
אם זה רובה על בסיס קפיץ לא לשחרר מנגנון על ריק כי אין מולו התנגדות - שוב נזק לפי וי סי.
6.גם בנשק אויר יש מעצורים. -ממליץ ללמוד במטווח. יש מלא מטווחי אויר בארץ (התאחדות הקליעה בישראל 09-9570816) תבקש שיסבירו לך על מנגנון קפיץ ומנגנון אויר דחוס וההבדלים.
7.המקום המומלץ לראות הכשרת בני נוער בקליעה הוא מועדוני הגדנ"ע תלוי במקום מגוריך
קצין הקליעה שלהם הוא אהרון כהן 050-7863555 תקבל מהם טיפים טובים.

בהצלחה
אילן
ישן 20-02-2006, 23:12

תודה אילן
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "1.הרובים שבתמונה נראים כרובי..."

בקרוב אני אלך למטווח (כרגע זה לא מתאפשר לי בגלל עבודה) והריי אומרים שטוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, אני מבטיח שדברים מעניינים שאני אלמד אני יעלה פה בפורום.

בכל מקרה, אני חושב שכולנו אופטימיים מידיי לגבי מה שהולך להיות שם במטווחים - אני מאמין שהירי שם מיועד הרבה יותר להנאה והרבה פחות להתמקצעות על נשק, או במילים אחרות - כמו בגדנ"ע רוצים שהילדים יהנו ולא שהילדים יוכשרו 05. (אחד שהיה מדריך במחנה (אבל לא מדריך קליעה) אמר לי שהמטרה היא שהילדים ירו כמה כדורים והרבה פחות חשוב הפגיעות), אני מקווה שיתאפשר לי ללמד אותם יותר מזה ואולי אני אצליח להוציא מקבצים טובים מהילדים האלו.
ישן 17-07-2007, 10:00
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל HighHopes

ידידי המדריך לעתיד. עד כמה שאתה נרגש ורוטט לקראת העבודה במחנה הקיץ, אתה עושה, לדעתי, טעות חמורה, שמהיכרותי עם האמריקנים מעמידה בספק את כל הסיפור, אבל ניתן לך להנות מהספק.
מהשאלה שלך עושה רושם שאין לך מושג בהדרכה בכלל ובהדרכת רובי אוויר בפרט. העובדה היא שאתה מנסה לחפש מידע באינטרנט (!) כדי להכיר את הנושא. אתה צריך להבין שבמידה ותקרה תקלה כלשהי במחנה הקיץ - וחוסר הנסיון שלך מעלה את הסיכוי לכך - אתה תסתבך בצורה רצינית. במקרה הטוב אתה תחטוף את התביעה של החיים שלך (נראה לך שמנהל מחנה הקיץ יגבו אותך ויאבדו את הרשיון שלהם בגלל ישראלי שהם אפילו לא מכירים? "אה, סליחה אדוני השריף אבל לא היה לנו מושג שהבחור שקרן. זה הוא אשם...") ובמקרה הרע יפתח נגדך תיק פלילי. קיצורו של דבר - כמו שלא כל מי שיודע לשחות יכול לשמש מציל, לא כל מי שיורה בנשק יכול לשמש מדריך - רובה אוויר, רובי "רגיל" או חץ וקשת. ממליץ לך בחום לוותר אא"כ אבא שלך משתתף ב"כרישים" ויש לכם מספיק כסף לשלם כל החיים פיצויים..

ישן 17-07-2007, 20:41

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל HighHopes"

אמנם עברה שנה, ואתה המחנה כבר עברתי, בלי שום תביעה משפטית..

את התגובה שכתבתי ל"מצוק" בזמנו, ועכשיו אחרי שחוויתי את העיניין אני גם מגבה אותה עם יותר ניסיון - הדבר הכי פחות עקרוני במטווח זה סוג הנשק. ברגע שיש לך ניסיון, יש לך ידע ויש לך את הרצון להדריך אז את רוב העבודה עשית.

ליובל, אני חייב לציין שהייתי מקבל את ההודעה שלך ביותר הבנה (וכך גם עשיתי לאורך רוב הקריאה) אילולא המשפט הזה "מהשאלה שלך עושה רושם שאין לך מושג בהדרכה בכלל ובהדרכת רובי אוויר בפרט. העובדה היא שאתה מנסה לחפש מידע באינטרנט (!) כדי להכיר את הנושא. אתה צריך להבין שבמידה ותקרה תקלה כלשהי במחנה הקיץ - וחוסר הנסיון שלך מעלה את הסיכוי לכך - אתה תסתבך בצורה רצינית." אתה לא מכיר אותי בכלל, ועם זאת זה לא מפריע לך לכתוב משהו שגובל בהכפשה.

ועכשיו לעניינו, הבטחתי לכתוב בעבר מה יהיה אך מאז שחזרתי זה פרח מזכרוני, אז כעת אני מחזיר את חובי.

אז דבר ראשון, כפי שכבר הובהר פה, הרובים היו רובי טוטו ולא רובי אוויר, חלקם של חברת marline חלקם של חברות פחות ידועות (על חלק בגלל לא היה שם) ובשלב מסויים קיבלנו עוד 6 רובי רמינגטון שהיו מדהימים. פשוט תענוג לירות בהם.

קצת על החוויה האמריקאית - לוקח זמן להתאושש מהשוק הראשוני, אני לא מאמין שבקייטנה בארץ היו נותנים לילדים בני 10 (בלי שום סינון) לירות בנשק חם, וידידה שלי נמצאת עכשיו במחנה שהגיל המינימלי הוא 9 כדי לירות. דבר שני חלק גדול מהילדים האלו כבר ירו בבית, חלקם בbbgun שהרתע שלו חזק בהרבה.

אני והישראלי השני שהיה איתי הכנסנו לא מעט שינויים במטווח, בעיקר שמנו דגש על נושא הבטיחות - שעד שהגענו היה עובר "מהראש" של המדריכים - לעיתים. הכנו בריסטול מסודר שנתלה במטווח והועבר כל פעם שקבוצה הגיעה.

בנוסף לזה "פרוייקט" שהכנסנו היה לשפר את יכולות הפגיעה של כל הילדים ולא רק של "החזקים" וזה דבר שרק המדריכים הישראלים יכלו לעשות, הצלחנו לגרום לילדים שלא פגעו לעוולם במטרה להגיע לתוצאות נאות במיוחד.

המטרות, דרך אגב, הן מטרות תחרות ולא מטרות איפוס - כשהתוצאה הכי גבוה שניתן להשיג היא 50. המטרות האלו מאוד בעיתיות כי הילדים לא מבינים את החשיבות של מקבץ טוב (כי אם הוא למטה מידיי זה מגיע לרק 30 נקודות)

האיפוס של הנשקים משתנה מחברה לחברה. בחלק מהנשקים הישנים אפשר היה לשנות את הכוונת למעלה ולמטה, אך לא לצדדים.

ברגע נתון אחד יכלו להיות 16 יורים על 4 מדריכים (שבדרך כלל מדריך אחד היה על הילד הבעייתי שמפחדים שהוא יפגע בחברים שלו).

מעצורים זה עיניין דיי נדיר, הבעיה הכי נפוצה היא כדור עקר - פשוט מחליפים כדור וממשיכים לירות.

אחת החוויות היותר מענינות הייתה להיכנס לחנות נשק, החנות הייתה ענקית, רובים מכל סוג שניתן לחלום עליו כולל m16, נשקי צלפים, תחמושות (כולל 0.5) מטרות מכל מיני סוגים, בגדי הסוואה, ספרים, סטיקרים. לצערי אסור לצלם (או יותר נכון לא היה לי אומץ להוציא שם מצלמה) ולא קניתי סטיקר לפחות בתור מזכרת.

בשורה התחתונה זאת הייתה חוויה נפלאה, גם הייתה לי אפשרות ללמד משהו שאני אוהב (במטווחים בצבא הייתי נשאר שעות כדי לחנוך, לא יוצא אף פעם החוצה.) וגם שיפרתי את רמת הריכוז שלי בירי ורמת הדיוק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר